Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Phantom 2t - problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Phantom 2t

Pozdrav svima,

imam sledeci problem pa su svi saveti dobrodosli.

Naime, skuter pali normalno na taster, iz prve, cak i posle duzeg stajanja. Radi normalno, mozda negde malo uvlaci fals jer obrtaji ponekad malo variraju ali ne previse, no to nije toliko vazno s obzirom da ne predstavlja problem u radu.

Svecica braonkaste boje, suva, smesa rekao bih idealna.

Problem se desava u voznji, dam gas preko 4-5.000 obrtaja, pukne iz auspuha i ugasi se. Nema gusenja, trokiranja ili slicno sto ukazuje na problem sa gorivom, samo pukne, obrtaljka odjednom padne na nulu i sve se pogasi, ne reaguje uopste na rucicu gasa iako se krece npr.30-40km/h. Nakon toga, opet upali normalno iz prve i radi na leru. Dakle problem se desava samo na vecim obrtajima. Kad stoji u mestu, na centralnim, primi gas i do 8000, ali kao da zatrokira oko 5-6 pa onda probije, a zna isto i da pukne iz auspuha i ugasi se.

Bobina stavljena nova pre manje od 2meseca, preventivno kupljena jos jedna (kvalitetnija-nije kineska), sa obe se isto desava i samo na vecim obrtajima. Svecica Denso, stavljena nova takodje pre manje od 2 meseca.

Sledece sto mi je na pameti je paljenje ili CDI, ne znam sta moze biti?

Hvala na pomoci

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Phantom 2t

nema veze sa tim, od zamene je proslo skoro 2 meseca, radio je normalno - vozen svaki dan. Ovo se desava od pre nekoliko dana, u voznji je pri punom gasu poceo nesto da puca i da se gasi, i od tada radi ovako. Mislio sam da je do bobine, probao da promenim, medjutim ista stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Phantom 2t

Gorivo je "sveze", zazor dobar. Generalno kad je problem sa gorivom, gusi se, davi, kad se da gas cuje se ono "muuuuuu" haha, ovde ne, odjednom se sve pogasi, obrtaljka u sekundi padne na 0, i izbaci ga na "ler", kao da ga nesto odjednom prekine... Dvoje ljudi mi je reklo da je problem u struji ali da treba da se ustanovi gde (paljenje, instalacija, bravica, cdi...)... Ne znam da li je neko imao slicnih iskustava tj.problema?

Barem savet sta, kako i kojim redom da proveravam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja