Jump to content

Moto Zajednica

STARE SKIJE

Recommended Posts

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Kupujem po extra bagatelnoj ceni, ili jos bolje prihvatam na poklon stare daske skija.

Kolega sa posla i ja pokuisavamo da odradimo neki projekat - probne primerke, pa bi nam za to trebalo nekoliko pari starih dasaka od skija, a ne bismo da nas proba preterano kosta.

Mogu bilo koje uparene daske, ali bi vise odgovaralo da su stare, laminirane, drvene sa onim ojacanjima...

Za nekoga ko ocekuje NESTO takoreci za DZ, mnogo sam zahtevan, zar ne???  :-D

Ukoliko nekome od Vas stoje i hvataju prasinu u nekom cosku, obradovalo bi me da me se setite.

Hvala unapred, i veliki POZZZ!!!

Nenad Kladovo 063/80-90-314

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja imam dva para i cuvam ih da napravim skije za motor. Da moze da se vozi po snegu i ledu. Kad je cisto sklope se uz motor,a kad je sneg i led rasiri se da bajk ne moze da padne. To kad resim da idem na onaj zimski susret u Germaniju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Video sam da neko vrlo uspesno pravi i prodaje lukove za strele od starih skija. Ako nisi na to mislio a propadne ti projekat eto ideje kako da upotrebis te daske koje nadjes,pozdrav

Na ovo sam misliopost-11902-0-33075400-1445461690.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Ja imam dva para i cuvam ih da napravim skije za motor. Da moze da se vozi po snegu i ledu. Kad je cisto sklope se uz motor,a kad je sneg i led rasiri se da bajk ne moze da padne. To kad resim da idem na onaj zimski susret u Germaniju...

Jel imas neku sliku kako to treba da izgleda,za istu stvar i meni treba,tako da ako neko ima viska jedan par i meni bi dobro dosla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ima tu raznih varijacija na temu. Moze sa amortizerom,a moze i bez. Evo neka slika sa neta. Znam da je to imao Zoltan iz Cantavira na svom v-rodu,a njegov drugar na cbr 600. Ali nemam slike njihovih motora.

post-7764-0-46790500-1445500609.jpg

post-7764-0-44083600-1445500637.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Video sam da neko vrlo uspesno pravi i prodaje lukove za strele od starih skija. Ako nisi na to mislio a propadne ti projekat eto ideje kako da upotrebis te daske koje nadjes,pozdrav

Na ovo sam mislioattachicon.gif0000000000003911.jpg

Upravo o tome se i radi, medjutim posto smo tek poceli da se igramo time, trebace nam nekoliko pari skija da bismo putem pokusaja dosli do pravog ugla i do prave duzine krakova luka.

Za sada odradismo jedan kom, ali je to nedovoljno za pravi rezultat. Trebace nam jos koji kom razlicitih dimenzija za poredjenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

 

Video sam da neko vrlo uspesno pravi i prodaje lukove za strele od starih skija. Ako nisi na to mislio a propadne ti projekat eto ideje kako da upotrebis te daske koje nadjes,pozdrav

Na ovo sam mislioattachicon.gif0000000000003911.jpg

Upravo o tome se i radi, medjutim posto smo tek poceli da se igramo time, trebace nam nekoliko pari skija da bismo putem pokusaja dosli do pravog ugla i do prave duzine krakova luka.

Za sada odradismo jedan kom, ali je to nedovoljno za pravi rezultat. Trebace nam jos koji kom razlicitih dimenzija za poredjenje.

Uh,dobro je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

mozes luk da pravis od starih skija, ali nece imati tu brzinu. Nije lose da pogledas na sajtu staro brdo izradu luka od bagrema, imas detaljno uputstvo, i mogu da ti kazem ako pratis sve extra ce da ispadne, a ovi od skija nisu losi ako sve lepo premeris i uklopis :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Pogledacu na Beogradskom buvljaku u Bubanj potoku. Da li i skije za langlauf/skijasko trcanje dolaze u obzir, one su uske i savitljive i verovatno jeftinije (ja sam pre par godina tri para bacio)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Kupio sam svojevremeno 100 pari skija u Kraljevu, od toga je bilo 30-ak pari uskih za Nordijsko.

Ljudi su kupovali te uske skije od mene za pravljenje nekih sanki za takmičenje, i kupovali su za lukove.

 

Prodavao sam ih bez problema po 5e i sve sam prodao, a sada imam ponudu od čoveka koji plaća 1000 din/par.

Od njih su pravili i lukove, ali čovek koji je od mene kupio tri puta po deset pari ovih klasičnih skija (tj. daski bez vezova)

kaže da su njemu ove tanke za Nordisjko slabe.

 

Evo i sada imam na oglasu dva para Elanovih skija za lukove:

http://i.imgur.com/8xldazF.jpg

 

A evo čoveka koji je kupovao te skije (daske) od mene , i koji je stvarno usavršio to i razvio dobro:

LUpzGrO.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ovo je nas prvenac, a nadam se da cemo biti samo bolji. Ne planiram da ih prodajem, vec zelim da za sebe odradim savrsen model, ili cak 2 kom.

post-9080-0-47095800-1445546880.jpg post-9080-0-05452000-1445547211.jpg

Moj deo u toj prici bi se tu zavrsio, a za kolegu sa posla ne mogu da garantujem. Mozda kasnije nesto i komercijalizuje...

@vujo032: Kontaktiracemo te u toku sutrasnjeg dana.

POZZZ!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Momci, ja pomalo laskam sebi da znam ponešto o lukovima i mogu vam reći da od skije može ispasti samo luk za igranje a to će vam potvrditi i ovi moji drugari iz "Starog Brda".

Dakle kao hobistička varijanta za duge zimske noći OK, kao iole ozbiljniji luk JOK.

Ovo što ovaj čika radi na FB od skija i prodaje za te pare u najblažem smislu se vika prevara.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Momci, ja pomalo laskam sebi da znam ponešto o lukovima i mogu vam reći da od skije može ispasti samo luk za igranje a to će vam potvrditi i ovi moji drugari iz "Starog Brda".

Dakle kao hobistička varijanta za duge zimske noći OK, kao iole ozbiljniji luk JOK.

Ovo što ovaj čika radi na FB od skija i prodaje za te pare u najblažem smislu se vika prevara.

Definisi mi, molim te, sta smatras "OZBILJNIJIM LUKOM"? Cisto da znam sta se kako kvalifikuje, posto sam u "pripravnom razredu" sto se ove tematike tice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Luk od skija ima mnogo veće gubitke energije od drvenog luka i samim tim manju iskoristivost energije natega. Gubitak se ogleda u tome što su kraci od skija dosta teži od drvenih (ili kompozitnih) pa se energija uložena u rastezanje takvog luka gubi i do 20-30% (na pokretanje teških krakova a i brzina strele je utoliko niža). Drvo (bagrem ili jasen recimo) je puno zahvalniji materijal ali zahteva prethodnu pripremu (pravilno sušenje) pa je to drugi par čarapa...
Nego da ne mrsim mnogo :)
"Ozbiljniji" luk ima znatno veću brzinu strele, manju apsorciju (odnosno bolju iskoristivost) energije krakova, manje je sklon neželjenim vibracijama i sam po sebi je lakši.
Prednosti ovog tipa "ski" luka:
1 Izvrsno potrošeno vreme u nešto što se može nazvati "svojih ruku delo"
2 To "svojih ruku delo" ima i neku upotrebnu vrednost, i obećava puno lepog zezanja gađanjem u metu.
Sve preko ovoga ne treba očekivati.
E da, preciznost nije nimalo nezadovoljavajuća ako je luk korektno napravljan ali je daleko od vrhunske...

Srećno!

:zvizduk:  :popovanje:  :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Luk od skija ima mnogo veće gubitke energije od drvenog luka i samim tim manju iskoristivost energije natega. Gubitak se ogleda u tome što su kraci od skija dosta teži od drvenih (ili kompozitnih) pa se energija uložena u rastezanje takvog luka gubi i do 20-30% (na pokretanje teških krakova a i brzina strele je utoliko niža). Drvo (bagrem ili jasen recimo) je puno zahvalniji materijal ali zahteva prethodnu pripremu (pravilno sušenje) pa je to drugi par čarapa...

Nego da ne mrsim mnogo :)

"Ozbiljniji" luk ima znatno veću brzinu strele, manju apsorciju (odnosno bolju iskoristivost) energije krakova, manje je sklon neželjenim vibracijama i sam po sebi je lakši.

Prednosti ovog tipa "ski" luka:

1 Izvrsno potrošeno vreme u nešto što se može nazvati "svojih ruku delo"

2 To "svojih ruku delo" ima i neku upotrebnu vrednost, i obećava puno lepog zezanja gađanjem u metu.

Sve preko ovoga ne treba očekivati.

E da, preciznost nije nimalo nezadovoljavajuća ako je luk korektno napravljan ali je daleko od vrhunske...

Srećno!

:zvizduk:  :popovanje:  :zdravo:

THNX!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Imenjace,'ajd' postavi sliku rukohvata da vidim kako si uradio (i od kog materijala si uradio).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Vidim ja da ce i kod mene jedan par skija zaplatiti za luk i strelu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Imenjace,'ajd' postavi sliku rukohvata da vidim kako si uradio (i od kog materijala si uradio).

Za sada smo kolega i ja odradili 3 kom rajzera (rukohvata) sa nesto drugacijim uglovima (medjusubno). Ova tri komada smo odradili od orahovine

Fotku cu okaciti sutra - najverovatnije, posto je trenutno nemam, jer rajzer nisam fotkao posebno.

Nego, mene me zanimaju (osim kavurme i cvarci) one stare skije, koje sam trazio u prvom postu ove teme... :-P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

imam ja 2 para ,jedne vece jedne manje,mogu da posaljem mms,koga zanima 0642063251,posaljite sms posto ne mogu uvek da se javim,pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Kolega koji je rekao da je to sve igracka sa lukom od skija je u pravu i sam sam pravio nesto slicno. ipak imate Pedju u zemunu to jest sada je preselio radnju na novi beograd i tu mozete kupiti povoljno krake na srafljenje a ako vam je do unikata uvek rizer mozete napraviti sami .Ipak je mnogo veci ucinak i mnogo manje razocarenje kupiti prave krake i izabrati snagu sa kojom ce strelicarstvo biti mnogo zanimljivije. Molio bih kolege da ne shvate ovaj moj post kao pametovanje nego kao dobronameran savet posto i sam posedujem nekoliko lukova sto recurve sto compound a svojevremeno sam klincu kupio navodno odlican i precizan luk od skija i sada mu trazim pravi luk manje snage jer ce u protivnom izgubiti volju za strelicarstvom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Pogledajte i lukove od Mojovica vrhunski lukovi rucne izrade mozda tu nadjete pravu inspiraciju, u svakom slucaju javljajte rezultate i nadam se da ce te imate bolja iskustva nego ja sa lukovima od skija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja