Jump to content

Moto Zajednica

Motor za pocetnika

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova

Posto sam se predstavio sad i da pitam ono zbog cega sam napravio profil i zbog cega pratim ovaj forum. Prvo treba da polozim to je prvo i osnovno i pitanja da pitam na koje mi niko iz moje okoline nije dao odgovor na ovo pitanje. Da li mogu sa 16 godina (kad polozim) voziti Aprili-u rs50 (posto ima manuelni menjac)? Evo ovako posto imam 15 godina otac je rekao da biram izmedju Tzr50 i Rs50. Svi ce reci malo je batali to (nemojte da se naljutite za ovo ali vecinom je tako) uzmi bar 125 ccm. Ja bih, ali kao sto sam naveo ogranicen sam na 50 ccm. Zato bih molio stvarno da mi date odgovor na ovo pitanje najvise me interesuje odrzavanje ova dva motora, ulje i potrosnja. Moj poznanik se kune u motor (rs50) da ne trosi vise preko 4.5l/100km (a ostali kazu preko 4 normalnom voznjom) kad ga bas gazi inace to je rs50 2000 replica. Znaci nisam zeleo skuter ni po koju cenu odma mi je za oko zapao rs50, nadam se da to nije pocetnicka greska probao sam par krugova apn i to je to znam brzine i to. Ali zato se ide na polaganje da bi naucili. Nadam se da cu dobiti adekvatne odgovor posto je takav i forum clanovi su ozbiljni i imaju iskustva to mi je najbitnije! Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

E sad ne znam tacno zbog cega si ogranicen na 50cc zbog caleta ili si pogresno razumeo nesto? Sa 16 godina mozes da polazes i "A1" sto ti je 125cc...Ako ti ne dozvoljavaju, to je druga prica. To sto si naveo za manuelni menjac je skorz nebitna stvar, voze se na AM (rs i tzr 50)

E sad odrzavanje...Oba motora su cvaje, sipa se mesavina tj. sipas odvojeno ulje i benzin pa se samo mesa (tu treba da se obrati paznja i da redovno kontrolises jel pravi smesu, jer hoce da rikne taj deo i onda ode motor u tri lepe..mnogi koji imaju malo starije cvaje iskljuce i sami prave mesavinu. Potrosnja na cvaji je mnogo diskutabilna stvar. Zavisi od monogo razlicitih stvari, jel ubacen neki kit, jel stavljena veca dizna, jel dobro ustelovan karburator, nacin na koji se vozi sve to utice na potrosnju koja moze bas da skoci i bude velika. Ovo su neke osnovne stvari sto ja znam, nisam nikad imao slican motor pa ne mogu bas lepo da ti kazem, ima ovde dosta ljudi pa mozes pitati nekog...

Evo na primer @ivan88 ima TZR 50 (valjda kit 80cc) on ce ti najbolje objasniti sve.

Pozdrav 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Evo posto sam popricao malo sa caletom on je rekao ovako 'Moze Yamaha yzf r125' Posto smo se zajedno slozili da sa 16 mogu izaci na polaganje vozackog ispita. Posto se sa 16 moze dobiti A1 kategorija onda smo odlucili da malo kubikazu povecamo....(Mislim da mi Yamaha yzf r125 nece brzo dosaditi..... Bas zbog toga sto ima malo vise kubika) E sad stvarno bih vas zamolio da mi neko malo vise da objasnjenja o ovom motoru. Koliko su cesti kvarovi...... Eto vidite promenilo se kao sto sam naveo u prvom postu nisam mogao da dobijem vise od 50ccm ali eto stvari su se promenile... Bio bih vam mnogo zahvalan na odgovorima posto je ovo ozbiljniji motor. (bar ja tako mislim.) :):D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Ja ne znam da ti kazem nista o tehnickim karakteristikama ovih motocikala kao ni o odrzavanju, ali mogu ti reci ovo:

 

 

Nemoj da ocekujes da ces u auto skoli da naucis nesto o voznji na 2 tocka. Ako budes imao srece naleteces na neki polustrucni kadar(instruktora) koji ce ti tu i tamo demonstrirati i objasniti neke stvari koje ces vezbati, ali najverovatnije ces naleteti na potpuno nestrucnog za voznju motocikla. Tako da skola ce ti biti kada sednes sam sutra sa dozvolom i krenes da vozis. U pocetku jako lagano dok ne upoznas motor. Nemoj da zuris, razmisljaj, prati situaciju oko sebe i uvek razmisljaj unapred i vozi defanzivno. Prati forum, slusaj savete iskustnih ljudi i pazi se losih saveta i komentara kojih nazalost ima i na forumu.Uslovi puta mogu da te iznenade i ugroze i sa 50,125 a i sa 600 ccm. Toliko od mene 1zdravo.gif

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: bice :)

Praticu ovu temu jer mene interesuju iste stvari, :zdravo: a sto se saveta za voznju tice, ne dozvoli da te povuce masina vise nego sto to dozvoljavaju uslovi puta, okruzenje u kojem vozis, SOPSTVENI UMOR, PAZNJA itd. I preporucujem da svako malo svratis i na crnu hroniku, pa gledaj da ne dozvolis da ti se desi ono na sta nailazimo tamo...Pazi, jer voznja motorom nije samo dodavanje gasa, agresivno preticanje, guranje u saobracaju, naleganje u krivinama itd. Imas mozga, shvatas sta kazem. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Ja ne znam da ti kazem nista o tehnickim karakteristikama ovih motocikala kao ni o odrzavanju, ali mogu ti reci ovo:

 

 

Nemoj da ocekujes da ces u auto skoli da naucis nesto o voznji na 2 tocka. Ako budes imao srece naleteces na neki polustrucni kadar(instruktora) koji ce ti tu i tamo demonstrirati i objasniti neke stvari koje ces vezbati, ali najverovatnije ces naleteti na potpuno nestrucnog za voznju motocikla. Tako da skola ce ti biti kada sednes sam sutra sa dozvolom i krenes da vozis. U pocetku jako lagano dok ne upoznas motor. Nemoj da zuris, razmisljaj, prati situaciju oko sebe i uvek razmisljaj unapred i vozi defanzivno. Prati forum, slusaj savete iskustnih ljudi i pazi se losih saveta i komentara kojih nazalost ima i na forumu.Uslovi puta mogu da te iznenade i ugroze i sa 50,125 a i sa 600 ccm. Toliko od mene 1zdravo.gif

 

Hvala na odgovoru, dosta znaci bilo kakav odgovor od iskusnog motocikliste. :D Naravno forum pratim od pre, ali sam skoro napravio profil zbog pitanja naravno posto zelim da znam neke osnove pre nego sto krenem u kupnju motora, sta je dobro sta nije ... I sve jos sto jednog pocetnika moze da zanima. Hvala jos jednom.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Dt 125R

YZF r125 ti je cetvorotaktni motor tako da neces morati brinuti o mesavini, ne znam kolika je potrosnja za taj motor ali sigurno sto znam de nece biti preko 5l, ja vozim yamahu dt 125 2t motor u pitanju i nikada mi nije trosio vise od 5l. Posto vidim da volis sportake najbolje yzf r125 dugotrjanija masina zato sto je 4t, dok kod drugih 125-ica dvotaktnih sportaka motori vrte preko 15000 o/min tako da puno vise trose takodje i brze se kvare, i nisu za gradsku voznju niti za pocetnike, da bi ga normalno vozio moras drzati iznad 7k dok 4t povlace u samom startu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: tu sam blizu
  • Motocikl: KTM smT 990,YZF R6.WR125X

Ja ti imam wr125x 2014god,ista masina malo drugaciji prenos.Sve u svemu masinica je bas izdrzljiva,ali pod uslovom da je servisiras kako valja,naci na 2500km ulje,na 5000km provjera ventila,na 8000 izmjena filtera vazduha i slicno evo ja sam se sit navozao,tako da ne mozes pogrijesit sa tim agregatom,a sto se tice snage dosadice ti nakon 15 20 dana,posebno sportak.. :D pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Hvala na odgovorima. Samo me interesuje visina sedista cuo sam da je mnogo visoko, a ja mnogo nizak to me za sad najvise brine.... :ups: A sad brzina i nije neki presudni faktor da mi dosadi, hm ne znam bas da li ce to biti ubrzo nakon kupovine motora ali mi ne treba veca brzina. :) A neke 2t masine koje trose mnogo mi ne idu u korist zbog razlike 20-30km/h. A i zvuk 2t masina nije bas hm prijatan (bar meni ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Dt 125R

Hvala na odgovorima. Samo me interesuje visina sedista cuo sam da je mnogo visoko, a ja mnogo nizak to me za sad najvise brine....

 

Koliko si visok? I koliko ja znam sediste nije visoko na tim motorima za razliku od enduro i ostalih motora posebno su te 125 jos manje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Hvala na odgovorima. Samo me interesuje visina sedista cuo sam da je mnogo visoko, a ja mnogo nizak to me za sad najvise brine....

 

Koliko si visok? I koliko ja znam sediste nije visoko na tim motorima za razliku od enduro i ostalih motora posebno su te 125 jos manje...

169-170cm :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

A i zvuk 2t masina nije bas hm prijatan (bar meni ).

Grešiš silno...

Mozda je i istina da gresim i to mnogo ali eto meni kao meni se ne svidja. Nije nam svima ukus isti i o tome ne vredi raspravljati, nadam se da se slazete sa ovim. Pozdrav! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Hvala na odgovorima. Samo me interesuje visina sedista cuo sam da je mnogo visoko, a ja mnogo nizak to me za sad najvise brine....

 

Koliko si visok? I koliko ja znam sediste nije visoko na tim motorima za razliku od enduro i ostalih motora posebno su te 125 jos manje...

169-170cm :(

ma mozes bre da vozis sta oces batali predrasude!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

I šta treba da radi kada dodje na semafor izmedju dva auta? Da im se naslanja na prednje gume Ili da silazi sa motora na svakoj raskrsnici, kada ga uhvati crveno svetlo. Da ne pričamo o padu motora u mestu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Dt 125R

Ja sam visok 170 i nemam nikakvih problema, osim sa krosevima malo spustis i resen problem. Vozio sam i r6 opusteno po meni bolje biti nekog srednjeg rasta za te r-ove nego visok 2m pa da se moras skupljati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ja sam visok 170 i nemam nikakvih problema, osim sa krosevima malo spustis i resen problem. Vozio sam i r6 opusteno po meni bolje biti nekog srednjeg rasta za te r-ove nego visok 2m pa da se moras skupljati...

 

Joj, ja sebi sa 176cm govorim da sam jako nizak, srednji rast mi je negde oko 180, a vecina mojih drugova oko 185-190-195, ja sam najnizi u drustvu.

 

Ako je 170 srednji rast, onda ja treba da skacem u vis od srece 0stabre.gif

 

Moja devojka je visoka 175, ni ne vidi se razlika izmedju nas dvoje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Ja sam visok 170 i nemam nikakvih problema, osim sa krosevima malo spustis i resen problem. Vozio sam i r6 opusteno po meni bolje biti nekog srednjeg rasta za te r-ove nego visok 2m pa da se moras skupljati...

 

Joj, ja sebi sa 176cm govorim da sam jako nizak, srednji rast mi je negde oko 180, a vecina mojih drugova oko 185-190-195, ja sam najnizi u drustvu.

 

Ako je 170 srednji rast, onda ja treba da skacem u vis od srece 0stabre.gif

 

Moja devojka je visoka 175, ni ne vidi se razlika izmedju nas dvoje...

 

Trudim se da moja visina ne utice na normalan zivot, ali kad vidis drugove iz odeljenja koji su svi preko 175+ jako je tesko :D Ali sta ces zato martinke cepnem visi sam 10cm :D Salim se ne nosim martinke :D .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ja sam visok 170 i nemam nikakvih problema, osim sa krosevima malo spustis i resen problem. Vozio sam i r6 opusteno po meni bolje biti nekog srednjeg rasta za te r-ove nego visok 2m pa da se moras skupljati...

 

Joj, ja sebi sa 176cm govorim da sam jako nizak, srednji rast mi je negde oko 180, a vecina mojih drugova oko 185-190-195, ja sam najnizi u drustvu.

 

Ako je 170 srednji rast, onda ja treba da skacem u vis od srece 0stabre.gif

 

Moja devojka je visoka 175, ni ne vidi se razlika izmedju nas dvoje...

 

Trudim se da moja visina ne utice na normalan zivot, ali kad vidis drugove iz odeljenja koji su svi preko 175+ jako je tesko :D Ali sta ces zato martinke cepnem visi sam 10cm :D Salim se ne nosim martinke :D .

 

Ne moras martinke :D, ali ja trazim obucu (patike) za leto, da imaju makar 3cm djon :D, odjednom su mi NIKE makserice postale lepe :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Ja sam visok 170 i nemam nikakvih problema, osim sa krosevima malo spustis i resen problem. Vozio sam i r6 opusteno po meni bolje biti nekog srednjeg rasta za te r-ove nego visok 2m pa da se moras skupljati...

 

Joj, ja sebi sa 176cm govorim da sam jako nizak, srednji rast mi je negde oko 180, a vecina mojih drugova oko 185-190-195, ja sam najnizi u drustvu.

 

Ako je 170 srednji rast, onda ja treba da skacem u vis od srece 0stabre.gif

 

Moja devojka je visoka 175, ni ne vidi se razlika izmedju nas dvoje...

 

Trudim se da moja visina ne utice na normalan zivot, ali kad vidis drugove iz odeljenja koji su svi preko 175+ jako je tesko :D Ali sta ces zato martinke cepnem visi sam 10cm :D Salim se ne nosim martinke :D .

 

Ne moras martinke :D, ali ja trazim obucu (patike) za leto, da imaju makar 3cm djon :D, odjednom su mi NIKE makserice postale lepe :D

Nije to sto sam najnizi u drustvo ali je vecina devojaka visa, ne mnogo ali se primeti... sra*e :( . Ali visina nije presudna Buhahah :D Necemo vise u off dobro je dosli smo do zakljucka da je sa 170cm moguce upravljati motorom. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Motocikl: Yamaha Dt 125R

Ja sam visok 170 i nemam nikakvih problema, osim sa krosevima malo spustis i resen problem. Vozio sam i r6 opusteno po meni bolje biti nekog srednjeg rasta za te r-ove nego visok 2m pa da se moras skupljati...

 

Joj, ja sebi sa 176cm govorim da sam jako nizak, srednji rast mi je negde oko 180, a vecina mojih drugova oko 185-190-195, ja sam najnizi u drustvu.

 

Ako je 170 srednji rast, onda ja treba da skacem u vis od srece 0stabre.gif

 

Moja devojka je visoka 175, ni ne vidi se razlika izmedju nas dvoje...

Ja sam rekao da sam ja visok 170 a ne da je to srednji rast, mada i po meni 180 sasvim dovoljno nisi nizak a nisi ni visok sve ima svoje prednosti i mane, ali jos ima da raste tek je 15god 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Ja sam visok 170 i nemam nikakvih problema, osim sa krosevima malo spustis i resen problem. Vozio sam i r6 opusteno po meni bolje biti nekog srednjeg rasta za te r-ove nego visok 2m pa da se moras skupljati...

 

Joj, ja sebi sa 176cm govorim da sam jako nizak, srednji rast mi je negde oko 180, a vecina mojih drugova oko 185-190-195, ja sam najnizi u drustvu.

 

Ako je 170 srednji rast, onda ja treba da skacem u vis od srece 0stabre.gif

 

Moja devojka je visoka 175, ni ne vidi se razlika izmedju nas dvoje...

Ja sam rekao da sam ja visok 170 a ne da je to srednji rast, mada i po meni 180 sasvim dovoljno nisi nizak a nisi ni visok sve ima svoje prednosti i mane, ali jos ima da raste tek je 15god 0namigivanje.gif

Ne tesi se :D, ja sam sa 14godina bio 175cm, sada sa 21 godinom sa 176cm, a razlog je MOTOR ! :D

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Ja sam visok 170 i nemam nikakvih problema, osim sa krosevima malo spustis i resen problem. Vozio sam i r6 opusteno po meni bolje biti nekog srednjeg rasta za te r-ove nego visok 2m pa da se moras skupljati...

 

Joj, ja sebi sa 176cm govorim da sam jako nizak, srednji rast mi je negde oko 180, a vecina mojih drugova oko 185-190-195, ja sam najnizi u drustvu.

 

Ako je 170 srednji rast, onda ja treba da skacem u vis od srece 0stabre.gif

 

Moja devojka je visoka 175, ni ne vidi se razlika izmedju nas dvoje...

 

Trudim se da moja visina ne utice na normalan zivot, ali kad vidis drugove iz odeljenja koji su svi preko 175+ jako je tesko :D Ali sta ces zato martinke cepnem visi sam 10cm :D Salim se ne nosim martinke :D .

 

Ne moras martinke :D, ali ja trazim obucu (patike) za leto, da imaju makar 3cm djon :D, odjednom su mi NIKE makserice postale lepe :D

Nije to sto sam najnizi u drustvo ali je vecina devojaka visa, ne mnogo ali se primeti... sra*e :( . Ali visina nije presudna Buhahah :DNecemo vise u off dobro je dosli smo do zakljucka da je sa 170cm moguce upravljati motorom. :D

 

Niko nije ni rekao da nije moguce upravljati motorom sa 170cm, ali prethodno moras da probas motor da sednes na njega, da vidis kako ti odgovara, da ne bi cupkao sa noge na nogu kao balerina, na semaforu, kao sta sam imao prilike da vidim...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja