Jump to content

Moto Zajednica

Mopedi i Zakon o bezbednosti saobraćaja

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio liberty 50 iget, TDM 850

Nisam siguran da sam video sličnu temu, ali ako grešim, neka administratori ovu temu premeste. 

Naime, radi se o aktuelnom Zakonu o bezbednosti saobraćaja koji je "skinuo" mopede sa biciklističkih staza, a opet ih, nekom čudnom logikom, obavezao na kretanje po biciklističkoj traci, a to je onaj uski pojas uštinut od kolovoza, između ovako "na silu" suženog kolovoza i ivičnjaka (i šahtova, naravno!) sa druge strane. Ako znamo da se u grupi vozača mopeda (skuteri do 50 ccm) nalaze i oni koji ulaze u svet motornih vozila sa tek navršenih 16 godina, ali i veterani 70 + godina (uglavnom na svojim tomosima, koji su ih verno služili decenijama!), onda mi zaista nije jasno kako je ovaj zakon doprineo njihovoj bezbednosti? Ako je zakonodavac prepoznao da na biciklističkim trakama biciklisti i vozači mopeda, koji su najugroženiji u saobraćaju, mogu i moraju da dele prostor kao kompatibilna vozila po svom načinu kretanja i brzini, kako li je to "zaboravio" i za biciklističke staze? Sa max brzinom 45 km/h, od kojih dobar deo ostvaruje tek 70-ak % ove brzine, ne računajući "nasvirane" skutere, koji su posebna priča, većina ovih vozila je prepuštena na milost i nemilost vozačima automobila, od kojih je popriličan broj veoma skromne saobraćajne kulture i uopšte empatije prema drugim učesnicima u saobraćaju (da ne upotrebim neke teže reči). Oni koji poznaju Beograd znaju kakva je avantura preći beogradske mostove mopedom ili voziti npr. ulicom Jurija Gagarina, Omladinskih brigada i sl. A biciklističke staze uglavnom zvrje prazne, sa tek po nekim biciklistom. Zar bi i neki moped na njima bio toliki problem? Zanima me vaše mišljenje o ovoj temi i mišljenje o eventualnoj inicijativi da se mopedima vrati mogućnost kretanja biciklističkim stazama? Ovde ne pričam o rekreativnim biciklističkim stazama, kao što je ona na Adi Ciganliji, već o biciklističkim stazama koje su deklarisane kao javne saobraćajnice, sa brzinama kretanja po njima 35 km/h i zabranjenim prisustvom dece ispod 12 god. Trenutno je u izradi novi zakon o bezbednosti saobraćaja, pa da poradimo nešto po tom pitanju, ako bude podrške?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Najveca dozvoljena brzina u naseljenom mestu je 50 km/h, moped razvija 10% manje, na biciklistickoj stazi i da je 35 km/h moped razvija 30% vise, tesko da ce iko dozvoliti mopede medju biciklima. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ni elektricne bicikle vise ne voze stazom kamoli da ce voziti skutere. Ja i kad vozim skuter, dal mali ili veliki, ili svoj motor, postavim se uvek kao da sam velik, znaci ne teram uz ivicu da moze svako da me isece ili cimne na mene, nego lepo sredinom pa nek me obilazi kome smeta. Bolje i da svira nego da me opali u nekom obilzenju. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1913 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Svoje vremeno pandur me terao da Tomos automatik vozim po biciklistickoj stazi ,gde postoji.Danas je guzva ,a bici staze dosta uske bilo bi problema kad bi usao skuterom od 50ccm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio liberty 50 iget, TDM 850
Pre 14 sati, bdada je napisao:

Najveca dozvoljena brzina u naseljenom mestu je 50 km/h, moped razvija 10% manje, na biciklistickoj stazi i da je 35 km/h moped razvija 30% vise, tesko da ce iko dozvoliti mopede medju biciklima. 

Biciklisti mogu da razviju mnogo veću brzinu od mopeda, dakle nije max moguća brzina vozila razlog za ogrančenje kretanja određenom kategorijom saobraćajnice.

Pre 6 sati, cezarpa je napisao:

Svoje vremeno pandur me terao da Tomos automatik vozim po biciklistickoj stazi ,gde postoji.Danas je guzva ,a bici staze dosta uske bilo bi problema kad bi usao skuterom od 50ccm.

Staze jesu vrlo uske, ne ispunjavaju min standarda EU, to je istina, ali za to nisu krivi ni vozači mopeda ni biciklisti! Mopedi u proseku nisu širi od bicikala, decenijama to svakako nije bio problem dok se neko nije dosetio da ih "skine" radi povećanja!? nečije bezbednosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio liberty 50 iget, TDM 850
pre 6 minuta, Motorcyclist je napisao:

Sto bi neko vozio moped po biciklistickoj stazi???

??? Možda zato što smatram da nije bezbedno voziti mostom na Adi gde u proseku idu 100+ km/h, a nema kamera? Gde je uopšte bezbedno preći reke u Beogradu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 4 minuta, Bgmotoo je napisao:

Možda zato što smatram da nije bezbedno voziti mostom na Adi gde u proseku idu 100+ km/h,

Sta ce reci biciklisti za mopediste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio liberty 50 iget, TDM 850
pre 1 minut, bdada je napisao:

Sta ce reci biciklisti za mopediste?

Nikad se biciklisti nisu bunili što vide mopede na stazi, decenijama smo vozili zajedno bez problema. Dok se, ponavljam, neko nije dosetio da bi bilo dobro da to promeni. Mene interesuje zašto su izmenili, a na to do još uvek nisam uspeo da dobijem odgovor kod zvaničnih institucija, svi sležu ramenima i tvrde da nisu oni ti koji su to predložili i promenili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio liberty 50 iget, TDM 850

U principu svi pominju neke "jake" biciklističke lobije, navodne priče o ekologiji i sl. mada očigledno to nikakve veze nema sa aspektom bezbednosti saobraćaja, koju reguliše ovaj zakon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

E druze, ako ti pokusavas dobiti odgovor od "nadleznih" (ako se uopste zna ko je za sta nadlezan) nacekaces se, da je to jedina nelogicnost u zakonu.

Propise su izmenili toliko da se ni sami ne snalaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio liberty 50 iget, TDM 850
pre 2 minuta, Motorcyclist je napisao:

A napisao si da se bicikl mnogo brze krece od mopeda, gde to?

 

Mopedi u Srbiji uglavnom i nisu limitirani na 45km/h idu i preko 70.... 

Svi "mopedi" koji nisu limitirani nisu u zakonskoj kategoriji mopeda i takva vozila ne bi ni trebalo da postoje u saobraćaju. Da li su propust tehničkih pregleda ili nekog drugog, ne bih ulazio u tu problematiku.

Što se bicikala tiče i njihove max brzine, možeš lako to sam isprobati ili pogledati snimak sa nekog tour-a, bićeš iznenađen, garantujem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio liberty 50 iget, TDM 850

Još uvek tragam, posle bezbroj poziva i mailova, za institucijom koja faktički radi na izradi izmena ovog zakona, ali se loptica još uvek prebacuje na nekog drugog, mada se krug sužava. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Bgmotoo dali si ucestvovao u nekoj akciji motociklista, putarina, zuta traka...?

Tako negde izneti jedan od predloga ima smisla, prvo solidarnost pa brojnoscu "isterati" nestio, ovo sad zasvrbelo tebe pa 'ajde svi. 

U krajnjem slucaju, pokreces "ozbiljnu pricu" bez da si se predstavio, sa kim pricamo, ko nas "organizuje"? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Stvarno druze, ko vozi bajs u gradu brze od motora? Ja sam do pre 3 god bio clan biciklisticke reprezentacije Srbije. Ne jednom smo vozili trke od 180km da prosecnom brzinom od 45-50 kmh. Al to su trke, totalna suprotnost od sepurenja po gradu. Po gradu sa svojim bicklom nikad stazom nisam isao, kad sam isao na i sa treninga. Dok sa druge strane kad bih isao poslom uvek stazom i opusteno. Nigde nisam video da neko "leti" 45-50 stazom biciklistickom. Jedino da im je elektricnni bajs pa da jurcaju, al na sopstveni pogon (noge) nisam primetio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio liberty 50 iget, TDM 850
Pre 1 sat, bdada je napisao:

@Bgmotoo dali si ucestvovao u nekoj akciji motociklista, putarina, zuta traka...?

Tako negde izneti jedan od predloga ima smisla, prvo solidarnost pa brojnoscu "isterati" nestio, ovo sad zasvrbelo tebe pa 'ajde svi. 

U krajnjem slucaju, pokreces "ozbiljnu pricu" bez da si se predstavio, sa kim pricamo, ko nas "organizuje"? 

Nisam upućen da li su neke od akcija (putarina, žuta traka, sezonske 'letnje' registrcije i sl.) urodile do sada plodom? Nisam učestvovao u takvim akcijama, a svakako nemam ni ambiciju da budem u masama, ili da ih vodim do velikih pobeda. Temu sam postavio da vidim šta ljudi koji voze mopede misle o ovoj temi i da li ih je uopšte dotakla promena zakona u ovom segmentu. Takođe želim da saznam iskustva ljudi o ovoj problematici jao i adrese institucija koje aktivno rade na konkretno izradi izmena ovog zakona. E sad, da li je mene lično zasvrbelo, nije preterano. Znam da se jednom promenjene stvari u zakonodavstvu teško vraćaju na staro. A voleo bih da mogu da bezbedno da vozim moped i kada budem imao 70+ godina, kao što sam to mogao kada sam ulazio u moto svet na dva točka. Kao što sam napisao u prvom postu, govorim danas o deci od 16 god. i dekama na tomosima, koji zaslužuju mogućnost da ih zakon zaštiti u ovom haosu od saobraćaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio liberty 50 iget, TDM 850
Pre 2 sati, Motorcyclist je napisao:

Ma ko vozi bicikl u gradu preko 45km/h? Kakav tour ima veze sa ovim? 

Sta je tvoj problem konkretno, bojis se saobracaja

Pitao si gde je i kako bicikl brži od mopeda? Odgovorio sam. Jeste brži, nema blokadu. Moped ima. Jednostavno. Da li se bojim saobraćaja? Ne. Pijanih budala, narkomana i bolida za volanom - da. Jer im trenutak treba da nekog naprave invalidom ili ubiju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

Evo da i ja kažem svoje mišljenje, bez ostrašćenosti. Ja lično sam se neizmerno obradovao ovoj promeni u ZOBSu. U NS imaš puno bici staza, ali su u lošem stanju, a pre smo MORALI da vozimo mopede po njima. Pritom se staze često prekidaju, prelaze na put, pa se opet pojavljuju. Dalje, pešaci ih faktički koriste kao proširenje trotoara. U takvoj situaciji, realna prosečna brzina bila mi je 20ak km/h. Sada vozim putem, biciklističkih traka ima zamemarljivo malo, pa se smatram ravnopravnim učesnikom u saobraćaju i vozim realno mnogo brže (jurim i do 55 km/h :)). Jeste, neki sviraju, smetam im dok divljaju po putu, ali bolida ima uvek i svuda. Ali zato ne brinem da li ću ubiti neko dete, odraslog pešaka ili ću se zalepiti za drvo kad zviznem u korenčinu nasred staze. Dakle, što se mene tiče, ne menjaj ništa:jee1:!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
1 hour ago, Bgmotoo said:

Pitao si gde je i kako bicikl brži od mopeda? Odgovorio sam. Jeste brži, nema blokadu. Moped ima. Jednostavno. Da li se bojim saobraćaja? Ne. Pijanih budala, narkomana i bolida za volanom - da. Jer im trenutak treba da nekog naprave invalidom ili ubiju. 

Onda budi pesak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio liberty 50 iget, TDM 850

Još je rano za pešaka :moto3:! Kad se penzionišemo moj TDM i ja, on ide u izlog velike vitrine u dnevnoj sobi, a ja verovatno u pešake, sa šeširom i štapom. Do tada, još po nešto da obiđemo, bili smo za sada nas dvojica do Francuske, išli do Ukrajine, naravno i do Grčke par puta, ali me vuče da izađem bar jednom van Evrope, mada teško da će se sklopiti kockice za to. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja