Jump to content

Moto Zajednica

Reparacija zadnje kocnice, gde naci gumice

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova

Pozz,

procureo mi je zadnji kocioni cilindar (zapravo, u pitanju su 2 cilindra i 2 klipa). Precnik klipa je 25mm. Potrebne su mi kocione gumice.  Gde to da nadjem? Posto u katalozima slabo imaju delove pod stavkom Keeway, trebalo bi naci neki drugi model koji ima ovakvu konfiguraciju. Znaci, svaki od 2 cilindra ima po 2 gumice, unutrasnju i spoljnu (za prasinu). Postavljam slike kako bi iskusni mozda prepoznali koji motor jos ima ovakvu konfiguraciju. Hvala unapred.

IMG_20170606_025725.jpg

IMG_20170606_025933.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Gumice za kočnice radi Sigurnost iz Zrenjanina, potrebno je da znaš prečnik klipa i visunu gumice. Koliko vidim na slici, klipovi su različitog prečnika što je i uobičajeno. Po fotografiji bi zaključio da su cilindri rapavi od korozije, ako su i klipovi takvi, teško da će nove gumice pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova

Pozzz djunta,

ne znam zasto je tema duplirana, verovatno sam je stavio u pogresan forum, pa je premestena na 2 mesta. Klipovi su istih dimenzija, samo na slici izgleda da nisu. Stare gumice su popustile jer su se disk i celjust pregrejali u voznji, pa su se gumice nekako dezintegrisale i iskaljale cilindre. Inace, pre toga je radilo sasvim ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja