Jump to content

Moto Zajednica

T max 500 2003 Problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha T-max 500

Zdravo drustvo, skoro par meseci ima kako sam kupio Yamahu T-max 2003 godiste, i stvarno skuter je bolestan, ali udara po dzepu jako... sto sam i sam bio svestan... 
No, da vam objasnim sta se desava, posto je Karburator verzija... 
Cim sam kupio skuter promenio sam ulje Yamalube 10w40, dve nove svecice NGK CR7E sam stavio, sva tri filtera za vazduh, filter za ulje takodje, sve kako treba.. Samo nisam promenio ulje u diferencijalu.. To cu uskoro da uradim... 

Problem koji imam je da prvo paljenje kada je agregat skroz hladan, kada pokusam da ga startujem, motor zahteva puno gasa i prpce pri gasu, i moram da drzim gas jedno 10sekundi dok ne sastavi rad... Par majstora mi je reklo da su problemi automatski sausi, kupio sam i to ,promenio, jedan od majstora je uzeo sauhe pa je odvijao i zavijao poslacu vam sliku, (Nisam mehanicar pa se ne razumem) sto mi je @Satelisrekao da ne sme, sto i jeste u pravu covek bio... Kako je fabrika stavila tako valjda treba i da bude... 

Dalje sta sam uradio , kupio sam karburator, nosio na ultra zvucno pranje, stavio opet dve nove svecice, i dalje isto... 
Poslacu link ovde kada se motor pali da poslusate, ako moze neko da mi pomogne, jer ne razumem sta se desava... 

Sledece je , kad motor sastavi motor, svako sledece paljenje nema problem, nikakav problem nisam imao, samo to prvo paljenje kada zelim da krenem negde moram da budem uz motor da dajem kao retard gas da se ne ugasi... 

Filter goriva sam stavio nov, uzeo sam u Yamaha Barel-u original njegov, volim da odrzavam motor nije mi problem da dam za popravku, ali svi od ovih majstora kod mene mi kazu da je to normalno, sto nije, meni to kopa oci, jer zelim da mi motor radi perfektno, da su skupi delovi jesu, skupa je igracka, ali zelim da mi ta igracka radi kako treba, da ne razmisljam da li negde kada treba da krenem ili da se vratim kuci da se upali ili ne... 

Hvala vam unapred svima koji ce mi dati savet :)

video-1603417242 (streamable.com)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Da li si prekontrolisao da li su mu dobre usisne grane, da ne vuce fals vazduh? Sauh sa slike bih rekao da ne valja ako tako stoji kada je hladan ali to mora merenjem da se ustanovi. Da li si kontrolisao ventile da li su nastelovani ?  Eto nekoliko smernica..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha T-max 500

@Majesty 250DXHvala ti na odgovoru... Nisam iskreno, nisam to gledao da li su mu dobre usisne grane, gledao sam prvo da mu zamenim sve sto je prvo potrebno, jer mi za to nije niko pricao niti spominjao za usisne grane da li vuce fals vazduh negde, pitao sam par majstora da mi proveri ventile da li su dobri i da li trebaju da se nasteluju, svi su me gledali bledo, jer nije niko hteo da ga radi radi, da ispregleda, kada moram da vam kazem da sam morao sam ulje da menjam jer nije niko od majstora hteo da mi menja ulje, nema veze , volim da naucim , ali nije mi niko proveravao ventile i usisne grane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha T-max 500

A sauhe je uzeo papagajke pa je odvijao i zavijao (Da sam znao da ne sme rekao bih mu, ali nisam strucan nisam se toliko susretao sa tim problemom pa nisam bio upucen) pa ih je izvlacio skoro do kraja, koliko znam trebaju biti hladni uvuceni, a on ih je rucno izvlacio 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Sto se sauha tice, onaj ko zna sta radi nije problem da ih dira, jer te sauhe ko zna ko je vec sve dirao, problem je kad ih dira neko ko ne zna sta radi, a mimo svega, tacno je to da ako si siguran da su fabricki nastelovani i da ih niko nije dirao - nem potrebe da ih bilo ko dira. Sauh radi ili ne radi, nema tu potrebe za takvim stelovanjem jer je uzrok na nekom drugom mestu.

Jesi li pitao Ivana iz vrnjacke banje ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha T-max 500

Dao sam coveku Boga oca za nigde nista, i kaze mi da je to sve normalno, gledam drugara pali kineza posle 2 dana pali ko mina, a ja ovo ne mogu 10minuta da upalim i kad upalim ne moze da radi normalno dok ne sastavi rad

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha T-max 500

Ne zelim to ,ako vec sam uzeo ovo, zelim da mi radi sve kako treba, nije mi problem da dam za popravku , niti bilo sta, samo zelim da mi motor radi kako treba i da pali kako treba, i da ne razmisljam da li ce ili nece da upali 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

Druze, spasi sebe muke, odvezi motor kod Darka Satelisa, i uzivaj u njemu lepo vreme stizee... pozdrav i bas lep skuter


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Imali ko masinu tmax 500 2003 karburator verzija da je u dobrom stanju 

 

Poslat na whap ili viber poruku

Kontakt: +385916008121

 

Promenio član Gogi19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja