Jump to content

Moto Zajednica

DL650 V-Strom 2003 i noviji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Hajde objasni sta je ozbiljna voznja?

Nisam se dobro izrazio, motor je svakako jedan od ozbiljnijih u klasi 650 ali meni lično nedostaje snage i obrtnog momenta. Sa saputnikom i punim koferima, potrebno je češće šaltanje i drzanje viših obrtaja.Sa hiljadarkom je putovanje po tom pitanju opustenije, povlaci vec od nekih 3.000 obrtaja.

 

 

Prednost dajem hiljadarki prvenstveno zbog snage na nizim obrtajima :zdravo:

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Hajde objasni sta je ozbiljna voznja?

Nisam se dobro izrazio, motor je svakako jedan od ozbiljnijih u klasi 650 ali meni lično nedostaje snage i obrtnog momenta. Sa saputnikom i punim koferima, potrebno je češće šaltanje i drzanje viših obrtaja.Sa hiljadarkom je putovanje po tom pitanju opustenije, povlaci vec od nekih 3.000 obrtaja.

 

 

Prednost dajem hiljadarki prvenstveno zbog snage na nizim obrtajima :zdravo:

 

 

 

Nije tacno. Mali, 650, ima sest kratkih brzina i njegov motor linearnije poteze iz niskih obrtaja od velikog. Veliki Strom pati od rupe bas pri niskim obrtajima, pritom ima sestu-overdrajv, tako da je u tom rasponu sto ga pominjes, 2500-4500 RPM, 650 upotrebljiviji - posebno u poslednjoj brzini. Naravno, ceh placa neprijatno visokim pobrtajima vec kod 140 km/h, dakle na autoputu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Potpuno tačno ovo što je Boris naveo, DL1000 ne poteže ispod 3000 rpm što zna da smara u gradckoj vožni.

 

A šesta overdrive nebi reko, ako je krstareća brzina oko140 kmh lepo se ponaša ali pri ubrzanju neophodno je šaltalje u nižu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Potpuno tačno ovo što je Boris naveo, DL1000 ne poteže ispod 3000 rpm što zna da smara u gradckoj vožni.

 

A šesta overdrive nebi reko, ako je krstareća brzina oko140 kmh lepo se ponaša ali pri ubrzanju neophodno je šaltalje u nižu.

 

0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Strom 1000 ima rupu u niskim obrtajima iz nekih samo ljudima iz Suzukija znanim razlozima (navodno ekologija) i motor je neupotrebljiv ispod 3800rpm (ovo malo zavisi od godista posto su ucitavane razlicite mape).

Nakon remapiranja (obogacivanja smese na niskim obrtajima) i uklanjanja sekundarnog leptira, motor postaje potpuno upotrebljiv u citavom rezimu obrtaja i nestaju karakteristicne vibracije na nizim obrtajima.

Inace 6. brzina jeste overdrive i sluzi samo za krstarenje na autoputu. Ako se koristi na magistrali (npr. dugacak pravac), na kraju pravca se salta dve nize, tj. u 4. brzinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Odosmo u off

 

Ali mene zanima zašto moj motor koji je remapiran i nema sekundarne leptire i dalje ne povlači ispod 3000 rpm 0stabre.gif

 

Bio bi veoma sretan kada bi znao kako da ga dovedem u upotrebljivo stanje ispod 3000 rpm 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Nema veze za off, tema je ionako u hibernaciji.

 

Veliki strom je nasledio te neke slabosti od TL1000, koji mu je donirao motor. Ni TL-a nisu uspeli da dovedu u red, pa su ga povukli radije nego da se bore sa losim imidzom. Ima tu jos bubica, naprimer potrosnju, elektronsko ogranicenje brzine na 200 km/h, (za koju mnogi ni ne znaju, jer brzinomer kod oba stroma spada u izdasnije!) , taj preoptimistican overdrive (u crveno bi udario pri 290 km/h) koji neke nervira jer zahteva saltanje kad se vozi mimo autoputa...

 

Prepricavam magazine, Motorrad, Bike i MCN, ne pricam iz licnog iskustva, nego iz tudjeg/profesionalnog.

 

 

To opet ne menja cinjenicu da je veliki Strom, posebno za nas u Srbiji, kudikamo siromasnijoj od Nemacke i ostalih zapadnih zemalja, cesto jedini dostupni "supermotor" medju tzv. putnim endurima. Znam, ovo od prijatelja i poznanika sa velikim Stromom, da svakom ko ga kupi da se vozi daleko i siroko, vredi svaku paru i mnogo vise.

 

Reagujem kada neko pausalno oplete po malom kao neadekvatnom, a pritom ne zna sta prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Reagujem kada neko pausalno oplete po malom kao neadekvatnom, a pritom ne zna sta prica.

 

Tako je Borise,tako se brani sekta ,mali je zakon 1oda.gif

 

@Driling

A sto se ne provozas do Doktora pa da uporedis kako ide njegov u odnosu na tvoj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Da sam slusao znalce sa interneta ne bih kupio malog jer je "nedovoljan za putovanja u dvoje". Koliko je to netacno, skapirao sam mnogo pre nego sto sam presao 20.000km, bas na takvim putovanjima. Jedino sto mali ne moze je da divlja po autoputu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Da sam slusao znalce sa interneta ne bih kupio malog jer je "nedovoljan za putovanja u dvoje". Koliko je to netacno, skapirao sam mnogo pre nego sto sam presao 20.000km, bas na takvim putovanjima. Jedino sto mali ne moze je da divlja po autoputu.

 

 

 

Ovo je mahom tacno za gotovo sve "manje" i "slabije" motore,ja vozio zxr u Sloveniju dva puta,raspao se od bolova a bio je "ozbiljan" motor,onda presao na Transalpa 650 i resio sve probleme...Makedonija,Hrvatska bez problema,sa njim bih i na kraj sveta smeo, sem auto-puta tj nije ni tamo toliki problem sem sto kazaljka za gorivo opada kao da ima neki teg ::) pri brzoj voznji,problem ume da budu i oni sa kojima vozite,MC Srem uglavnom brze vozi...TDM je resio i taj problem,a reci da je neki od tih motora "neozbiljan" je prilicno "neozbiljno"!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

"mali strom" prati gs-a i novu super teneru u stopu i to kad oni odluce da malo "opletu" :takoje:

O upotrebljivosti... ide svuda, ide kroz Spaniju ko mazga natovaren 170, ali zato tada i trosi lepo.

1000 ide bolje i manje trosi. Kraj price...

 

Najmudriji su oni koji trtljaju o Stromu a nisu na njemu presli ni kilometrazu do lokalne pekare...

 

PS. U rukama Mandusica Vuka svaka puska bice ubojita :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Nema potrebe da skacete kao vukovi iz zasede :neznam: Izvinjavam se svima koji su se "uvredili" mojom izjavom o malo Stromu. Nisam se pravilno izrazio, kao što rekoh mali je jedan od ozbiljnijih u klasi 650. Sa malim Stromom sam presao oko 10.000km a vozio sam i mnoge v2 od 1.000ccm tako da pričam iz ličnog iskustva! Moj izbor je i dalje hiljadarka a ne jurcam po auto putevima :zdravo: Kao sto sam naveo, veliki Strom ima veci obrtni momenat preko 3.000obrtaja ( tacnije 3.800 ) i zbog toga je zanimljiviji meni i svima ostalima sirom planete koji voze DL 1000.Da je ne potrebno 1000ccm verovatno bi svi putni enduro motori imali 650ccm.

 

Skoro uvek iznosim lično iskustvo, ukoliko i prenosim tudje impresije, to i navedem!

 

Kolega nik_sa015, motorom do pekare sam isao davne 2000-te, Aprilijom rs125.Sa Stromom sam presao oko 10.000km...ukoliko je ova "umotvorina" bila namenjana meni.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Nema potrebe da skacete kao vukovi iz zasede :neznam: Izvinjavam se svima koji su se "uvredili" mojom izjavom o malo Stromu. Nisam se pravilno izrazio, kao što rekoh mali je jedan od ozbiljnijih u klasi 650. Sa malim Stromom sam presao oko 10.000km a vozio sam i mnoge v2 od 1.000ccm tako da pričam iz ličnog iskustva! Moj izbor je i dalje hiljadarka a ne jurcam po auto putevima :zdravo: Kao sto sam naveo, veliki Strom ima veci obrtni momenat preko 3.000obrtaja ( tacnije 3.800 ) i zbog toga je zanimljiviji meni i svima ostalima sirom planete koji voze DL 1000.Da je ne potrebno 1000ccm verovatno bi svi putni enduro motori imali 650ccm.

 

Skoro uvek iznosim lično iskustvo, ukoliko i prenosim tudje impresije, to i navedem!

 

Kolega nik_sa015, motorom do pekare sam isao davne 2000-te, Aprilijom rs125.Sa Stromom sam presao oko 10.000km...ukoliko je ova "umotvorina" bila namenjana meni.

 

 

 

0takoje.gif <3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Ljudi da zanemarimo pekare, prodavnice,podrume pića i centar sela.

 

Govorimo o motoru ozbiljnih gabarita i samim tim rasporedom snage meni izuzetno smeta na DL 1000 ta nazovi rupa do 3000 rpm!!!

 

DALI NEKO ZNA REŠENJE ILI NE????

 

Pisanih podataka prepiski i komentara je sasvim dovoljno, koliko vidim ima ljudi koji duže od mene voze DL1000 i sigurno znaju više samo ako imaju volje da to podele sa nama!!!

 

Znači ko je postigao da DL 1000 povlači od 1000 do 6000rpm equal neka kaze kako da i mi znamo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Posto sam posle 8 godina i nekih 55000km prodao mog Stroma, imam dosta iskustva. Taj Strom je sada u Beogradu i obzirom da ga je kupio poznanik, mislim da ne bi bio problem da se proba.

Jedna od stvari koju skoro ni jedan serviser ne radi, a trebalo bi barem na 10-20000 km je sinhronizacija. Posle toga motor ne moze da se prepozna. Druga stvar je stelovanje ventila. Kod Stroma je to solidno ozbiljan posao, rastura se pola motora, razubljuju se bregaste...radi se na 24000km. Kada se sve to upegla, motor radi sto bi ja rekao "kao Honda".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 954 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: DL1000 K8

Moj je sada 60000 i sledeće je zamena lanca bregastih pa bi bio veoma zahvalan za preporuku servisera koji koji bi uradio i gore pomenuto sa zamenom lanca.

 

Nebitno gde se Servis nalazi.

 

Kontakt može i na PP 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Moj je sada 60000 i sledeće je zamena lanca bregastih pa bi bio veoma zahvalan za preporuku servisera koji koji bi uradio i gore pomenuto sa zamenom lanca.

 

Nebitno gde se Servis nalazi.

 

Kontakt može i na PP 0takoje.gif

 

 

Moji drugari sa kojima vozim motore i ja servise radimo kod naseg drugara koji ima mali servis, bolje reci operacionu salu (dok jedan motor ne izadje, drugi ne ulazi), dobar deo drugara koji nisu iz Kraljeva tu dolaze na servis...mnogi stromovi su bili kod njega jer ih je bilo nekoliko u ekipi. On mi je radio i servis ventila i sinhronizaciju, lance bregaste je menjao na druga dva stroma iz ekipe...svi motori posle servisa su isli odlicno.

Ako te zanima, evo ti kontakt...pozovi se na doktora slobodno:

 

Mile Kalčo 063/351251

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Lanac bregaste se PROVERAVA na 50000 kao i recimo lezajevi u tockovima. Tri stroma sam imao i nisam nikada menjao lanac bregaste jer nije ni bilo potrebe. Ps.jedan od njih je presao 120000 i ide i dalje

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Kada se redovno menja ulje u motoru i filter, i kada se hladan motor NE opterećuje, dugo će trajati. Dakle, lanac bregastog vratila se podmazuje motornim uljem, i zato ima dug radni vek pri normalnoj eksploataciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Da ne odstupam mnogo od teme, kakva su iskustva sa čudnim, škriputavim zvukom u 6. brzini? Pretpostavljam da je istrošenija, jer je najkorišćenija za duga putovanja.

 

Kolika je akcija zameniti zupčanik 6. brzine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja