Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav iz Istre!

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Tar, Istra
  • Motocikl: Gilera Nexus 250, NSU Prima III

Pozdrav svima,

Do jučer sam mislio da se nikada neću trebati pridružiti jednom ovakvom forumu... Ali eto me i drago mi je da se i to promijenilo!

Priča kaže ovako... Prije jedno 3 godine pričao sam sa prijateljem nešto oko motora. Rekao mu kako mi jedan prijatelj voza vespu 200 iz osamdesetih, drugi upravo restaurira Lambrettu, a kako bih ja volio jednog dana imati jednog Pretisa i kako su mi se uvijek sviđali.

Kaže on meni, ima moj punac jednoga u garaži, ne zna što će s njim. Ne znam u kakvom stanju ni koji model, al dati ću ti ga!

I prošle tri godine od toga, kad evo zove me jučer i kaže "gdje da ti iskrcam motor" :D

 

Nakon 3 godine, vlasnik sam motora o kojem ništa ne znam, a htio bih znati.

Došao je u najgorem momentu (poslovno gledano) jer nemam vremena baš ni za što osim za posao. 

Al kad je bal - nek je maskenbal!
 

Pročitao sam već puno korisnih savjeta na ovom forumu, vidim da ima znalaca koji sve to imaju u malom prstu pa se nadam da ćete dio svog iskustva, mudrosti i strasti prenijeti i na jednog zelenog poput mene.

 

Evo svježih fotki mene i novog člana i nadam se ugodnom druženju!

 

 

IMG-20180511-WA0012.jpg

IMG-20180511-WA0014.jpg

IMG-20180511-WA0016.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

pozdrav, ne bi škodilo malo više podataka izn kojega djela Istre si ali dobro.

pa na osnovu nekog mog iskustva  to što vidim na slici prije svega treba rastaviti, limariju, mehaniku i elektriku i svakome od tih sustava pristupiti na isti nacin.

1. limariju odvojiti, ispjeskariti, povariti, oštukati pa lakirati.

2. mehanika isto. rastaviti i odvojiti šta valja a šta ne valja tražiti i nabavljati.

3. struja je još najmanji problem.

ono što ja znam imaš sakupljaca vespi, lambreta i tih NSU.eva u Majmajoli kod Vodnjana i ima svoju veliku kolekciju koja je uređena a time proizlazi da ima i nešto djelova koji bi možda tebi trebali.

trebaju ti prijatelji koji znaju te neke poslove a i ti ceš se morati prihvatiti nekih poslova koje do sada nisi ni sanjao da ceš raditi.

najvažnije je ne stavljati si norme tipa moram too..., ili do tada cu to .....

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Dobro došao

Razmisli dobro u šta se upuštaš. Taj komad sto imaš u dvoristu nije nimalo lak zalogaj. Pogotovu ako nisi vičan tome a još manje ako nisi vičan a nemaš ni vremena da se udubiš u materiju.

Svakako srećno sa poduhvatom i obavestavaj nas kako napreduje.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Tar, Istra
  • Motocikl: Gilera Nexus 250, NSU Prima III

Hvala svima na dobrodošlici, a pogotovo Miletu na savjetima!

Dolazim iz Tara, mjesto između Novigrada i Poreča.

 

Znam da je puno posla oko motora, a isto tako znam da bez nekoga stručnog  bi ovaj projekt vjerojatno bio osuđen na propast.

Zato ću motor dati u ruke onima koji to znaju, a ja ću se truditi što više od njega i vas naučiti i sudjelovati u restauraciji.

 

Pregledam još malo po forumu ako ima već koja otvorena tema oko NSU-a. Ako nema, rado ću otvoriti novu temu i pisati o projektu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja