Jump to content

Moto Zajednica

R1 2005-2008 savet misljenja sve je dobro doslo

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Arandjelovac

Ovako.

Kao sto naslov kaze konkretno me interesuje ovaj model motora.

nasta obratiti paznju posebno

motor(agregat)

lamela

regler

.........

 

E  sad interesuje me dali se i koliko greje rep i suvozacko sediste od izduva?

Dali je to neko probao da resi i kako?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

batali r1,to ti je moj savet. bolje cbr-ku 1000 re ili gixera

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Evo ja ću ti reći da se baš zalijepiš za dotičnu, jer je motor aždaja, mnogo bolje i lakše vozi nego i Honda i Suzuki tog godišta, a o ljepoti koja je je u oku posmatrača ipak ću reći da je kec bio i ostao najljepši R od svog izlaska do danas, a pogotovu te serije za koje se zanimaš..Drug ima R1 2005o a drugi K4 ..kad sa keca sjedneš na Suzanu, po povoznosti isto iz bmwa 3ice u Mečku S klase da si prešao..  ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

batali r1,to ti je moj savet. bolje cbr-ku 1000 re ili gixera

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

 

A savet je povezan sa tvojim iskustvom sa...?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Arandjelovac

Yamahu bi samo zato sto sam vec imao je. Za 3god me lepo sluzila. Samo potrosne stvari i gume. jedino sto me zezalo malo su karburatori.   Medjutim sezonski odem do Gagija u Balosavu i sve gotovo za 2h. Za nekih 7000km nije stucnula. Ovo je sad anjspric tako da nema tog problema.

 

Hondu cenim i postujem i nikako je ne bi obisao ali joj fali neke sirove brutalnosti i explozije kao na R1. Nisam trkac da bi mi ovo bilo presudno ,samo cisto zapazanje. Imao sam hvala bogu prilike da probam Cbr/ku i jedino sto ubija kako koci, R1 ko brod za nju.

Jeste da je ova cbr imala radialno kocenje ali osecaj na kocniciu je fenomenalan. Honda je i dosta uza od R1 (sedalni de,rezervoar) meni malo neprijatnije kad predjem sa R1. Yamaha je gabaritnija a to mi odgovara(imam 195cm 102kg).

Osecaj kad sednem na Yamahu je kao da je sve na njoj bar za pola broja vece nego na Hondi.

 

 

Gixer.  Lep motor . Sve ima sto treba. Naj bolje drzi cenu od polovnjaka. 

Kratko provozao K8 ali bas kratko. tako da ne komentarisem. voznja od 5km i da kazem nesto je bzv za mene. sve su to ubice od motora. Jedino sto me nervira kod gixera je sto ih ima ko nekada Golfa 2. Ako je to i neka mana. Hahahahhahah

 

P.S. Jel ima kakvo resenje oko grejanja sedista na R1?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Arandjelovac

Razne stvari ljudi pricaju.

kao ne izdrzljivo.

Zaboravi za suvozaca

o nekoj repnoj torbi ne pomisljaj

i takve sve neke sstvari.......

 

 

Zato i pitam da proverim dali je to uopste istina.

Iskreno meni deluje ko bajka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Na suvozača zaboravi, jer je sedište jako neudobno, malo i suviše visoko. Po mom mišljenju, stavljeno samo radi homologacije. Ali taj motor i ne služi da bi se dvoje vozilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Hondu cenim i postujem i nikako je ne bi obisao ali joj fali neke sirove brutalnosti i explozije kao na R1. Nisam trkac da bi mi ovo bilo presudno ,samo cisto zapazanje.

Ako nisi trkac onda ti bas ne treba eksplozivnost po mom misljenju.

 

Jeste da je ova cbr imala radialno kocenje ali osecaj na kocniciu je fenomenalan.

Po meni kocenje je najbitnije.

 

Honda je i dosta uza od R1 (sedalni de,rezervoar) meni malo neprijatnije kad predjem sa R1. Yamaha je gabaritnija a to mi odgovara(imam 195cm 102kg).

Osecaj kad sednem na Yamahu je kao da je sve na njoj bar za pola broja vece nego na Hondi.

Nesto se ne secam da R1 veci od 1000RR. Bitnije je da obratis paznju na ugao savijenosti kolena i ledja.

 

Gixer.  Lep motor . Sve ima sto treba. Naj bolje drzi cenu od polovnjaka.

Ja bas imam utisak da R1 najbolje drzi cenu. GSXR mozda i najlosije. (subjektivno misljenje)

 

P.S. Jel ima kakvo resenje oko grejanja sedista na R1?

Mislim da tu nema pomoci. Pogotovo po gradu je katastrofa, ali kapiram da to nije toliki problem po drugim gradovima kao u Beogradu.

Citao sam da su ljudi stavljali neke aluminijumske folije i hteo sam to da probam, ali sam skapirao da ne vredi jer mi je veci problem kada na semaforu pocne ventilator da radi nego izduv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

 

batali r1,to ti je moj savet. bolje cbr-ku 1000 re ili gixera

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

 

A savet je povezan sa tvojim iskustvom sa...?

 

R1, nikad lepse dizajniran motor, moje misljenje,  i misljenje mnogih drugih. Oduvek sam balio za njim, posebno za 2008-mi godistem. I realno uvek ce ostati jedan od najlepsih, o performansama necu govoriti ima ovde iskusnijih trkaca.  Ovog leta su mi 2 poznanika poginula sa R1, prethodnih godina takodje....da nesto ima, ima, ko razume shvatice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ima. Upravo ta činjenica da je ubedljivo najlepši pa ga kupuje i kurta i murta koji ne znaju da voze pa ginu k'o pilići. Pritom ne mislim direktno na tvoje poznanike, već generalno.

 

Ja sam vozio upravo 2008. godište i sve što imam da kažem za taj motor je u superlativima.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Arandjelovac

Zasto sam se ogranicio do 2008god R1,je sledeci,

posle se preslo na onaj traktorski sistem paljenja koji me mnogo nervira

kao da joj je dusa ubijena

mislim da ce se vratiti staroj tehnologiji jer je dosta musterija otislo na druge marke samo zbog zvuka (informacije sa stranih foruma)

 

bugsy

naravno da je kocenje naj bitnije zato i kazem da sam se odusevio.

 

A sto kaze robin hood klinci se loze   "R1 il ni jedan" i to je uslo u usi narodu zato se gine ko na traci.

Cist primer je sad sezona odmora ,dolazak gatajbatera.

Erovi se drze u garazama preko cele godine i isteravaju se samo kad se dodje u srbiju, znaci 15 dana godisnje.

Cista reklama i pozeraj.

Ispucavanje sa semafora

jurcanje po gradu

sve bez kaciga jer ko ce da zna ko vozi motor ako ga ne vidis,pogotovo sto nisi tu non stop pa si nov malte ne u okruzenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ima. Upravo ta činjenica da je ubedljivo najlepši pa ga kupuje i kurta i murta koji ne znaju da voze pa ginu k'o pilići. Pritom ne mislim direktno na tvoje poznanike, već generalno.

 

Ja sam vozio upravo 2008. godište i sve što imam da kažem za taj motor je u superlativima.

To si u pravu, generalno je tako i ostace tako. Negde duboko u sebi imam zelju da posedujem taj motor, ali me iskreno strah.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ne znam, ja mora da sam budala. Mene uopste ne lozi to ispucavanje na semaforima, doduse ni ne vozim R1. Vozim pitomiji motor i extra sam zadovoljan. Ako nisi trkac i ne planiras stazu, mislim da je uvek bolje uzeti nesto "normalnije" i "udobnije".

 

Daleko od toga da R1 nije lep motor, na tome skidam kapu onome ko je osmislio dizajn.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Ne znam, ja mora da sam budala. Mene uopste ne lozi to ispucavanje na semaforima, doduse ni ne vozim R1. Vozim pitomiji motor i extra sam zadovoljan. Ako nisi trkac i ne planiras stazu, mislim da je uvek bolje uzeti nesto "normalnije" i "udobnije".

 

Daleko od toga da R1 nije lep motor, na tome skidam kapu onome ko je osmislio dizajn.

Zezas? Ja ne znam da je neki motor ludji od CBR 9xx serije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ali ta 2009, možda u mjestu radi kao traktor, ali pri vožnji sa nekim Akrapom, ako si imao prilike da čuješ pri puštanju gasa i šaltanju kad se pakao počne oslobađati iz auspuha.. :staa2:  ..Mada bih i ja prije uzeo stariji model, jer kod 2009. baš moraš da zaboraviš gradsku vožnju, zagrije se u roku od odmah čim malo zastaneš, a ja motor koristim svakodnevno, obavljanje poslića, kava, sve..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

 

Ne znam, ja mora da sam budala. Mene uopste ne lozi to ispucavanje na semaforima, doduse ni ne vozim R1. Vozim pitomiji motor i extra sam zadovoljan. Ako nisi trkac i ne planiras stazu, mislim da je uvek bolje uzeti nesto "normalnije" i "udobnije".

 

Daleko od toga da R1 nije lep motor, na tome skidam kapu onome ko je osmislio dizajn.

Zezas? Ja ne znam da je neki motor ludji od CBR 9xx serije.

 

Dobra konstatacija... I ja sam htio da kažem da su sve 9xx serije malo pobudalaste, pogotovo za godine iz kojih dolaze...  :jee: 

 

 

2RobinHood: Odličan motor, sjećam se kada je prodavan...  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja