Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko aprilie tuareg 600

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova

naime imam problem sa freelaufom, nabavio rolnice odradeo zupcanik koji je bio malo ostecen ( varenje obrada cementirannje pa kalenje) posle kaljenja pojavila se mala rupica majstor mi kaza da to nista nije strasno i ne utice na rad, medjutim pri prvom startovanju sve je bilo okej zavrteo ja par puta i od jednom nije hteo vise misleo sam slab akumulator, probao na kurblu i cuo kako se pokrece anaser.Otvorio dekli i vido da je freelauf zakovao rasturio medjutim u unutra sve okej nista nije slomljeno, kada rukom probam sada je okej ali neznam sta ga je blokiralo dali je nesto lose sklopljeno ili je ta mala rupica razlog. I gde se moze naci polovan 1 zupcanik prvi na freelaufu, za ceo polovan sklop mi je trazeno 80.,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

vido sam zupcanike oni su losiji od mog zato je cena 80e. dali neko zna kako se postavljaju rolnice kod freelaufa ima dva majstora kod mene jedan kaze da zeger osigurac na rolnama ide spolja drugi kaze unutra. dali neko zna pravi raspred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

Na Pegasu zeger osigurac ide sa spoljne strane sigurno, tako da pretpostavljam da je i tu. Probao sam da ubacim ceo frajlauf kontra (zeger unutra), ali onda je mnogo tesko da se ugura jer nije predvidjeno tako, i onda naravno nece da zavrti motor jer je naopako okrenut. Bitno je i kako su valjcici bili okrenuti u celom vencu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Baš sam sređivao frajlauf na tuaregu pre mesec dana. Bio je labav onaj feder što drži "rolnice" na frajaufu pa sam ga malo skratio da ih više stisne i sad pali ko metak. A inaće se vrlo lako pogreši smer okretanja frajlaufa jer može da uđe na obe strane. Osigurač ide spolja svakako da drži frajlauf na mestu.

 

IMG_0310Small.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Ima spoj. Odvrneš i skratiš deblji kraj za 1-2cm i ponovo uvrneš. Evo link sa nekog MZ foruma jer Rotax iz tuarega je išao u MZ-a.

 

MZ

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650, MZ ETZ 251

Nisam to primetio na staroj oprugi, a na frajlaufu za Pegaso sam stavio novu, sa semeringa, malo je teze usla u valjcice ali radi sasvim ok, ne pravi nikakav otpor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Kad smo već kod Tuarega, da li neko zna koliko treba da bude plovak u karburatoru. Visina plovka kad je skroz zatvoren? 16, 18 ili 24 mm? Kao na slici...

post-2957-0-56496000-1396556515_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Motor je radeo perfektno, naime pre nedelju dana jednostavno izgubio struju, podigo sam rezervoar i osrafio bombinu i maloa promrdao kablove pored nje, motor je upalio . Nedelju dana radeo bez problema jutros otiso na posao upalio iz prve. Kada da krenem kuci nije hteo da upali svecica opet nema struju digo rezervoar malo cacnuo po kablove primetio da kada bombina visi nekad da struju nekad nece, vratio bombinu na mestu,ali ovog puta bezuspesno. Naime ceo dan je bio na suncu, obicno ga drzim u hladovini. Na governalu ima dugme za gasenje motora prilikom pada, gledao i njega ali mala vajda. Dali moze neko da mi pomogne oko ovog problema. Najblizi majstor mi je 20 km, ai motor nije registrovan. hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja