Jump to content

Moto Zajednica

Arača, zaboravljeno mesto

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Vojvodina

Na delu puta Novi Bečej - Novo Miloševo, kad se krene iz N.Bečeja, ima jedan pravac, kao u filmovima, samo pravo. Nekih osam kilometara se može žmureći, totalno pravo ide put. I onda pred Miloševom počinje par krivina, ali na samom kraju tog pravca ima jedna napuštena stanica, Crna Bara. Ima i selo sa istim imenom, ali nekih pedesetak kilometara dalje. I to preko nekoliko mesta, tako da ne znam zašto se tako zove. Ta stanica je sa desne strane.

rA24X_01an.jpg

 

I onda tim putem (jedini) ide se skoro 4 kilometara poljskim putem, vidi se već izdaleka - Arača

GC3q8_02ahq.jpg

 

I tu negde na blizu 4 kilometra ima skretanje desno i put pravo vodi na crkvu, isto se vidi jer nema ništa osim ravnice.

 

0GPbd_03aaw.jpg

Ovo je sa zadnje strane

 

9oaSE_04ak.jpg

 

Nekada je tuda tekao kanal i ovo je bila važna luka, više puta je sve rušeno i popravljano ali posle požara koji su podmetnuli turci još u "njihovo" doba nije bitnije obnavljano.. I samo je ova građevina ostala... I poneka flaša vina i cveće, dokaz da neko ipak misli na Araču.

 

4uRNO_05af.jpg

 

m66vE_07ae.jpg

 

mKAlI_06an.jpg

Drug Emil i ja, ja sam desno (kad tako objasnjavam uvek se setim one priče, bosanac i magarac na slici, pa bosanac objašnjava koje je on..)

 

PCoIq_08am.jpg

rezbarija na krstu koji je postavljen negde 1995, Novobečejci pomalo održavaju mesto...

 

zRZle_09ah.jpg

i na povrtatku kući, Novo Miloševo i deda koji je promašio ćupriju. A ima stojadina kao da je sad iz fabrike, garant nije nikad ni pokis'o...

Inače, ovo je bilo 22 maja 2006.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Vojvodina

a motor, bike ili tako nesto?

 

ukUtv_sabasaidskestrane.jpg

Ovo je ka istom cilju ali sa puta Bašaid-Novi Bečej. Neki naftaši su prošli pre mene. Ovaj put sam išao sam.

A to je moj dvotočkaš. Vozim i druge ali ovaj je lično moj od '98.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Vojvodina

Potkrala mi se jedna greska, tamo kad sam rekao

 

I tu negde na blizu 4 kilometra ima skretanje desno i put pravo vodi na crkvu, isto se vidi jer nema ništa osim ravnice.

 

Treba levo posle 4 kilometra a ne desno, nema desno. Ima samo levo prema crkvi koja se vec vidi kao da je na 100 metara i pravo prema putu Basaid-N.Becej. Ali los je put odande i duze je. Ta slika poslednja gde mi je bajs, to je odatle. A sa ove strane, Milosevacke put je ok. Klasican poljski (letnji) put. Prvom u grupi odlicno, posledjni bude pun prasine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja