Jump to content

Moto Zajednica

Приче из радионице - Мали Ћаћа

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Cb600f Hornet

 Evo ovako

Imam problem sa Hondom CB600F Hornet 2000 god. 

Zamolio bih vas za savet , ideju . Možda je već neko imao sličnu situaciju pa kako je rešeno . 

 

Kada vozim na manjim obrtajima motor mi secka što je veoma iritantno . Kao da guta neke knedlice , kao da muca u radu . To su sitna seckanja ali osetna . 

Specifično je da se to dešava u rasponu od nekih 1400 rpm (koliko je i ler gas naštelovan) do nekih  2800 - 3000 rpm obrtaja a preko 3000 rpm više to ne radi . 

Takođe , ne secka dok dodajem gas , ubrzavam i podižem obrtaje već samo dok vozim ravnomerno , bez dodavanja gasa , pri konstantnim obrtajima ( na primer u koloni pri konstantnih 2000 rpm ) 

Juče sam skidao karbose i čistio ih . Nisu bili ništa posebno zaprljani . Dizne vazduha sam odvrnuo za tačno dva kruga svaku (zatekao sam ih malo nejednako uvrnute , između krug ipo i 2 i četvrt kruga  ) .  

Na motoru je KN filter , u  kućištu filtera . 

Svećice sam menjao pre 1000km i tada nije bilo poboljšanja što se tiče ovog seckanja . 

Majstor je , proveravajući leptirove na karbosima sa špijunima , rekao da su karbosi sinhronizovani i da to ne treba dirati . 

Molim vas ako neko može da pomogne . 

 

Motor vozim svakodnevno , i u i van sezone , osim po snegu i ledu . Nije bio parkiran duže od 10 dana ove protekle zime . 

Ovaj problem imam od kada je motor došao kod mene , nešto manje od dve godine tako da nemam ideju čime bi moglo biti prouzrokovano ovo ponašanje . Da pitam starog vlasnika , ne vredi , stigao je iz Švajcarske . 

 

Hvala unapred !

 

Zlaja 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 6 sati, zLAYA-pSYCHO je napisao:

 Evo ovako

Imam problem sa Hondom CB600F Hornet 2000 god. 

Zamolio bih vas za savet , ideju . Možda je već neko imao sličnu situaciju pa kako je rešeno . 

 

Kada vozim na manjim obrtajima motor mi secka što je veoma iritantno . Kao da guta neke knedlice , kao da muca u radu . To su sitna seckanja ali osetna . 

Specifično je da se to dešava u rasponu od nekih 1400 rpm (koliko je i ler gas naštelovan) do nekih  2800 - 3000 rpm obrtaja a preko 3000 rpm više to ne radi . 

Takođe , ne secka dok dodajem gas , ubrzavam i podižem obrtaje već samo dok vozim ravnomerno , bez dodavanja gasa , pri konstantnim obrtajima ( na primer u koloni pri konstantnih 2000 rpm ) 

Juče sam skidao karbose i čistio ih . Nisu bili ništa posebno zaprljani . Dizne vazduha sam odvrnuo za tačno dva kruga svaku (zatekao sam ih malo nejednako uvrnute , između krug ipo i 2 i četvrt kruga  ) .  

Na motoru je KN filter , u  kućištu filtera . 

Svećice sam menjao pre 1000km i tada nije bilo poboljšanja što se tiče ovog seckanja . 

Majstor je , proveravajući leptirove na karbosima sa špijunima , rekao da su karbosi sinhronizovani i da to ne treba dirati . 

Molim vas ako neko može da pomogne . 

 

Motor vozim svakodnevno , i u i van sezone , osim po snegu i ledu . Nije bio parkiran duže od 10 dana ove protekle zime . 

Ovaj problem imam od kada je motor došao kod mene , nešto manje od dve godine tako da nemam ideju čime bi moglo biti prouzrokovano ovo ponašanje . Da pitam starog vlasnika , ne vredi , stigao je iz Švajcarske . 

 

Hvala unapred !

 

Zlaja 

Нисам баш стричан да коментаришем како хонда ради. Ипак је то машина у односу на сокоћала са којим ја радим. Али једна ствар ми запала за око. Што не одеш код мајстора који има вакумометре за карбураторе, мало су прецизнији од шпијуна 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Cb600f Hornet
3 hours ago, Мали Ћаћа said:

Нисам баш стричан да коментаришем како хонда ради. Ипак је то машина у односу на сокоћала са којим ја радим. Али једна ствар ми запала за око. Што не одеш код мајстора који има вакумометре за карбураторе, мало су прецизнији од шпијуна 

Bez sarkazama molim lepo . Jasno je meni da svaka mašina ima neku svoju priču , manu ,  kvalitet itd , ali i koštaju različito . 

Nije svaki bunar iste dubine . A majstor je majstor . Specijalizovan za ovu ili onu vrstu mašine , znaće on da oceni i pretpostavi kvar na bilo kojoj 😁

Dobro , jasno mi je za vakumometre . Ima ih i ovaj moj majstor ali mi je prijatelj , bio umoran u subotu popodne pa me onako prijateljski od.ebao sa špijunom . 

Znači , po simptomima , moguće je da nisu sinhronizovani ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Tvoje ponašanje, otprilke:
-Dobar dan, možete li mi izvaditi zub?
+Mi bi vam rado uradilu, ali ovo je rodilište.
-Nema veze, vi ste studirali medicinu, znate vi to.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
Pre 1 sat, el classico je napisao:

Tvoje ponašanje, otprilke:
-Dobar dan, možete li mi izvaditi zub?
+Mi bi vam rado uradilu, ali ovo je rodilište.
-Nema veze, vi ste studirali medicinu, znate vi to.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Хахаха вала баш. Ако буде као што му име каже, вадим гумицу 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Ajde da ti pomognem iako nisam majstor za motore. Batice menjaj centralinu tj CDI, imas elektronski problem. Samo nadji po serijskom broju( ne pitaj odakle znam). A i na vaspitanju moraces da poradis:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Лако се играти кад имаш два телефона 🤣.

У четвртак платио ( клипњаче ) дошло данас и то из немачке 😀

LogoLicious_20240423_151004.png

LogoLicious_20240423_151041.png

LogoLicious_20240423_151116.png

LogoLicious_20240423_151220.png

LogoLicious_20240423_151305.png

LogoLicious_20240423_151339.png

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Данас сам радио на Спорт Класику из 2006 године. Странка је купила мотор из САД-а и мотор није дошао са сервисном књижицом, па сам ја морао да га претресем. Један од шпанера је зарибао и лепо исполирао зупчасти кајиш, али овај није пукао. Зазори вентила на обе издувне стране на отварајучој клацкалици су били скоро па нула. Усисни су били 0.2 испод мере коју ја користим. Све затварајучи зазори су били веровали или не тачно на мери коју ја користим. Ауспух је макре Зард и један лонац је горе, а други доле. Сад сам избацио кућиште филтера ваздуха и ставио кит који прави корса дајнамик да би агрегат продисао. Сутра ћу да сликам још пар слика да видите како то изгледа. 

LogoLicious_20240425_220019.png

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja