Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Super 8 ili Liberty do 50ccm?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Vespa LML Star Deluxe 150

Pozdrav bajkeri!

Znam da je nezahvalno davati nekome savet na ovako uopšteno pitanje ali bi značilo par informacija oko delova, servisa i svakodnevne upotrebe...

Kolega se dvoumi oko kupovine polovnog Piaggio Liberty 50 i Kymco Super 8.

Sluzio bi za voznju do posla i nazad u gradskim uslovima od starog do novog Beograda. Šine, most, gužva. Veliki točak i zapremina od 50ccm su glavni uslov.

Budžet oko 700-800eura. Da li je neko imao iskustva sa ova dva modela?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim da slabo šta tu može da se pogreši. Ne kupuje se avion...

Blagu prednost bi dao proizvodima Piaggio grupe, mada je Kymco dokazano izdržljiv. Prednost u smislu dostupnosti delova. Sve drugo nije preterano bitno. Naravno, važno je da je sprava u pristojnom stanju i da se vlasniku dopada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Kymco podržava jeftinije održavanje...u smislu kineskih delova u raznim klasama kvaliteta,dok Piaggio ima i kineski aftermarket ali bi rekao da je skuplji i uži izbor (npr.za GY6 agregat imaš 3-4 tipa primara i sekundara dok za Hi Per ima samo kod malossi i polini).Takođe što se tiče eventualnog tuninga opet Kymco ima prednost-po meni.Kymco za nijansu manje troši.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Ni jedan od njih nije dorastao rupama i sinama,kolega jedino moze da kompenzuje tu opasnost ako dobro upozna rutu.

Ja bih provozao oba na njegovom mestu,pa koji bolje legne..meni recimo,kimko nije legao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Citam ponovo,pa mi pade na pamet..nadam se da ne planira skuterom preko starog mosta? Ne znam kakva je sada situacija,ali to mi je bilo jedno od strasnijih iskustava,a bilo ih je..

Oko libertija..cini mi se da sam citao da se plastike ne mogu reparirati-variti,farbati..bar ne na zadovoljavajuci nacin..pa bi bilo pozeljno da su u dobrom stanju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

ergonomija motora je jako važna

Citiraj

Gledj koji ti najbolje leži .Najbolje da probaš.Nemoj praviti kompromise jer je motor 50ccm.Najbolje nadji  nešto sa većim točkovima recimo 14-16 idealno i gume oko 100  i da je dovoljno dugačak da ne držiš ruke u svom krilu.Kad to nadješ neće ti biti žao da odvojiš para i za nov.

Ja sam prošle godine kupio nov,treći za 10 godina i napokon sam naleteo na idealno za mene a visok sam 190 cm.I važno je da ne kliziš napred probao sam jedno 20 modela skutera i maltene svi te guraju ka napred.Neverovatno i neupotrebljivo čak i sa antislip profi pantalonama..Čini mi se i da je ovaj kimko takav.I da ti ga poklone izbegavaj .2 puta sam se opeko za 10 godina i nerviro se za bezveze

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja