Jump to content

Moto Zajednica

Atina, 17 Maj, Depeche Mode

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Od ovog trenutka put postaje zanimljiviji, nema kise, pa se slobodnije vozi, nisam vise u grcu, iako ne vozim vise od 130 jer je put mokar, a bije i jak bocni vetar, koji mi nosi motor levo-desno. Ali sada vec i uzivam u putu, auto put, prav ko puska (znam da je dosadno, ali trebao mi je odmor od naprezanja kroz kisu), sa puno tunela, najduzi 6km. Stizemo u Lamiju, opet pauza jer znamo da moramo napuniti benzin. Do Atine, odnosno 90km pre Atine nema benzinske. Put je predivan, odlican asfalt koji drzi, okolina jos lepsa, masline svugde, levo, desno, ispred, sve do horizonta. Pravimo jednu pauzu na nekom parking sa WC-om, a takvih ima puno na ovom potegu, ali nema benzinske, to mi cudno.

Stizemo na sledecu benzinsku, kontaktujemo rodjake od cure da smo blizu, odmorimo pola sata, vec osecamo koliko smo umorni, ustvari vec premoreni, ali reseni smo da cemo proci tih 90km pa makar pravili pause i na 30km. Da pomenem da ke potrosnja bila do tada 7,4. (CBR 1000F iz 1993g). Na povratku pojma nemam. Putarine Solun-Atina su 21,45 eura za motore i ima ih 11 komada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Naravno, izvozimo mi tih 90km u jednom dahu, znamo da ako stanemo da ce nam trebati najmanje 1h da se opet popnemo na motor. Vec smo 14h na motoru, tako da svaki minut nam je ko dan. Za nepunih 45min stizemo u Atinu. A Atina, velik grad, guzva, jedva se provlacimo, pitamo za pravac, objasne nam da ima kraci put, i stizemo na cilj. Tu nas saceka starija zena svetskog kalibra. Ona je tetka moje cure od majcine strane. Zivi sa jos jednom zenom i pasom Oskar. Pre nego udjem u stan, jos u ulazu igram se sa Oskarom nekih 2-3 minuta, pa tek onda ulazim. Uspostavilo se da je taj moj postupak bio pravi pogodak kod Oskara koji je sledecih par dana bio zaljubljen u mene i uvek bio tik uz nogu. Evo kako je to izgledalo:

 

 

IMAG4002.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Gazdarica Oskara je jedna divna zena koja je uvek nasmejana i duhom veoma pozitivna, sto se to prenosi i na nas. Sednemo da odmorimo, kafica i upoznavanje. Ne zurim da se presvucem i okupam jer prvo ocu da se stabiliziram, opustim pa tek onda da krenem sa raspakovanjem i tusiranjem. Cura to NE sledi i to je kosta ostatka veceri. Nakon njenog sredjivanja ona oseti umor, toliko jako da je skoro kolabirala. Naravno, dao sam joj paracetamol da joj ne da da digne temperaturu, da i da olabavi misice i da lakse zaspi (cak ni vestacko disanje nije pomoglo hahahah). Ja sam tek mozda nakon 3h resio da se sredim.

Sledeceg dana, ustajemo rano, oko 8h da bi mogli da iskoristimo dan i prosetamo Atinu. Muzeje, Partenon I sl ostavljamo za sledceg dana, 18-ti Maj, jer tog dana su sve te lokacije besplatne.

Kisa pada, ne celo vreme, ali dovoljno da te natera da nosis kisno odelo u rancu. I prvo sto pravimo je da kupimo 24 casovnu kartu za bus/voz/metro. Kosta 4 eura. Idemo do Pirea, i tu sve vrste mega-prevoza od brodova. Odusevljen sam velicinom, a i organizacijom.

 

 

WP_20170517_10_14_30_Pro.jpg

WP_20170517_10_21_47_Pro.jpg

WP_20170517_10_36_14_Pro.jpg

WP_20170517_10_43_25_Pro.jpg

WP_20170517_10_46_23_Pro.jpg

WP_20170517_10_46_44_Pro.jpg

WP_20170517_10_47_28_Pro.jpg

 

Dok se vozis vozom, kroz razglas cuje se upozorenje: Pazite na svoje stvari!!! Cudim se zasto tako cesto upozoravaju. Kasnije saznam da su djeparosi jako zastupljeni i to najvise medju emigrantima. Problem je ogroman i kompleksan, pricao sam sa jednim covekom i pokusao je da mi objasni kako ih je prethodna vlada zajebala za sve pare i da su sada u nekom carobnom krugu iz kojeg i da nema izlaska. To je druga, dugacka tema i nije joj mesto tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Opet voz i idemo prema centru grada, plostad nazvan Sintagma.

 

E tu ima sta da vidimo, ….. mi hteli da vidimo veliki veliki plostad sa zgradom vlade, ali nista od toga, STRAJK, PROTESTI!!! Pun plostad ljudi, sanse nema krov zgrade da vidimo, a kamoli zgradu.

 

Okrecemo se i idemo u suprotnom pravcu, a tamo super pesacka zona, puno ljudi, ducani i kafici, i motori, skuteri parkirani ispred. Toliko motora na jednom mestu u nekom gradu nikada nisam video, cak mislim da kada bi skupio sve motore i skutere u Skoplju, opet bi ih bilo manje nego u samo tom delu Atine. Pravi praznik za oci. Evo jednu sliku:

WP_20170517_11_49_44_Pro.jpg

WP_20170517_11_50_36_Pro.jpg

WP_20170517_11_50_48_Pro.jpg

WP_20170517_11_52_39_Pro.jpg

WP_20170517_12_25_46_Pro.jpg

WP_20170517_12_29_04_Pro.jpg

WP_20170517_12_29_08_Pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

I tako mi skontamo da je polako doslo vreme da idemo kuci, jer treba da idemo na goste, rucak kod drugih rodjaka. I tako mi odosmo tamo, upoznao jos divnih ljudi, neki vise, neki manje pricaju engleski ali razumemo se. Posle rucka (ma to bio kasni rucak, skoro rana vecera) idemo do autobuske gde je organizirani prevoz za Tera Vibe Park, mesto gde se odrzava koncert. Uzmemo karte i pravac u prvi bus, sednemo i ja tu malo odspavam dok se vozimo. A na mesto “zlocina” uf, guzva, ljudi, sankove sa suflaki i pice, ali svi strpljivo cekaju da im dodje red da udju u park. Kisa jos uvek zajebava, pada, pa prestaje. Normalan pretres i ulazimo.  Park je odlican, velik, tako da kasnije sam se uverio da kada ima 30 000 ljudi i opet izgleda polu-prazan. Jedina mana je ko svugde, pice/jelo NE mozes kupiti parama, nego prvo moras da uzmes/kupis kupone ili u ovom slucaju zetone pa tek onda kupis pivo. E jaka dusa svima koji su cekali, ali ja nema sanse da cekam 200+ ljudi dok dodjem ja na red. Tako da nista nisam pio.

 

Odlican izbor za pred-grupu, The Raveonettes, potrazite ih na YouTube i videcete na sta mislim

 

 

WP_20170517_20_26_03_Pro.mp4

WP_20170517_19_06_53_Pro.jpg

WP_20170517_19_52_40_Pro.jpg

WP_20170517_19_55_40_Pro.jpg

WP_20170517_19_55_52_Pro.jpg

WP_20170517_19_57_45_Pro.jpg

WP_20170517_19_58_15_Pro.jpg

WP_20170517_20_11_35_Pro.jpg

WP_20170517_20_14_10_Pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Konacan utisak za Grcku publiku je da su daleko “nezinteresovaniji”. Bio sam na koncertima i u Beogradu i u Sofiju, I publika je tamo bila daleko aktivnija, dok ovde malo mi je falilo da potrazim neki sto da sednem jer bilo mi malo nezgodno da samo ja skacem/djuskam i pevam.

Od tehnicke gledne tacke, koncert je bio perfektan, bez nikakove zamerke. Pocevsi od nastupa David Gahan, njegova sminka, pa do svetla i kamere koje su bile postavljene na sceni (6 komada) I jos 2 odma izvan scene.  Tacno se znalo koja kamera se kada ukljucuje i koga ima u fokusu. Zvuk bez premca. A i nisam nista manje ocekivao od njih, meni je ovo bio 3ci put.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Povratak kuci i bez mnogo price sa osmehom na licu zaspimo. Nema sta da se prica, jednostavno osecaj je vrh i samo pogled na nasim licama govori sve.

Ujutru opet rano ustajemo, ceka nas dugacak dan. Setnju kroz muzeje. A kisa, jaca nego juce, ali mi odlucni idemo napred. Ne moze na kisa nista. Imamo mi svoja kisna odela. Tako i bi. Idemo prvo do novog muzeja, Akropolis. To je nova jako interesantna gradba, osmisljena od Bernard Tschumi. Regularna karta samo do prvog sprata kosta 5 eura, a da se popnes na drugi, gde je i kafic, treba da se doplati, samo ne znam koliko. Znaci, ovaj njihom nacionalni dan kulture nam je za sada ustedeo 10 eura najmanje. Predivan muzej, osmisljen da bude ko neko putovanje kroz vreme, pocevsi od najranije Atine. Naleteli cak i na ucenike koji sigurno nisu imali vise od 6 god i za njih je bio predviden poseban curator koji je na veoma interesantan nacin prestavljao skulpture. Iako je zabranjeno slikanje, ipak je ovaj dan bilo to dopusteno. Meni to odgovara.

 

WP_20170518_11_12_52_Pro.jpg

WP_20170518_11_13_34_Pro.jpg

WP_20170518_11_14_04_Pro.jpg

WP_20170518_11_14_09_Pro.jpg

WP_20170518_11_15_15_Pro.jpg

WP_20170518_11_43_52_Pro.jpg

WP_20170518_11_44_09_Pro.jpg

WP_20170518_11_48_07_Pro.jpg

WP_20170518_12_08_28_Pro.jpg

WP_20170518_12_22_55_Pro.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Nakon muzeja, a trebalo nam je vise od 2h da prosetamo, idemo prema Akropol i Partenon. Dok se penjemo, kisa sve jace pada. A na vrhu, JOJ, prava mecava. Par ljudi je izgubilo svoja kisna jer ih je vetar oduvao …. DA, preko glave. Neverovatno ali istinito. A kisobrani? E to je posebna prica koju necu da prepricavam, nego cu samo da postavim sliku.

WP_20170518_12_42_18_Pro.jpg

IMAG3963.jpg

IMAG3965.jpg

IMAG3970.jpg

IMAG3974.jpg

IMAG3984.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Krecemo prema dole, ali sada sa zadnje strane. Idemo prema glavnoj turistickoj ulici, gde ima sve i svasta da se vidi i kupi. A i da se jade najbolje giro u Atini. Mi trazili Meraklitis, ali posto nam se dopao zvuk koji je izlazio iz ovu tavernu, Bairaktaris. Ziva muzika!!! To volim tako da nismo produlizi dalje da trazimo. A odma, sledeca do nas je bila Meraklitis, ali verujem da ovo sto smo jeli nije nista malje ukusno od tamo. Jelo je bilo vrh vrhova. Nikada nisam jeo ukusnijeg gira. A bogami i veceg. A ja ko veliki gurman, resio sam da probam i kebab. Bilo mi to preporuceno od jedne prijateljice koja zivi u Atini, ali nismo se uspeli sresti. E ovako izgleda Grcki kebab LOL.

 

 

IMAG3995.jpg

IMAG3989.jpg

IMAG3991.jpg

IMAG3993.jpg

IMAG3996.jpg

IMAG3997.jpg

 

Ja sve to fino lepo pojedem, i dok se mislimo da pozovemo konobara za racun on nam nosi Rakij na racun kuce. Hmmmm, pricali su mi domacini da su Uzo, Ciporo i Rakij jako slicni, ali meni nikako ne ide da pijem nakon jela. Dok se ja tako mislim kako da progutam, konobar nosi i desert (opet na racun kuce), neki slag sa malo voca unutra i med odozgo. E tako brate, ja cu ipak ovo da pojedem. Ali nekako mi ne da mira i ova Rakij stvar, znatezeljan sam da je probam. I tako na pola deserta, ja resim da pomesam sa rakij. Hmmmm, nisto posebno, a i nema veze sa Uzo. Prava pravcata klasicna rakija. Ali bela. Ne zuta ko sljivu. Nema veze, vazno sada znam sto je Rakij u Grcku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Naravno tu u taj deo kupimo i par poklona, neki ko stos, neki ko souvenir, a neke i ko korisne stvari. Nesto najzanimljivije su mi bile radnje sa proizvodima od maslinovog drveta. Stvano unikatne sare ima to drvo a stim I svaki proizvod je poseban. Cene su do krova, a posto nisam znao za ovo, nije mi bilo planirano u budjet. Tako da ….. sledeci put.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

obaveze i putovanja su onemogucila da napisam ostatak price, pa zato cu sada da je dovrsim ...........

 

Krecemo kuci, jer treba se polako poceti pakovati, a i spremiti za veceras, idemo na pice sa rodjakom. Steta, kratak je dan. A imamo jos puno togas videti.

Dok cekamo coveka na Monastiraki stanicu, primetimo emigrante. Sedimo mi sa strane i posmatramo sta rade. Covece, prava napast su. Prodaju neka narukvice, neke jeftine i rucno, kuci pletene. Jednostavno se isprece ispred tebe, kazu ti “don’t worry, be happy” ili “hakuna matata” i pocinje sou. Kazu, DAJEM ti ovo, uzmi, da bi zatim trcali za tobom i trazili pare. Ne daj boze da si kulturan, najebo si nacisto. Sa strane ima neka drvena gradba gde se skupljaju ostali emigranti, oni koji ne prodaju, ali kuliraju tu. Pravo geto. Trava se oseca do mene, a ima 10ak metara. Naravno, policija nista ne radi.

IMA SLIKU U ALBUMU  (

)

Stigo covek I nosi nas na pivo, u neku pivnicu Barley Cargo. Pesacimo tako 10ak min kroz naselje, i vidimo kako ustvari tece nocni zivot u Atini. Ali zapazamo da je nakako prazno, iako je vec 21h. Na to mi covek kaze da je samo 1h ranije bilo molotovih koktela po vladinoj zgradi i da zbog toga nema puni ljudi. Idemo mi u tu pivnicu. Prvo sto primetime je da ljudi unutra puse. Vec mi se svidja local. Dodje konobarica, crna ko noc, i narucismo. Za pocetak nako lagano tamno pivo. Pitam ja konobaricu za pepeljaru, a ona mene zbunjeno pogleda i kaze da mogu da tresem i gazim dole!?!?!? Masa je ustvari ostatak kotura za kablove. Jako mi se svidja sve. Enterijer, atmosfera, muzika, sve je perfektno. Popili jos par piva, naravno probali druge ukuse, ko na primer IPA. Obavezno preporucujem lokal. Mislim da je MUST.

 

 

 

 

Steta da sutra idemo kuci, ima jos puno toga videti i doziveti. Srecom, posto smo bili dobri gosti, imamo pozivnicu da opet dodjemo, sto naravno ostaje kao opcija. I ko po obicaju, ja ne mogu da spavam, ali kada zaspim, zaspim kada najmanje treba. Umesto da ustanem malo pre 5h, ja se uspavao i ustanem u 6h. To znaci da vec na samom pocetku kasnimo vise od 1h, sto naravno necu da ni probati da nadoknadim jer nema poente da forsiram nesto. Malo se izgubim kroz Atinu, pa kroz spic (jer sam kasnio) tako da sada verovatno kasnim 2h. Ali nema veze, vreme po PRVI put je lepo, sunce, toplo, milina se voziti. Napokon!!! Nisam reko da smo totalno odbacili Meteora, jer kako je cura kolabirala kada smo stigli, resio sam da ne vredi da prolazi kroz to opet, dok se ne navikne, i da ostavimo Meteora za neki drugi put, i vrlo verovatno samo do Metaora I nista vise.

Prolazimo pored Tera Vibe Parka i furamo dalje. Resio sam da ne vozim brzo, cak sto vise i zbog bocnih vetorva. Ali zato uzivamo u opustenoj voznji, kroz predeo koji pre toga nisam ni primetio sto od umora sto od fokusa da stignemo u Atinu. Sada navistnu vidim prirodu, visoke planine sa moje leve strane, pikapovi sa radnicima pozadi, malo borbe sa vetrovima, i svi voze DO 130. Samo jednom sam video neki auto da vozi 180-200. Lagani odmori, jela iz torbe, pice opet iz torbe, a bogami  kafu, samo se voda kupi. Spremila nas tetka kako valja.

Kako put odmice, i kako se vetar smanjuje, ja dizem ritam. Nista posebno, ali koliko da proradi adrenalin. Od silnog pravca autoputa, guma mi je na kraju dobila cetvrtastu formu, nisam obarao jer nisam imao krivine. Na 150km pre Soluna, javljam prijatelju da stizemo i da cemo se naci na vec dogovoreno mesto, Aristotelis plostad, za nekih 2h. Ali, veliko ALI, nakon te pauze, ja izvozao to za nekih sat vremena, dojadilo mi da vozim sporo. E tada sam primetio taj auto koji vozi preko 130. Stizemo u Solunu i odmorni I tamam na vreme za popdnevnu kaficu. Zadrzimo se otprilike 2h, pricali sa prijateljem sto sve ima da se dozivi tih dana u Solunu, a I opsto u okolici da bi mogli da prosetamo neki drugi put. Saveti lokalca su neprocenjlivi. Dobili bar 10ak ideja, od koje cu valjda da ostvarim 3-4.

I opet na put, ali sada opet se vracam u normal, ne jurim, jednostavno znamo da cemo stici u Skoplju rano. Najkasnije do 20h. Tako i bi.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

E sada dolazi objasnjenje sa samog pocetka……. “I tebe vise nema” …… umesto da mi putovanje ostane u secanju ko super avantura, putovanje ce mi ostati sa pomesanim osecajima. Samo sto sidjem sa motora, skinem kacigu, i stanem da zapalim cigaru pre nego sto pocnem da skidam torbe, prilzi mi komsija I kaze: Primi saucesce, nek joj lesna zemlja! ……………. Ja ga gledam ko da sam od Marsa pao i pitam ga sta prica. Sada i on zbunjen, i nezgodno mu, pita jel znam da mi je baka preminula?  JOJ, ko grom od vedrog neba, ceo svet mi se srusio. Ona mi je bila sve, i majka i otac, i baka i deda, i seku koju nisam nikada imao. Suze nema, ali dusa mi place. Ne znam sta da mislim, ni gde sam, ni sta da radim. DA, imala je 95 godina, i bio je red, ali da se to dogodi dok sam na putu nisam ocekivao.

I stvarno, ne znam sto da napisam za kraj, zato cu i ostaviti ovo ovako, nedoreceno, bez suma sumarum.

 

Falis mi bako :(

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja