Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje 2020 i korona

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Woz38,sta je sprecilo drugara da 2x krene za Mongoliju i ne uspe da stigne,jel u pitanju bio neki kvar motora ili fizicki nije bio u mogucnosti,pitam cisto informativno,trebao sam juna meseca da idem..baneBp,bas kada si postavio sliku,vozio sam malo prasnjavim putevima preko Radan planine,inace bih te pozvao da castim negde pice u Vranju i pogledamo neku Madjaricu uz kafu 1126228392ab0634a70cf0ebd365c7c9.jpg

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Vreme. Previše ga potrošio. Ukratko iscurelo leto(kao i godišnji, put oko sveta kruzerom posle). Stigao je drugi put čak do kineske granice. I nije mu bilo pravo vreme da stigne....čeka mene jadan :)

 

I mi smo hteli ove godine do Vladivostoka i Mongolije u povratku, ali 2020.

Plus ja neiskusan. Ko zna dokle bi zaista stigli.....ali jedva čekam neko pravo leto novo....

 

Preživeh Radan. Od Djavolje varoši do Caricinog grada? 

 

Eh da u listu 'smrti' i Radan se može mi dodati....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
1 hour ago, Biker-Boy said:

Mani se ti mazohizma na motoru, to može skupo da te košta, 

Ovo ti govorim iz najbolje namere, kao kolega kolegi motoristi,

vozi svoju vožnju, u svojoj zoni komfora i u granicama koje tebi prijaju, zajebi brojke i nemoj silovati stvar, opasno je voziti sav umoran i iscrpljen sa koncentracijom na izmaku, u vožnji treba uživati i NE ŽURITI.

 

Nikad nisam bio pristalica ideje zone komfora i licno mislim da je pozeljno povremeno izlaziti iz iste u svim sferama zivota.

Sto se tice uzivanja u motoru i voznjama bude toga kod mene bas dosta jer obicno na putovanjima predjem dnevno 300-500km.

A sto se tice bezbednosti jbga sranje se moze desiti i u ovih 5km sto cu danas preci biciklom do posla. Ne mozes tako gledati inace nikad necemo sesti na motore.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 2 sati, baneBP je napisao:

Nikad nisam bio pristalica ideje zone komfora i licno mislim da je pozeljno povremeno izlaziti iz iste u svim sferama zivota.

Sto se tice uzivanja u motoru i voznjama bude toga kod mene bas dosta jer obicno na putovanjima predjem dnevno 300-500km.

A sto se tice bezbednosti jbga sranje se moze desiti i u ovih 5km sto cu danas preci biciklom do posla. Ne mozes tako gledati inace nikad necemo sesti na motore.

Sasvim je OK takve stvari raditi kao trening i testiranje za planiranje velikih tura i planiranje dnevne kilometraže na njima. Jednostavno zavisi od toga šta je cilj i svrha neke vožnje i puta. Nekada je isključivi cilj odabrati dobre deonice i uživati u vožnj, a nekada su cilj destinacije i druženje bez obzira na to kakav je put. 

Ja sam u subotu prešao 620 km od čega je cca 2/3 bilo auto putevima i meni je to bilo beskrajno dosadno (kao i većini). Naročito sada kada su uveli merenje prosečne brzine pa moraš stalno da kalkulišeš da to ne prekršiš. Međutim nije bilo drugog izbora zbog planiranih mesta koje je trebalo obići tog dana i alternativa bi mi bila +5 sati vožnje sporednim putevima.

Meni je npr nezamislivo da vozam neke kros motore po blatu i kamenju, ali se s druge strane divim svima onima koji to vole i rade.

Što je nekada govorio moj ćale - "Svaka luda ima svoje veselje..." (naravno ne mislim da je iko ovde "luda") nego je reč o tome da nismo svi isti i svako od nas uživa u drugačijem načinu vožnje, tipu motora, izboru destinacija......:neznam:

P.S. Šteta što si kasno video onaj plan u subotu, bilo je odlično i verujem da bi ti baš "legla" ta tura...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre 14 sati, baneBP je napisao:

Stigao sam uspesno kuci. 
Hiljadarka je pala (1010 km). Oborio sam licni rekord predjenih km na motoru u jednom danu (pre ovoga bio je 770 km).
 

 

HILJADARKA.png

IMG_20200823_134832187[1].jpg

IMG_20200823_162010774[1].jpg

IMG_20200823_222323045[1].jpg

... :care::care::care: ...

 

Ja te u potpunosti razumem kakav je cilj i poentu jedna takva voznja imala za tebe :takoje: ...

 

A i ono o zoni konfora si lepo rekao, ko razume shvatice ;) ...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Lako je Novaku kad zna znanje ....

 

A ko zna znanje moze i da putuje sa 100 dinara u dzepu bez da uzima sobu sa djakuzikem za prenociste ...

 

Eno ga kolega Forsberg, klasican primer ....

 

Proveo olujnu noc pod satorom u albaniji :takoje: ...

 

Ja mu zavidim na tome, nemam takav dozivljaj ...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
1 hour ago, travelman said:

Eno ga kolega Forsberg, klasican primer ....

 

Proveo olujnu noc pod satorom u albaniji :takoje: ...

 

Ja mu zavidim na tome, nemam takav dozivljaj ...

Takve blesave stvari se pamte ceo život (daljina i visina) dok vožnje do Mišeluka u popodnevnu zajebanciju zaboravim već sutradan.

Evo dok moje kolege (bezmudići i jajare) u firmi na pauzi mlate praznu slamu o sportu i politici ja gledam Google Maps. Pitaju me "Gde ćeš sad?" a ja se samo nasmešim. Suviše plitko gledaju na život i ne mogu oni to razumeti. 

Još jedan lep vikend je pred nama, valja ga pametno iskoristiti ;)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Ovo kao da si prepisao moje misli, od reči do reči ...

 

Meni je najsmešnije kad me pitaju gde idem a onda kad dobiju odgovor pitaju me "a šta ćeš tamo ".

Samo se nasmejem, kao i ti.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Avanturisti vs ovi drugi. Karakter i volja u nama....

 

Glavu u kacigu i na cilj, i povratak. Mora i taj put nazad, napravite i njega zanimljivim ako možete....

 

Ja volim da ne planiram, pošto sam do sada video svet tako što su me vodili, sad odredište pa stignem kako stignem, nisam ograničen pa da ne znam putovati i samostalno....mada još uvek ne bih sam na dalji put, srećom pa imam saputnika koji me delom i motivisao da budem vozač motocikla. Vozimo.... 

 

Valjda Stara za vikend....ako stignu delovi i ja se smislim... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, drmilan_ je napisao:

Preko Iloka isao danas, niko me nije ni pitao gde cu sta cu. Doduse uz hrvatsku licnu al opet.

Nisi u tranzitu nego doma :)

Znaci protutnjao si mi kroz varos :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Juce preko Kosova stigao u Albaniju. Standardna dokumentacija, a za zeleni karton me nisu ni pitali, mada sam ga svakako kupio. 

Ako neko ide ovom rutom, bitno je napomenuti da se na Kosovo ne moze uci sa srpsku pasosem nego samo sa licnom kartom

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
10 hours ago, ZoraNS said:

Dvosobnu  (putuje sa devojkom)...:rolleyes:

Mi smo internacionalni par, ja osobnu a ona személyi igazolvány (madjarska licna) :D 

 

@bdada malo, al necu se vracati tim putem, na Loznicu pa Ns cu ici. Vamo kreni stani los put. Na granici vec nisam znao koje licne karte da vadim, nas carinik nas gleda kaze odakle vi, reko iz Subotice, pa daj srpske licne sta vam je ovo, i tako... 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
On 8/24/2020 at 1:27 PM, ZoraNS said:

P.S. Šteta što si kasno video onaj plan u subotu, bilo je odlično i verujem da bi ti baš "legla" ta tura...

Dajte nekih slika da gledamo.

 

U subotu sam izasao iz nocne i nisam bio bas za voznju ali sam zato sve to nadoknadio u nedelju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW F650 GS (prodat)

Vozio opet :) oko 90km tu po lokalnim medjumesnim putevima... sutra ću više a od srede nova avantura ;)

 

Sad da se vratim da čitam Forsbergov putopis po Albaniji i Kosmetu...

Možda ću i ja nešto da našvrljam.

 

Evo ga voz....

 

20200831_005953.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Turska mi je jako zanimljiva ali nikako se ne uklapa u moj budzet za ovu godinu. 

Vec duzi period sanjam da prelazim taj Bosfor i zakoracim u Aziju. Ako se kocke poklope to ce biti vec sledece godine u junu. Imam vec napravljen i plan putovanja, i godisnji sam vec rezervisao za drugu polovinu juna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja