Jump to content

Moto Zajednica

suzuki dr 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

pozdrav forumašima, uzeo bih ovaj motor http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/suzuki-dr-650-super-stanje-reg-4-mj-2015-oglas-13154355 ali ne mogu dobiti odgovore oko nekih stvari pa pitam ovdje jer vidim da ih dosta ljudi vozi. Ima dosta km ,80 hiljada na što bih trebao obratiti pažnju kod kupovine, imao sam hondu xl600 pa su vjerojatno iste stvari u pitanju. Saznao sam za jedan problem kod ovog motora, ne od sadašnjeg vlasnika nego prijašnjeg.Motor se normalno šalta u vožnji ali kada stanete,znači na mjestu , - ne možeš ga staviti u ler. Prilikom vožnje normalno nađeš ler ali kada stane ne ide. Prijašnji gazda je promenio lamele, stavio sintetsko ulje, pa su ga ljudi uvjeravali da je to zbog ulja ali ta priča mi nekako ne drži vodu. Molio bih neku pomoć u savjetu da ne uliječem u probleme, da li taj kvar,nedostatak može izazvati neku daljnu štetu? hvala unaprijed

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

zaboravio napisati,kad je motor ugašen normalno ide u ler, jedino kad je upaljen ne ide?? dobio sam neki info da bi trebalo pogledati neku zvijezdu koja je je povezana sa ručicom mjenjača,ispod dekla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: SUZUKI DR 800S BIG Suzuki DR600S '86, Tomos APN6S,

Ja imam dr600 sto se tice te pojave ima dosta do vozača jer treba malo osecaj kad se u mestu izbacuje iz brzine upaljen jer je bas blizu druga, a kod mene sam problem ublazio tako sto sam dotegao sajlu kvacila ali ne toliko da ga pretegnem, posle je jos lakse radilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

može biti,ali mi je to čudno.Ajde da teško ide u prvu iz lera, da lupi,škljoca ali ovo još nisam čuo da neće u ler dok stojiš, a u vožnji normalno ide u ler?? i kad je ugašen ide normalno u ler? Ovaj bivši gazda kaže da se priviknuo na to ali ne znam da li se može desiti kakav veći kvar,posljedica ovog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prijepolje
  • Motocikl: SUZUKI DR 800S BIG Suzuki DR600S '86, Tomos APN6S,

Ne verujem, kod mene isto teze izbacuje kad je hladan, kad se zagreje ok. Neka iskusniji daju misljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Ja sam taj problem imao sa Hondom. resio ga tako sto sam zamenuo ulje, izgleda da joj nije odgovarao Valvoline,

inace vozim slican motor ( freewind) i kod njega sam primetio da kad se ugreje, menjac se malo " oseti" ,

reseno promenom ulja, ako ga pazaris, ovo je provereno za njega, Bardahl

 

XTC C60 20W50

Posle ovog, apsolutno nista, i po najvrelijim danima,

 

 

Pozz!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

dr 650 , 97 godina,  ima 40000 km, na koje stvari pripaziti kod kupnje? Malo sam guglao i to je vjerovatno novija mašina, kvalitetnije napravljena i ovaj motor koji mi je zapeo za oko je dosta sačuvan, Negdje sam pročitao da se sjedište da spustiti do 2 cm pošto baš nisam neka visina 174cm. Jeli kod njih na toj kilometraži problematičan anlaser?  hvala unaprijed na pomoći

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Daj koju sliku motora pa cu ti reci da li je noviji model ili ne. Ili daj link oglasa.

Vidjao sam po oglasima starije modele koji se vode na mladje godiste, prodaje se svasta :)

 

Inace, ako je iole odrzavan, taj motor je neunistiv.

 

I da, moze da se spusti. Ne znam tacno koliko, ali moze.

 

Ja ga vozim godinu dana, nemam preterano iskustva sa njim, ali sta sve taj motor moze najbolje zna KAWAZOKI

 Evo ga njegov putopis od prosle godine: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/103540-do-tokijana-susi/#entry1653770, a evo sta planira i za ovu godinu:http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/110901-juzna-amerikaputevima-che-gevare/#entry1779868

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

tu sam našao modele dr-a http://www.suzukicycles.org/DR-series/DR650.shtml, koliko vidim ne ma neke velike razlike osim u naljepnicama na plastikama. Idem sutra pogledati motor, vjerovatno je 96 g proizvodnja a prva registracija 98-e pa čovjek pobrko godine

 

Može biti da i je 1997 ili 98, sve je isto osim detalja oko izgleda. Taj je ok prilika Prpa.  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Po nalepnicama je 1996. ili 1997. godiste (identican je kao moj).

1998. godiste ima drugacije nalepnice. Modeli iz 1998 i 1999 imaju problema sa alnaserom (od 2000. su se vratili na stari dizajn).

 

Inace, izgleda odlicno, bar ovako sa slika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Po nalepnicama je 1996. ili 1997. godiste (identican je kao moj).

1998. godiste ima drugacije nalepnice. Modeli iz 1998 i 1999 imaju problema sa alnaserom

 

Nije alnaser nego anlaser, od njemačke riječi Anlasser iliti starter. Al-naser je negdje drugdje.  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Zagreb

Po nalepnicama je 1996. ili 1997. godiste (identican je kao moj).

1998. godiste ima drugacije nalepnice. Modeli iz 1998 i 1999 imaju problema sa alnaserom (od 2000. su se vratili na stari dizajn).

 

Inace, izgleda odlicno, bar ovako sa slika.

nevjerovatan čovjek, kawazoki, putovanje, ne mogu vjerovati i to sve i bez ijednog kvara :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ima li kakvih novosti o motoru, jesi li isao da ga pogledas?

 

Ovde kod nas u Srbiji ni jedan da se pojavi u oglasima :) Kumu se svideo moj pa trazi i on da uzme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja