Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem Hondu CB500

Recommended Posts

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Pozdrav prijatelji, pre neki dan sam prodao moju Hondu CM 125 Custom, ko je video temu sredjivanja u 'sam svoj majstor' zna o kojoj Hondi pricam. Pa tako ne bih da menjam marku, svidja mi se  iskljucivo Honda CB500. Er 5, Gs i ostali modeli me ne interesuju.

Ako neko zna dobru gore navedenu Hondu, neka javi otvoren sam za saradnju. Gledao sam ove sto su na oglasima i izgledaju dobro, ali ako nesto ovde ima slobodno ponudite. Naravno, svako iskustvo, savet pre kupovine, sta treba gledati, i ostalo, slobodno pisite jer saveti su uvek dobro dosli. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Odličan motor, vozio sam ga jednu sezonu, izdrzljiv, gura 300 000 km kazu ljudi. Uglavnom na leru kad je vruć čuje se neko  povremeno lupkanje , korpa kvačila. To je normalna pojava, ne obračaj pažnju na to.... tako radi na 50 000km i na 150 000...

Agregat je u principu pola Honde cbr1000f traje i traje. Ulje mu se menja na 12 000km ali ga ide puno, skoro kao da ima 1000kubika a ne 500. Lanac mu traje jako dugo jer je predimenzioniran i fabrički stavljen 525, što odgovara motorima od 750ccm ili vise.. sve u svemu bićeš prezadovoljan naravno ako naletiš na dobar komad. Sa srećom kupovina. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6817 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ta klasa je apsolutno pogodjena kod svih proizvodjaca (Kawa, Honda, Suzuki). 

Ja ti ne bih savetovao zamenu ulja na 12000. To je previse, 6000 maks.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Svi to kazu za ulje, medjutim kad ga ispustis na 8 000 , ulje žuto kao novo , da čovek ne veruje. Ja sam 187 visok i malo mi je bio mali motor, pa sam uradio sediste kod Bobana i stavio malo vislji i širi  korman( od SVa650n fabricki) . Posle toga motor mi je postao taman!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Godisnje sam prelazio sa mojom Hondom oko 1000 km, i menjao sam ulje svake godine, bez obzira na to koliko je to ulje preslo, Sa novim motorom planiram malo vise da prelazim, ulje cu menjati iz sigurnosti ranije jer je to zanemarljivo i volim da bude sve i vise nego dobro. Ne zamerajte, po tom pitanju sam caknut. :P Ja sam visok 182 i nadam se da ce biti kako treba, jer jos nisam probao ovaj motor. 

Hvala na savetima i sve sto ovde napisete sigurno cu obratiti paznju kada budem isao da gledam motor. :takoje:

Ima ga jedan zeleni u Pancevu, izgleda dosta dobro i cini mi se da je na njemu sve fabricki, nekako mi on najvise zapao za oko, i ako neko ima informacije o tom motoru neka napise slobodno koju recenicu. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Ako neko od kolega zna, video, cuo, vozio ove Honde sto su na oglasima neka slobodno preporuci neku od njih, cisto da skratim pretragu i da ne lutam. Razumete me na sta hocu da kazem, i izvinjavam se ako sam dosadan. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Vidjao sam ranije na oglasima jednu belu . Dugo se prodavala , sada nisam siguran da je i prodata .

Spustao je cenu vise puta .Iz Kragujevca je. Sada nisam tako isto siguran ali cini mi se da je bila dve godine stara .

Cena je bila negde izmedju 3500 - 4000 e . Ne znam jedino da li si mislio na nesto novije ili malo stariji model.

 

Evo nadjoh je  https://www.polovniautomobili.com/motori/8283826/honda-cb-500-f-nova-nova

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha fz 6

Dobar je to motor, vozio sam ga jednu sezonu i prodao ga zbog velicine. Ipak je to mali motor i  meni sa 193 cm nikako nije odgovarao. Jbg greska u kupovini ali  se nisam pokajao, bas me je sluzio tih 8000 km koliko sam presao s njim. A ovo sto kaze kolega da se cuje nesto u masini kad je hladan, to kod mene nije bio slucaj. Nikad nista nisam primetio da lupa, radio je kao sat.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Jedino Honda pali na pipanje dugmeta imao cb 500 97god.Dve god vozio nista ne lupa i nista se ne cuje,pali kad je pogledas i vuce kao besna,od semafora do semafora retko koji motor moze da joj pridje.Posle nje kupio novu Yamahu XTX 660 i NE PALI na zub kao HONDA stara 5god.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Sa srećom nov motor cb 500 :) Nista da se pohvalis kupovinom? Nisam se dobro dogovorio sa prodavcem/ moja greška/,trebalo danas ja da ga kupim- preteče me za jedan dan :)

U svakom slučaju, ja rekoh prodavcu u zdravlju da potroši novac a ti u zdravlju da ga voziš !!!

Primerak je odličan a ti fotku sad da objaviš :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Hvala puno kolega, ja tebi zelim da kupis motor koji ti se svidja, ali ko pre motoru, njemu motor. :D Salu na stranu, cim sam video motor u garazi znao sam da se kuci ne ide bez njega, dogovor u dve reci, i ovim putem pozdravljam Darka, mislim da je nas kolega sa foruma ako se ne varam, ispalo je sve maksimalno korektno. Motor sam vozio od Mladenovca do Vlasotinca, sa kratkim zadrzavanjem u Jagodini, 263 km bez ikakvog problema, nema ni stucaj, ni da zvrnda, ni da zvecka, za moje potrebe i ocekivanja motor je i vise nego odlican, svaki deo na svom mestu, i sve je u odlicnom stanju, o fabrickim delovima i da ne govorim, ne mogu sve da nabrajam, videcete sliku u toku dana. Hvala svima na savetima, pomogli ste mi puno, i bez vaseg iskustva ova misija bi bila teza za realizaciju. :sampion::jee1::takoje: Na ovim sikama motor nije ni briskan, ni opran, vec takav kako sam ga doterao kuci, nadam se da ce u toku dana da bude detaljisanje i slike cu okaciti u podforumu 'Naked', mada je Touring verzija. :) 

 

20170828_103111.jpg

20170828_103120.jpg

20170828_103129.jpg

20170828_103146.jpg

20170829_085853.jpg

20170829_085906.jpg

20170829_085917.jpg

20170829_085935.jpg

20170829_085957.jpg

20170829_090013.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Lutka !!!

Ovakvo izdanje se ne vidja cesto. Ostali u oglasima ni da primirišu ovom.

Problem sa nasim oglasnicima tipa " polovni automobili " i " moj auto" su ti sto su fotke krajnje loše,nikakve rezolucije / uporedi ove tvoje sa onim u oglasu/

Ovakav motor se kupuje i preko telefona nakon vidjenja ovakvih fotki. 

U zdravlju da ga voziš !

Više ovakvog u ovom stanju i za slične novce neće skoro kod nas biti!

Ubo si na lotou :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Evo da vidis sta si kupio, vozi se ko biciklo, upravljiv samo tako, agregat neunistiv, moze da tera kolko hoces...

Tip ima dosta video klipova, pogledaj ih.Njegov je 1995 god.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Hvala jos jednom svima, ako me vidite negde usputno, castim gde stignem. Pozdrav, moze lock ili kako to vec ide, MISSION COMPLETE! :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Može lock ali pošto promeniš :

Lokacija : Vlasotince /to je u redu/

Motocikl: Honda CM 125 custom / to nije u redu/

:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja