Jump to content

Moto Zajednica

zakarus

Aluminijumski koferi - izrada i sistemi kacenja?

Recommended Posts

• Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1006 postova
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 4 sati, Miloš A je napisao:

Ne razumem zašto dajete 300, 500 ili više evra za plehane kutije sa kojima izgledate kao raznosači pica?

Slažem se u potpunosti da je besmisleno davati toliki novac za nešto što i u homemade varijanti može da se uradi uz višestruko manje ulaganja.  Kada je reč o izgledu bar mi moje iskustvo govori da su alu koferi praktičniji jer u njih staje kompletno spakovan ranac ili torba sa stvarima i nema onog maltretiranja kao kada stvari pakuješ u plastične kofere kakve sam imao. Posebno kada je reč o pakovanju čizama ili jaknama ako ne želite da se ceo dan kuvate u opremi kad stignete na neko odredište a gde nećete kampovati ili uzimati hotelsku sobu, već planirate da se zadržite nekoliko sati i nastavite dalje. Naravno ovakvi koferi su predviđeni za enduro i advenčr motore, a kada je reč o estetici to je već stvar ukusa. I još jedna stvar kada su u pitanju putni enduro motori kao moj. Plastični koferi, bar ja nisam naišao na njih, se ne prave u asimetričnoj varijanti, odnosno da onaj koji ide do auspuha bude uži za onoliko koliko je nosač odmaknut od rama kako bi se oba kofera nalazila u osi, već onaj koji je sa druge strane od oaspuha ili odmaknut koliko i onaj do auspuha ili je bliži ramu, pa koferi nisu u osi motocikla. U prvom slučaju mnogo je veća širina između spoljnih ivica kofera što zna da predstavlja problem naročito u gradskoj vožnji.

kofer 1.jpg

Koferi 2.jpg

• Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 198 postova
  • Motocikl: versys 650

Potpuno se slazem sa tobom.Koje su dimenzije tvoji koferi.Jako su lepo legli na tvoju teneru.Cini mi se malo vise siroki.Ja bih napravio nesto malo uze na moj strom.

pre 55 minuta, dl minak je napisao:

Potpuno se slazem sa tobom.Koje su dimenzije tvoji koferi.Jako su lepo legli na tvoju teneru.Cini mi se malo vise siroki.Ja bih napravio nesto malo uze na moj strom.

Vidiš kako oko može da prevari. Desni širi kofer je širok kao i top kejs, odnosno kao plastični koji sam imao pre njega, znači 280mm. Promenio sam dimenzije u odnosu na GIVI pa je dužina 450mm a visina 350mm. U prevodu u njega staje bez problema, knap moja kaciga koja je XXL. Levi kofer, onaj do auspuha je uži za 50mm, odnosno onoliko koliko je nosač udaljen zbog auspuha. Inače nosači su original GIVI Wingrack i prema njima sam modifikovao kačenje. 

kofer 1.jpg

2m7wz2f.jpg

• Drug član, 1692 postova
  • Motocikl: Tigar
Pre 16 sati, gorzy je napisao:

Vojne manjerke

Smisli nacin da dodatno obezbedis poklopce, odnosno da ove rucice za zabravljivanje nekako dodatno osiguras.

Postoji velika mogucnost da otpadnu u voznji, narocito sto ti stoje pod ovakvim uglom.

Pre 7 sati, boki.64 je napisao:

Smisli nacin da dodatno obezbedis poklopce, odnosno da ove rucice za zabravljivanje nekako dodatno osiguras.

Postoji velika mogucnost da otpadnu u voznji, narocito sto ti stoje pod ovakvim uglom.

Mislim da su dovoljno sigurne jer koliko se sećam poklopac se zabravljuje ručicama i zakačkama sa obe strane.

• Svrati ponekad, 282 postova
  • Motocikl: Super Tenere
On 25.5.2017. at 18:30, Arso je napisao:

Mislim da su dovoljno sigurne jer koliko se sećam poklopac se zabravljuje ručicama i zakačkama sa obe strane.

Tako je, sa obe strane se kaci i podesavas koliko hoces da bude zategnuto odnosno labavo... nrma potrebe za dodatnim osiguranjem. Jedino neko osiguranje od kradje.

• Zainteresovan, 653 postova
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler

Mislim da Bokija brine da bi protok vazduha mogao da podigne ručice za zabravljivanje i otvori ih. I u tom slučaju poklopac verovatno ne bi mogao da otpadne jer bi ostao zakačen za ručice, ali ipak...

• drrmrr, 613 postova
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

@Arso,

A mogao bi i da nam das mere koliko je wingrack udaljen. Ako su fabricki nosaci :D

Mislim na one male cevcice sto idu od nosaca zadnjeg kofera.

• Drug član, 1692 postova
  • Motocikl: Tigar
On 5/28/2017 at 20:34, vasa.93 je napisao:

Mislim da Bokija brine da bi protok vazduha mogao da podigne ručice za zabravljivanje i otvori ih. I u tom slučaju poklopac verovatno ne bi mogao da otpadne jer bi ostao zakačen za ručice, ali ipak...

@Vasa.93   :)

@gorzy

Svojevremeno sam citao neki putopis, (mozda cu se i setiti koji) kada je kolegi u putu otpao poklopac, a da nije ni primetio.

Zato sam napisao ono. I sto kaze neka reklama, "ja ti kazem kako treba, a ti radi kako hoces".

• Svrati ponekad, 463 postova
  • Motocikl: TTR 600 Plava za decake
On 6.6.2017. at 0:09, gorzy je napisao:

Skoro 1.100 km, sto se mene tiče prošli su test. :takoje:

20170602_165421.jpg

Mozes mi slikati nacin montaze na nosac, danas opet uzeh malo drugacije manjerke , meni lepse , ali isti problem na koji nacin najlakse montirtati naravno i demontirati...

On 30.5.2017. at 21:13, Gvozden je napisao:

@Arso,

A mogao bi i da nam das mere koliko je wingrack udaljen. Ako su fabricki nosaci :D

Mislim na one male cevcice sto idu od nosaca zadnjeg kofera.

Nećeš verovati tek sad sam video tvoj post. Premeriću već koliko sutra.

• Sviđa mi se 1

Pre 22 sati, dl minak je napisao:

Haha brate mili.Pa ja sam ih napravio,vozio i onda na kraju i prodao motor sa njima :)

Šta da ti kažem nego demencija, samo i u tome ima nešto dobro ništa ne boli a svaki dan čuješ i saznaš nešto novo.:na_glavi: