Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Tako je nekad bilo i kod nas, samo nisu proveravali instalaciju na utičnici.  Ja kupio kuku na najlon pijaci ( Proizvođač neka radionica iz Mladenovca, nije ni imala pločicu već žutu nalepnicu ). Ja je sam ugradio na parkingu ispred zgrade.  Kad je ovaj na tehničkom bio u kanalu, ja mu pomenem i kuku, pogleda on, kaže odlično, zašrafljeno na četiri tačke ( zakon je tražio tri ). Izađe on iz kanala, sedne u onu njegovu kućicu da popunjava papire, kaže mi : " pročitaj mi podatke sa pločice " - ja mu pročitam ( atest br xxx ) . on upiše i dobijem treću tablicu .  Sve je bilo jednostavno i lako, a sad komplikacija . 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

To je zato što se sada država mnogo više brine da joj građani budu bezbedni. Ranije se država nije brinula. Ovo je sada mnogo bolje. Ja se recimo osećam neuporedivo bezbednije što Severian ne može jednostavno da prođe tehnički pregled za kuku. Prošle godine kada je normalno registrovao Dobla sa kukom, ja sam osećao izrazito nebezbedno. Faktički, noćima nisam mogao da spavam od saznanja da vozi auto i da mu je kuka zavrnuta pozadi. O prikolici, nakačenoj na kuku, nisam hteo ni da razmišljam. Hvala Bogu, pa je sada to mnogo bolje i uređenije...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Trenutno je obustavljeno izdavanje uverenja (neko rece amss potvrda) za sva vozila koja imaju svetlo za maglu na sredini (Peugeot 206 ...) po zakonu koji datira iz 1960 to nije dozvoljeno, zakon je "na izmeni" a cenjeni kupci pomenutih vozila neka pricekaju.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
On 21.9.2018. at 18:25, icatenej je napisao:

To je zato što se sada država mnogo više brine da joj građani budu bezbedni. Ranije se država nije brinula. Ovo je sada mnogo bolje. Ja se recimo osećam neuporedivo bezbednije što Severian ne može jednostavno da prođe tehnički pregled za kuku. Prošle godine kada je normalno registrovao Dobla sa kukom, ja sam osećao izrazito nebezbedno. Faktički, noćima nisam mogao da spavam od saznanja da vozi auto i da mu je kuka zavrnuta pozadi. O prikolici, nakačenoj na kuku, nisam hteo ni da razmišljam. Hvala Bogu, pa je sada to mnogo bolje i uređenije...

 

Jesi li kad razmisljao ( mozda zivis gdje to ne dolazi do izrazaja - selo ) koliko je stete napravljeno na vozilima usljed parkiranja i udaranja kukom u drugo vozilo. Vlasnici vozila sa kukom jednostavno ostete drugo vozilo i napustili lice mjesta uz ono bole ih djoka? :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ja zato i kažem da sam se prošle godine osećao izrazito nebezbedno. Pošto živim u Beogradu, svako jutro prilikom polaska na posao ja sam imao neverovatan i neopisiv stres od mogućnosti da mi je neko prilikom parkiranja kukom udario prednji ili zadnji blatobran na autu. Hvala Bogu pa je država to prepoznala kao gorući problem. Sada daleko mirnije spavam ali ipak ne dovoljno mirno. Jer sam primetio i da vlasnici vozila bez kuka oštete drugo vozilo i napuste lice mesta uz ono bole ih đoka... Tako da sada čekam da država i to prepozna kao jedan od ključnih problema te da i po tom pitanju nešto uradi (recimo, da najnovijim propisima na tehničkom pregledu dodatno unaprede bezbednost tako što tehnički pregled neće moći da prođe ni jedno vozilo kojim se potencijalno na parkingu može oštetiti neko drugo vozilo, ukoliko vlasnik nema potvrdu izdatu od strane ABMSGRS da je njegovo vozilo mologohovolomovano za neizazivanje štete na drugim vozilima na parkingu :P ).

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ti si u stvari imao sreće, jer je taj stao kad te je nabo kukom... Da nije bilo kuke, ne bi imao rupu na braniku nego branik dislociran u motorni prostor ili gepek (ne reče jel' prednji ili zadnji u pitanju...). :P Znači, "kuka narodu" :D:D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ovde su pomesane dve stvari

Prva- obaveza skidanja kuke ukoliko ne vuce prikolicu (izdejstvovala osiguravajuca drustva, ne nasa)

Drugo- nemogucnost legalizovanja iste, tj skupa i dugotrajna procedura.

 

Inace u C.O.C. dokumentu za vozilo stoji broj homologacije, znaci nije bitno ko je proizvodjac nego broj.

Tako se desi da jedno vozilo ima Bosal kuku sa homologacijom i znakom marke vozila i ta NE MORA da se atestira a drugo vozilo, identicno, ima Otis kuku sa urednom homologacijom a bez znaka marke vozila i ta MORA da se atestira. :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 889 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
43 minutes ago, Branko said:

 

Jesi li kad razmisljao ( mozda zivis gdje to ne dolazi do izrazaja - selo ) koliko je stete napravljeno na vozilima usljed parkiranja i udaranja kukom u drugo vozilo. Vlasnici vozila sa kukom jednostavno ostete drugo vozilo i napustili lice mjesta uz ono bole ih djoka? :popovanje:

A inače zakon propisuje da kuka kada se ne koristi (nije zakačeno prokljjučno vozilo) se skida i nosač ne sme prelaziti gabarite vozila tako da i onako ne bi bila problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 889 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
39 minutes ago, bocca_bastard said:

Ova na kombiju na koji sam se nabo ja je virila brat bratu 50-60 cm. Nije bila ova obicna nego neko cudo ogromno kao da se vuce cisterna time

Jesi primetio ključne reči? Ko je koga udario?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 889 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Hahaha šalimo se ali to na kraju krajeva zakon rešava sa obabezom skidanja i da imamo državu i normalnu primenu zakona za sva ti bi trebalo da tražiš obeštecenje.

Sent from maj el dži ge-2 manji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Plus koliko puta se namazem mascu sa kuke dok tovarim pikap, jer me mrzi da stavim ono plastično govance, ma samo malo ću, očas posla, da utovarim čizme i kacigu... 

 

Sad da mi je blizu, sam bi je isek'o, boccu da mi nabode, mene da omasti, a nema ni atest... Gotova je! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Neko reče kad se ne koristi kuku moraš skinuti.
Ne svaku.
Onu na skidanje da, preklopnu preklopiš a kuku koja nema ni jednu od tih opcija i nije predviđeno skidanje ne možeš nigdi maknuti.
Takvu kuku imam na Outback-u.
Nisu zabranjene, prodaju ih i ugrađuju i u 21. stoljeću.
Legalna, sa papirima i homologirana.




Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Euro kuka podrazumeva to da moze da se skida. To i jeste poenta. Ja radim dosta sa kolima  koja dolaze iz uvoza, ne pamtim da sam video neka da nose kuku koja je fiksna. Sve su ili na saf ili na onaj neki patent, kod ovih novijih nekih na sklapanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Al nikako ne kontam zašto moraš zamijeniti tablice ako je na njima č, ć, đ???

Pa ta slova postoje u pismu i jeziku zemlje di živimo...???

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Bas i ne postoje, ja nigde nisam video YĐ jedno do drugog osim na nasim tablicama, toliko o pismenosti strucnjaka.

Inace tablice vaze 7 godina i svi bi trebali menjati, onda su nas "spasili" dodatnog troska i produzili vazenje za jos dve godine, osim ovih sa kvacicom i W,Y a X ostaje jer koriste taksisti, spasavanjem naroda napravili su jos vecu zbrku jer je na dokumentu ostalo vazenje godine kada istice a dali "pozvrdu" o produzenju pa ... ma duga prica bez smisla i kraja, jbg.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
pre 45 minuta, bdada je napisao:

Bas i ne postoje, ja nigde nisam video YĐ jedno do drugog osim na nasim tablicama, toliko o pismenosti strucnjaka.

Inace tablice vaze 7 godina i svi bi trebali menjati, onda su nas "spasili" dodatnog troska i produzili vazenje za jos dve godine, osim ovih sa kvacicom i W,Y a X ostaje jer koriste taksisti, spasavanjem naroda napravili su jos vecu zbrku jer je na dokumentu ostalo vazenje godine kada istice a dali "pozvrdu" o produzenju pa ... ma duga prica bez smisla i kraja, jbg.

Hoće li onda menjati i napred slova,recimo ČA ( Čačak) i slično pošto samo mi to imamo kako reče :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja