Jump to content

Moto Zajednica

Tema za sve Honda CBR 600 ljubitelje

Recommended Posts

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

Pozdrav dobri ljudi... buraz nedavno kupio cbr 600-cu pa pokusavamo malo da mu odradimo veliki servis. To smo zapoceli jer obrtomer jako varira na leru.. promenuli i proverili zazor na svecicama, ocistili i nastelovali karbove i odradili sinhronizaciju. Medjutim skoro nista se nije promenulo pa sad sumnjamo u ventile, pa dal bi mozda neko napisao koja vrednost treba da bude za zazor ventila? Nasli smo na netu vise obsega medjutim ne znamo koji je za evro trziste... Pa pomognite malo ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

Znam da postoji, to sam samo tako na brzinu pitao... ali bitno da smo nasli sve podatke koje nam trebaju tako da ga veceras napadamo pa videcemo sta ce ispasti. Naime radi se o F3-ci 97 godiste...( Dx bikeR ga predstavio na 14. strani kad je jos bio njegov...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Imam pitanje za vlasnike cbr 600f4i, 600FS i 600RR 2001-2005. Jel vam se desava ponekad da vam se ler gas podigne pri prvom paljenju motora. Meni se to ponekad desava. Radi na 2k stalno. Nekad mi se desava da mi poveca ler gas na 3k. Juce mi se desilo da je otisao do 6k i drzao ga par sekundi tu, pa se onda vratio na 2k. Ne znam da li je ovo normalno osciliranje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Imam pitanje za vlasnike cbr 600f4i, 600FS i 600RR 2001-2005. Jel vam se desava ponekad da vam se ler gas podigne pri prvom paljenju motora. Meni se to ponekad desava. Radi na 2k stalno. Nekad mi se desava da mi poveca ler gas na 3k. Juce mi se desilo da je otisao do 6k i drzao ga par sekundi tu, pa se onda vratio na 2k. Ne znam da li je ovo normalno osciliranje?

potpuno normalno za injection, to je takozvano zagrevanje motora. podigne mu obrtaje na 2000 dok se ne zagreje malo i onda spushta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK "BLACK DRAGONS" ZMAJEVO, 510 postova
  • Lokacija: Zmajevo
  • Motocikl: Honda CBR 600 RR "Crna Mamba" Bajkerski RR

Kad je hladnije meni pri paljenju bude na 2k obrtaja pa onda spusti na 1.3k kad se zagreje.Bas da ti odma digne na 6k pri paljenju to bas nisam siguran da je dobro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Imam pitanje za vlasnike cbr 600f4i, 600FS i 600RR 2001-2005. Jel vam se desava ponekad da vam se ler gas podigne pri prvom paljenju motora. Meni se to ponekad desava. Radi na 2k stalno. Nekad mi se desava da mi poveca ler gas na 3k. Juce mi se desilo da je otisao do 6k i drzao ga par sekundi tu, pa se onda vratio na 2k. Ne znam da li je ovo normalno osciliranje?

 

Da li ti je ler gas i kada se zagreje na 2k ili spusti na niži broj obrtaja, pošto si napisao da radi na 2k stalno? Ne bi trebao da diže na tih 6k prilikom zagrevanja, proveri prazan hod na ručici gasa, ako pre paljanja imaš običaj da mu malo daš po gasu...Naročito ovo hladno, sumorno i tmurno vreme, koje se nadvilo nad Srbijom :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Prvo paljenje 2k, tj. dok je ladan, kad se ugreje radi mirno na 900. Medjutim, tu u tom zagrevanju dok je hladan, on zna ponekad da digne na 3k, medjutim prekjuce je digao na 3k, par sekundi, pa je raslo do 6k, pa ga drzi tu par sekundi, pa se vrati na 2k. Prvi put mi se desilo da je podigao obrtaje do 6k

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Pa ne znam, moze da bude, blizi se vreme servisa, pada mi i na pamet to da ga nisam palio petnaestak dana, a rezervoar je bio jedva do pola, pa je gorivo izgubilo oktanazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ler gas ti nije na 900 nego izmedju 1250 i 1500 rpm, imas u service manuel. Kada ga upalis automatski sauh zna da ga drzi malo na oko 3 k, bar kod mene, onda kad zagreje spusti na ler gas. Sve u svemu 6k, nije dobro, neki problem tu ima, al verovatno nista ozbiljno 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Pa, ja se nadam da je od malog stajanja i od goriva, koje je takodje stajalo. Videcemo kad uradim servis na prolece. Upravu si za ler gas, tako je i kod mene. Na autu je 900, pa sam pobrkao malo :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Motor sam vratio u zimski san kod komsije u garazu, tako da mi je to malo sada cimanje, a nisam imao potrebe da dopumpavam gume do pre neki dan kad sam napravio krug. Ja sam ih napumpao, prednju na 2 a zadnju na 2.2. Ponasao se lepo po putu, ali opet voleo bih da cujem ostale, Kako ce da zapocne rasprava, ako neko ne ostavi komentar1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tvrdo kuvan, 472 postova
  • Lokacija: Blokovi
  • Motocikl: mi je mnogo glasan.

Ne znam, meni je na dodir prednja jako tvrda. Msm da je i 2.2 mnogo za nju. Zadnja je na 2.5 i jako, jako malo legne kada ja sednem na motor, tek toliko da se zna da je neko seo na motor. U pitanju je Dunlop sportsmart 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

NIje ona tu da tebi bude meka ili tvrda na dodir. Postoje specifikacije i guma treba da bude na njima. I zbog performansi i zbog pravilnog trošenja.

 

Pogledao sam u servisno uputstvo za tvoj motor i eto, prešao sam se u pretpostavci da je pozadi 2.5/2.9 za tvoj motor, uvek je 2.9

 

capture.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Kawa z750s

Da izvines po*erem se u taj manual!!! Ja gledao u njega letos i naduvao gume na 2.9,isao u avgustu za belu crkvu na motoskup.izlazili iz nekog sela ravan put i isli mozda 60-70km/h i ma nisam malo tek zakocio ode prednji tocak u levu stranu a glava u beton!!!:-( sjebao motor,nije strasno al ono klasika retrovizor,nogostop plastike,poderane,auspuh takodje...odem lepo kod vulkanizera ispustim gume na 2.5 i gas bez problema...od onda nikad vise od 2.4-2.5kp...to je moje iskustvo i samo da dodam kuma nije bila ganc nova bila je kraj 2013 tj nepuna godina...tako da najbolje malo ispustis i vidis kako ti se najbolje ponasa motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Kakve veze ima pritisak zadnjeg točka sa tim gde je tebi otišao prednji pri kočenju?

 

A ako si i prednju naduvao na 2.9 onda si šampion sveta i okoline i baš bih voleo da vidim manual po kojem si naduvao prednju na 2.9 :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja