Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, zoransm je napisao:

Za sad me interesuje boca za rashladnu tečnost, dole desno. Vidim da ima tečnosti nekih dva milimetra iznad linije minimuma. Drugar koji duže vozi motore kaže da ništa ne diram.

Ja sam mislio da dodam razblaženog antifriza, da bih podigao nivo tečnosti. Šta mislite ima li potrebe?

U boci je koliko vidim zeleni antifriz.

Inače ovo je koliko ja znam prvi nc u mom gradu, tako da mi je majstor kod kojeg sam pre odlazio već rekao:"Ovo do sad nisam radio" 

Nemoj slusati drugara, da ne duzim previse........ zameni rashladnu tecnost jer ta zelena koju imas lako moze biti fabricka, te ako je tako, ona je vec stara 6 godina.

 

Ispusti stari antifriz, spremi 5L destilovane vode da isperes (min 2 ponavljanja) ceo sistem, ubaci G12 i namesti do -20C ako je motor u zatvorenom prostoru preko zime ili do -30C ako je motor vani preko zime. Obavezno proveri sve selne creva jer traze stezanje s'vremena ne vreme.

 

Lep ti je motor, fina dodatna oprema i ako moze neka slika skorpiona......pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Baš lepo. Ne vidim da li je DCT ili šaltač?

Scorpion deluje da je sa prigušivačem tj. vidi se šraf unutra. Pretpostavljam da nisi skidao prigušivač?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Tako je nisam još uvek skidao prigušivač, mada je i ovako stvarno dobar zvuk. U pitanju je manuelni menjač. Još uvek ga nisam  pohvatao šta i kako, par dana je kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ma što mene, ko zna čiji je to bajk, vidiš kako je lep i sija?  :D

 

Danas sam inače bio u Stojanovu da vidim zašto mi se čuje ono čvaktanje...

Popeli motor i prvo što je bilo uočljivo je da je zadnji točak imao popriličan luft, pa su promenjeni ležajevi, a to je provučeno kroz garanciju.

Primećeno je i da se lanac "kolena", i da će mu trebati zamena uskoro, te da taj zvuk dolazi od njega, što je moguće.

Sugerisano mi je da uzmem DID lanac negde i da donesem njima da zamene, proći ću mnogo jeftinije nego da lanac uzmem preko njih.

 

Inače, valve clearance inspection  treba da se radi na 24 hiljade, a ja sam ga oterao na 21K i nisu ga radili.  Rekao sam da ću doći na 30K da rade redovan, i pomenuo da treba i to odraditi, a serviser i nije bio presrećan, valjda jer je to previše posla...  Je l' jeste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Svašta.

Na 20k otišli zadnji ležajevi?

Jesi menjao gume, pa da ti tada nisu prilikom montaže nešto pogrešno montirali?

 

Ne razumem šta serviser ima da bude srećan ili ne. To mu je posao i to ćeš platiti kao i svaki servis. Mislim da treba prilično da se rastura da bi se došlo do ventila...

 

Komplet lančanika i lanac su oko 30.000 u Delti, pisao sam ranije ovde i ljudi se čudom čudili. A ako već donosiš od negde, onda negde i zameniš gde je radni sat jeftiniji i zameniš i lančanike, kad si već tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Ma kapiram da sa proverom zazora ventila mora čovek da radi ceo dan, a on ovako inače zameni ulje i filtere, podmaže lanac, pritom izbleji između svakog motora po 45 minuta dok se ohladi i sačeka platu na kraju meseca.  

Moraće to da radi, kad već održavam u ovlašćenom hoću da bude potpuno ispravan, a ne da mi čim izađe iz garancije pokaže problem sa agregatom.

Takođe, nisu uspeli da mi nabave onaj "well nut" da bih zamenio izgubljeni, tako da im i za to pišem mali minus.

 

Hmm, jesam menjao gume na oko 22K i iskreno, prilično sam bio skeptičan po pitanju kompetencija onog servisera u Brčkom...  Otišli su ležajevi samo sa jedne strane, druga je bila ok, ali je i ona zamenjena.

Sada sam na 26K kilometara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa nisi pisao za gume. Koliko te izašlo u BIH? Ima u onoj temi o gumama, hvalili su te majstore u BIH...

Ja sam hteo tamo I dopisivao se sa ljudima, ali se ipak opredelim za Michelin...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 1 minut, X8 Vračar je napisao:

Pa nisi pisao za gume. Koliko te izašlo u BIH? Ima u onoj temi o gumama, hvalili su te majstore u BIH...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 

Ma gume su izašle super povoljno jer im je dot 3 i 4 godine, pa je set bez povrata PDV-a oko 190e.  Nadam se da će me put uskoro navesti tamo da uzmem i tih 30e nazad.

A majstori... Dogovorio sam se sa prodavcem preko mejla da ću doći i da bih na licu mesta menjao gume, on mi kaže da ima spremnog majstora, inače motoristu pa će voditi računa.

Dođem ja tamo, a majstor njega otera u 3 lepe, što mu nije ranije javio, prebukiran.   I ja htedoh da se okrenem i odem, jbg, ne mogu nositi gume oko struka do Srbije, a on me zaustavlja i okreće telefone dok nije našao nekog tipa servisera koji je naplatio zamenu 30e.

 

Sve u svemu, gumama sam prezadovoljan (Metzeler Tourance Next), testirao sam ih i pritom praktično skinuo chicken stripes i nisu gubile grip.  A svakako u regularnoj vožnji ne planiram da obaram toliko, pa će biti samo još bezbednije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Dok je nova, svaka guma će biti bolja od stare... Angel GT u BIH je bio skoro kao Michelin i reko jednom se živi default_0a-smiley.gif

Zamenu ti je naplatio po beogradskim cenama jer je shvatio situaciju default_0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, .milke. je napisao:

Danas sam inače bio u Stojanovu da vidim zašto mi se čuje ono čvaktanje...

Popeli motor i prvo što je bilo uočljivo je da je zadnji točak imao popriličan luft, pa su promenjeni ležajevi, a to je provučeno kroz garanciju.

Primećeno je i da se lanac "kolena", i da će mu trebati zamena uskoro, te da taj zvuk dolazi od njega, što je moguće.

Sugerisano mi je da uzmem DID lanac negde i da donesem njima da zamene, proći ću mnogo jeftinije nego da lanac uzmem preko njih.

 

Inače, valve clearance inspection  treba da se radi na 24 hiljade, a ja sam ga oterao na 21K i nisu ga radili.  Rekao sam da ću doći na 30K da rade redovan, i pomenuo da treba i to odraditi, a serviser i nije bio presrećan, valjda jer je to previše posla...  Je l' jeste?

Vis ovako.....napravilu su ti zajeb kada si menjao gume jer lezajevi nema sanse da stradaju na toj km osim ako motor dooobrooo preopteretis pozadi, sto cisto sumnjam da je slucaj.

Dal su cuknuli di ne treba, dal su pretegli, ukosili.....ko ce ga znati i dobro je sto se sve tako zavrsilo, moglo je biti daleko gore po tebe i motor.

 

Sto se tice ovog drugog dela (kontrola/stel. ventila) bice do detalja opisano za 2K ili ti cekam 30K na satu jer planiram svasta nesto uraditi na mome NC-u.

Ukratko..... ispustanje antifriza, demontaza hladnjaka, svecica, poklopca ventila, poklopca za postavljanje repera, usis na 0.17 (+/- 0.02mm) izduv na 0.28 (+/- 0.02mm) desni pa levi cilindar i pakovanje sve nazad, ispriranje rashladnog sistema, G12 antifriz unutra, ozracivanje i gotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Malopre sam cimao zadnji točak. Imajući u vidu da sam i ja menjao gume pre par hiljada, pretpostavio sam da se može ispoljiti slična neispravnost ali nije.

Što se tiče štelovanja ventila na 30.000km,mislim da tako nije bilo ni na yugu ali jedva čekam da vidim slike :)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: S . Mitrovica
  • Motocikl: K 1200 S

Juče sam zamenio antifriz, proprao sistem. Prvo sam morao da skinem donji aluminijumski štitnik koji je na 4 inbus šarafa, tri sam odvrnuo, jedva, četvrti nema šanse. Tako da sam gurao ruke i maltretirao se dva sata ali je ipak urađeno. Danas pokušam da skinem db Kiler, čisto da ga čujem bez prigušivača i opet onaj mali inbus šaraf na otvoru izduva nema šanse da se odvrne, bojim se da ne proklizi. Popiz.eo sam !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mož'se desi da je fabrički pecnut, dobar ključ + malo veća sila i nada da će se odvrnuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Imao sam isti problem kod mene na auspuhu, sraf je verovatno pecnut da se ne odvrne, pogledaj malo ako imas mesta trebalo bi da se vidi var. Uzmes turpijicu i pedantno pazeci da ne ostetis, ostruzes i onda samo kljuc i odvrnes. 

Trebace vremena ali jedino tako moze, budi strpljiv... Takodje kada vadis DB killer klestima, pazljivo uhvati i lagano cimaj da ga oslobodis jer ako nikad nije skidan ranije verovatno je malo zapeko u cevi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Dobro da ste mi rekli da te šrafove fabrički peckaju da se ne odvrnu. Meni bilo čudno što mi je ispao šraf kada sam ga sam stavljao :D

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Polako pristizu paketici sa Alia, prvo su stigli led migavci, 4kom = 10eur dok na louis.de takvi slicni kostaju 160eur.......narucih 8kom. neka nek se nadje :)

probao sam ih na stolu, bas sam zadovoljan izgledom i radom...par slika

IMG_20180612_132452.jpg

 

IMG_20180612_132528.jpg

 

IMG_20180611_131944.jpg

 

IMG_20180611_132041.jpg

 

IMG_20180611_132012.jpg

 

IMG_20180611_132310.jpg

 

ovako ce raditi na mopedu

 

Piezo pistalica ide kao opomena na ukljucen migavac, xxx puta zaboravim da iskljucim

sto zna biti vrlo zajebato kad prilazis raskrsnici

IMG_20180613_124027.jpg

 

drugi paket

IMG_20180613_164124.jpg

 

zadnji blatobran

IMG_20180613_164431.jpg

 

braca kinezi su to poprilicno dobro ususkali

sto bi rekla Nada Macura..... slojevito

IMG_20180613_165024.jpg

 

IMG_20180613_164630.jpg

 

IMG_20180613_164853.jpg

 

IMG_20180613_165135.jpg

 

Nigde nista nije osteceno, dobrog kvaliteta i sto je najbitnije bice svrsihodno. Vec sam pisao a mozda i nisam.....po kisi, zadnji tocak toliko baca da userem suvozacu noge samo tako, cak stigne gore do pola kofera <_<

nadam se, da ce sa ovim dodatkom situacija biti dosta bolja.

 

gotov je prototip stitnika hladnjaka

IMG-494f34502d47b614dce8cd4a4d7ccf98-_V.

 

treba da se proba tj vidi, da li se gadja kacenje

crna sitnija mrezica ide u pozadini i to ce biti to

IMG-94f7e05883de8cb8fbc176160135950c-_V.

 

Filter vazduha Hiflo HFA1715 narucen, stize za koji dan, antifriz, d. voda spremna, spijuni spremni i jos samo da nadjem nekog ko ce to sve da mi odradi i superrriska :na_glavi:

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Mene je pištanje migavca svojevremeno na Vespi izluđivalo... Prelaze pešaci beskonačno preko pešačkog, a ono pišti...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ova pistalica se lepo čuje, nema iritirajuci jak ton, grad me skoro i ne vidi tako da...biće Ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja