Jump to content

Moto Zajednica

Opet: Nisam te video

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Jutros mlađi sin stao zbog semafora iza kamiona, lik posle par sekundi krene naglo unazad, da bi omogućio prolaz autobusu, sirena i ...polomljen blatobran, iskrivljene vile... I onda standardno, izvini nisam te video  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Bezveze situacija. Od kad sam seo u auto pricali su mi da budem sto dalje od kamiona, ili ga pusti da ide ili ga obidji i udalji se od njega.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Tako je. Nema šta da radi motorom iza kamiona.

Čekao je da se uključi zeleno na semaforu, na tri-četiri metra od kamiona i uz desnu ivicu kolovoza, kako to propisi nalažu. Obzirom da se nikada ne provlači i ne staje ispred kolone, jer vozi isključivo po propisima, savetovao sam mu da uvek kada stane iza teretnog vozila, stane tako da vidi jedan od retrovizora teretnog vozila, jer ga samo tako vozač može videti. Međutim, ni to očigledno nije bilo dovoljno. Ne volim što se ovo desilo, ali mi je u jednu ruku i drago, jer je prošlo bez njegovog povređivanja, jer sam mu pričao ono što ste i ti i Mrxfon napisali. Što dalje od kamiona i nikako iza njih, ili će te udariti kad ide u rikverc, ili te vozilo iz suprotnog pravca neće videti i eto oduzimanja prvenstva. Sad će valjda malo više da razmišlja i da se ne drži slepo svih propisa.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Provlačenje na čelo kolone nije (samo) komocija, već bezbednosna stvar. Uopšte, najbolja prevencija incidenta sa drugim vozilom je distanca. Na čelo, pun gas i što dalje od njih.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1551 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Složio bih se sa kolegama da je u ovakvim situacijama "bolje sprečiti nego lečiti".  Očigledno je kamion previše ušao u raskrsnicu, pa je neko naišao sa prednošću, ovaj prvi hteo da se skloni tj. povuče unazad.... Uvek je rizično ulaziti kamionu "u d..e" jer motor ima usku siluetu i vozač ga ne vidi spoljnim retrovizorima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Pa da, u nekim diskusijama sam zastupao stav da motorom ne stojim u kolonama, da se provlačim na čelo kad je semafor (a i kada nije), da koristim žutu traku da bih predupredio neprijatnosti u koloni. Sve to sam i potkrepio primerima kada sam u kolima najebao dva puta na Brankovom mostu i jedanput kod Hajata od likova koji su me prikucali u koloni.

Naravno da sam ispao bahatlija i dobio bukvicu od drugara koji striktno upražnjavaju defanzivnu vožnju i ofanzivnu forumašku misao.

 

Dobro je da momčini nije ništa. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2071 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Dobro da je njemu dobro I da nije povredjen. Naucijo je tesku lekciju. Radis ispravno a opet postoji sansa da nadrljas.

Hoce te li moci da naplatite stetu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Popunili se evropski obrazac u prisustvu policije, kamiondžija je priznao krivicu i to upisao i potpisao, sutra uzimam uverenje iz policije, još da se iz Dunava smiluju da dođu da fotografišu. E, onda ostaje da vidimo na koliko su procenili štetu. Ako nije realna procena, malo ćemo da se zanimamo. Kolegi iz KG-a su prošle godine napravili smešnu procenu i rekli mu da sa tim novcem pokriva troškove, ako kupi polovne delove. Momak ih tužio i uzeo 300.000 dinara, plus troškovi. Ovde je daleko manja šteta, ali, videćemo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja