Jump to content

Moto Zajednica

Kn filter stelovanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol

Naime stavio sam sinoc Kn filter na skuter,ali se on veoma gusio. To mi se vec desavalo samo sam u vecini slucajeva samo vratio fabricki. Sad bih zeleo da podesim tako da moze da ide i da se ne gusi. Da li neko moze da mi napise odnos usisa vazduha i goriva,i gde se sve to moze podesiti.  :) (izvinjavam se ako sam promasio rubriku,ali ovo mi je delovalo kao pravo mesto  ;D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: beverly 200

Nemas potrebe da stavljas kn filter na skuteru,to je sklaba masina...

To ti je filter za ozbiljnije masine ne za skutere...koliko sam upucen neznam dal ima za skutere..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AntiFabrikanT , 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: match not found

Ako je serijala, nemas potrebe stavljati  k&n filter jer neces dobiti ama bas nista sem dubljeg zvuka i (kad se lepo nasteluje) vece potrosnje.

K&N filteri ili ti pecurke /gljive kako ko voli da zove, se stavljaju kada se stavi 70cc da bi kroz karburator prolazilo vise vazduha u pravilnom odnosu sa benzinom. Ti sad treba da stavis oko 5-10 brojeva vecu diznu da bi ti smesa bila ok, ali za to moras proveravati svecicu. Srafovima na karbu se radi fino stelovanje smese, sto u tvom slucaju nece pomoci.

Savet: vrati serijski filter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol

Ja sam to sa svog skutera skinuo,ali moj drugar zeli da mu stavim to da ne bi isao kod majstora. Majstor ce to u sustini da mu namesti ali stavice mu 1000 gluposti a icice ne nesto mnogo brze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AntiFabrikanT , 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: match not found

Cast izuzecima, ali ja bih izbegavao majstore (kao sto i radim).. Ako je tvoj drug bas zapeo, stavi mu pecurku, ali neka ne ocekuje nista posebno..

I neophodno je da stavi vecu diznu i lepo nasteluje karburator...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Srki je sve rekao (napalio se covek na ovaj forum , sta ces XD).

Na skuterima (sem na setup-ima za trke) protocni filter je glupost, cista.

Ako bas navaljujes sa stavljanjem znaj da ce dobiti 1-1.5l vecu potrosnju i mnogo buke, skoro nista na snazi.

Potrebno je par dizni za stel karba i znanje.

Nista se ne moze reci na pamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: peda piccolo 50

Vidite ovako, meni se sundjer od filtera bas zamastio i crn je, vidi se da vazduh tesko prolazi.

Kada dam veci gas, pocne da se gusi i nekad probije do 50km/h. Juce sam bas skinuo poklopac i filter da probam i isao je 65-70 km/h. Da li ce on isto ovako ici kad stavim nov sundjer ili da uzmem kn filter?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Alo ljudi, kakvi crni kn filteri na 50ccm !

 

Drzite se fabrickog filtera, ako vas toliko muci, a hocete da izvucete nesto snage iz motora, preradite malo fabricki filter, skinite lulu gore sto ulazi, ali onda ce traziti malo vecu diznu, taman ce ici malo bolje, jer ce moci da guta to malo vise vazduha, i cuce se blago dublje. Jer bilo sta da se puno cacka na 50ccm oko filtera, on to nece moci da proguta, zato je KN filter na 50ccm glupost teska, nema sanse da proguta toliko vazduha koliko uzima, samo ce se potrosnja povecati, pogotovo sto mora veca dizna, a to je vec automatski veca potrosnja, a nece nista bolje ici, jer to jednostavno ne moze da iskoristi, a potrosnja je zagarantovana do 1 litru vise, samo eto sto ce se cuti... Ali mislim da je lepse kupiti jednu pljesku na svakih 100km, nego bacati u vazduh tu litru goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol

Drugovi, sad citam forum posle 5 godina. Do sada nisam bio aktivan, nesto sam malo vozikao, ali nisam imao finansije i imao sam neke privatne probleme pa sam sve prodao. Sad ove zime sam kupio T15sl od prvog vlasnika, masina uradjena i sve, ali sam naisao na neke greske koje je prvi vlasnik izmenio za sebe. Dakle skinuo je filter vazduha, tj onu cevku je ispraznio potpuno. Znam da postoji mogucnost da se stavi unutra zica za pranje sudova, ali me interesuje da li moze da se nadje za njega originalno sito koje ide unutra ili da se na njega stavi gljiva, jer ne zelim da nemam filter vazduha? 

 

Hvala na savetima oko KN filtera, mada sam neke tek sad procitao, ali sam odavno odustao od ideje da imam to, posto pravi mnogo buke i gusi se ako nije nastelovan, a ne dobijam nista specijalno. Dobro, doduse to je bilo pre pet godina, pa smo se lozili da imamo nabudzene skutere(sklapane pomocu stapa i kanapa :D ) . Drago mi je da sam se vratio na forum, veliki pozdrav svima! :) Leon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja