Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Jako lepo si uradio nosac, pohvaljujem! :takoje:

Vecinu posla je uradio moj kolega tako da pohvale prenosim njemu :takoje:

Danas sam probao da ga opteretim svojom tezinom, 67kg, jos sam i cimao gore dole, stoji sve ok. Samo ne znam koliko smem da opteretim kineski kofer??? :zbunjen: 3-5 kg max?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

pridruzujem se pohvalama, prvoligaski je :takoje:

uskoro cu i ja nesto slicno da uradim, ja vec imam gotov nosac koji sam pravio za VFR, samo ga treba malo prepraviti da pasuje na CB, a planiram kacenje da uradim na vrlo slican fazon kao i Hard Rocker :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

Drugari posto na ovom forumu ima puno razlicitih gpz-ja i r5tica interesuje me da li je moj motor previse bucan sto se tice same masine ili ne jer mi nesto nagovestava da je vreme iako ga imam tek5-6 meseci za zamenu lanca bregaste.Evo linka za video pa oslusnite i kazite svoje misljenje.Unapred hvala pozz. https://www.youtube.com/watch?v=EC4Sl33lj8I&feature=youtu.be

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

bez sumnje tu se cuje razvodni lanac, mada to nemora obavezno da znaci da je lanac los, najpre proveri spaner, moguce da on pravi problem, a u najgorem slucaju oboje :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

Ma na moj pise 18900 ali to nije tacno tako da mogu da zamislim koliko je presao,samo me cudi jer kad sam ga uzeo u oktobru nije toliko cukarao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne znam ja mislim da sam cuo taj zvuk od kada sam ga kupio pre vise od 5 godina. Mozda nije isti mada cujem to cukaranje po malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6818 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Razvod ventila/korpa kvacila.

 

Na sta moram da vam skrenem paznju:

 

Neki menjaju lanac bregaste na 40, nekima i na 80 000 jos uvek radi. Na starijim modelima hidro spaner moze da zakaze, treba i njega imati u vidu.

 

Ima dosta uticaja nacin voznje i tretiranje agregata ali kvalitet ulja. Istina je i cinjenica da taj Kawin twin moze da ide na svakakvom ulju ali ne znaci da tako treba. Vidjao sam da ljudi svasta sipaju, ne toliko zbog cene koliko zbog nemarnosti i podcenjivanja tog motora.

 

Idealno bi bilo da to bude Silkolene Comp4

Motul 7100

Motorex Formula

 

Postoje neke stvari na koje treba obratiti paznju, moze taj agregat da predje Boga oca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

Nadam se da hoce ali zamena lanca mi ne gine a onda i ulja i filtera i eto kako covek moze da potrosi iako ih nema 200-300 evrica :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

Ja smanjih lupkanje malopre i prosto sam se iznenadio.Skinuh ja spaner reko da vidim sta je i kako pa onda otkocimo onaj zarez vratih spaner u pocetni polozaj,namestih ga nazad ugura oprugu sa iglicom on kliknu nekoliko puta zasrafih centralni sraf .

Upali ja motorce kad ono na leru se skoro i necuje okrenu ja krug km dva sada se cuje tek sa 5-6000 obrtaja ali ni priblizno onako kako se cuo. Kako,sta poima nemam al vazno da je mnogo bolje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...poznaniku je zr7 radio kao motorna testera, grebao lanac, melje li melje (bio motul 5100 usuo), svi mu rekli zveknuo lanac, i stvarno se čuo katastrofa, izbacio to njesra i doneo castrol GranPri iz Louisa, nasuo, motor sad radi ko pesma, zvižduće...

Ja nisam verovao kakva je razlika!

Tako da, ako vam je motul 5100 unutra, prvo probajte njega da izbacite i stavite nešto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Meni je baš Motul 5100, malo se čuje korpa na ladno al to je to, a koristim ga pre svega zato što mi je skoro svuda dostupno i cjena je ok. Boljih ulja ima, al GPZ nije baš nešto izbirljiv, bitno je da je za motocikle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ne ubeđujem nikoga...

ja samo kažem da je jako velika fama oko tog motula, i saam sam ga koristio u svom motoru cele prošle sezone, oko 7000km, mogu reći da nisam bio zadovoljan.

Posle 2500km menjač postane tvrđi, bučnije upada u 1. i 2. na oko 3000km ispustio i opet sipao motul 5100, opet isto.. ispustio sam ga pre 2 nedelje, ni 3000km prešao, al pošto je i prezimelo svakako mu je vreme...

sa bardahl-om tih problema nisam imao,..

sad je opet bardahl unutra...

Razmišljao sam se da naručujem iz Louisa Castrol, al me mrzelo da čekam, počelo lepo vreme...

 

Kažem, ako vam se čuje lanac a mislite da nije dotrajao, probajte da promenite felu ulja koje je u motoru..

Meni se nije čuo lanac, poznaniku jeste i promena ulja je drastično izmenila stvar.

Meni je menjač na 2500km menjao osećaj, kao da je razbijeno ulje. Kad je nov motul unutra, svež, sve radi kako treba, kao i uvek sa novim uljem, ali mi je jako rano počinjao da bude loš osećaj na menjaču. Sa bardahlom od 1 do 5000km uvek isti osećaj - kao puter gladak menjač.

Ne kažem da je bardahl bolji, ne ceni se ulje samo po menjaču da se razumemo, ali to je neko moje iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Potvrdjujem ovo za motul 5100, nas 3 ista pricha, na oko 3000km menjach, zvukovi iz mashine itd...

gsxf600, 1100xx i sv650.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

Da da ulje cu sada da promenim razmisljam se za bardal 20w50 sta vii drugovi mislite.Moj drug ga je koristio na zx 7 kaze da posle motula s ovim mu se motor preporodio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

ja sam u svoj er5 sipao Ipone 10-w40 i posle 3500 km predjenih izgleda da se poznaje da teze upada u prvu i drugu :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

pre neki dan stiglo mi je ulje PROCYCLE polusinteticko iz Louis-a ,pa uskoro menjam pa cemo da vidimo utiske, ovo mi je prvi put da sipam to ulje, uzeo sam ga jer je jeftino ako uzmes veliku kantu od 4 litre onda izadje 6,5eur litra to jest 26eur(3000din) a inace je 9eur mala kanta od litre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...naši agregati su pravljeni za starija ulja i lošija goriva.

Svi kad kupuju ulja gledaju da im je API standard što noviji, a paradoks je u tome što je API ekološki standard koji se odnosi na nivo emisije i jedne grupe fosfornih jedinjenja, i svakim standardom tog jedinjenja je sve manje i manje u ulju jer je standard strožiji, a ono je krucijalno za podmazivanje!

I onda umesto da jurimo što "lošije" tj. starije standarde ulja, mi jurimo novije misleći da je ono bolje, te time jurimo veće zlo...

A to je žvaka za prodavce i marketing.. (kao megapixeli na mobilnim telefonima.. 8Mpixela kamera a fotografija mutna... samo što je velika! 1nanana.gif)

 

Verujem da je ovo iz Louisa dobro ulje, jer verujem da si kod njih miran, jer to što piše na kutiji to mora da bude to.

A kod nas... znate i sami.. 0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Da da ulje cu sada da promenim razmisljam se za bardal 20w50 sta vii drugovi mislite.Moj drug ga je koristio na zx 7 kaze da posle motula s ovim mu se motor preporodio.

ja koristim bardahil XTC 15-50 na er5 ici i zadovoljan sam, mada je ono sinteticko, starijim motorima bi vise prijalo mineralno ili bar polusintetika al tesko se nalazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja