Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

posto se meni raspao filter,ja sam kupio filter za vazduh od nekog modela mercedesa,samo sam ga skratio posto je duzi,nauljio i stavio ga na onaj "skelet od plastike" ,legao je kao guza na nošu...a sve to za nekih 500 dinara...sacuvao sam kutiju u kojoj je stojao filter,ako nekog interesuje,mogu da je nadjem i da slikam ili upisem koji je filter u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Slikaj dok se kutija ne zagubi, neka imamo ovde. Nekome ce sigurno dobro doci.

 

U Luisu su 10 i 13 eura zamenski filteri tako da je 500 dinara dobra kombinacija.

 

@Mlader:

 

Fala. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

evo ovako...

kupio sam motor letos i hteo da zamenim neke stvari na njemu,da mu odradim kao neki servis...

otvorio sam deo gde je filter vazduha i zatekao sledece...2.jpg

 

 

3.jpg

 

 

 

4.jpg

 

.

kontam da bi filter trebao da izgleda nesto kao ovaj na sledecoj slici...medjutim,kad sam se raspitao za cene,one su bile oko 25e ....

1.jpg

 

a onda sam nasao filter koji je slicnih dimenzija....

5.jpg

 

 

posto je malo duzi bio nego ovaj,skratio sam ga za ovoliko (nekih 4cm):

 

 

6.jpg

 

 

a ovo je natpis na kutiji :

 

 

 

7.jpg

 

 

za koji sam dao oko 500 dinara...malo je i siri ali kada sam ga stavio u onu plastiku oko koje je bio onaj stari,i kada sam prebacio onu drugu plastiku koja ide preko,super je ispalo...taj filter mi je jos u motoru i nisam imao nikakvih problema ... nadam se da ce ovo nekome pomoci i ustedeti neku kinticu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

One dve bocne "rolnice" sundjera sa starog filtera su najvazniji deo u tvom slucaju, posto na novom filteru ne vidim da imas dovoljno sundjera da predje preko bocnih strana. Dzaba nauljen filter, ako ne dihtuje dobro svuda, zato sto onda vazduh linijom manjeg otpora jednim dobrim delom prolazi upravo kroz te delove. Prouci kako ti izgleda kuciste filtera na motoru, pa ces videti o cemu se radi.

 

Filter sa slike koju si okacio je papirni filter, a za KLE fabricki ide sundjerasti koji se OBAVEZNO mora nauljiti specijalnim uljem za filtere i kosta 12 u Luisu. Kome je to mnogo para neka vozi auto, pa neka placa kazne, parking, 10 litara na 100km, 4 gume, 4 svecice, 5 litara ulja, majstora i 30e za filter vazduha. :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

ja sam kupio filter i isekao ga toliko siroko kao sto je bio stari,a ovaj deo novog filtera sto je na slici je ostatak....Da,nauljio sam filter tim uljem samo sto je kupljen kod nas za nekih 1500 din.,a sto se tice filtera,meni deluje kao da je od sundjera...i bolji je od starog koji je neupotrebljiv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Imas u Auneru 1 litar Putoline ulja 10e, Bera donosi bez provizije. Inace, to je najbolje ulje za filtere koje sam do sada imao priliku da koristim. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Neka, neka, samo ga ti rabi, bitno da je namenjeno za to. Znaces da li je dobro ako se ne sliva na najnizu tacku filtera, ostavljajuci gornje delove suvima. Ako je i posle nekog duzeg vremena filter ravnomerno obojen to je to. Preporucujem Putoline zato sto je jeftino, a radi mnogo bolje od npr. Motula koji je skoro duplo skuplji. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vidim da je Gliga kupio Nissinove plocice i mogu reci da je napravio izuzetan izbor. Ja sam kocio Nissinom i zamenio ih Lucasovim koji je cisto smece u odnosu na Nissin. Cena je ista a razlika ogromna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Ljudi koliko je minimalno para koje se mora dati za ispravan kle? Godište nebitno samo da je ispravan i da ide, znam da je mašina neuništiva...

 

Ja trenutno imam oko 1200 evra ali moram sada da dam 200 za auto školu da završim to više za A, možda će u narednom periodu biti na gomili još koja stotina evra ne znam....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

pa vidis i sam kako se krecu cene,po oglasima ima od 1200e pa na gore,ali uglavnom ih prodaju kad istekne registracija sto znaci da bi morao i to da platis (+ nekih 150e),da se uradi neki minimalan servis...znaci,ja mislim najmanje je 1500e...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

ovako je nekada izgledao....

 

imag0904.jpg

 

 

 

a ovako sada izgleda :D

 

imag0906.jpg

 

 

 

Kako je lepse? inace,ova bela boja je reflektujuca i bas izgleda dobro u mraku :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Takođe u plavoj boji, sa roll barovima (by AcaPN) i koferom.

 

 

mislis,crash barovima?ne udaras kolenima u njih?koliko si visok?

i ja sam uzeo kofer ali ga nisam jos namontirao...uzeo sam od 46-47L kofer :D malo je ogroman,ali bar stane svasta :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Mislim da ce i on imati problema da smesti kolena , bez obzira na visinu, sem ako ne planira da ih stavlja preko crashbara. Kad je radjen moj crashbar jedino sto sam trazio je bilo da se pravi po meri mojih kolena (visok sam 192cm) a nazalost imao sam prilike i da isprobam da li "radi" i ne zalim se uopste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 355 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: VFR750F, XRV750, KTM 250EXC

Lepi su svi ti takvi rol barovi, ali preveliki su. Prvo tu je tezina svog tog gvozdja, a drugo, velika je poluga na tu duzinu, pa je pitanje sta se desava sa plastikama kada motor padne. Jos jedna stvar je pitanje potrebe da rol barovi prekrivaju toliko bocnu stranu da smetaju kolenima, taj deo se ionako ne slomi i bez rol barova.

 

Moje licno misljenje je da su oni mali i kratki, sto idu samo napred najbolje resenje u smislu tezine, ali i krace poluge. Gomila afrikanaca ima slomljene plastike ispod barova bas zbog te iste poluge...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Čini mi se da se ovde radi o kopiji SW-motech-ovih crash barova i mislim da je original malo drugačije odrađen.

Inače sedeo sam baš na Srkijevom motoru i tom prilikom su mi udarala kolena u crash bar, inače sam visok 180cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Da, to je jedina mana što se kolena oslanjaju na crash barove. Ja sam visok 178cm i mislim da će svakom da se oslanjaju bez obzira na visinu. U početku mi je bilo malo nelagodno, ali sada mi je potpuno normalno i više to i ne primećujem, stvar navike. A onda pogledajte i moj lični izum, presvukao sam cevi crnim sunđerom, em što mnogo dobro izgleda, em što je mekano pa lepo osloniš kolena i nema ništa da te žulja.

Drugo, što se tiče dimenzija, mislim da krak sile o kome pričate nema nikakve veze, jer ovi barovi se kače na 3 odlično raspoređene tačke, a cevi su toliko jake i "mesnate" da nema šanse da se pri padu saviju i polome neku plastiku. Aca nije štedeo materijal, čak je možda malo i preterao sa debljinom cevi, ali ako, što jače to bolje, ipak je ovo enduro koji treba da bude robustan, a ne neka fensi zujalica. Ceo motor sada izgleda mnogo moćnije i masivnije, što mi se takođe mnogo sviđa.

 

Kod padova, KLE prvo pada na governalu i ona trpi najveći udarac koji se dalje prenese na trokute viljuške. Onda stradaju žmigavci,kofer, pa tek onda crash bar, tako da plastike najčešće ostaju neoštećene, osim ako nije udarac u nešto ispupčeno ili šiljato na putu. Jako je bitno da crash bar spreči lomljenje poluge menjača ili zadnje kočnice koja zna da uđe unutra i razbije dekli motora. Pričam o padovima motora na asvalt ili zemlju koji su najčešći, a ne o udarcima u neku prepreku. Od ove štete nikakav crash bar ne može da spreči oštećenje governale, trokuta i žmigavaca, pa čak ni ovaj veliki (provereno).

 

@Marphi

(kofer koji vidiš na mojoj slici je 35 lit.)

 

Za neki dan mi stiže i prerađeno sedište, tako da će biti sve u fulu. Nešto sam mislio da ga prodam, ali me sve više žao, taman će biti nabudžen, a i šta da kupim za te pare bez neke veće doplate? (koji je to motor bolji od KLE-a za iste pare? :))

post-1110-0-50171800-1326274853_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Drage kolege od danas mogu tako da vas zovem jel sam postao ponosni vlasnik jednog lepog primerka KLE koji sam kupio od naseg kolege sa foruma knjaz Milosa koji je ispao skroz korektan i za svaku pohvalu.Doduse motor jos nisam uterao u stan kako sam planirao sutra ga dovozim pa ce biti i slika.1moto3.gif1oda.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Vec sam postavio ovo pitanje u drugoj temi, ali nije lose da i ovde pitam iskusnije vlasnike.

Oblik mog crashbara na KLE-u je jako zgodan za kacenje bocnih torba ili kofera. Moje pitan je: koliko bi to uticalo na stabilnost, ciklistiku i generalno ponasanje motora buduci da bi to predstavljalo znacajan dodatni teret na prednjem delu motora?

Verujem da estetski to ne bi izgledalo bas najbolje ali bih tim potezom izbegao pravljenje dodatnih nosaca koje bih koristio mozda desetak puta godisnje a ujedno bi mi te torbe/koferi pravile zavetrinu i cuvale od vode sa puta. Pozadi bi bio nakacen samo topcase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Samo da Vas obavestim da ste dobili jos jednog clana ;)

2007god, sat pokazuje ~23000km ...

 

 

Priznaj da je neko kilometrazu namestio, motor izgleda nevozeno 0takoje.gif Jedino je boja gadna 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja