Jump to content

Moto Zajednica

Preko Fruške Gore

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

J.b.m ti računar i ko ga izmisli... jedno deseti put kucam tekst i kao obrađujem fotografije i nikako da

uspem. Ona dva teksta su mi otkucali učenici a ovaj nabadam sam...

E tako, pa da počnem...

Nedelja, jutro koje obećava kišu, pravo vreme za drugu polovinu oktobra. Pošto se pola leta nisam vozao,

jer sam bio bez motora, na put, pa nek padaju sikire. Cilj me je da pređem oko 150-200 km, ali putevima

kojima nisam išao i mestima kroz koja nisam prolazio.

Pošto mi je relacija Šabac- Novi Sad preko Iriškog Venca dosadila, a zanima me Fruška Gora, odlučujem se

za relaciju Šabac, Sremska Mitrovica, Ležimir, desno, obroncima Fruške Gore, Venac i nazad.

Do Mitrovice prokine po koja kap, a ja se i dalje nadam neće, neće pasti. Kratka pauza za kaficu, ljuta mašina

parkirana i spremno prevaljuje prve kilometre...

1SDYI_sn202540.jpg

Kratko proučavanje karte, izlazim iz grada i kišica počinje da rominja.

a3wUT_sn202541.jpg

Kako kilometri prolaze, kiša polako prelazi u pljusak.

XGZQ1_sn202542.jpg

Ubrzo prolazim kroz Ležimir i prvi utisak je da ovo više podseća na planinsko selo nego na klasično  mesto

u Vojvodini. Posle veoma strmog dela puta uz Frušku Goru, dolazim do raskrsnice sa motivima koji više, uopšte

nisu urbani. Sama pomisao da sam pre samo sat i po vremena živeo gradsku svakodnevnicu, ispunjava ovo

mesto svojom neobičnošću.

HC15J_sn202543.jpg

Posle skretanja desno, vozim se prelepim predelima koji više podsećaju na Romaniju i daju privid da sam negde

daleko u planinskim vrletima, a ne samo stotinjak kilometara od kuće.

n72PY_sn202544.jpg

Ali posle desetak kilometara, **magla svuda, magla oko nas iz daljine jedva čujno dopire tvoj glas**

upIzW_sn202546.jpg

I tako sledećih 20-30km. Bacim pogled na komandnu tablu, goriva imam, pa i ovaj put se mora negde završiti.

I napokon Iriški Venac, normalno bez bajkera i posetilaca uopšte.

mm0Ck_sn202548.jpg

Onako polumokar, konačno oblačim kišno odelo i vidim da ubuduće nema ozbiljnijeg vozanja bez pravog kišnog odela.

Iako nevolim škembiće i nisam ih jeo ,,sto godina,, ovi mi ležu**ko budali šamar**. Stvarno su super bili...

sMG36_sn202549.jpg

I sada okrepljen i zagrejan, sad već po jakom pljusku, po dosadnom i sto puta pređenom putu, vozim se do Šapca,

preko Rume. U gradu sebe častim ,,krempiticom,, u kafeu Evergreen, posle kafom u moto klubu i već razmišljam

o novim putovanjima.

uH2Bv_sn202550.jpg

Definitivno gradim svoj stav u moto sportu i opredeljujem se za turističku varijantu putovanja.  U tome mi je

dosta pomogao ovaj sajt i mnogi putopisi koje sam pročitao. U tom cilju sam i ja napisao ovo ,,putovanjce,,

znajući sa kojim interesovanjem  čitam druge putopise i koliko me inspirišu i koliko uživam u njima...

E sad samo da pritisnem dugmence **pošalji** i valja će ovo doputovati da vas 

DRAGI MOJI DRUGOVI  I DRUGARICE BAJKERI... :)

POZZ... svim BJB

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12241 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Profesore majstore! :D

 

Svaka ti čast, nema te kiše, pljuska ni zimoće koja te može sprečiti da uživaš. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Mislim da je to bio neki vikend u oktobru, ili početkom Novembra. Sada sam nabavio dobro kišno odelo/ polo-competiton/ i jedva čekam da ga isprobam. Što bi rekao moj drug Bandža nema lošeg vremene ima samo loše opreme... Pomalo i koliko mogu ulažem u opremu, tako da bih mogao sezonu spremno da dočekam. Želja su mi duža putovanja sa ciljem. Ne mora to da bude po svaku cenu inostranstvo, ali da to putovanje ima smisao. Obići neko lepo mesto. kulturno , istorijsko, prirodne lepote...Ovako iz rukava, NPR.: Đerdapska klisura, Durmitor, Slovenija, Ohrid- Makedonija, Niš, More/Grčka, ili neko Hrvatsko ostrvo/ i tako dalje i bliže... spisak želja raste. Al samo da je zdravlja i sreće, pare nisu problem, para nema... :) Samo nek je želje, a mašta može svašta...

Ako neko ima zanimljiv predlog, slušam... :)

Pozz...BJB

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja