Jump to content

Moto Zajednica

HONDA Silver Wing 400

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SWT 400

Pozdrav!

Imam problem sa prednjim svjetlima!

Ujutro kod prvog paljenja prednja svjetla normalno rade, nakon pređenih desetaka kilometara kad ga ugasim i ponovno nakon nekog vremena upalim, svjetla ne rade. Što bi moglo biti uzrok tome?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pozdrav i dobrodosao!

 

Prvo i osnovno je da se predstavis, ispostujes zajednicu kako bi zajednica ispostovala tebe.... to ti je Ovde.

 

Drugo, nisi trebao otvarati novu temu jer postoji ista o tvom modelu, te si u njoj trebao pisati il citati, mozda lezi odgovor.... to ti je Ovde.

 

Trece, vezano za problem koji imas oko oborenog svetla..... skini polugu prednje kocnice, odvi dva krstak srafa od prekidaca na kormanu, razdvoj i izvuci prekidac za paljenje.

Kad ga izvuces, rasklopi ga, ocisti kontakte, namackaj tanko mast koja trpi vecu temperaturu i sve vrati u prvobitno stanje..... resen problem.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SWT 400

Hvala na brzom odgovoru! Nisam baš spretan sa novim tehnologijama ( godina proizvodnje 1963 ) nemojte zamjerit, ako dolazite u ZG, javite se, popit ćemo kavu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ne taj metalni čep u koji ide ključ, nego plastični pokloplac koji ide preko tog čepa. Ajd ako ti nije teško, otvori taj poklopac pa slikaj. Na svim silverima koje ja znam taj poklopac landara.slobodno i mora da se drži rukom kad se toči gorivo. Meni se cak i otvara sam pri većim brzinama.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Nije isto kao i na mom silveru.  Kod mene, a i kod većine drugih kolega s kojima sam u kontaktu, ima neki polukružni lim na sredini tog plastičnog poklopca koji drži poklopac u otvorenom i zatvorenom položaju. Kod tebe je totalno drugačiji sistem, jel i tvoja Honda SW T-400 posle 2009. ili stariji model?

 

Taj lim je izgleda opasna boljka ovih skutera, ni na jednom nisam video da radi..ustvari uopšte ga i nema. Ne može ni da se nađe nigde, kolega Zigi011 i ja se ubismo od traženja... A užasno nervira što onako slobodno klapara i diže  se u vožnji. Još gore je što mora da se drži rukom kad se toči gorivo, jer pada sam. Ideja sa magnetom delimično rešava problem, ali nije to to. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SWT 400

Da, kod mene je totalno kontra i ja kad otvorim poklopac on sam sebe drži, otvara se prema sjedalu. Možda da skineš to sve skupa dole i probaš klještima malo stisnuti zub na limu, jer očito je taj feder lim držač poklopca .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ma problem je što uopšte nema tog lima.. a nigde ne mogu da vidim kako on ceo izgleda, pa da pokušam da napravim nešto. Verovatno ima neki zub na krajevima gde se bravi na plastici. Na ovim klipovima se ne vidi taj deo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Tanjirasta opruga ili spring clip.

Sad izguglaj neku. Obicno to dri poklopce na šatulicama i kutijama za nakit. Kutije za naocare, cak i drzi staklo fara na autima gde bas staklo a ne plastika. Npr mercedes w124.

 

Guglaj. Naci ces...   

 

Hint: Honda sw-t400 gas cap cover ili gas cap cover clip...

images.jpeg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1666 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

To je mozda problem kod novijih modela, na starom nikog neznam da je imao tih problema a znam dosta vlasnika..

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Da, da , noviji modeli imaju taj problem, i to svi koliko ja znam. Vidis kod kolege Mkpower na starijem modelu  je totalno drugačiji način otvaranja.

 

Moj je SW T-400 2009.godište.

 

@MaxiS  Hvala, sad bar znam kako se zove.  :)

20201107_142014.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SWT 400

Prvo da se zahvalim kolegi Satelis-u na svjetu, danas sam sredio svjetla na mom SW!

Podešavao sam omjer zraka i benzina i ovo je rezultat nakon pređenih dvadesetak km po gradu.

IMG-20210122-WA0006.jpg

IMG-20210122-WA0005.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650
Da li je neko skidao onu prednju Y masku između farova? Koja je procedura za skidanje?Nisam video neke vidljive štafove za skidanje, pa pretpostavljam da se drži na žabicama, ali bi trebalo da ima bar neki šraf..
 
Na šta da obratim pažnju kad skidam, da li su te žabice osetljive i da li lako pucaju?
Da odgovorim samom sebi možda ce nekom trebati.
Danas sam bezbolno i sa hirurškom preciznošću skinuo prednju Y masku na mom silveru
Ima samo dva šrafa s prednje strane, prema vozaču, sakrìvena izmedju resetkica ventilacije.
Kad se oni odšrafe, ostaju tri žabice koje se izvuku relativno lako, ali tako sto se cela maska polako svuče na dole i prema spolja. Na kraju ima jedan zub skroz dole između farova koji se s donje strane otkači i ... maska je slobodna.

Vraća se obrnutim redosledom, prvo se zabravi donji zub između farova, pa se onda polako navuče na mesto.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Da se i ja zapljunem u temu :)

 

Od pre nedelju i po dana sam postao vlasnik sw-t 400. Vreme je bilo da se vratim u maxi skuterase. 

 

Pazario sam inace belu hondu iz Leskovca. Video sam da ima neke sitnice da se srede ali mehanicki, zvuk i rad motora kao i ubrzanje i jos po koja sitnica,  sve super.

 

Inace sad je na redu promena ulja i filtera ulja, zamenio bih i ulje u menjacu ( diferencijalu valjda ? ). Koje ulje preporucujete iz nekog vaseg iskustva ? Ja sam kod malo ozbiljnijih masina koristio Bardahl i Ipone , ali je to opet druga klasa i tip motora.

 

I koje ulje za menjac i koja kolicina :) hvala unapred.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Neka ti je sa srećom. Znam taj motor, i ja sam isao da ga gledam. Imao je taj prodavac dva silvera, beli i crni. Pretpostavljam da si na ovu mislio

 

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

 

 

 

5d1407584665e7e41a8181b4cf46ed99.jpg4837c6318bf5971c16e925bd3d34ed0d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja