Jump to content

Moto Zajednica

aerox 50 2t blokade

Recommended Posts

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Posto juce devojka kupila motor, decko koji ga je prodao reko je da ima blokadu na variomatu. Gde je ta blokada, znam samo da treba da bude prstence neko, ali kako da je skinem :D. Jos bolje ako neko ima sliku..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

U sustini lako je skinuti tu blokadu,problem je ako nemas odgovarajuci alat.A od alata ti je potreban blokator radilice ili jos jednostavnije pneumatski odvijac.Skines prvo deklo variomatskog prenosa (ono sto je na njemu kurbla) zatim odvrnes maticu na variomatu(sa leve strane) kada poskidas sve drangulije sto drzi ta matica dolazis do kaisa,skines i njega na osovini ces videti matalni prsten(to je ta blokada) njega skines i sve vratis obrnutim redom i zavrsen posao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Koliko on uopste ima blokada? Ja sam ga kupio novog, skinuta je jedna blokada u servisu nako 2 hiljade km i sada je max brzina malo ispod 70km/h. Znam da moze da ide i 80 pa kontam da ima jos blokada negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

na auspuhu imas na samoj grani imas ,, slepo crevo`` otkacis to crevo , i na grani izeces i zavaris tu.2. Na varijatoru prsten . 3. Trebalo bi da ima na samom izlazi iz cilindra tj na ulazu u granu konusno suzenje ili malo parce metala koje se turpijom skine. Ovaj motorcic sto je ona uzela je uvezen iz CH pa je limitiran na 50km/h danas cu da skine tu blokadu na varijatoru, cim saberem alat iz garaze :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

I meni je bio fabricki na 45km/h. Mada necu skidati ostale blokade mislim za tih 10-15km/h sacuvacu masinu. E sad gde su oni skinuli blokadu nemam pojma verovatno na varijatoru samo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja