Jump to content

Moto Zajednica

Mala Balkan turica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

 

Polazak, povratak.....svejedno, može :takoje:

 

Bravo za moje Semberce :) Naravno, sto se tice Bg-a stojim na raspolaganju :)

 

vidimo se u BG :) 17tog Jula

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Svakako, kada budeš svraćao u BG, javi se, a ako se kojim slučajem odlučiš prespavati, nije problem, ima se soba viška.

 

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Svakako, kada budeš svraćao u BG, javi se, a ako se kojim slučajem odlučiš prespavati, nije problem, ima se soba viška.

 

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

znaci drustvo se povecava, .... :D sto je jako dobra stvar ..... ti, draki,, ima jos dvoje odavde, ali posto nisu aktivni na temu, nije fer da ih imenujem ..... 

Idemo "kod kale" u stjepovcu na veceru? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

 

Svakako, kada budeš svraćao u BG, javi se, a ako se kojim slučajem odlučiš prespavati, nije problem, ima se soba viška.

 

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

znaci drustvo se povecava, .... :D sto je jako dobra stvar ..... ti, draki,, ima jos dvoje odavde, ali posto nisu aktivni na temu, nije fer da ih imenujem .....

Idemo "kod kale" u stjepovcu na veceru? ;)

Naravno kod Kaleta, samo će stomaci da nam puknu od količine ždranja

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

 

 

Svakako, kada budeš svraćao u BG, javi se, a ako se kojim slučajem odlučiš prespavati, nije problem, ima se soba viška.

 

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

znaci drustvo se povecava, .... :D sto je jako dobra stvar ..... ti, draki,, ima jos dvoje odavde, ali posto nisu aktivni na temu, nije fer da ih imenujem .....

Idemo "kod kale" u stjepovcu na veceru? ;)

Naravno kod Kaleta, samo će stomaci da nam puknu od količine ždranja

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

 

Ja se ne bunim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

 

 

Svakako, kada budeš svraćao u BG, javi se, a ako se kojim slučajem odlučiš prespavati, nije problem, ima se soba viška.

 

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

znaci drustvo se povecava, .... :D sto je jako dobra stvar ..... ti, draki,, ima jos dvoje odavde, ali posto nisu aktivni na temu, nije fer da ih imenujem .....

Idemo "kod kale" u stjepovcu na veceru? ;)

Naravno kod Kaleta, samo će stomaci da nam puknu od količine ždranja

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

pa to je cilj, da vidim kako izgleda jelo koje NE mogu da pojedem LOL ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

 

 

 

Svakako, kada budeš svraćao u BG, javi se, a ako se kojim slučajem odlučiš prespavati, nije problem, ima se soba viška.

 

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

znaci drustvo se povecava, .... :D sto je jako dobra stvar ..... ti, draki,, ima jos dvoje odavde, ali posto nisu aktivni na temu, nije fer da ih imenujem .....

Idemo "kod kale" u stjepovcu na veceru? ;)

Naravno kod Kaleta, samo će stomaci da nam puknu od količine ždranja

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

 

Ja se ne bunim :D

 

super!!! nego .... ima li neko tel od "kod kale" da se mozemo najaviti dan ranije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ne brini, samo se javi dva dana ranije kada stižeš, da bih se organizovao za sve... ps: ima se i jelovnik pored telefona

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Nesto gledam i se premisljam, ide mi se i do Split. Jel neko zna neki dobar hostel za jednu noc za dvoje za dobru cenu?

Najjeftinije sto sam nasao je 21eura po osobi :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

+385 91 736 0895 Marica

Javi se ovoj predobroj zeni (mozes i na viber da je zovnes) , ima nekoliko apartmana za izdavanje tik iznad Splitske rive,na svega minut hoda do mora.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Red je da se opet javim i najavim da sam malo promenio turu, ali sasvim malo :)

Bg>Bijeljina>Sarajevo (preko Zvornika)>Mostar>Split>Tivat.

Tako da, vidimo se :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Pozdrav komso,gledam interesantnu rutu planiras. Aj radi stos,ke pisuju na kumanovski dijalekt pa da se zanimavav svi sto citav sas preveduvanje i da se smeev malko. A i ti mo'z nema sve b's da razberes. Eve ti nekolko predloga za mesta koi vrediv da se vidiv pa ti vidi...

Tuzla-Panonija,slano ezero,naravno Banja di Luca... ,pa Travnik,najbolji kebapi,Sarajevo i ne e nesto,ne e toj sto e bilo i sto zamisljas,Mostar,ako ne si bija e ok,e sg imas tuj dole nakude Split i vodopadi Kravice,e toj e vec nesto.Split ko Split,vredi samo zbog magistralu nadole...kako polazna tacka.E sg Tivat ti e nekako nezgodan za setanje po Crnu Goru,zbog polozaj.Ali greota da ne se otide na Durmitor i toj preko Niksic i Pluzine pa nagore po durmitorsku magistralu... Ostrog,ako ne si nekoj vernik,ne bi da se mesam...ali Rijeka Crnojevica,e toj e vec prica za sebe. Ada Bojana,sto da ti kazuju,riblja corba,plaza reka... Skadar kako grad e preubav a posle autoput pa na Kosovo,Prizren isto ubav grad,ako ne ti e sube da se prosetas,i posle preko Brezovicu na Kacanik za Skopje,da gu vidis Sar Planinu i od drugu stranu....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

LOL zore, nemoj na muke da nas stavljas .... stvarno i ja cu morati da ukljucim google translate da bi te razumeo hahaha

nego, ako ti se pije kafa rano, rano ujutro u ponedeljak, oko 5h, ... budi na granici LOL

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Evo ga kompletan post,nesto sam pobrk'o malopre. Sto na granicu,moze na pumpu na ulaz u Kumanovo,svakako prolazis pored,a na granicu je bife onako,bas samo u slucaju nuzde..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

13 dana, 2537km, 12 granica i 17 gradova (Beograd, Bijeljina, Sarajevo, Mostar, Spllit, Tivat, Budva, Herceg Novi, Igalo, Trebinje, Dubrovnik, Kotor, Cetinje, Lovcen, Njegusi, Bar, Prizren)

Tako ukratko je izgledalo moje putovanje.

Sa nestrpljenjem sam cekao D dan. 17ti Jul. Dva dana pre toga nisam ni spavao, iscekivanje je uzeo svoj danak. Minute ko sati, sati ko dani ali napokon dosao taj dan, dan kada cu poceti da upoznajem nove drugare i kolege, a bogami i puno dobrih kafana, gde se jelo i pilo do smrti.

Samo da napomenem, moja saputnica u ovom trenutku pojma nema da cemo 19tog ici i spavati u Split, to je bilo moje iznenadenje za nju koje sam spremio.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Dan 1: Ocekivana kilometraza za danas do Beograda je 450km.

Vreme nije naslucivalo nista dobro, kisa i samo kisa, a bogami i hladno. Navucemo mi kisna odela i krenemo. Nove gume se dobro pokazuju, to mi je bio prva briga. Kako ce da drze. Ali super su. ContiMotion se pokazuju dobro na vlaznom putu. Iako ne zurimo, za par sati stizemo u Vladicin Han. Tu naravno obavezna pauza, sipanje goriva i dorucak. UH, kako je samo lego taj dorucak. Kajgana u lepinji sa kajmakom.

 

WP_20170717_07_10_07_Pro.jpg

Dok se skidamo, ljudi nas odokolo gledaju ko da smo marsovci, jer vreme je stvarno bilo lose. Kisno odelo ostavljamo u upotrebi sve do posle Nisa. Nakon toga nam vise nije trebalo do kraja putovanja.

Put, iako je autoput i trebao bi biti dosadan do bola, nama nije bilo tako, uzivali u pogledu, okoline i pejzaza. Samo jednom sam pojurio krmacu i vozio nekih 100km sa preko 200, pa morao sam da se ispucam malo ljudi.

Stizemo u Beograd oko 11h. Navigacija (Lumia 640XL) radi besprekorno i iz prve nalazimo kafic Vronski, gde se trebamo naci sa Endurac.

WP_20170717_11_36_15_Pro.jpg

Covek je vec bio tamo, a mi ko da nas poplava izbacila. Moram da kazem da je Endurac  covek koga ne mozes da ne volis. Pozitivac. Pricali mi tako jedno 2h (vreme proletelo) na sve moguce teme i ostavili nesto za veceru. Ali na zalost nije mogao da dodje, tako da nastavicemo mi drugi put nase price. Odveo nas do Hostela Danube koji ima svoj privatni parking i obezbedjenje 24h, koji se ne vidi sa glavne uice, ali je zato super sredjen. Gazda je cak ponudio i da nam opere nesto ako treba. Zahvalili smo se, ali nije bilo potrebe. Brzi tus i odma u centru grada.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Vec se dogovaramo sa Stefom da se nadjemo. Tu malo smo se zezali/pogubili, jer ja pojma nemam od Beograda, tako da ja kod jednog konjanika, on kod drugog ali ipak sreli smo se. JOJ, koji je to lik Stef, drugarcina i lafcina, to sam nekako i odpre znao u privatnim porukama, ali u zivo je 100 puta bolji. Setali mi po Knjaz Mihajlovu (jeli neku pastu koja nije nesto naj naj), pa do Kalemegdana, slikali se svugde, zezali i razmenjivali price i iskustva. Naravano, tenkovi i rakete su neizbezni deo slikanja. 

WP_20170717_16_40_30_Pro.jpg

WP_20170717_17_04_44_Pro.jpg

I stiglo vreme za veceru. Stef kontaktuje Draki, Endurac, Bocca Bastard, ali svi otkazuju. Jbga, bice druge prilike. A mi krecemo u pravcu Stjepovca, Kod Kaleta. Od kad sam procitao za ovu kafanu, resio sam da je necu propustit. Nekih 45min voznje, kroz stvano prelepom prirodom (nikada ranije nisam vozio Ibarskom magistralom), uz put naisli i na neke kurve kraj puta LOL, stigli smo i tamo jedva nasli sto. Miris te opije od prve, oseti se da je tu dobra klopa. Naravno, mi dosli da jedemo meso, necemo corbe i sl. Tako, odlucili smo se za, Karadjordjevu i ustipke. Kajmak i sopska su tu da dopune sve sto fali od ukusa.

WP_20170717_19_22_58_Pro.jpg

WP_20170717_19_23_17_Pro.jpg

 

Kako vozim ja popio samo pola piva i produzio sa Knjaz Milosom. Klopa je dobra do bola (ceh necu ni da komentarisem), cak mi palo par puta na pamet da dodjem samo za klopu i se vratim kuci, sto je naravno ludost da se to uradi. Smejanje i zezanje se nastavlja uz veceru, ali posto nam je dan dugacak, poceli smo da osecamo umor pa resili smo da krenemo nazad, tako da na povratku smo uzivali u zalasku sunca i predivnom nebu iznad Beograda. Stigli ispred hostela, Stef mi daje putokaze gde sto i kako da radim, ali i nikako da se razdvojimo. Vracamo se jedno desetak puta. Nastavljamo pricati, jer nam sve nekako samo dojde da jos ovo ili ono kazemo, dok ne skontasmo da smo ispred hostela skoro 1h.

Napokon krevet, i utonuli u san za 2 min. Sutra ujutru treba da se ustaje u 5h.

 

Zakljucak, danas sam stekao dva nova prijatelja, oba predivna, svaki na svoj unikatan nacin, i naravno druzicemo se mi opet.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Dan 2 (18 Jul): Dnevna kilometraza 330km

Danasnja ruta bi trebala da se odvija preko Bijeljine, tu cemo da dorucak i upoznamo jos dvoje bajkera, SlobodanR1 iz Bijeljine i Guliver iz Ugljevika. Nastavak bi trebao da bude preko Zvornika, Vlasenica i zavrsetak u Sarajevu. Total oko 330km

Malo autoputa i kod Kuzmina skrecemo. Vozi se kroz dobre duboke krivine, okolica opet odusevljava, neka nepoznata sela koja mi deluju jako privlecno. A polja nasadjena kukuruzom i psenicom. Ima i suncokreta koje kao pravi narcisi se krecu levo/desno u pravcu sunca. Vidi se da je zemlja plodna, a miris djubriva, iako bi nekima, mnogima smetala, meni to daje za pravo da kazem da mi lepo mirise jer su zemljoradnici ovde jos uvek “prirodni”, da sve sto se gaji je sa sto manje pesticida i hemikalijama. To me raduje.

Stizemo u Bijeljinu oko 8:30 (navigacija opet radi bezgresno), i na pumpu nas vec ceka SlobodanR1. Decko koji nije decko vec samo tako izgleda, mladoliko i ne bi mu dao vise od 21 godinu, a ustvari odrastao covek koji sa svojih 28 godina me odusevljava na prve.Moze se pretpostavit sta vozi J Otvoren za pricu, vidi se da je spreman za druzbu, a bogami zajedno sa Guliverom potrudili su se da nas najprijatnije iznenade u vezi Bijeljine. Guliver, vec mogu reci covek mojih godina koji na prvu deluje povuceno i mirno, ali kratko nakon toga sam prepoznao vatru koju ima u sebi.

Isli na dorucak (corba) kod Semberski Salas.

WP_20170718_09_28_44_Pro.jpg

Ma corba je bila jedna od najboljih koje sam jeo. A tek hleb, uf, nisam jeo takav hleb vec decenijama. Kad mi ponestalo corbe, jeo sam ga tako bez nista, jer je sam imao neki ukus.

I tako mi krenemo u posetu Etno Selu Stanisic. Auuuuu, e to je stvarno bilo iznenadjenje. To je bilo nesto sto nisam ocekivao i stvarno me odusevilo. Prave, orginalne kuce sa raznih delova zemlje su donosene tamo, jezerca puna crnih labudova, par zivotinja, ko srna ili zec, kafic i kafana, crkva i maticno, pa neki vozic i sve to da bi privuklo ljude i turiste. BRAVO za investitora. I umesto da mi ostanemo u Bijeljini 1-1,5h mi smo ostali cak 5h. To samo po sebi govori koliko smo uzivali i u ambijentu i u drustvu Slobodana i Gulivera. Znam da znate, ali vraticemo se mi opet, ali ovaj put na bar 3 dana da mozemo da uzivamo u Bijeljini kako treba.

 

WP_20170718_10_28_43_Pro.jpg

WP_20170718_10_34_14_Pro.jpg

WP_20170718_10_35_27_Pro.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Jedva se rastanemo i oko 13:30h krenemo mi za Zvornik. Ovaj deo puta nam je sugerisao Slobodan, i sve sto mogu reci je “pun pogodak”. Koje dobre krivine, a put se proteze kroz tunel od drveca, tako da je jako prijatno da se vozi. Vozimo duz granice i Drinu i uzivamo u svaki trenutak. Naravno, neko moze vise da uziva u prirodi (moja saputnica), dok ja pazim na put ispred mene. Ali tako je to uvek, saputnik je uvek u mogucnosti da gleda i razgledava. Produzijemo prema Vlasenica. Malo drugaciji predeo ali za voznju motora dusu dalo. E nakon Vlasenica meni je navigacija pocela da stuca. Ma ne da stuca, nego nacisto poludela. Umesto da ja idem prema Sokolac, ona mene nesto tera da idem jednom levo, pa drugi put desno i to sve u neki makadam, ali ja se ne dam i ne pratim je kako ona oce. Naravno, staro dobro pravilo, ako nisi siguran da si na pravom putu, stani i pitaj. Pitao ja par puta i tako nekako stigao u Sokolac i izasao iz njega. Samo sam projurio. Jedva sam cekao da ga ostavim iza. I vidi cudo, navigacija je opet pocela da radi LOL.

I tako stigosmo mi u Sarajevo. Grad pun prica i legenda, grad u kome se moze sresti, videti celi Balkan. Grad je ludacki pun ljudi i saobracaja. Malo je falilo da mi motor prokuva, ali ja nekako nasao parking i to podzemni. Javljam prijateljima (nisu bajkeri) da sam stigao i da se nadjemo kod Zeljo2. A Zeljo je mozda najpoznatija cevapcilnica. Posto smo mi veliki gurmani ODMA na jelo. A prijatelje, ….. nek nas nadju LOL.

WP_20170718_18_43_45_Pro.jpg

WP_20170718_18_44_17_Pro.jpg

WP_20170718_19_18_34_Pro.jpg

Pojeo sam dve porcije, a umalo i trecu. Ali bez piva, jer se to ne prodaje u Bash Carsiji. Puno ljudi, svakojakih nacionalnosti i vere, odeveni svako svojim stilom, zeljama i religijskih pobuda. Ali stvarno puno ljudi, tako da zbog toga mi je Sarajevo ostavilo manji utisak nego sve ostalo na putovanju. Naravno, kupili par suvenira za uspomenu, jer verujem da necu vise u Sarajevo ako je situacija opet ista sa guzvom. Ostali do kasno u noci sa nasim domacinom i rano ujutru oko 6h krenemo mi put za Mostar i krajna destinacija koja je jos uvek misterija za moju saputnicu. A motor? Motor parkirali na placenom parkiralistu na 4tom spratu, a mi sa 20tog sprata mozemo da ga gledamo. Krmaca je sigurna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Dan 3 (19 Jul): Dnevna kilomertaza 300km

Put do Mostara je interesantan, sasvim drugaciji predeo nego do sada, kanjoni i karpe, po malo neko zelenilo. Put se proteze po toku reke Neretva, i meni u glavi odma oni partiznaski filmovi iz vreme Tita. Jablanica mi usla u oko, onako iz prve, iako nismo stali ni 1 min. Put, asfalt je super, drzi i moze da se vozi malo brze. Stajemo par puta da uzivamo u pogledu. Nismo se setili da slikamo, nasa greska, ali tu se mozemo vratiti pa da popravimo to.

Napokon, oko 10:30 stizemo u Mostar. E tu se prvo parkiramo I nadjemo jedan kafic u kome cemo prvo da popijemo kafu, pa tek onda cemo da setamo. Kako nismo znali gde smo, uspostavilo se da smo se parkirali na mozda najboljem mestu. Na samo desetak metara od nas pocinje pesacka zona i stari grad. Super, bolje ne moze biti. Videcemo sve sto treba da vidimo. Pitamo u kaficu jel ok da ostavimo jakne i kacige kod njih, na sto oni sa osmehom su rekli DA.

WP_20170719_10_00_37_Pro.jpg

WP_20170719_10_13_44_Pro.jpg

A Mostar predivan, pun ljudi, ali ne previse ko u Sarajevu, nego tamam. Zivo je u carsiji, svi nasmejani, kupuju sivenire, i mi naravno, slikamo se, razgledavamo i trudimo se da upamtimo sto je vise moguce, jer je grad pun istorije, i da bi sve upamtili verovatno bi nam trebalo celu vecnost. Pogled sa mosta odusevljava. Divim se svim onim ljudima koji su ikada skakali i onima koje ce tek da skacu. Stvarno treba imati srce od lava da bi to uradili. I ja sam adrenalin djanki, ali ovo je previse za mene, a kako ce se pokazati kasnije i za jos koju avanturu nemam muda :( ali o tome kada dodje red.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f
pre 55 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Zahvaljujem na finom opisu mene :jee: Bilo je zadovoljstvo upoznati vas :takoje:, i budite sigurni da vas očekujemo na bis :D

mnogo brze nego sto nas ocekujes :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

I sada dolazi ono najzanimljivije, put u nepoznato za moju saputnicu. Put vodi kroz gole i suve planine. Nema tog zelenila ko kod Zvornika. Putujemo preko Madjugorje. Krivine su super, voznja za uzitak. Nema jurnjave. Videli par vinarija, tako da neki sledeci put cemo stati i po probati ta vina. Prijatno iznenadjenje je bilo da sam uz put video jos jednu Hondu CBR 1000F. Bila lokalna, parkirana ispred kladionice, ali meni nekako dobro dodje na dusu. Granicu sa Hrvatskom smo brzo prosli (granicni prelaz Bijaca sa BiH ili Nova Sela sa HR strane), nije bilo guzve, mozda 10ak auta maksimum. E od tuda su pocele neke moje muke. I nisu slatke muke, nego muke koje te dovedu do ludila. Najvise na svetu sto mrzim je bocni vetar. E toga na ovom delu ima na pretek. Da ne kazem celi put do Splita. A nema ni gde da se stane. Zato pravim kratku pauzu ispod nekog mosta, da budem u seni, i psujem sve zivo i divo. Jedva sam 80 vozio. Pa da sam znao, isao bi odma na magistralu. Ovako zapeo sam na autoput koji je stvarno izvrstan, nema rupe, neravnine, ko pista, a ja ko puz, 80 vozim. Napokon, 60km pre Splita nailazim na benzinsku. Tu pravim duzi odmor, jer treba da se malo smirim, a da bih podigao meni malo raspolozenje, zezam saputnicu da idemo za Zagreb i da nam prestoje jos 400km. LOL, ali se ja uz to zezanje malo i zeznem pa pomenem da ima mozda jos 60km. Naravno, umalo da mi propadne iznenadjenje, ali ja se napravio lud i poceo da mesam babe i zabe. E tako, malo boljeg raspolozenja, krecemo mi polako, opet 80, ali vozimo. Bilo je skoro 16h kada smo se priblizili Splitu. A saputnica pita, jel ovde? Naravno, ja kazem ne i dajem gas pre nego sto treba da skrenemo i iskljucimo od autoputa. Stama!!! Hahahah, ja naglo zakocim i skrenem desno. Sada je vise nego jasno gde idemo, Split!

Nastaje odusevljenje. Navigacija me vodi na par metara od smestaja koji je nas kolega Draki preporucio.

 

Marica je carica. Divna zena, pozitivna duhom, nasmejana, voljna da nam ugodi, pita jel treba nesto da se opere, a motor parkiramo ispred kuce. Naravno, posto je smestaj u starom delu, tu su tesne ulicice jedva 2m sirine. Kaze, ne brinite, nista nece da mu fali.

 

Raspakovali smo se najbrze sto smo mogli, istusirali i tako osvezeni idemo na “rivu”. Stari deo grada je nalik Dubrovnika, ali puno bolje. Prvo i osnovno nema tolike guzve. Puno je, ali nije prepuno, tako da se ne oseca neka nelagodnost od probijanja kroz ulice. Naleteli i na pripreme za neku prestavu koja bi trebala da bide to vece. Rimski vojnici i scenografija u tom stilu. Nismo saznali sta tacno je na repertoaru, ali bilo je jako primamljivo. Obavezno slikanje i poziranje. Ne znam koliko je tacno bilo, ali mi umorni uzeli samo dve parceta pice, jeli i sa osmehom na licu otisli u krevet rano. Svako od nas dvoje je imao razlican razlog za osmeh, ja jer mi iznenadjenje uspelo i odusevio curu, a ona jer je bila prijatno iznenadjena i uzivala u nesto sto smo iz nekih razloga otpisali pre par meseci.

 

San nam je bio dobrodosao. Odmorili smo se kako treba, i ustali bez nekih problema pre 7h. A alarm je bio namesten za 7h. Pogledamo se, i resimo da idemo na rivu opet, i da tamo pijemo jutarnju kaficu sa pogledom na more. Kafu smo kupili u kiosk gde se prodaju novine, seli na klupu i cuteci uzivali. Nismo mnogo pricali, pogled je bio dovoljan da svako na svoj nacin uziva, razmislja o onome sto je bilo i onome sto nas doprva ceka. Vracamo se, Marica vec ustala, daje nam oprane stvari, mi se pakujemo polako, ne zurimo, imamo samo 300km do Tivta, a nema usputnih stajanja osim za benzin i odmor. To je sitnica.

 

 

WP_20170719_17_58_15_Panorama.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja