Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc za Honda CBR 1000F ('93)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

a onaj relej paljenja desno ispod sedista na spoljnem delu rama, odmah ispod sipke, si proverio*?

Pa tamo i pravim taj kratak spoj .... tako palim motor ako nece normalno

eve veceras dosao na poslu se kratkim spojem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Izmeri unimerom pad napona na klemama, prvo meri bez kontakta, zatim pod kontaktom, pa uz pritisnuto start dugme, vrednosti postavi ovde, ukoliko je pad merljiv suzicemo pretragu...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

IZMERIO:

bez kontakta: 12.56

sa kontakt: 12.35

na dugme za palenje: 12.35

znaci, ne pada napon, iako na zelenoj sijalici se oseca ko da ima, smanji se jacina zelenoga.

 

osim sto mi pada na pamet da je mozda taster palenja, ........ nisto drugo.

zasto NE zastitu? pa jer kada spustim/krenem potpirac sijalica se pali/gasi, znaci to radi.

ostaje jos samo da nadjem nacin da proverim taj prekidac kvacila. ako je i to dobro, nema druge, taster!!!

jel ima neko ideju kako da se proveri prekidac kvacila?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hmmmm, odavde deluje kao sa probleme stvara neispravan start relej... Sto se tice prekidaca kvacila, odspoj dve buksne koje na njega idu, unimer stavis na pistavac, pipaljke na kontakte prekidaca i stisnes polugu kvacila...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sada uradi sledece, unimer na merenje voltaze, crnu pipaljku na masu bilo gde a crvenu na kontakt start releja, onaj blizi anlaseru, tj onaj koji je spojen sa konektorom anlasera. Ako tu prilikom stiskanja tastera za paljenje dobijes voltazu akumulatora relej i prekidac su ispravni, problem onda trazi u anlaseru (cetkice, kolektor rotora...)

Pozdrav Nenad.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Da, proveri da li struja stiže u relej, ali, mislim da previše komplikujete... Ako relej ne cakće, crko je ili ne dobija struju. Ako su četkice, relej cakne i ne može da zavrti. Prosto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Sada uradi sledece, unimer na merenje voltaze, crnu pipaljku na masu bilo gde a crvenu na kontakt start releja, onaj blizi anlaseru, tj onaj koji je spojen sa konektorom anlasera. Ako tu prilikom stiskanja tastera za paljenje dobijes voltazu akumulatora relej i prekidac su ispravni, problem onda trazi u anlaseru (cetkice, kolektor rotora...)

Pozdrav Nenad.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

gde je/sta je "kontakt start relej"? jel to gde radim onoj krataj spoj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Da, proveri da li struja stiže u relej, ali, mislim da previše komplikujete... Ako relej ne cakće, crko je ili ne dobija struju. Ako su četkice, relej cakne i ne može da zavrti. Prosto.

misa, ja sam trup po vezi struje, osim da promenim steker :sampion:

tako da ovo sto mi nenad daje malo po malo, ko da sam u prvi razred, je super. ipak, i tebi veliko hvala na trudu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da, gde kratko spajas, pipaljka unimera ce ti na jednom srafu/kontaktu odmah ocitati voltazu, tebe zanima onaj drugi koji ide na anlaser, tu trebas dobiti ocitavanje voltaze tek stiskom na start dugme, ako i dalje bude 0v relej je preminuo, u supritnom krivac je anlaser ili neki njegov kontakt/deo...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Da, gde kratko spajas, pipaljka unimera ce ti na jednom srafu/kontaktu odmah ocitati voltazu, tebe zanima onaj drugi koji ide na anlaser, tu trebas dobiti ocitavanje voltaze tek stiskom na start dugme, ako i dalje bude 0v relej je preminuo, u supritnom krivac je anlaser ili neki njegov kontakt/deo...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

pronacicu danas neki unimer da proverim i to.

inace, stvar je u tome da nekad daje da vergla, nekad ne, .... jel moze da taj deo daje takve simptome? ko zmigavac LOL

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Slušaj motor. Ako cakne i neće da upali, anlaser. Ako ne cakće ništa i ne vergla, 99% relej.

 

I ja sam mislio da sam mnooogo, ali mnooogo glup za struju. Veruj mi, struja je gluplja od nas dvojice zajedno. :D :D :D :D 

 

A N.F.S. je pametno krenuo sa doziranjem. Tako se najviše nauči. Malo po malo. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Slušaj motor. Ako cakne i neće da upali, anlaser. Ako ne cakće ništa i ne vergla, 99% relej.

 

I ja sam mislio da sam mnooogo, ali mnooogo glup za struju. Veruj mi, struja je gluplja od nas dvojice zajedno. :D :D :D :D

 

A N.F.S. je pametno krenuo sa doziranjem. Tako se najviše nauči. Malo po malo. 

:D nego sada sam se setio ... jel ovo do sada znaci da mi je dugme za palenje (kod rucke) ok?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zbunjujes i mene polako :D, tek kada ispratis proceduru koju napisah sistemom eliminacije ces doci do uzrocnika problema...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Zbunjujes i mene polako :D, tek kada ispratis proceduru koju napisah sistemom eliminacije ces doci do uzrocnika problema...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D imas pravo

izgleda da sam nasao kvar, .... a to je kontakt start relej. ..... i promenicu ga danas ...... za svaki slucaj, kada idem kod majstora kasinije, on ce opet da proveri ali 99% je to.

Nenade, car si!!! i ocekujem da se vidimo uskoro u jagodini ako mozes da dodjes

P.S. pisacu kasinje sta sam uradio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8426 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hvala na komplimentima, sa uzivanjem pomazem i licno! Ne samo preko tastature... Bude mi zao kada me cudno gledaju, kao budalu koja ne trazi nista za uzvrat! I sina vaspitavam tako, bolje je biti u mogucnosti da pomognes nego da ocekujes pomoc... Izvinjavam se na off-u, javi sta si uradio druze.

Pozdrav Nenad.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Hvala na komplimentima, sa uzivanjem pomazem i licno! Ne samo preko tastature... Bude mi zao kada me cudno gledaju, kao budalu koja ne trazi nista za uzvrat! I sina vaspitavam tako, bolje je biti u mogucnosti da pomognes nego da ocekujes pomoc... Izvinjavam se na off-u, javi sta si uradio druze.

Pozdrav Nenad.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

prvo za OFF (iako nije) ... tako i treba isto i ja sa cerkama. daj srcem, ne ocekuj nista ...... a karma je ta koja ce da se pobrine za sve ostalo

a sada u vezi kvara, ... e druze, ..... :( jebe me motor za sve pare pa i vise. otiso danas kod drugara/kolegu da ispravimo prednji drzac maske, znas ono gde se drzi i brzinomer, i far. posto ja kupio tako malo u desno za 2 cm. pa bode mi oci pa da sredim pre nego sto ga farbam. ali ..... kada sam vadio tu masku, ... video da se drzi samo na JEDAN straf umesto na 4. nema placticni deo gde treba straf da pricvrsti masku. a ja se cudim zasto mi po kaldrmi malo seta/trese maska. ok, ja razocaran resio da sredim bar za sto sam dosao .... i sredili, .... ali uz put sjebali i drzac instrument table, za gornji desni straf. otpala :( i sada ko rat bike sam dosao a od sutra trazim neko ko radi plastike. tako da nije ostalo vremena da idem kod majstora a kako je sada situacija, sacekace jos 5-6 dana sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Ajmo opet da delimo znanja

Pitanje, fabricka dimenzija zadnje gume za F3 je 170/60, mene zanima koja bi bila max dimenzija? 180/55, 190/50?

I naravno, jel ContiMotion ok izbor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Odlucio sam se za Conti Motion i naravno 180/55, videcemo kako ce se pokazati na putu, jer za prvi put vozim zadnju Conti Motion. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: vrsac
  • Motocikl: honda hornet,jamaha xz 550,honda cm 125 kavasaki zr 7

da li neko moze da mi daj broj od lika iz zrenjanina za delove  za hondu cbr 1000 f 88 god

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja