Jump to content

Moto Zajednica

ohlins

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

postavio sam oglas u rublici KUPUJEM,

 

 

hvala na savetu ne ide mi nesto ispravka naslova. jbg

to moras adminu poslati u poruci da ti isprave,ti nemas opciju ispravljanja naslova(tako sam i ja par puta :takoje: )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

sta je sa tvojim?ima jedan covek ovde kod mene u kraju radi te amortizere,puni i menja semeringe....zadnji put je za gs 1200 radio,covek prezadovoljan,a mnogo jeftinije ga izaslo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Vtr1000

ja mislim da je taj ttx za 700 evra jeftin..:zvizduk:. dajte bre nesto jeftinije .koji 700 evra brate, nismo u svajcarskoj.

 

Pa jbg ti bi ohlins,tesko da ces ga negde naci ispod ove cene..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Đunta, čovek ima stok amortizer i hoće aftermarket. Kakvo te servisiranje spopalo.

 

Ima motora kod kojih je  Ohlins  stock amortizer, ako je neki no name, svako da nije za trke mada može poprilično dobro iole kvalitetan amortizer da se "očvrsne", za servis jeste bilo koji. Ono što malo listam, trkaći amortizer za 500€ hmhm, možda je bolje uzeti nešto drugo iz trkaćeg arsenala ko što Ares predlaže, nego obični Ohlins.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Drugari, kupujem ohlins ispravan,ne mora biti ttx  bitno je  da je od novije generacije motora  od 2005-6 pa na gore., pasuje  i od  suzukija  k 5.  6.  od  kawasakija  zx6r , sto jeftinije,ne zelim da remontujem i slicno.to sto fabrika preporucuje   to je za one sto imaju lovu. za nas je to nastelujes prema  stazi i teras . ako curi ne valja , ako ne curi  valja , moze i od yamahe    r6  2000 -2003

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Drugari, kupujem ohlins ispravan,ne mora biti ttx  bitno je  da je od novije generacije motora  od 2005-6 pa na gore., pasuje  i od  suzukija  k 5.  6.  od  kawasakija  zx6r , sto jeftinije,ne zelim da remontujem i slicno.to sto fabrika preporucuje   to je za one sto imaju lovu. za nas je to nastelujes prema  stazi i teras . ako curi ne valja , ako ne curi  valja , moze i od yamahe    r6  2000 -2003

Remont nije što i servis koji je obavezan jednom godišnje upravo kod Ohlinsa da bi se garancija ostvarila tokom 5 godina. Bez održavanja sledi prvo remenont pa onda kanta. A kod Ohlinsa je redovan servis mislim naj jeftiniji od svih proizvođača. Pre vidnog procurivanja postoji i ne vidljivo i samim tim postepeno i konstantano opadanje performanse, al naravno, odabir je uvek ličan, samo sam hteo da pripomognem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Bolje je uraditi na seriskom promenu shim stack-a, zamenu ulja i staviti oprugu za tebe nego kupiti ohlinsa 10godina starog kome nikada nije promenjeno ulje i cija opruga ne odgovara tvojoj kilazi.

Ne kupuju dzabe Ameri Penske, Hyper Pro i slicne firme. Mani te se MotoGp i SBK gde ste culi za Ohlins. 

O cemu je rec, jednostavno pristup prema obicnim smrtnicima, kod ovih pomenutih  dobijes amortizer slozen prema tvojim karakteristikama dok je kod ohlinsa drugacija prica. Jedan model za sve.  Mnogi ozbiljni trkaci kupe ttx u prodavnici pa odmah zavrse kod servisera jer ne odgovara hidraulika svakome isto(ovde ne mislim na amatere u regionu), ne svodi se prica o ogibljenju samo kupi Ohlins i problemi su reseni.

Kada sam ja kupovao amortizer, u razgovoru sa jednim od proizvodjaca dobio sam zanimljiva pitanja. Na kakvim stazama vi vozite, za sta vam treba amortizer, jesu li to piste ili nesto trece. Sve mi je bilo jasno tada i odmah sam se setio grba na Batajnici, skokova u Kraljevu i nasih staza za razliku od pista u okruzenju. Neke stvari se mogu resiti stelovanjem a neke ne (vec samo prilagodjavanjem hidraulike) i tu sam shvatio sta znaci pristup i priprema amortizera prema korisniku direktno iz proizvodnje. Nesto sto kod Ohlinsa nije moguce i sto posle serviseri sredjuju.

 

Da neko ne shvati pogresno sada ovo. Rezultati govore ko je i sta je Ohlins ali za nas to nije uvek i najbolje resenje.

I na kraju zakljucak :).

Verovatno mnogi nece ni osetiti razliku izmedju ustelovanog seriskog amortizera i nekog after market, i ako nadjes Ohlinsa to je odlicno jer neces pogresiti ali ipak razmisli o drugim opcijama pre nego sto napises Ohlins je najbolji na svetu.

Honda je najbolji motocikl u motosportu jer dominiraju u motogp kao i Ohlins, ali ti ipak nisi kupio Hondu nego Yamahu za trke koja u tvojoj klasi ima 10 konja vise.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Bolje je uraditi na seriskom promenu shim stack-a, zamenu ulja i staviti oprugu za tebe nego kupiti ohlinsa 10godina starog kome nikada nije promenjeno ulje i cija opruga ne odgovara tvojoj kilazi.

Ne kupuju dzabe Ameri Penske, Hyper Pro i slicne firme. Mani te se MotoGp i SBK gde ste culi za Ohlins. 

O cemu je rec, jednostavno pristup prema obicnim smrtnicima, kod ovih pomenutih  dobijes amortizer slozen prema tvojim karakteristikama dok je kod ohlinsa drugacija prica. Jedan model za sve.  Mnogi ozbiljni trkaci kupe ttx u prodavnici pa odmah zavrse kod servisera jer ne odgovara hidraulika svakome isto(ovde ne mislim na amatere u regionu), ne svodi se prica o ogibljenju samo kupi Ohlins i problemi su reseni.

Kada sam ja kupovao amortizer, u razgovoru sa jednim od proizvodjaca dobio sam zanimljiva pitanja. Na kakvim stazama vi vozite, za sta vam treba amortizer, jesu li to piste ili nesto trece. Sve mi je bilo jasno tada i odmah sam se setio grba na Batajnici, skokova u Kraljevu i nasih staza za razliku od pista u okruzenju. Neke stvari se mogu resiti stelovanjem a neke ne (vec samo prilagodjavanjem hidraulike) i tu sam shvatio sta znaci pristup i priprema amortizera prema korisniku direktno iz proizvodnje. Nesto sto kod Ohlinsa nije moguce i sto posle serviseri sredjuju.

 

Da neko ne shvati pogresno sada ovo. Rezultati govore ko je i sta je Ohlins ali za nas to nije uvek i najbolje resenje.

I na kraju zakljucak :).

Verovatno mnogi nece ni osetiti razliku izmedju ustelovanog seriskog amortizera i nekog after market, i ako nadjes Ohlinsa to je odlicno jer neces pogresiti ali ipak razmisli o drugim opcijama pre nego sto napises Ohlins je najbolji na svetu.

Honda je najbolji motocikl u motosportu jer dominiraju u motogp kao i Ohlins, ali ti ipak nisi kupio Hondu nego Yamahu za trke koja u tvojoj klasi ima 10 konja vise.

:takoje:

 

Ohlins koristi linernu oprugu i to smatram odličnim rešenjem, za stazu i najboljim. Od svih prozvođača na BMW-ima ima najviše reklamacija sa Ohlisima. Ja imam Works Performace, isto bez progresivnih opruga, Penske ih je godinama koristio u svim trkaćim kategorijama dok nisu počeli da proizvode sopstvene koji izgledaju identično. W"sP je jako robustan amortizer, recimo prednji ima deblju osovinu nego kamara zadnjih, visok klizni ležaj, a sam klip ima kombinovano rešenje, flapsevi i kuglice što se ne sreće svuda,  kod trkaćih opcija se duva pritisak preko 20 bara, a košta upola cene Ohlinsa. Koliko sam čuo, podešavanje Ohlinsa po stazi košta 500€.

 

@Ares-pravo trkaće ulje za vešanje je krucijalno, ima ga al neću da mi se Vitez ljuti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja