Jump to content

Moto Zajednica

Komunalna i kazna za parkiranje motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 enduro

Kao što i naziv teme kaže, dragi naši komunalci su mi 9. maja 2013 pisali kaznu za parkiranje motora na javnoj površini.

Ja sam se ponadala da će da prođu 2 godine, naravno nisam se odazvala na jedan poziv, ali eto ti policajaca jutros na vratima da me vode kod sudije. Naravno "nisam bila kod kuće".

 

kazna je 5000 din ali uopšte nije stvar u parama naravno. Nego se tu parkiram i dan danas i samo mi je taj jedan bio mnogo pametan.

 

Da li neko ima iskustva sa ovim? Moram da se pojavim pred sudiju da mi ne bi stresirali roditelje :) , da li imate ideju kako da se "objašnjavam" sa njima?

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 enduro

Izgleda ali mi i dalje nije jasno kako se car nameračio na mene baš. Tu stoje bukvalno 5 motora svaki dan. i tad je stajalo 5. i samo ja dobijem kaznu... lepo baš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Vidi, možda je džukac hteo da te šarmira (znaš ono idiotsko razmišljanje da će neka jadnica da padne na uniformu?) pa si ga iskulirala a onda proradio ego...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja nisam pravnik, pa svakako savjetujem da nadjes nekog ko jeste i posavjetujes se. Ono od cega bih ja krenuo:

 

Saznaj da li je prijava osnovana ili ne.

Ako jeste i ako i dalje zelis da se pojavis, cijenim da je pokunjeno pojavljivanje najrendabilnije.

Znaci nesto poput: "Znam da me to ne opravdava, ali tek nakon ove prijave sam shvatila da je to ustvari zabranjeno te vas molim da budete blagi".

Ili neka slicna varijanta, pravno bolje potkovana. Sutstina je samo da ne budes bahati medo u avionu. (onaj sto ne zna da leti, a bezobrazan)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

nikakvo priznanje. kaži da napisano u prijavi ne odgovara činjeničnom stanju. Da motor jeste bio parkiran, ali ne kao što je u prijavi. U zavisnosti mesta i vremena, daj izjavu u svoju korist koja opovrgava bar deo nečega iz prijave. nakon nekog rešenja pišeš žalbu, onda ide pozivanje i tog fekalnog policajca, on se ne pojavi....

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Izbrisalo se pa opet pišem

 

Sad ti je pravi trenutak da se odazoveš.

 

Možeš ili da se dogovoris sa advokatom da ti napiše pisanu odbranu i da te zastupa na ročištu(ovo je super prilika, samo se dogovorite da troškovi idu njemu)

 

Ili da odeš sama i tražiš suočenje sa komunalcem(vidi u predmetu postoje li fotografije), time imaš još jedno ročište, tako da to ide u zastaru, pojavio se on ili ne, pošto ima još 3 meseca

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ili se pojavi, kaže da nema razloga da laže i sud 100% uzima njegovu reč za jaču od tvoje. Džabe, u prevodu.

 

Lično sam imao dosta takvih iskustava. 1hmm.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ljudi, nemojte da je ložite! Pa advokat će da joj uzme više para nego što je kazna, pobogu!

ko je loži, evo postavio sam jedan od mojih primera. imam ih još.

Imam izjavu koju sam dao sudiji i na kraju njihovu presudu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

bez advokata, bez dinara.

Ima još jedna fora. ode dan ranije, odnese podesak u dva primerka gde traži advokata po službenoj dužnosti. Oni to overe, normalno ne nađu advokata i ročište se odlaže...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð

Ako ti se ne zamlacuje sa pravnim sistemom, idi i plati tu kaznu. Ovlascenja su takva da mogu da ti napisu kaznu za parkiranje na trotoaru a sreca je sto ti nisu (a mogli su) napisali kaznu za zauzimanje javne povrsine koja krece od 30 000din (kao da si kiosk postavila)...

Inace, ako ne smetas pesacima i mogu da prodju zene sa kolicima za decu, invalidi i sl - ni jedan jedini saobracajni policajac ti nece napisati kaznu za parkiranje na trotoaru (jer imaju takvu direktivu), a to sto se komunalci prave pametni to je smejurija :) Inace, verovatno ti je slikao motor pa nemoj pokusavati da se vadis po pitanju pozicije i lokacije motora jer verovatno nece proci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@JovanovicZMaja

 

Komunalna policija obavlja poslove koji se odnose na:

 

- neposredno održavanje komunalnog i drugog zakonom uređenog reda od značaja za komunalnu delatnost, na mestu održavanja reda, sprečavanjem narušvanja, odnosno, uspostavljanjem narušenog komunalnog reda, a naročito:

 

  • sprečavanje ometanja u vršenju komunalnih delatnosti i zaštita komunalnih objekata od prljanja, oštećivanja i uništavanja;
  • zaštita površina javnih namena od bespravnog zauzeća i oštećivanja (ostavljanjem vozila, stvari i drugih predmeta, zapreka za vozila, postavljanjem privremenih montažnih objekata i slično);

 

 

http://www.beograd.r....php?id=1404412

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 enduro

Ma trotoar je tu širok sigurno 6 metara, jednom sam čak i naišla kad je saobraćajac zagledao te motore pa mi je samo odmahnuo glavom i otišao...

 

Kapiram da nema veze ali ti motori svi stoje i dan danas, a čak ni ja nikad posle nisam dobila još kazni.

 

Sa druge strane ako u gradu imaš 10 000 motora a sve ukupno 5 ili 6 onih stubića za motocikle i bicikle a parking servis ne obrađuje moto registracije kroz sistem naplate kako uopšte trebaš da se parkiraš regularno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ma trotoar je tu širok sigurno 6 metara, jednom sam čak i naišla kad je saobraćajac zagledao te motore pa mi je samo odmahnuo glavom i otišao...

 

Kapiram da nema veze ali ti motori svi stoje i dan danas, a čak ni ja nikad posle nisam dobila još kazni.

 

Sa druge strane ako u gradu imaš 10 000 motora a sve ukupno 5 ili 6 onih stubića za motocikle i bicikle a parking servis ne obrađuje moto registracije kroz sistem naplate kako uopšte trebaš da se parkiraš regularno ?

eto ti deo koji jćeš da napišeš u izjavi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Inace, verovatno ti je slikao motor pa nemoj pokusavati da se vadis po pitanju pozicije i lokacije motora jer verovatno nece proci...

baš i treba da traži da vidi dokaz. Da ta fotka stigne do sudije šanse su manje od 5%.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2494 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Sa izbegavanjem možeš da dobiješ fiktivnu adresu pa da imaš problema posle u SUP-u pri registraciji, prenosu ... Nisam pravnik pa ne mogu da ti dam pravi savet po pitanju izbegavanja. Da plaćaš advokata - skuplje od same. kazne. Jedino ako imaš nekog poznanika pa da te besplatno savetuje i napiše prigovor tj žalbu. Ako izgubiš sudske troškove advokatu plaćaš ti a ne sud a i ako dobiješ ne znam da li bi država nadoknadila sudske troškove tvom advokatu jer ovo nije parnica već napisana kazna. Opet se ograđujem od ovih mojih izjava jer nisam advokat.

 

Po meni ili plati i ne štrecaj se kad ti neko pozvoni na vrata ili se štekuj dok ne zastari. Koliko sam čuo sad je perio zastarelosti podignut na 4 god. Da li to tebe kači ne znam ali proveri i to. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 690 enduro

:)

 

Kako to uopšte izgleda? Ja odem tamo sudija mi pročita kaznu. jel me pita za izjavu? jel me pita išta? :D

jel mogu da dođem sa unapred napisanom izjavom ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Aha, pa ti prvi put ideš... :)

 

Ma bre samo formalnost. Ne brini, ne biju. Ne moraš da se pripremaš.

 

Prekršajni sudija ti pročita prijavu napisanu od strane (komunalnog) policajca, ti kažeš svoje viđenje i to je to. Odluku sudije dobiješ u koverti na kućnu adresu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja