Jump to content

Moto Zajednica

Suvozaci?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250
A zamisli tek da si na faxu bio streber' date='sta bi tek onda bilo?! :D[/quote']

 

Au! :lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ja sam imao DVE suvozacice u Rumuniji :D ...Samo mi je zao sto nema slika... :(

Inace , to zavisi i od motora. Na MZ i na BMW ( chopperi) mi nisu smetali suvozaci, verovatno zbog polozaja, ali na Jawi i na Hondi mi je neugodno voziti nekog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Najgori su mi suvozaci koji misle da znaju da se voze, ubiju me. A najvise volim kada mi dodje neko ko nikada nije sjeo na motor i onda me mita sta kako. Ja tada 5 minuta objasnjavam sve moguce situacije i detalje i nikakav problem nemam vozio ostro ili polako. Najveci problem sa suvozacem je sto ne mogu da se izbacujem sa motora tako da se osjecam prilicno hendikepirano, mada, bilo je tu i onih koje sam naucio i to (simultano izbacivanje) :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
Ja sam imao DVE suvozacice u Rumuniji :D

 

Odjednom?! :D

 

Hehe, ja sam jednom vozio troje (doduše po pravcu, jedno 300 metara) na TTR 250... bilo je ono "kume nemoj po rupama, spašæu"... a i "samo ga... samo se ti èvrsto drži". Evo sad mi se navukao osmeh na lice kad se setim :lol::D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Mladenovac,Srbija

Ma sve to zavisi od osobe,ona koja se plasi motora i voznje nikada nece nauciti da se vozi jer je uvek pod nekim pritiskom i ukocena.

Ima suvozacica koje sam vozio,prosto imas osecaj kao da nikoga ne vozis pozadi,a ima i onih koje ti ispravljaju svaku krivinu,klizaju sa sedista,...

 

Kod suvozaca prica je ista stim sto oni krakati i ogromni prave veliki problem i voznja sa njima mi uvek bude napor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Bravo za temu!

Kad prièamo o dužim putovanjima, lepše mi je da se vozim sam motorom, a kad je reè o kraæim vožnjicama (što reèe neko, da nekoga odbacim od taèke A do B) ne smeta mi vožnja u dvoje. Èak bih rekao da mi je drago kad mi na motor sedne neko ko se prvi put vozi. Znam da sigurno neæe imati traumatièno iskustvo i eto šanse da dobijemo još jednog èlana/èlanicu motoraša. :)

A da sam se vozio i duže sa "sapatnikom", jesam. Setiæe se jedan naš èlan :wink: kako smo glisirali do Niša na Suzukiju TL, nekim, recimo, velikim brzinama... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: bg :)

naj naj volim bit solo na bajku ...

al kad vec treba ..."sapatnik" nije problem ...samo lepo kazem ZAHEFTAJ se za sediste i nemrdaj...

nazalost sad imam sapatnika koji ako predjem 80 krece da me mlati po ledjima ko nenormalan...

a sta mislite ...kako uopste sapatnik treba da se ponasa iza vas????aj sad da vas cujem kako bi vam odgovaralo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
A da sam se vozio i duže sa "sapatnikom"' date=' jesam. Setiæe se jedan naš èlan :wink: kako smo glisirali do Niša na Suzukiju TL, nekim, recimo, velikim brzinama... :D[/quote'] :misli: :whistle: :paper: Da li vam reè JEDRO nešto predstavlja u životu??? Ludo i nezaboravno beše ''forsiranje Niša TL-om, s Dexterem pozadi''... LM kako vreme prolazi sve više i više mi se vozi u paru a sve bi manje solirao... Što se GPZ-a500 s poèetka teme tièe definitivno ne voli ni najmanje suvozaèa a pogotovu ako je vozaè greenhorn... CBR1000f, FJ1100, ZZR1100 su suvozaèevi favoriti (TDM...) sve ostalo je improvizacija'' reèe èo'ek od 120 kila :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

meni je drug od sarajeva do pg ,ima jedno 300plus km spavao na motoru svo vrijeme i ubio me 12 sati smo vozili , i posle toga nikad vishe nikogaq iza sebe i tacka , kupio sam motor zadovoljstva radi , opushtanja radi, saputnik mi to sve kvari, plus uzeo sam ga i slobode radi , a kakva je to sloboda kad vas neko drzi hm hm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

to ti je plakanje od smijeha bilo ja sam jedva taj dan ostao na nogama kad sam doshao doma sprdnja , a on mi je tek u sarajevu rekao kad smo na ulazu zamalo pali kolko je on zanio motor,da nije spavao dva dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

Sad vidim zasto sam ja toliko bio umoran...bio sam sa devojkom do Vrsca...bila je naslonjena na mene ceo put. Uvece sam se osecao kao da sam orao ceo dan. Jedva kuci stigoh :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600
...i da li jednostavno nejacki gpz500s nikako ne trpi dvoje?

 

Što se GPZ-a500 s poèetka teme tièe definitivno ne voli ni najmanje suvozaèa a pogotovu ako je vozaè greenhorn...

 

Shto se tiche GPZ-a nije on nejak uopshte' date=' vozila sam mnogo suvozacha na njemu, i visokih [Najzli-dushu mi je izvadio tih 3 km koliko sam ga vozila'] do onih normalne visine, od onih sa vishkom kg do onih fino gradjenih :lol: , vuche sve to gpz ko lud.Bash nikad nisam imala problem [sem Najzlija], i ovde mislim i na voznju po gradu ali i na duzu voznju sa suvozachem pozadi [Nish, Paratjin,Kragujevac].

U svakom sluchaju GPZ moze da istrpi dvoje bez ikakvih problema, ali ja lichno naravno vishe volim da sam sama na bajku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kragujevac

pre desetak dana smo bas pricali o tome...

Covek koji ima nevidjeno mnogo iskustva sa motorima i koji je dokazano dobar vozac, Nenad Petrivic, tj. Sone Divljak iz Kragujevca, Visestruki prvak SCG i Srbije, visestruki prvak Balkana i deveti u Evropi ove sezone u super-bike kategoriji (valjda), tvrdi da onome ko zna da vozi ne moze da smeta suvozac.

Kaze da moze bilo kog suvozaca staviti iza sebe i da nece imati problema da li ovaj zna da se vozi ili ne, samo da se dobro drzi da mu ne ispadne.

Kaze da on vlada motorom, a ne motor njime, i moze neko da naginje u suprotno koliko hoce, ako je vozac dobar, nece biti problema!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
pre desetak dana smo bas pricali o tome...

Covek koji ima nevidjeno mnogo iskustva sa motorima i koji je dokazano dobar vozac' date=' Nenad Petrivic, tj. Sone Divljak iz Kragujevca, Visestruki prvak SCG i Srbije, visestruki prvak Balkana i deveti u Evropi ove sezone u super-bike kategoriji (valjda), tvrdi da onome ko zna da vozi ne moze da smeta suvozac.

[/quote']

 

Verovatno je pobedjivao na trkama jer je imao suvozaèa na motoru, da mu udara kontru, ili možda vozi prikolièara, pa mu treba balansero :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Verovatno je pobedjivao na trkama jer je imao suvozaèa na motoru' date=' da mu udara kontru, ili možda vozi prikolièara, pa mu treba balansero :D[/quote'] :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Mislim da je pobedjivao zato sto zna da vozi!

A kako vozi, to je dokazao na stazi...

Van staze mu suvozac nije nikakav problem, kao sto je mnogima..

Decko ZNA. Ko nezna, treba da uci..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator
Bash nikad nisam imala problem [sem Najzlija]' date=' i ovde mislim i na voznju po gradu ali i na duzu voznju sa suvozachem pozadi [Nish, Paratjin,Kragujevac'].

U svakom sluchaju GPZ moze da istrpi dvoje bez ikakvih problema, ali ja lichno naravno vishe volim da sam sama na bajku.

 

Eh sad. Ja ispadoh problem, a ustvari je kriva gravitacija.

 

Ja nemam frku sa suvozaèima, Nataša se odlièno snalazi kao suvozaè, a druge vozim vrlo kratko.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Ekaterinburg Rusija
  • Motocikl: Iz jupiter 5, Ural k 750 custom

Ja kao vozac se zentam kad me neko drugi vozi, dobro naravno zavisi i ko ima ljudi u koje imam poverenja i na slican nacin ulazimo u krivine i to je ok! Najgore je kad imas teskog suvozaca koji ne zna da se vozi !!! Ovo kazem najozbiljnije devojke su bolji suvozaci ne znam zasto je to tako ali je tako! Ja licno kada nekoga vozim vozim najopreznije na svetu i hvala bogu nikada nista lose se nije desilo a nadam se da ce tako i ostati!!! Samo jedanput sam provozao jednu drugaricu (smarala me 2 meseca) na Hondi VFR 400 od ortaka (i ovako je bio spreman za generalnu) da vise nikada nije sela na motor ! E zato je motor posle toga radio jos 5 dana !!!

Nikada pre toga niko nije uspeo da ga dotera u te obrtaje, a bogami ni posle !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja