Jump to content

Moto Zajednica

Kompresor za farbanje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nije niko ništa ponudio, ništa po oglasima nije bilo prihvatljivo i kupih nov kompresorić, 6 rata, 2 godine garancije, Đuntinica se otvorila :zvizduk:. Tokom razrade, sa otvorenim ispustom na rezervoaru od 50 l pritisak je konstantan od 3 bara, od 0 bara do 8 stiže za oko minut i po što će za neki HVLP ili još bolje LVLP pištolj savršeno zadovoljiti ne samo za hobi namene. Kupljeno u Wobyhausu.

 

duvaljka_zps1svfvk2n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Ja sam razumeo da tražiš nešto bolje. Ovakvih je na buvljaku bilo za 130- 150 evra. Može njime skoro sve osim iole ozbiljnijeg peskiranja.

Neka te služi lepo i dugo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam razumeo da tražiš nešto bolje. Ovakvih je na buvljaku bilo za 130- 150 evra. Može njime skoro sve osim iole ozbiljnijeg peskiranja.

Neka te služi lepo i dugo.

 

Polovni su od 120€, neretko i 160€, sve to bez garancije kao i sa buvljaka, mislim na dvoklipne. Masa tih novih dolazi kao felerična od preko iako su novi tako da kupovina u radnji i sa punom garancijom vredi jer su sve makine ove vrste kineske. Dugo nisam držao pištolj u ruci, solidno sam nekad špricao, a sada sam iznenađen kako se dobro radi sa 2K bojama pa sam sam sebe unapredio u lakirera bez sve šale. U proteklih nekoliko meseci sam baš dosta farbuckao i iznenađen sam rezultatom. Imam mali i veliki pištolj HVLP i radim sa 2-2,5 bara pritiska a to će ovaj kompresor da napoji bez problema. Lagan je i sam mogu da ga unesem u gepeg od kola što mi je bio jedan od uslova. Takođe mi dosta treba za izduvavanje kad nešto radim i nađoh tanak luft pištolj, pravi mehaničarski, košta cca 500 kinti, gumiran, tako da neće da oštećuje naokolo. Kad bi radio po ceo dan sigurno bi trebala bolja makina, zapao mi za oko jedan Metabov polovan, sličan motor al 450€. Zanimljivo je da sam pokušao od par prodavca polovnjaka da zatražim da mi omoguće da probam kompresor 5 minuta po prijemu brze pošte, svi odbijali ali lično garantovali što je besmislica, tako da novo je ipak novo.

 

Hvala, more da ja služim njega, mora mu napravim zaštitnu kutiju. Što se tiče peskiranja, imam dvojicu profi peskara a i nagovaram našeg brata da mu sklepam jednu mobil komoru pošto ima pravi farbarski kompresor, pa iskreno nemam neku preku potrebu da lično peskiram ali ću probati i na ovom kompresoru svakako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Mile svaka cast sad si postao univerzalan. Radis i mehaniku i elektriku i farbanje ! Ima li nesto da ti ne ide? Ha ha ha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mile svaka cast sad si postao univerzalan. Radis i mehaniku i elektriku i farbanje ! Ima li nesto da ti ne ide? Ha ha ha

 

Hvala, strujom ipak ne umem da se bavim al imam neko znanjce dovoljno da znam šta hoću tako da ljudi sa kojima sarađujem znaju šta treba da mi urade, mislim na elktro majstore i elektroničare, a nikako mi ne ide da zarađujem lovu.

 

Kad se već oglaščić pretvorio u temicu na neki način, pitanje, gde naći ulje za kompresor? Naime, ulje za ovu namenu nije isto što i obično motorno ulje i ne dolazi u obzir da to sipam, a hoću odmah da ga zamenim jer je ovo u kompresoru ko zna koliko staro i kinesko. Kompresor ima stalnu pojavu vlage i uprošćeno, dolazi do štetnog taloga ne samo u boci već u potisnom vodu i samom cilindru. Praktično to ulje ima nešto drugojačiji standard. Kod omiljenog Fuksa ima tih usko namenskih ulja ali su pakovanja velika, upravo debatujem sa njihovim tehnologom u prodaji šta činiti za indivudalne male korisnike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Bilo nekad na JP pumpama, ali nisam skoro uzimao. Prodaje se baš tako, kao ulje za kompresore. I da, za farbanje ti treba i filter za vodene i uljne pare na vazdušnom vodu ka pištolju. Povremeno (ja uvek posle upotrebe) treba odviti slavinicu na dnu rezervoara da iscuri kondenzovana voda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Bilo nekad na JP pumpama, ali nisam skoro uzimao. Prodaje se baš tako, kao ulje za kompresore. I da, za farbanje ti treba i filter za vodene i uljne pare na vazdušnom vodu ka pištolju. Povremeno (ja uvek posle upotrebe) treba odviti slavinicu na dnu rezervoara da iscuri kondenzovana voda.

 

Podrazumeva se da posle rada rezervoar mora da se ispusti i ostane otvoren da bi se isušio i još bolje bi bilo da se nakon sleganja magle uključi malo kompresor i protera čist vazduh kroz filter i čitav sistem. U Wobyhausu ima pripremna grupa ali koje se montira na zid pa ću naći nešto što ide direktno na kompresor. Na pištolju koristim mali stakleni filterčić sa taložnikom i oduškom da bi se dodatni kondenz koji nastaje u samom crevu zadržao kao i eventalno neka nečistoća kad se zaboravi na filtere u pripremnom delu.

 

I ono što nisam znao, postoje zauljivači pneumatskih alata, izgleda isto kao filter i ide iz pripremnih, sipa mu se namensko ulje i putem fine magle podmazuje sklopove. Naravno, trebalo bi zato imati i posebno crevo za priključne alate al otom potom, retko sam ih inače koristio jer su veliki potrošači vazduha, no nove generacije troše relativno malo i trebalo bi da ovakav kompresorić može da ih tera bez problema, mislim prevashodno na biaks, brusilicu i šlajfericu.

 

Ima neke ponude kompresola ali osim Molovog i Nisotekovog i to sa velikom rezervom, o ostalima neću ni da pomišljam uz svo dužno poštovanje, ala neki biksoli- brendoli i sličnih imena. Inače me je Fuksov tehnolog upozorio da sastojci iz motornog ulja mogu negativno reagovati pri ovakvoj upotrebi i da ih ne koristim osim u krajnjoj nuždi, bolje i zejtin nego ništa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja