Jump to content

Moto Zajednica

2017 Phillip Island MotoGP™ Official Test 15 Feb - 17 Feb

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Drugo ovogodisnje MotoGP testiranje nas seli u (sada) toplu Australiju. Za nekoliko sati masine ce ponovo zaurlati niz jednu od najbrzih staza u MotoGP Sampionatu. Ovde cemo prenositi sve bitne stvari sa ovim trodnevnim testiranjem.

 

Phillip-Island04.b0c574020d0be29820013cb

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Na videopass-u je trenutno bezvezan strim. Od pocetka vrte samo izjave vozaca. Trenutno je zanimljiviji live timing.

 

Ps. Trnutno najbrzi Vinjales, pa onda Dovi, Mil, Bar i onda Lorenco ispred Pedra, Rosija i Markeza.

 

Ali, tek je pocetak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Markez

Rosi

Ianone

Vinjales

Trenutan raspored

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4690 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Daleko su još. Markez. 1,29.494

 

Circuit Record Lap: 2013 Marc MARQUEZ 1'28.108 181.7 Km/h

Best Lap: 2013 Jorge LORENZO 1'27.899 182.1 Km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3253 postova
  • Lokacija: Debrc

Session 1 as of 15/02/2017

 

inv.gif?version=2017-01-31.r01dd77719a Analysisinv.gif?version=2017-01-31.r01dd77719a Classification

Pos   Rider Team Fastest lap Lead. Gap Prev. Gap Laps Last lap

1   MARQUEZ, Marc Repsol Honda Team 1:29.497     53 / 68  

2   ROSSI, Valentino Movistar Yamaha MotoGP 1:29.683 0.186 0.186 76 / 77  

3   IANNONE, Andrea Team SUZUKI ECSTAR 1:29.926 0.429 0.243 68 / 70  

4   VIÑALES, Maverick Movistar Yamaha MotoGP 1:29.989 0.492 0.063 26 / 64  

5   CRUTCHLOW, Cal LCR Honda 1:30.065 0.568 0.076 61 / 61  

6   PETRUCCI, Danilo Octo Pramac Racing 1:30.262 0.765 0.197 87 / 87  

7   PEDROSA, Dani Repsol Honda Team 1:30.281 0.784 0.019 13 / 55  

8   DOVIZIOSO, Andrea Ducati Team 1:30.410 0.913 0.129 16 / 64  

9   MILLER, Jack Team EG 0,0 Marc VDS 1:30.426 0.929 0.016 80 / 82  

10   FOLGER, Jonas Monster Yamaha Tech 3 1:30.578 1.081 0.152 30 / 62  

11   LORENZO, Jorge Ducati Team 1:30.631 1.134 0.053 33 / 61  

12   BAUTISTA, Alvaro Pull&Bear Aspar Team 1:30.770 1.273 0.139 24 / 68  

13   BARBERA, Hector Reale Esponsorama Racing 1:30.771 1.274 0.001 7 / 51  

14   ESPARGARO, Aleix Aprilia Racing Team Gresini 1:30.802 1.305 0.031 26 / 28  

15   ZARCO, Johann Monster Yamaha Tech 3 1:30.867 1.370 0.065 77 / 80  

16   ABRAHAM, Karel Pull&Bear Aspar Team 1:31.179 1.682 0.312 17 / 61  

17   ESPARGARO, Pol Red Bull KTM Factory Racing 1:31.200 1.703 0.021 54 / 59  

18   BAZ, Loris Reale Esponsorama Racing 1:31.249 1.752 0.049 56 / 60  

19   RINS, Alex Team SUZUKI ECSTAR 1:31.432 1.935 0.183 66 / 66  

20   REDDING, Scott Octo Pramac Racing 1:31.755 2.258 0.323 33 / 59  

21   LOWES, Sam Aprilia Racing Team Gresini 1:32.307 2.810 0.552 15 / 35  

22   SMITH, Bradley Red Bull KTM Factory Racing 1:32.690 3.193 0.383 43 / 57

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Zanimljivo, Suzuki tvrdi da vec imaju definisanu sasiju i motor. Deluje da su najdalje odmakli u testovima. Iz Yamahe su izjavili da ce biti zadovoljni ako ovaj test zavrse sa definitivnom odlukom o izboru sasije, za sada testiraju obe.

 

Danas bi Suzuki i Aprilija, a verovatno i Honda trebalo da testiraju ona "internal" ;) krila koja Yamaha vec koristi, videcemo veceras.

 

Sto se Lorenca tice iz Dukatija tvrde da je jos veoma daleko, da jos nemaju ni finalnu poziciju na motoru, kazu da proba sve zivo od delova i da ce puno voziti na ovom testu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Sto se Lorenca tice iz Dukatija tvrde da je jos veoma daleko, da jos nemaju ni finalnu poziciju na motoru, kazu da proba sve zivo od delova i da ce puno voziti na ovom testu...

Nema od te rabote nista cim je do sada nisu pronasli...podsjeca na rosija 'od zamjene rezervoara do zamjene rama' i opet stoner brzi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Boka Kotorska-Boogie street
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E

„Danas smo počeli sa malo drugačijim podešavanjima u odnosu na Sepang. Na Phillip Island-u staza je drugačija, ali je dobar osećaj prednje strane ostao nepromenjen. Probali smo da još napredujemo sa prednjim krajem, kako bi došlo do poboljšanja upravljanja, a sa tim smo malo žrtvovali stabilnost pri kočenju. Ovog popodneva vetar je bio problem, posebno kroz brže krivine, ali sam imao dovoljno vremena da ostvarim najbrži lični krug pred kraj dana. Danas smo imali tempo, ali sutra moramo poboljšati konstantnost ako želimo da savladamo prednji kraj. Sve u svemu, bio je to dobar dan, a takvom se nadam i sutra.“ izjavio je Jack MIller.

 

“Bio je ovo dobar dan, i prilično sam zadovoljan. Imao sam težak početak od ranog jutra. Pre pauze nisam bio dovoljno konkurentan, i zato nisam mogao voziti na maksimumu, a naročito jer nisam imao dobar osećaj na motoru. Odradili smo dobar posao tokom pauze, i poslepodne se situacija promenila, bio sam malo bolji. Na kraju sam sa novim gumama bio u stanju da postavim drugo najbrže vreme, što je pozitivno za prvi dan. Ima još puno posla da se uradi, posebno na dugim stintovima, i nadam se da će nas vreme poslužiti u naredna dva dana.” izjavio je Valentino ROSSI.

 

„Prvi dan na Phillip Island-u mnogo je bolji od prvog dana testiranja u Sepangu, sa osnovama koje smo uspostavili tokom testa u Maleziji. Sramota je da tokom poslednjih sat i po vremena, nismo bili u mogućnosti da poboljšamo rezultat, dok su ostali to činili. Bilo je teško dostići željen rezultat zbog jakog vetra, a zadnja guma na koju smo navikli nije imala prianjanje koje smo očekivali. Pozitivno je to što svakog dana pravimo nove zaključke i male korake napred.“ izjavio je Jorge LORENZO.

 

„Jutros je bilo veoma teško za nas. Tim nije mogao naći postavku sa kojom će se osećati samouvereno. Imao sam dosta problema. Popodne smo promeni podešavanja i napredovali korak po korak. U završnoj fazi sam bio srećan jer je motor napredovao, baš kao i sam osećaj na motoru i tempo. Ovo je veoma pozitivan ishod, mi imamo sposobnost za prevaziđemo teške situacije i pretvorimo ih u pozitivne. Od sutra imamo priliku da radimo na tempu, kao i poboljšanju vremena, ali ćemo uvesti i neka nova poboljšanja. Mi smo na dobrom putu. Moj šef je nov u timu baš kao i ja, a za nas je važno da učimo i pokažemo se u najboljem izdanju.“ izjavio je Andrea IANNONE.

 

“Danas sam imao dosta naporan dan, jer smo radili dosta na motoru, koji je potpuno drugačiji od onog što smo koristili prošle godine. Tokom jutra smo morali da prilagodimo dosta stvari tako da sam veći deo vremena proveo u garaži. U popodnevnim satima smo pronašli dobra podešavanja za elektroniku, ali imamo još dosta posla oko toga. Bio sam brz, ali kao i u Maleziji, želimo da pronađemo šta je najbolje za motor. Radili smo dosta na podešavanjima i ovo je bio pozitivan dan za nas. Vremenski uslovi su takođe dobri, što je jako važno, i nadam se da će tako ostati u naredna dva dana.” izjavio je Marc MARQUEZ.

 

“Danas nije bio toliko loš dan za nas. Imali smo dosta malih stvari koje je bilo potrebno popraviti na motoru, a to znači mnogo kratkih izlazaka na stazu i vraćanja u boks. To nas je koštalo malo vremena, ali sam generalno zadovoljan tempom. Opet smo koristili novu specifikaciju motora, i potrebno je navikavanje za sve Hondine vozače, ali smo zadovoljni Hondinim poslom, i zadovoljan sam načinom na koji su danas radili. Konfiguracija agregata je ostala ista koju smo koristili u Maleziji, a danas smo pronašli neke pozitivne i neke negativne stvari. Očigledno je da ćemo pokušati da zadržimo pozitivne stvari i rešimo negativne. U ovom trenutku je teško balansirati, jer mi pokušavamo sa drugačijim stvarima nego fabrički tim. Oni koriste jedan program, a mi drugi, i možda na taj način pomognemo jedni drugima.

 

Sada imamo još dva dana testiranja i nadam se da ćemo poboljšati paket koji imamo. Imali smo još nekoliko stvari koje smo želeli da pokušamo danas, ali nismo uspeli to da uradimo. Imao sam dobar osećaj na motoru, i znam šta smo tim i ja u mogućnosti da uradimo na ovoj stazi. Kada bi sutra imali trku, mislim da bi završili na istoj poziciji. Zadovoljan sam sa tim, ali ostalo je još puno posal da se odradi, jer i dalje mislim da mogu imati bolji osećaj na motoru.” izjavio je Cal CRUCHLOW.

 

“Prvi dan testa bio je pozitivan. Prošlo je dosta vremena od kada sam ovde vozio poslednji put, jer sam prošle godine propustio trku. Bilo mi je potrebno nekoliko krugova da se prilagodim, ali osećaj je dobar. Danas nismo mnogo radili na elektronici, već smo testirali prednju viljušku, kako bismo postigli dobar osećaj na motoru. Sutra ćemo više raditi na elektronici, jer moramo pronaći odgovarajuća podešavanja. Nadamo se da ćemo napredovati, jer će nam to puno pomoći na svim stazama.” izjavio je Dani PEDROSA.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sem sto je najbrzi u apsolutnom smislu, i broj krugova ispod 1:30 je na Markezovoj strani - 27. Vinjales napravo 18, Rosi 11. Mislim da je to vazniji podatak nego najbolje vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

PId2.jpg

 

 

 

PS: Vinjales opet izuzetan (0.7s od rekorda staze), Markez rudarski radio, KračLov i Folger odlični, Bautista fantastičan (1.29.4!)

Kao i Aleix Espargaro sa 1:29.5 na Apriliji

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :/

Zna li neko da li je još neko testirao integrisana krilca osim jamahe? Da li ih je jamaha imala i u ova dva dana? I da li su na videopassu opet puštali samo izjave vozača i izlazak iz pita?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha FZ6N

Suzuki:
2cqnxwp.jpg

 

Aprilia
6i60l0.jpg


Ne postoje kamere na samoj stazi, pa nema ni prenosa. Zbog prevelikih troskova transporta opreme su odustali od direktnog prenosa testa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Suzuki bi definitivno morao da promeni dizajnera kako za GP masine tako i za redovne motore. Kapiram ja da nije dizajn na prvom mestu za takmicarski motor ali ovo je stvarno gadno. Izgleda kao dickhead

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Pa dobro... jos je rano da kazemo "fatalnu". Videcemo posle testa u Kataru. Ali, dobro ne deluje. Pogledajte sta radi cak i Aspar :lol:

 

Mada, da budem cinican, ni 25 milki (bez sponzora) i skidanje 46t problema sa grbace, sve u jednom potezu, tesko da se kvalifikuje kao fatalizam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja