Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Jesi sam pravio nosac registracione nalepnice na desnom stapu ? Ili ima negde da se kupi gotov ? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jel se to meni čini ili FendaExtenda stoji na 3mm od gume, onaj donji dio, skoro ko da struže, djeluje da nije baš legao 100% kako treba, a gore na spoju je malo iskošen, jel ovo namjenski za ER5?

 

Jes mjerio mogu li ti stanut četvoroklipna klješta? Jesi morgen :D

Aj treba da obnovim oglas, pa se izjasni ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6817 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije bas 3mm ima prostora.

 

Namenski za ER5 ali nisu ga izlili bas u mm. Kao sto kazes, na spoju sam morao malo da ga ''spustim'' da bi dobio klirens izmedju njega i tocka, tako da je to kompromis.

 

Za blatobran moram jos da nabavim onaj usmerivac sajle brzinometra, ispao negde <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

Nije bas 3mm ima prostora.

 

Namenski za ER5 ali nisu ga izlili bas u mm. Kao sto kazes, na spoju sam morao malo da ga ''spustim'' da bi dobio klirens izmedju njega i tocka, tako da je to kompromis.

 

Za blatobran moram jos da nabavim onaj usmerivac sajle brzinometra, ispao negde 1hmm.gif

 

meni nije imao taj drzac sajle jos kad sam kupio motor, tako da sam ja stavio dve plasticne vezice samo :neznam:

 

jel moze taj nastavak blatobrana da se nadje negde na netu i da se naruci? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6817 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Moze, Ebay, Wemoto, Pyramid plastics...

 

Danas ortak i ja demonitrasmo sve delove za plastifikaciju. Nosaci Wingracka, navigacije, tegice i mrezicu hladnjaka. Ide sve u crno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6817 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Prodje vreme, imao neke komplikacije pa sam tek juce poslao delove u Plastamen, zvali su me da potvrdim boju. Razmisljao sam mat crna ili sjajna, pikirao sjajnu, nadam se da nisam pogresio i da ce se lepo uklopiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6817 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Hopa, montirano :)))

 

2014-02-1210-54-22554.jpg

 

2014-02-1214-54-46460.jpg

 

 

Kupio sam nove srafove za Wingrack, ortak srafio a posle sam otisao na detaljno pranje :)

 

Ostao mi je jos desni retrovizor za koji nemam sraf.

 

Bice malo detaljnijih slika uskoro kada i to montiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Da li da uradim sam stelovanje ventila ili ne pitanje je sad :stabre:

Posle superdetaljnog opisa posla:

http://www.ex-500.com/wiki/index.php?title=Valve_clearance_adjustment

mislim da bih mogao sam da uradim, jedino sto nemam one plocice za stelovanje. Takodje voleo bih da uradim to i onda bih znao i za ubuduce. Ono sto me odvraca je to sto radim prvi put pa to onda ide kilavo tj. kad nesto nece glatko da ide onda se sam preznojim itd :D

 

Imam za sada jedno pitanje sto se stelovanja tice. Podaci:

Valve Clearance: Intake 0.13 - 0.18 mm (0.005" - 0.007")

Valve Clearance: Exhaust0.18 - 0.23 mm (0.007" - 0.009")

Znaci meni ustvari treba za usisni ventil plocica od o.15mm a za izduvni npr. 0.20mm (uzeo sam sredinu otprilike)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Na usisnom ventilu pločica 0.15 treba da prolazi uz mali, skoro minimalni otpor, a 0.20 ne može da prođe. Postižeš to tako što mrdaš pločicu od 0.15 između šarafa za podešavanje i ventila, i istovremeno pooooolaaakoo zatežeš šaraf, kad osjetiš prvi otpor u pomjeranju pločice to je to. Držiš šaraf čvrsto i pažljivo da ti se ne pomjeri sa tačke na koju si ga podesio, zategneš maticu i provjeriš opet. Naravno paziš da ti bregovi na bregastoj ne upiru u klackalice na ventilima koje podešavaš

 

Isto sa izduvnim samo što radiš sa 0.20, a provjeravaš da nisi ostavio previše lufta sa 0.25

 

Ako još nešto nije jasno pitaj, ovo je jedan od najpipavijih detalja na motoru, ali nije kvantna mehanika, stvarno svako može da ga odradi ako nije baš glup, znači samo bez žurbe i presije, i na kraju opet provjeri sve, jer ako nešto fališ treba opet rastavit i sastavit pola motora samo da bi došao do klackalica

 

P.S. Pločice koštaju 500din

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pa ovako sa slika ne deluje previse komplikovano samo znam da je u praksi malo drugacije ali videcu da odradim to sam. Inace ako je ovo pipavo kako li je tek komplet ciscenje i sinhronizovanje karbova :moto3:

Jedino cega se cimam je da neki deo ne zavrsi gde ne treba prilikom skidanja poklopca ventila i sl.

Malo mi otezava posao to sto nemam centralnu, mada koliko vidim ne bi trebao biti nikakav problem sto se toga tice.

Inace moze link tih plocica za 500rsd?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

poz, drugari, hteo bih da stavim teflonsko crevo za prednju kocnicu (ER5), pa me zanima jel radio neko gde da uzmem, cena, proizvodjac. Imaju u motolandu Hel al ipak bih savet nekog ko je radio to na svom ER-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki GSF 600 S Bandit

Pozdrav svima interesuje me da li na GPZ500s 95god moze napred ici guma 120/70/17 posto se 110/70/17 tesko nalaze,sada kod mene na motoru je 110/80/17 i bas je blizu blatobrana?Hvala unapred !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pozdrav svima interesuje me da li na GPZ500s 95god moze napred ici guma 120/70/17 posto se 110/70/17 tesko nalaze,sada kod mene na motoru je 110/80/17 i bas je blizu blatobrana?Hvala unapred !!!

Ne nalaze se tesko. I stavi fabricki propisanu dimenziju.

 

http://www.motobox.rs/continental-moto-gume/klasicno-sportske-gume/product/view/31/345

 

http://altes.co.rs/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ne znam odakle ti to da se teško nalaze :neznam:

Em ih svaki proizvođač ima u ponudi, em su jeftinije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Stilgar, ja ćeram ove ContiGO na mojoj kamili već 2. sezonu, skroz zadovoljan... milsim da Konti daje i neki popust sad.. 0takoje.gif

Andrej ja sam pito za crevo za kocnicu a ridjiww je pito za gume, ja imam dunlop arrowmax gt 501 i zadovoljan :)

post-19856-0-03061600-1393413307_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

stilgar ja sam kočiona creva naručio u Boban Sajle, tri prednja su me izašla oko 40€, pošto imaš samo jedan disk imaćeš i samo jedno crjevo, doduše nešto duže, ali opet sumnjam da bi koštalo više od 20€

 

I ja imam isto GT501 pozadi, prešla 11-12k ima još nekih 3-4mm dubine šare, možda je nijansu tvrđa nego bi mi odgovaralo, ali bi onda vjerovatno puno kraće trajala. Naprjed je Dunlop K530, planiram da je zamjenim sa GT501, pošto su K530 baš teške za naći(prave se samo u dimenziji za prvu generaciju GPZa) prešla je nekih 15-16k, možda ima još nekih 2-2,5mm kanala, isto je možda malo tvrđa nego bi mi bilo baš po volji. Kako se tebi pokazala GT501?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Danas upalim motor posle duzeg stajanja, i opet nekako se otisla membrana na slavini <_<

Ne znam kako vi ali ja svake godine stavljam drugi set za reparaciju slavine. <_<

Sad moram naci nekoga ko narucuje iz Louisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pa original je slavina kao a Saitov kit ali uvek ode posle godinu, godinu i po. Sutra cu rastaviti da vidim da li se nesto pomerilo ili se istanjila samo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

stilgar ja sam kočiona creva naručio u Boban Sajle, tri prednja su me izašla oko 40€, pošto imaš samo jedan disk imaćeš i samo jedno crjevo, doduše nešto duže, ali opet sumnjam da bi koštalo više od 20€

 

I ja imam isto GT501 pozadi, prešla 11-12k ima još nekih 3-4mm dubine šare, možda je nijansu tvrđa nego bi mi odgovaralo, ali bi onda vjerovatno puno kraće trajala. Naprjed je Dunlop K530, planiram da je zamjenim sa GT501, pošto su K530 baš teške za naći(prave se samo u dimenziji za prvu generaciju GPZa) prešla je nekih 15-16k, možda ima još nekih 2-2,5mm kanala, isto je možda malo tvrđa nego bi mi bilo baš po volji. Kako se tebi pokazala GT501?

ma ja sam mator covek 55 godina, vozim penzionerski do 6000 rpm ne ludujem sa masinom ne ulecem i ne obaram do fuzastera, tako da je meni ok. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Danas upalim motor posle duzeg stajanja, i opet nekako se otisla membrana na slavini 1hmm.gif

Ne znam kako vi ali ja svake godine stavljam drugi set za reparaciju slavine. 1hmm.gif

Sad moram naci nekoga ko narucuje iz Louisa

vidi koji ti je navoj ako se slavina srafi u rezerviar (ako se ne srafi jos lakse) uzmi neku od skutera koja ima on off i resi problem zauvek.

post-19856-0-01117000-1393438089_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja