Jump to content

Moto Zajednica

A ili A2, auto škole Voždovac

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: BG

Pozdrav svima,

Kao što naslov kaže potreban mi je savet pri izboru kategorije. Od položenih kategorija imam samo B i ispunjavam starosnu granicu za A kategoriju. A2 mi “na papiru” sasvim odgovara jer ne planiram da odmah nakon polaganja vozim jake motore ali me odbija sama pomisao na ponovno polaganje pa zbog toga razmisljam da sve završim odjednom ali ne znam koliko je to pametno? 
Takođe, ako neko ima preporuke što se same auto škola tiče u smislu dobrog instruktora na Voždovcu (ili okolini) i to je dobrodošlo.

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX

Na Voždovcu imaš instruktora Bogdana, a škola je Desetka Auto (nisam 100% siguran za naziv). Nalazi se u ul. V. Stepe, u ravni sa FPN-om (blizu raskrsnoce sa Nikšićkom). 

Čile je veteran, vozi motore preko pola veka i imaćeš šta da naučiš pored njega.

Pored toga, ne gnjavi kandidate da voze 30 km/h i ne uči ih samo kako da polože, već i kako se zaista vozi u saobraćaju. 

Što se kategorije tiče, A2 se uglavnom vozi na većim skuterima, a to sa motociklima baš i nema mnogo veze. Odluči šta planiraš da voziš, pa u skladu sa time i odaberi. Nemoj da te obeshrabri snaga motora na kojima se obučava za A kat. Nigde se ne uči na R-u i sličnim monstrumima od mašina, već uglavnom na 600-650 kubika i to mahom na nakedima, koji su zahvalni za prve kilometre, čak i vozačima koji ih ne preferiraju. Kad to savladaš i položiš, posle će ti sve slabije od toga biti mnogo lakše za savladavanje i sticanje iskustva u vožnji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Moj glas je da ideš na A.
Brzo ćeš se zasititi i bar poželeti da probaš nešto jače. Onda ćeš biti u problemu, verovatno i izgubiti volju jer ponovo moraš da polažeš.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Posle 24te godine imas pravo da polazes za A kategoriju,kad polozis dobijas sve manje kategorije(am,a1,a2) :) i ako si imao probnu vozacku dozvolu za B kategoriju,nemas za A...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r
On 10.3.2021. at 18:25, Alexa90 je napisao:

Kako nema probnu za A?


edit

Skontao sam. :D 

Rekli su mi u policiji da samo jednom mozes da imas probnu dozvolu,tj za onu kategoriju za koju prvo polazes :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja