Jump to content

Moto Zajednica

Zabrana - 8 meseci

Recommended Posts

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

sta ce im dokaz, rec njih dvojice se vise racuna nego njegova, ako mislis da ide na foru da se pravi blesav da nije bio on jer nema fotografije/snimka

Ne računa se njihova reč više,to je nekad bilo. Danas se najviše računa fotografija kao dokaz. Naravno,ako vozac ima kacigu i nevidi se tablica,nije moguće utvrditi ko je vozač. U principu najviše zavisi od sudije. Tesko da se sada može nešto učiniti,trebalo je kod sudije pre donošenja presude osporiti fotografije kao dokaz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Maxx 125

Ja sam 1 septembra slikan da sam preticao na punoj liniji, a sad 26 marta mi stigla zabrana za sve kategorije (3 meseca).

Ne znam za to da ti daju zabranu samo za jednu kategoriju, ja sam pereticao motorom onda je trebalo samo za A da mi daju zabranu0stabre.gif.Ako je tako da li mogu da se zalim?

Mene su zapisali 06.10.2013.g., presuda donesena 24.03.2014.g. a koverta stigla 26.03.2014.g.Pise da se zabrana odnosi na "A" kategoriju, procitao sam u zakonu da ako si zapisan po starom (kao ti i ja) sudi se po starom zakonu tj. za sve kategorije treba da vazi zabrana a sto su meni po novom nemam pojma al HVALA im.Mada meni to i ne znaci mnogo jer kola nemam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Sada mi je jsasniji clanak u nekom strano casopisu o nekom renou na struju koji lici na auto ima dva sedista a vozi sa a kategorijom i novinar je objasnijo da je to izvrsna alternativa za vozace koji su pod zabranom voznje :) a potrebno im je vozilo za vreme zabrane

 

http://www.renault.co.uk/cars/electric-vehicles/twizy/twizy/index.jsp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova

Marcone, registracija nema veze sa tvojom dozvolom, registrujes vozilo kao punoletno fizicko lice a ne kao vozac..

 

 

Da li moze auto ili motor da se prenese i registruje na ime coveka koji ima zabranu upravljanja(oduzetu dozvolu)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

a što se tiče zabrane ... i propuštene sezone ... prvo da ti stigne presuda , pa platiš , pa odneseš u sud priznanicu ... pa tek onda ( kad stigne ) sud obavesti policiju a oni kad se sete obaveste tebe pisamcetom da ti počinje zabrana od tada i tada ... što će reći ( u mom slučaju ) da može da ti se desi da prođe i godinu dana dok ti ne stigne pismo iz policije da si ' u kazni ' ... uzgred i ja sam vozio " sa neodgovarajućom kategorijom " i to povlači automatski osam meseci ... pa jebem im sve po spisku - puna linija tri meseca a A1 osam meseci ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

ponovo se uzima samo kategorija a zabrana se odnosi na motocikle, dakle, sve A KATEGORIJE

Juce sam bio da izvadim novu dozvolu i da mi upisu novopolozenu punu "A" kategoriju, predam sve lepo, kad ce meni salterska sluzbenica : Hvali vam jos jedna uplatnica od 670din. za upis nove kategorije...Reko dobro idem da uplatim i zavrsim to sve, sto me izadje oko 2400 sa sve provizijama, mislim se u sebi: Hebem ti i R.A.T. i kovani novac i sve u .......

Elem, razlog mog kuckanja ovde je sledece:

Stizem kuci kad ono stigla koverta u istom danu :(:(.Osudjen sam 20.000din, zabrana upravljanja motornim vozilom "A" kategorije 8 (osam) meseci 0plac.gif.

Po novo zakonu sad od marta su ponovo podeljene kategorije, dakle nema vise zabrane na sve kategorije.

Zna li ko od vas jel to vazi za "A1", "A2" i "A" ili samo za "A"?

Mislim da su u presudi trebali da naglase lepo A1,A2,A ako vazi za sve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

Ja sam 1 septembra slikan da sam preticao na punoj liniji, a sad 26 marta mi stigla zabrana za sve kategorije (3 meseca).

Ne znam za to da ti daju zabranu samo za jednu kategoriju, ja sam pereticao motorom onda je trebalo samo za A da mi daju zabranu0stabre.gif.Ako je tako da li mogu da se zalim?

Mene su zapisali 06.10.2013.g., presuda donesena 24.03.2014.g. a koverta stigla 26.03.2014.g.Pise da se zabrana odnosi na "A" kategoriju, procitao sam u zakonu da ako si zapisan po starom (kao ti i ja) sudi se po starom zakonu tj. za sve kategorije treba da vazi zabrana a sto su meni po novom nemam pojma al HVALA im.Mada meni to i ne znaci mnogo jer kola nemam...

 

Kada se promijeni zakon, uvijek se koristi zakon koji je povoljniji za optuzenog. Bilo novi, bilo stari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

dobro si prosao, mene su uhvatili bez kategorije krajem 2011, sredinom 2012. stigne mi resenje na 14 poena, 8 meseci zabrane i 120.000,00 jebenih dinara. Naravno, ulozim zalbu i posto nisam imao prekrsaje predhodne dve godine i u meduvremenu sa polozio za A smanje mi na 50.000,00 dinara po resenju koje je stiglo u januaru 2013.

Ono sto je neverovatno je da u resenju pise da ono postaje pravosnazno posle 15 dana i od tog dana pocinje zabrana upravljanja od 8 meseci. Ja cele prosle godine mislio da nemam dozvolu, kad pre tri dana meni panduri na vrata, kazu samo da urucimo zabranu uprvljanja od 8 meseci koja vazi od tog dana, poludeo sam. I sad sam angazovao advokata, da vidim sto me jebu vec 3 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Maxx 125

Vidi sa advokatom, video sam negde da ako od pravosnaznosti presude prodje godinu dana onda ne mogu da izvrse zastitnu meru tj. da ti uruce zabranu.Sto su ti dali poene?Meni nisu dali poene, pise da poeni mogu da se daju samo ko ima dozvolu, nisam imao A kategoriju i nisu mi dali poene...

Javi sta si napravio kod advokata :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

auuu braticuuuu...uzas....moj savet da ne vozis dok ne budes sto posto siguran i proveris sa nekim ko zna , ali kazna za upravljanje pod zabranom je BOLES' ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Maxx 125

Danas sam bio na tehnickom da pitam da li mogu da registrujem motor ako nisam platio ovu kaznu ( kao sto sam napisao u prvom postu, stigla presuda 26.03.2014 i od tad nista vise nije stiglo) i on mi kaze da ne zna nikad ga nisu kaznili i ne zna da li treba da stigne pravosnazna presuda. Posle svratih do supa da pitam na salteru isto to i ona mi rece da ne moze da proveri dok ne prodjem proceduru tj, dok ne uplatim sve za registraciju i odem da podignem nalepnicu, tek tad se vidi jer je takva ,,maska".

Sutra idem da uplatim to i bas me zanima sta ce da mi kazu kad odem po nalepnicu.

Zna li ko od vas da li treba da stigne jos jedno pisamce sa konacnom presudom ili sam bio obavezan da platim to jos pre 15-20dana?

Sta mislite, da li cu uspeti da registrujem ili me vode u prdekanu?:lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Pazi verovatno ces sad moci, jer i meni su kad su me kaznili stizale presuda, pa zalba od MUP-a, pa tek onda pravosnazna presuda. Do tada sam uredno registrovao auto, vozio kola. Onda mi je jednom stiglo resenje za oduzimanje dozvole, pa keva rekla da ne zivim tu, dala im drugu adresu gde nisam prijavljen, trazili me tamo nisu me tada nasli, i stavili fiktivnu adresu, e zato ove godine nisam mogao da zavrsim registraciju preko Losmija, pisalo u sistemu da se javim u stanicu policije. Otisao tamo resio tu peripetiju i registrovao auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Da te nebi navatali na salteru, prvo odes u mup i tamo trazis da ti provere koje kazne imas a da nisu placene, ako imas neku kaznu u sistemu oni ti daju papir sa kojim ides kod sudije za zijan i na salteru pisarnice ti daju uplatnicu za tu kaznu. Na tebi je da li ces da odes da platis ili ne. Ako uplatis kaznu odes ponovo u mup gde su ti izdali onaj papir i tada oni poniste to u sistemu i nemas problem na salteru. Prednost kod ovog nacina je da mozes da vidis za koliko te para jure pa mozes da odlucis da li da platis ili ne, a ukoliko te navataju na salteru moras sve da platis ili ode u prdekanu dok neko umesto tebe ne izmiri dug.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Lepo je neko već jednom rekao...ako imaš zabranu i ako već ne možeš da se suzdržiš od vožnje, onda samo lagano, ful oprema,upaljena svetla, bez glupiranja po putevima, bez jurcanja, turiranja i alkohola...poštuješ propise i neće te nikad zaustaviti...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Iskreno, ja ne bih razmisljao o voznji, pogotovo ne motora, mnogo su vece sanse da ce te zaustaviti.Pre oduzimanja dozvole, u toku postupka, zaustavili su ,e 3 ili 4 puta u toku leta, i to u voznji, samo me prati i ukljuci sirenu, pri tome puma oprema. A juce kroz kraj prokrstario plavi na motoru, ja u kolima vozim klinca, povredio sam nogu inace bi se prosetali, a naravno pod zabranom sam, odsekao sam se.

 

Moj savet ti je batali to, ako te uhvate,veca kazna, ode dozvola na duze, placanje onog kursa itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Maxx 125

Registrovao sam1moto3.gif.Pitao samu u policiji da me provere, rekose mi da sam cist i to je to.Jos nemam zabranu a kad stigne sigurno necu da vozim1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07

Pozdrav drugari,
da li se nesto menjalo po pitanju kategorije i zabrane voznje? Ocekujem zabranu od mesec dana, posto sam prekrsaj napravio sa “B” kategorijom da li cu smeti da vozim motor?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja