Jump to content

Moto Zajednica

Skidanje rđe elektrolizom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

pozdrav kad na kraju sve zaj...s evo danas sam zavsio sa elektrolizom 10 minuta pre nego sto sam planiro zasto? e kad nece nece zamisalite odpala mi zica- prohrpm  popustila klema i sta se desi klema je dotaknula obod cepa  i doslo k\je do buuuuum ko 5 petardi... ja dobio pofaci---nista strasno hvala bogu ---komsije dosle da vide ko puca a boja na rezervaru ispucala -- na srecu nije deformisan i valjda nije puko. nije sigurno jer  ja sam primetio da je boja isapucana tek kad sam skino foliju zastitio sam sipo sam i antirost sad stvarno je ko nov...sta sad peskariti rezervar spolja pa farbati ...izem ti srecu  vas janko-majstor kvaris

 

Sreća u nesreći, možda je moglo i gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Od varnice se zapalio vodonik. Tačnije, praskavac. Veselo :)

jeste veselo danas sam nosio rezervar na peskaranje i u utorak ide na farbanje hempel danas uliven u rezervar prva ruka otislo ukupmo 4 dcl gorivo sipam oko 25 aprila.... a dotad flasa okd cole i vozi......ha ha ha 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja sam juče hempelom "premazao unutrašnjost".

I na kraju, koliko treba da se suši?

 

Ima sam o na italijanskom

 

 

post-720-0-29921100-1428067384_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ovo je kada prskaš, a ovo moje je dosta gušće i deblje.

 

Nisam koristio razređivač. Bilo je gustine kao jogurt, pa se lepo nanelo u finom sloju.

 

Ostalo mi je nešto manje od pola pakovanja. Ako neko doda razređivač, ima opušteno i više nego mu je potrebno.

Kome treba, može da dođe da uzme. Nezgodno je , a i neisplativo da šaljem poštom.

 

Naravno, poklanjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Fully cured: 7 day(s) 20°C/68°F

Dry to touch: 3 - 4 hour(s) 20°C/68°

 

Ovo moje onda treba duže, jer je deblji namaz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Meni je stajalo dugo posto sam radio preko zime i nije bilo voznje...ali mislim da je 20-30 dana ok,zbog debljine sloja i lose provetrenosti rezervoara...eventualno kao sto je neko gore naposao staviti neki kuler od kompa na otvor rezervoara...da se poveca cirkulacija vazduha kroz rez...pa da se malo ubrza proces...ali u svakom slucaju ne zuriti sa nalivanjem goriva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

 

Od varnice se zapalio vodonik. Tačnije, praskavac. Veselo :)

jeste veselo danas sam nosio rezervar na peskaranje i u utorak ide na farbanje hempel danas uliven u rezervar prva ruka otislo ukupmo 4 dcl gorivo sipam oko 25 aprila.... a dotad flasa okd cole i vozi......ha ha ha 

 

nije bitno susenje vec hemija koja treba da odradi svoje. Na konzervi od "mog" hempela 45551 pise: 10stepeni celzijusa=60 dana,20stepeni celzijusa=30dana,pa sad,svako neka radi kako hoce,ja cu sacekati koliko treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

Da ne zaboravimo da je to za čamce gde je farba izvana a naša je unutra, po mom mišljenju to je onda minimalan rok za našu upotrebu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 

Ostalo mi je nešto manje od pola pakovanja. Ako neko doda razređivač, ima opušteno i više nego mu je potrebno.

Kome treba, može da dođe da uzme. Nezgodno je , a i neisplativo da šaljem poštom.

 

Naravno, poklanjam.

treba nekom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

 

 

Ostalo mi je nešto manje od pola pakovanja. Ako neko doda razređivač, ima opušteno i više nego mu je potrebno.

Kome treba, može da dođe da uzme. Nezgodno je , a i neisplativo da šaljem poštom.

 

Naravno, poklanjam.

treba nekom?

 

Nisi jedini, i moj ostatak stoji i smeta u garaži (samo ga premeštam sa mesta na mesto da ne zapnem). Od naša dva ostatka može još jedan rezervar da se uradi, odavno skuplji razređivač nisam kupovao a da sam ga manje potrošio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Drustvo kupio sam osnovnu boju za farbanje rezervoara unutra . ali da li je neko koristio preko osnovne zavrsnu isto tu . Posto imam obe razmisljao sam da odradim jedan ili dva sloja osnovne pa onda jedan sloj zavrsne .. sta mislite o tome ..

 

Evo slika obe boje ...

 

img20150714221556-large.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R
ja da probam pa kako mu bog da ... poceo sam da radim moj rezervoar ali me jeb..la farba fabricka unutra malo po malo i doslo je do peskarenja spolja i cinkovanja ... kad zavrsim sve javljam rezultate ...

 

a za dve farbe cu jos da vidim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 

 

Ostalo mi je nešto manje od pola pakovanja. Ako neko doda razređivač, ima opušteno i više nego mu je potrebno.

Kome treba, može da dođe da uzme. Nezgodno je , a i neisplativo da šaljem poštom.

 

Naravno, poklanjam.

treba nekom?

 

boju preuzeo zagađenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Imam gs500 koi je poznat da mu rezervoar rgjavi. Ocistio sam i sve to sredio uzeo sam ovaj Hempel 45551, pitanje je za ovaj rezervoar od otprilike 15litara koja kolicina boje bi mi bila potrebna za prvi i drugi sloj? Da ne preteram da ima puno pa da treba da mnogo ispustam jer zbog oblika se teze ispusta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535

za 9,5 l rezervar sam potrošio dva puta po 2,5 dcl (farg + razređivač) farbe  i dosta sam istresao. Bolje da istreseš nego da ti fali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Posto se govori o sredjivanju rezervoara iznutra, da ne otvaram novu temu a trebalo bi da cistim rezervoar iznutra, voleo bih da upitam da li je neko pokusao da pocinkuje rezervoar iznutra i da li je to uopste moguce? Ne mislim na termicko cinkovanje zbog opasnosti od deformacije (mada, ako je neko to radio i dobro prosao, voleo bih da znam) nego o hemijskom cinkovanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Posto se govori o sredjivanju rezervoara iznutra, da ne otvaram novu temu a trebalo bi da cistim rezervoar iznutra, voleo bih da upitam da li je neko pokusao da pocinkuje rezervoar iznutra i da li je to uopste moguce? Ne mislim na termicko cinkovanje zbog opasnosti od deformacije (mada, ako je neko to radio i dobro prosao, voleo bih da znam) nego o hemijskom cinkovanju.

 

probao ja i ne moze . Mada kad bih probao sam nesto mozda bih kontam i uspeo .

 

Ja sam svoj cinkovao spolja a farbao iznutra , cak i spolja tamo "iznutra" gde prolazi cev od rama nije mnogo cink "dohvatio"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Kako osvjeziti-ocistiti tockove (zbice) na enduru a da se ne demontiraju. Nema ozbiljne korozije ali su oksidirale i treba im osvjezenje? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Gsx r1000 l1

Jedino sredstvo koje kvalitetno i trajno cisti rezervoar od rdje je fertan.u nemackoj set kosta oko 80e ali kad sa njim uradite nema sanse da se vrati rdja.sve ostalo sto uradite rdja ce se vratiti i u dosta slucajeva bude gore nego pre.tako da ne gubite vreme sa glupostima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

ja sam pre 5 godina uspesno skinuo sa kineza rdju elektroliom i muckanjem i farbo.Nisam citao citav post pa me sad zanma da li  moze nekako da se zacepi na kawasakiju rezervoar odole jer je otvor velik .pa raditi bez pumpe.Ili raditi elektrolizu sa pumpom unutra.Da li ce se nesto pokvariti od elektrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja