Jump to content

Moto Zajednica

Održavanje kožne moto opreme

Recommended Posts

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Za goretex pitanje..Jel ok samo onako da jaknu ubacim u veš-mašinu, tipa na 30 c ???
Tečni blagi deterdžent i sušenje u mašini za sušenje veša da se resetuju goretex vlakna.
Imaš uputstvo na youtube-u "how to wash goretex"


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

@SlobodanR1 vidim da na yt ljudi pominju dosta onaj Nick wash i da ga koriste za pranje i reaktivaciju. Ja njihovu flasicu deterdzenta nisam nasao u Srb, ali sam uzeo Grangers. Njega su pominjali pored Nick-a. Oprao svu ski opremu sa gore-tex membranama i odradio je posao. 

Oni imaju ceo svoj program u Bg, ok su cene. Od deterdzenta za membrane, preko vune pa do obnavljanja vodoodbojnosti.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Izvadio postavu, protektore, izvrnuo naopačke, ubacio pola čepa tečnog detrdženta, na 30c topla voda, eno je osušila se već, ne vidim da joj je išta bilo, osim što miriše :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z900

Pozdrav svima. Zadnje dve godine sam slabije vozio motor a u posedu sam moto kombinezona(dvodelnog). Brat je vozio u međuvremenu sa mojom jaknom i isprljao je. Da li neko ima neki savet kako da se očisti pošto je beli deo mallo pocrneo na nekim delovima? Hvala 

IMG_20230616_012753.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
On 1/17/2019 at 6:40 PM, nemo said:

Ne znam koje će reakcije biti na "moj" način održavanja kožne jakne i pantalona.

 

U pitanju je Atlantis 4, moto odelo od dva dela, koža je tipa nubuk, prema specifikaciji BMWa proizvodi se u BiH.

Ja sam 2011 kupio komplet u BMW centru u Munchenu. Može se kupiti i kod dilera, ali u Munchenu ima mnogo veći izbor veličina i može se kombinovati različite brojeve jakne i pantalona. Za sedam godina prešao sam u odelu cca 200K km. Nosim ga preko cele godine. Nema nijedan ventilacioni otvor ali leti nije vruče u njemu, zimi sam vozio do minus 5. Odelo nema postave. Veoma dobro zadržava kišu (kišno odelo navučem samo u slučaju da je ispred mene ceo dan vožnje po jakoj kiši). Inače, odelo se veoma brzo suši.

Kada sam kupovao odelo bilo mi je rečeno, da BMW vrši uslugu čiščenja i revitalizacije odela. Međutim kada sam hteo da iskoristim tu uslugi niko više nije znao gde bi mogao poslati odelo. 

 

Sa nešto malo straha odlučio sam odelo oprati u veš mašini. Da u veš mašini, pravilno ste pročitali. 

 

Temperatura na 40 stepeni, tekući deterđent, centrifuga na 800.

 

Danas sam to uradio treći put od 2011 godine. Znači pranje i impregniranje. Odelo je zadržalo sve osobine, jedino što se vidi, su tragovi velike kilometraže. Po prvi put oprao sam i odelo moje supruge, ona je u njemu prošla cca 60K km. Posle pranja i impregniranja njeno odelo je kao novo.

 

Sa leve strane je njeno odelo, sa desne moje. Fotografije su snimljene pre pranja u veš mašini.

 

hbYNZU.jpg

 

Dy1TaQ.jpg

 

30cRJ3.jpg

 

cHtSKL.jpg

 

Sledelo je vađenje protektora

 

0tIulh.jpg

 

Malo sam preterao sa deterđentom...

 

zOsi0F.jpg

 

Sušenje na vetru pri temperaturi 5-7 stepeni 

 

vpFi7r.jpg

 

JYXWyd.jpg

 

Spremno za impregnaciju:

 

NQ42BE.jpg

 

0wXzau.jpg

 

Ldaiap.jpg

 

Završen posao

 

dyrZWF.jpg

 

IIMRiV.jpg

 

bmJVcO.jpg

 

RNqmPw.jpg

 

Sredstvo za impregnaciju

 

dddnOC.jpg

 

Treba napomenuti da je u pitanju odelo iz nubuka. Ta koža nema sjaj pa zbog toga ne dolazi u obzir bilo koja krema kojom bi se, uz impregnaciju, postigao i (neželjeni) sjaj.

Planiram ovo sa starijim koznim pantalonama... Bilo bi dobro i malo da se skupe u nogavicama. Kad odgovaram po duzini za 52 broj a debljini za 50...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja