Jump to content

Moto Zajednica

Moto elektrika i elektronika - pitanja i odgovori

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

jes ti siguran u godišta? ono sa linka je daleko iza '88. jel ti imaš ovaku narandžastu budževinu ko sa linka?

IDENTIČNI SU STATOR I CDI

Moj LC4 620 1995 ima identicne elemente. Sumnjam da je neki namotaj probio, a i celu instalaciju bi valjalo pregledati, ima li neko od vas experata vremena i volje da me primi u ordinaciju? Motor ode OK ali se ubih od kurblanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

E, drugari... malo me sramota, al' ko pita ne skita :P

 

Verovali ili ne, nikad nisam pravio štampanu pločicu 1neznam.gif, pa mi treba neki savet oko izrade... sve je manje više jasno... jedino me malo zbunjuje izbor izvora za osvetljavanje foto laka... dosta stvari tamo je pisano relativno davno, pa reko' da li ima nešto novijeg datuma, koji izvor je najlakše nabaviti? Treba mi bukvalno za jednu pločicu (za sad, jelte...p a kad se primim.... ...)

Ako neko planira ovih dana da pravi neku ploču sebi, rado bih se pozvao da prisustvujem procesu i da kibicujem :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Fataj guju, on stalno nešto budži a ako ti nije daleko skokni do Joške ;)

 

Edit: Ako nisu mnogo tanki vodovi, nema toga što dobar i tanak alkoholni flomaster i Hcl + hidrogen ne mogu brzinski da odrade :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

pročitah temu u jednom dahu! nadjoh i šta je cdi. a ima i jednostavan, mali,nadam se i uspešan, doprinos temi u vezi filtriranja smetnji sa motora/vozila. naime kolega sa posla je imao zujanje na cd plejeru u jugu. lepo je zujkalo prateći gas. tek koliko da se čuje, jedva, ko blago golicanje. pri tom radio/cd, je imao i običaj da se sam ugasi (samo dok radi motor) i ponovo upali, random. reko ajde prvo zujanje da probamo da utišamo, zujanje uz pomoć jednostavnog LC low pass filtera. i ne da više ne zuji već se ni ne gasi dok ga sam ne ugasi. induktiviteti su bili čini mi se po 100uH a C 100nF , i jedno i drugo stavljeno proizvoljno, bez izračunavanja. iz Kelco-a. pre toga, a ni posle, nisam ovo probo još negde, a uverio sam se da ipak radi.

post-13916-031483400 1293478439_thumb.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

de će mene, iovako mi duguje pivo od pre.

mogu mu uradim pcb kad oće ako ima nacrt.

iovako ovih dana samo štampe radim pa može još koja

 

Nije zaboravljeno 0takoje.gif Imam nacrt, taman mogu da donesem pivo ako ima mesta za kibicera?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Koliko se zagrije HID ballast? Ispostavilo se da ne moze (za 1 mm >:() da ostane prisarafljen na metalni frame od fara, pa ce morati negdje onako sam uz zice i plastiku.

Pitanje je hoce li sta istopiti?

 

ovo:

 

us35w-12v-hid-xenon-ballast-igniter.jpg

Na kucistu pise od -40 do +105, ali to je valjda sta kuciste moze da podnese (nadam se)....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

milebre! pa otkad si nas prosvetlio sa onim lopticama i majstorijama, šte je problem da zbudžiš nosač po sopstvenoj želji?

to što na tarabi piše važi za ceo balast al nema veze sa problematikom, jer ni taj frame na kojem je bio nije svecko čudo hlađenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Pa imam 2 ova + 2 ignitora koji su malo uzi i kraci, ali zato deblji + relejcinu neku sa jedno kamaru zica iz iste + 2 metra kablova raznih....hebeno i ovako za potrpati, a kamoli jos i extra nosac...:D

 

BTW, nadjoh ovdje (3 od 5) korak po korak uputsvo, i tip je stavio jedan uz far (cija je plastika jako tanka) i to 2005-e, pa kontam da bi do danas nestalo clanka da mu se far istopio.

 

 

NosePlacementComplete.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

umm.. pročitao svih 5 ona prva stranica deluje jako gadno po pitanju šta se sve krije spreda.

opet, vezice su budalaština kao rešenje al ajd. ono fjr pa vezice, ne ide bre. u svakom slučaju nije "muva pod teglom"

ima provetravanja pa ne deluje gadno.

kolko para izađe jedan hi/lo set?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Mile, koliko sam bar ja primetio, a imam iste (ili vrlo slične) balaste (2 kom) ne greju se. Neće ti ništa istopiti. Meni su tik uz plastike (prednja maska) i ništa loše se nije desilo. Još... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Evo odradi ja (bez vezica :D). Balaste sam pricvrstio jedan za drugi kroz onu plastiku. Ignitore na chichak + vezice + ih pritisne maska.

Ne znam da li bi mi ovo palo na pamet bez one inspiracije.

 

@guja

Kineski 100, Pilot 200. Ja sam platio 140, pise na ballastu Pilot, a na releju i lampama kineski hieroglifi. :D

 

@jager

Odlicno. Brinulo me to podobro....

 

Na zadnjoj slici se vidi bijela rupica na (ipak poozbiljnom hladnjaku) frame-u. gdje je prije visio ballast.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Mile, EEEEEEXTRA je ispalo!!! Ja sam tražio zgodno mesto i jedva sam ih uglavio. Reci mi, jesi kraćivao žice? Moj bixenon je u stvari komplet za auto, pa su žice poduže. One su mi u principu najviše muke i zadale, kako ih sakriti, a nisam hteo seći žice, bolje da ostanu fabrički konektori... Inače, potpuno isto izgleda kao i ovaj tvoj komplet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Jeste set od auta, a ona 2 m zica sam smotao u shupljinu iznad balasta. (na drugoj slici je to "ispod" zato sto je far naopako na stolici).

Buljuk zica onda visi na vezici da ne dira balast, kako bi moja termo paranoja bila ugusena. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Mile, da li ti utiču xenoni na ostalu elektroniku na motoru? Meni se tripmaster resetuje skoro svaki put prilikom paljenja farova :( Joška mi je rekao da ima neko rešenje za to, samo nikako da stignem do njega :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

pljuc pljuc bash, ali s obzirom od koga sam ih kupio mogao bih bas ja da budem donor za mitbusterizaciju. :D

S elektronikom nemam problema, osim sto mi je onomad poludio motor pa sam kupio novi accu....:zvizduk:

Od tad ga nisam jos spajao, pa cemo vidimo u, nadam se, skorijoj buducnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp 600V 92.

Pozdrav za ekipu.

Ugradjivao sam 12V uticnicu, malko skidao raznorazne delove na motoru ( Transalp 92 god ) pritom

pronasao servisnu knjizicu na bocnij plastici kod filtera za vazduh :)

cekirao osigurace i tamo nasao diodu umesto jednog osiguraca o0

Jos uvek nisam nasao pravi odgovor sta ona tu radi, pa bi objasnjenje dobro doslo :)

post-11167-0-36780900-1296731786_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

To je tzv "clutch diode", dioda koja je vezana na taster kod ručice menjača i dozvoljava paljenje motora dok je u brzini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja