Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ovo sam ja napisao za ovo iz Louisa. Za tvoju pise nesto Motso ispod, ne znam mozda je to proizvodjac?

koliko ja kontam Nemacki, to je samo firma iz Hamburga koja prodaje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

na srecu na ER5 je problem sa slavinom lako resiv. Iz rezervoara kod er-a idu 2 metalne "cevcice" jedna za "prime" jedna za "res" i jedna je zatvorena za vakum koja je isla na slavinu, sa slavine ima jos jedna pipa za gorivo na karbove. elem sa kracim crevom. konusom koji sam nabio u crevo i selnom kojo sam stego sam zatvorio prime, crevo sa res na novu on/off slavinu koju sam pricvrstio na mesto stare, vakum crevo sa rezervoara sam ubo direktno na karbove, i sa slavine odlazno crevo na karbove. Imao sam malo poteskoca u pocetku da se naviknem na otvori zatvori al za nedelju dana je sve bilo ok. Slavina je inace kupljena u novom sadu za 520 din :) Staru cuvam, kad budem prodavo motor dacu je uz motor pa ako novi vlasnik oce da vozi "fabriku" nek je reparira svake godine :) inace ovoj slavini je ovo 3 ca sezona :) po 18 evra godisnje za set za reparaciju, pa proliveno gorivo ihaj :moto3: koja usteda za gorivo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

eto i meni problema kad mu vreme nije

 

post-4530-0-22624300-1402397634_thumb.jpg

Desilo se i meni jednom, samo sam jedno jutro ispred kuće zatekao motor na boku u lokvi benzina i kada sam poslje pokušao da ga upalim proklizao anlaser. Taj centralni dio se odvojio od lančanika, odnio drugaru koju ima neku profi opremu za varenje, o kojoj ja lično nemam pojma, i on je to zavario kako sam ga skontao sa minimumom ili bez dodavanja materijala, samo na vruće, bukvalno da se skoro ni ne vidi da je nešto vareno. Šljaka već 10.000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

malo zanimljivosti :D namontirao sam led migavce made in China :) 2e komad :D stigli su za 15 dana :) naravno morao sam i relej za led migavce da kupim..

pozadi sam morao da ih nadogradim na stare jer se ne bi videli od nosaca kofera..

 

post-19762-0-48946000-1402835756_thumb.jpg post-19762-0-52662900-1402835781_thumb.jpg post-19762-0-73724200-1402835815_thumb.jpg

post-19762-0-98566900-1402835842_thumb.jpg post-19762-0-78601300-1402835860_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: srce Bačke
  • Motocikl: an250; er500

Pozdrav momci,

 

Tužna srca...došlo vreme za odajvu :( ; ali nadam se ne za stalno ;) (virus je to. ko ne proba, nikad neće saznati :) ) .

 

Ništa strašno, samo priroda posla, porodične obaveze...

 

Ovako mi ga je žalosno gledati pokrivenog u garaži, a još gore kad ga čujem...

Valjda se i to nekad mora desiti.

 

Ako je neko zainteresiran, ili zna nekog ko je zainteresiran, ili... šta god: http://oglasnik.bjbikers.com/ads/er500/

 

Moguć dogovor.

Eto, pa, ajd' do druge prilike.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

ja sam moj uzeo da sredjujem :)

-lanac bregaste

-set gumica za reparaciju kocionih klesta

-teflonsko crevo - crveno :)

-lageri u tockovima

-lancanike

ulje i filter ulja

-paknovi novi

-peskirao felne sutra ih podizem sa plastifikacije - idu u mat crno

-krive ventile

-crvene trakice

-nove gume dunlop streetsmart stigle

kad zavrsim sa radovima kacim slike

post-19856-0-94637700-1403715272_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Opaaa :)

 

Stilgar, ostajer na ER5 ici?

ma da, stoji mi na oglasima neznam od kad ja se vozim 3 godine na njemu, vec sam naviko vise i ne primecujem da ja imam 190 a da je on mali :) odradili kocnice, lagere u tockovima volanu, stavili hel crevo peskiro, plastificiro felne, pale i nove gume. Ostalo jos da se zameni lanac bregaste ulje i filteri. To ce u ponedeljak verovatno da se zavrsava, sutra i ja i majstor gledamo trke :) evo kako izgleda sad sa "novim" felnama.

 

p.s. to sam napisao (da cu da sredim moju kawu) kad sam video da kolega prodaje, da zna da se nenada mnogo moze da ga proda samo ako oce da menja za neki krs, il da spusti cenu u bescenje. Sad je vreme da se cuti i tera sta se ima.

post-19856-0-00140900-1403883894_thumb.jpg

post-19856-0-14706100-1403883904_thumb.jpg

post-19856-0-55335400-1403883917_thumb.jpg

post-19856-0-74017200-1403884000_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

kaaako mocnu saru imaju te Dunlop-ovke, skoro mi bude zao sto ih nisam kupio :( al Heidenau su bile jeftinije :P

Dobro si reko ono "sad je vreme da se cuti i tera sta se ima" jer kako stvari stoje, cene, nameti , registracija tj osiguranje idu gore i gore, i ove nase 500-tke ce uskoro biti sve popularnije, velika masina a opet mala, zlatna sredina :takoje::aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

kaaako mocnu saru imaju te Dunlop-ovke, skoro mi bude zao sto ih nisam kupio :( al Heidenau su bile jeftinije :P

Dobro si reko ono "sad je vreme da se cuti i tera sta se ima" jer kako stvari stoje, cene, nameti , registracija tj osiguranje idu gore i gore, i ove nase 500-tke ce uskoro biti sve popularnije, velika masina a opet mala, zlatna sredina :takoje::aha:

meni su ponudjene (od drugara koji radi sa gumama dimenzije koje su mi trebale) Savatec MC50 i ove Dunlop arrowmax streetsmart. Sava je dosta jeftiniji al mi se nisu dopale a dunlop sam dobio na 4 rate tako da se nisam dvoumio. Hajdesad sam imao na motoru kad sam ga kupio i nisu mi se svidele cim je malo mokro bezo mi je na pesackom i uopste mi nisu bile "pouzdane" doduse i dot im je bio bajat.evo slike savatecha.

post-19856-0-48014700-1403896157_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja vozim na Continentalu, kupio sam ih nove te ih necu u skorije vreme menjati.

 

Sta posle njih, ne znam. Mozda opet ContiSport Attack 2 u varijanti 120/70R17 sa 150/60/R17 (inace maks velicina bez deformacija na felni) ili Avon RoadRider. Ima vremena, ER5 ne trosi puno gume, pre propadnu od starosti.

 

Odlican je to motor i vrlo sposoban. Troskovi eksploatacije su na nivou skutera, potrosni materijal (kvalitetan nije jeftin) ali traje jako jako dugo. Da ne govorimo o nametima. Ne znam sta bih rekao zaista. Ja za 1000 dinara idem cele radne nedelje na posao i malo se smucam okolo. Malo je takvih masina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Pozdrav!

Vozim Kawasaki ER 5 2002 godište. Problem mi stvaraju karburatori. Naime motor nekada radi mirno na ler gasu i ide sasvim ok, dok nekada radi nemirno ili se desi da se ler gas zaglavi na 2000-3000 obrtaja, a nakon toga padne na 1000 i motor hoće da se ugasi, na primjer stanem na semafor i motor radi na 2000 obrtaja i zatim krenem i na sledećem semaforu motor radi na 1000 obrtaja i kad krećem imaj onaj zvuk i lupanje kao da hoće da se ugasi, kao da hoće da se prebaci u brzinu manje i kada se to desi obično se osjeti benzin iz auspuha, u glavnom guši se do nekih 3,500 obrtaja i onda prokine i ide ok sve do sledećeg stajanja. Ne znam u čemu je problem, da li je slavine, iglice, vakumi ili nešto sasvim drugo. 1neznam.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif0zbunjen.gif

 

Hehe, kao da slušam samoga sebe. Jedini problem koji sam ikada imao sa ER-5'om, ne računajući zamenu slavine, bili su začepljeni karburatori. To se i danas desi po koji put, ali sam nakon dosta izgubljenih živaca i para razradio metodologiju koja daje rezultate u 80% slučajeva. 1. korak - zagrej dobro motor, a onda naglo navrti 9000 rpm u prvoj ili drugoj brzini, a zatim naglo otpusti potpuno gas, da koči motorom. Ponovi jedno 5-10 puta. 2. korak - ukoliko korak br. 1 ne urodi plodom, kupi MOTUL FUEL SYSTEM CLEAN - onaj za auto, od 300 ml. Ista je formula kao za motocikl - to mi je lično rekao vlasnik MASS-a, čak mi je i preporučio da uzmem taj, jer se dobije više za dat novac. Ne mogu da nabrojim koliko puta mi je FS Clean uštedeo novac za čišćenje karburatora, što nije nimalo jeftina usluga ukoliko ne umeš sam. Otprilike ide 100ml na 10-15 litara goriva. Prvo sipaš FS clean na pumpi, a onda zaliješ benzinom. Ne deluje baš odmah, nekada mu treba i dan dva. Takođe, tokom zimskog sna obavezno sipaj FS clean u rezervoar. Ja čak mislim da mi dizne i nisu bile prljave, nego je jednostavno u pitanju voda u gorivu, nešto od kondenzacije, a nešto i ljubaznošću pumpadžija. Negde sam pročitao da voda padne na dno karburatora i ne mrda odatle, a ometa rad motora. U ovo poslednje stvarno nisam siguran, no u svakom slučaju, MOTUL FS clean vezuje i vodu, između ostalog. Ove zime sam držao FS clean u rezervoaru i problem mi se javio samo jednom, a rešio sam ga napred navedenom metodom pun gas do 9000 rpm, a onda nagli otpust. Nadam se da ćeš rešiti problem! Pozdrav!

 

 

 

 

Probao sam ovu prvu varijantu i proradilo je :D inače i meni kazaljka goriva laže jedno 4L, tj pokazuje manje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja ga nemam, mislim na filter :D Cuo sam da zna da brljavi ako nije odgovarajuci. Za ovih oko 6 godina nisam imao problema sa karbovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Pozdrav!

 

Dobio sam motor. Priča je malo poduža. Rođak koji živi u Francuskoj kupio je na otpadu Er 5 (1998 godište) sa svega 2470km. Prednji kraj je razbijen ( vile, far, sat...) i motor je bio otpisan ( "ekonomski neisplativ popravak; morao bi kupiti nove djelove, motor atestirati...). Zato je uzeo EX iz 89. Mašinu iz ER5 ubacio je na ram EX-a. Kako mu se sviđa naked stil, prebacio je i rezervoar, sjedište&ostalo. Da bi to moglo sjesti, "malo" je rezao i "dovarivao ram". Nije baš sve sjelo kako treba. Motor je uredno registrovao u FR. Nije ga nešto vozio jer je imao par saobraćajnih situacija. Kaže saobraćaj je tamo ludnica, crnci, Arapi... Motor je 2013. poklonio zetu iz Novog Sada. Ovaj je par puta pao ( što se vidi na rezervoaru, deklu, auspuhu...) i zaključio da to nije rabota za njega, te ga je vratio, a rođak ga prosljedio meni. U sobraćajnoj pod stavkom P.3 piše 43.8. Pretpostavljam da je rječ o kilowatima ( jer je tako i u saobraćajnoj automobila). Kad se ti kilowati preračunaju u KS izađe 59 KS. Pošto sam "pregledao "net i ustanovio da EX nije imao toliku snagu, znači da je neko nešto zeznuo. Da li se to može kako ispraviti?

 

E da, predstavio sam se u odgovarajućoj sekciji, ali ne mogu naći taj post. Živim u Pančevu, 1972 godište i nemam A kategoriju. Motor sam par puta probao po ulici i gušt je neopisivi. Kao mulac sam vozio TOMOSE-e.

post-33357-0-91049400-1405946042_thumb.jpg

post-33357-0-29428100-1405946088_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja