Jump to content

Moto Zajednica

HDR fotke

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

To mi je prva fotografija tog tipa, pa bas i ne znam kako, a to je nastalo od jedne slike, pa sam u PS-u menjao ekspoziciju, pa je mozda i to razlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Ja bih samo gledao da izbegnem toliko vidljivo kako da se izrazim, oivicene povrsine izmedju neba i npr krova ove kuce.

I nije HDR ako pravis od jedne fotografije, nije ni blizu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2635 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Ja bih samo gledao da izbegnem toliko vidljivo kako da se izrazim, oivicene povrsine izmedju neba i npr krova ove kuce.

I nije HDR ako pravis od jedne fotografije, nije ni blizu ;)

HDR koliko znam moze samo od 3 fotke .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

evo jedne sa Ade Huje

 

CybIZ_p1190835bokihdrw800.jpg

 

AuH prijatelju...  svaka ti cast !!  Mislim, sve su fotke odlicne, upecatljive, sto i jeste cilj HDR-a,

ali mi nije jasno kako si ovo uradio kad je objekat u pokretu?

 

ps. Boban je zahvalna meta.  ::)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Cika BusMane,vidi sliku mog skutera na prethodnoj stranici..jedna originalna slika,i 2 izmenjene u Photoshopu :)

Pretpostavljam da je tako i Leonta uradio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Ma video sam sve fotke, naravno sve su kao za reklamu.  ;)  Procitao sam i kako se pravi

HDR, ali je Leontina sa objektom u pokretu. Nije mogao nikako da napravi u istom

momentu tri razlicite ekspozicije, a da se Boban ne pomeri ni malo...  osim ako se Boban posebno

spremao za HDR fotkanje, pa se "zamrzao" u krivini.  :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2635 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

 

Ma video sam sve fotke, naravno sve su kao za reklamu.  ;)  Procitao sam i kako se pravi

HDR, ali je Leontina sa objektom u pokretu. Nije mogao nikako da napravi u istom

momentu tri razlicite ekspozicije, a da se Boban ne pomeri ni malo...  osim ako se Boban posebno

spremao za HDR fotkanje, pa se "zamrzao" u krivini.  :D

 

Sluze se prevarom. ;) Oni od fotke u PS-u naprave kopiju jednu podeksponiranu i jednu nadexponiranu. I eto im tri neophodne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Ma video sam sve fotke, naravno sve su kao za reklamu.  ;)  Procitao sam i kako se pravi

HDR, ali je Leontina sa objektom u pokretu. Nije mogao nikako da napravi u istom

momentu tri razlicite ekspozicije, a da se Boban ne pomeri ni malo...  osim ako se Boban posebno

spremao za HDR fotkanje, pa se "zamrzao" u krivini.  :D

 

Sluze se prevarom. ;) Oni od fotke u PS-u naprave kopiju jednu podeksponiranu i jednu nadexponiranu. I eto im tri neophodne.

 

AhA !  Porovaljeni su !!  ;D

 

Znaci RAW, pa malo +, malo -  ,  i eto ga. Nije to lose, ne treba ti stativ  ;)...  a mozda je ipak do Bobana.  ;D

 

ili ako ima profi aparat koji to sve sam uradio(pred&nad expozicija),slikajuci jednu sliku..

 

Objasnice nam Leonta. Kriv je dok ne dokaze suprotno.  :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Samo mali dodatak, postoji razlika izmedju klasicene nedoradjivane HDR fotografije, i ponekih fotki koje su postovane ovde od drugara, koje se nazivaju hdr a to nisu, vec su raspaljene sa High pass filterom, sharpovane, pa blurovane itd, ili se koristi "Dave Hill" tzv look, koji podseca na sliku a ne na fotku, tone mapping itd.... Klasicna HDR fotka je cista samo ima sirok dinamicki opseg u sredini, u svetlim i u tamnim tonovima, tj detalje, ali je fotografija kao i svaka druga, bez dodatnih dorada u fotoshopu koje od nje prave crtez ili sliku.... Zato je i high dynamic range jer izvlaci detalje iz tamnog i svetlog koje aparat tj senzor za razliku od ljudskog oka u celom spektru ne moze da pokrije u samo jednoj expoziciji, i spaja to u jednu fotografiju, kao sto kolege napomenuse, gde softver sam fercera ko veliki;))

 

Evo za entuzijaste;)

 

http://www.diyphotography.net/creating-that-dave-hill-look

 

http://www.davehillphoto.com/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Endurac,hoces da kazes da malo bolji aparati odrade to sve sami bez upotrebe Photoshopa,Photomatrixa,Artizena i sl. programcica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Endurac,hoces da kazes da malo bolji aparati odrade to sve sami bez upotrebe Photoshopa,Photomatrixa,Artizena i sl. programcica?

 

Da Muljaz je u pravu, moguce da ja nisam bio jasan, evo hdr fotografije koja je sklopljena od 3 fotografije slikane sa expozicijom od 1/4 zatim 1 sec i 1/20ke, i ispala je solidno, ali recimo ja nisam zadovoljan i mislim da ce bolju promenu imati kada je pejzaz i nebo u pitanju. Fotoshop naravno sve to ukomponuje, kao i ostali slicni programi.

 

Hteo sam da kazem da su prethodni radovi uglavnom razvaljeni sa efektima u fotoshopu koji nemaju veze za hdr, ali vecina taj stil takodje naziva hdr.

 

NAPOMENA: Vodirte racuna da kada slikate hdr, tj koristite bracketing funkciju na dslr fotoaparatu, koja sama pravi 3 razlicito exponirane fotke sa 3 uzastopna okidanja, da tada aparat menja brzinu zatvaraca a ne otvor blende. To je zato da dubinska ostrina fotografije ostane ista na svakoj fotografiji koja ce kasnije saciniti jednu finalnu hdr fotografiju. Dakle, ukoliko hocete manuelno da slkate hdr ili nemate opciju na fotoaparatu, to moze da se izvede i sa obicnim aparatom, tako sto cete ga staviti na cvrst stativ, i promeiti 3 expozicije bez menjanja otvora blende.... ;D

 

Evo obicne proste hdr fotke kojom licno nisam zadovoljan jer je zavesa ostala prepaljena , ali je to i do ambijenta jer je zaista jako kontrast, daklem prvu ljudsku kad uradim, postovacu ovde ponovo ;)....

post-100-12879052322825_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Evo ja sam na brzaka odradio ovo, nije odradjeno kako treba moglo je bolje ali cisto da se vidi sta u stvari treba da se dobije iz HDR-a

 

prva je pregorela

11.jpg

 

druga malo manje

12.jpg

 

treca je tamna

13.jpg

 

I iz te tri na kraju dobijes da se vidi i unutar sobe i spolja, opet kazem moglo je i bolje ali za primer i nije tako lose

14.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Cackajuci danas nesto po netum,trazeci PS CS4,naidjoh na jedan zanimljivi plug in za Photoshop,koji,nama pocetnicima,mnogo olaksava pravljenje hdr fotografija sa obicnim dg.aparatima.Zove se ReDynaMix,progooglajte malo :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Pomenuo sam na prosloj stranici ReDynaMix, dobar je i mozes super da sredis fotku sa njim ali to nije HDR

Evo jedna sa ReDynaMix-om

 

Untitled-4-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja