Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Moze da se desi i da je kodirani kljuc. Vecina automobila posle 2000. god ima kodirani kljuc. Ako je kojim slucajem kodiran, raspitaj se ko moze da ti uradi kopiju kljuca na osnovu tvog, jer ako izgubis i taj izrada istog na osnovu brave je daleko skuplja. Cak moze da dodje do toga da moras i u ovlasceni servis.. Onda se ceka duze, daleko vise kosta. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Moze da se desi i da je kodirani kljuc. Vecina automobila posle 2000. god ima kodirani kljuc. Ako je kojim slucajem kodiran, raspitaj se ko moze da ti uradi kopiju kljuca na osnovu tvog, jer ako izgubis i taj izrada istog na osnovu brave je daleko skuplja. Cak moze da dodje do toga da moras i u ovlasceni servis.. Onda se ceka duze, daleko vise kosta. 1neznam.gif

 

ni moj nema kod kljuc, ja sam dobio tri kljuca, dva originalna i jedan kopirani u kojem nema sanse da moze da stane kod jer je metalan citav, a probao sam sva tri i sa svima pali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Motori koji imaju kodiran kljuc uglavnom imaju indikator na instr. tabli u vidu blinkanja kad se motor ugasi i izvuce kljuc, takodje se moze proveriti otvaranjem ( ko ima tu mogucnost ) plasticnog dela kljuca, ako se unutra nalazi transponder ( mala crna kockica ) ondak ima kod.

Ako imate MASTER kljuc, sluzi za ucitavanje novog kljuca....ondak 100% imate kodirano paljenje.

 

Tvoj Bugi kao i Pantin ..... msm da nema kodiran kljuc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Mislim i ja da nije kodiran, posto ovaj sto imam je ceo fiksni da kazem, mac se ne izvlaci, nema nikakvog poklopca za cip.. aa sto se tice kodiranja kljuceva u Enjubu na Novom Beogradu ima decko koji radi kodiranje kljuceve za automobile, takodje mislim da radi i za motore sto je skoro isto, povoljan je.. danas cu poruciti blanko kljuc, pa cu za koji da n da ga narezem, saznacemo iz prve ruke 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

aa sto se tice kodiranja kljuceva u Enjubu na Novom Beogradu ima decko koji radi kodiranje kljuceve za automobile, takodje mislim da radi i za motore sto je skoro isto, povoljan je.. danas cu poruciti blanko kljuc, pa cu za koji da n da ga narezem, saznacemo iz prve ruke 0takoje.gif

 

Nije nikako isto, kad se kodira kljuc na automobilu, potrebna ti je takozvana plava kartica ( na kojoj pisu odredjena slova i brojevi ), dijagnosticki uredjaj i sve je gotovo za par minuta.

 

Kod motora sa kodiranim paljem nema kartica, dijagnostike i ostalog..... potreban je samo MASTER kljuc koji je jedini validan u slucaju da se izgubi "radni" kljuc. Postupak je jednostavan i sve je gotovo za par sekundi.

 

Kod motora novijih generacija koji imaju SMART KEY, procedura ucitavanja novog kljuca je zajebata samo tako, suvise komplikovano i potreban je dijagnosticki uredjaj, motor je moguce upaliti i ako se izgubi SMART kljuc, ali treba znati foru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Decko mi je radio kodiranje kljuca za astru h bez kartice koju nemam, cip je negde ispao i mogao sam da se slikam.. trazio je da mu ponesem imobilajzer sa volana i kljuc, uradio je kodiranje po imobilajzeru... sto nije bitno sad, da ne sirimo pricu dalje... :)

 

Porucio sam blanko kljuc, nosicu kod njega da mi nareze, i raspitacu se da li radi kljuceve za motore, pa ako nekome zatreba znace gde moze da odradi veoma povoljno! 0takoje.gif

 

Danas sam resio malo da majstorisem, da prekontrolisem kvacilo i rolnice prema Temi i uputstvu sto je otvorio kolega Markulja... sve sam to poskidao prema uputstvu, kais je skoro nov 23.7mm ( Service Limit: 20.85 mm) , imao sam sta da vidim, prethodni vlasnik Italijan je menjao rolnice, da li on ili majstor nisu vratili poklopac varijatora sto drzi klizace, uopste ga nema, tako da nzm sta cu da radim... traziti po servisima, ili nesto improvizovati, videcu... 15_rolnice.jpg, rolnice su za zamenu..

 

Dolazim do kvacila, koje je vec ispod granice od 2mm,

 

CAM00394.jpg

 

CAM00395.jpg

 

CAM00396.jpg

 

kontaktirao sam Markulju ranije i covek me je uputio kod majstora u Sabac koji je njemu lepio nove pakne, majstor radi i dalje kontaktirao sam ga, cena je 2000-2500din. u toku ove nedelje idem kod majstora da mi odradi to.. Zvono je u dobrom stanju, nema riseva...

 

Preporuka gde kupiti rolnice, na njemu su bile Malossi 18gr?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Ako neko ima neki stari varijator za Burgman 400 2003 i raspolozen je da pomogne neka se javi, potreban mi je prsten koji drzi poklopac sa klizacima 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Ljudi konačno sam upalio ovo čudovište ali mi se pojavio novi problem, rolnice, kajiš i kvačilo su novi skidao sam ih da ih pregledam a i predhodni vlasnik mi je rekao da je sav potrošni materijal na njemu nov, ali kad sam sve vratio nazad i napokon upalio, točak mi se non-stop okreće, može li biti da sam kajiš okrenuo naopako mada na njemu nema nikakve oznake za smjer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Paknovi na kvacilu ti se nisu vratili skroz,verovatno samo jedan.Ili ti je jedna oprugica istegnutija is ostalih ili se pakni nije lepo navukao na onu gumicu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Paknovi na kvacilu ti se nisu vratili skroz,verovatno samo jedan.Ili ti je jedna oprugica istegnutija is ostalih ili se pakni nije lepo navukao na onu gumicu..

 

opet sjutra skidanje... a tako lijepo vrijeme kod nas za voznju...0tuzan.gif0tuzan.gif0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Hitno mi je potreban varijator tj prsten koji drzi poklopac rolnica za suzuki burgman 400 03, ako neko ima od ne ispravnog varijatora.. ;) zvao sam sve moguce oglase, niko nema rasturen varij.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Paknovi na kvacilu ti se nisu vratili skroz,verovatno samo jedan.Ili ti je jedna oprugica istegnutija is ostalih ili se pakni nije lepo navukao na onu gumicu..

 

nije bila jedna oprugica nego svih 5, paknovi su imali lufta po 5-6 mm minimum, stavio sam nove malossi, nijesam nasao original, ali od piaggia x9 500 su bile najslicnije, u poakovanju dodje 15 komada po 5 zutih, crvenih i plavih (razlika u tvrdoci) , namontirao sam crvene i ispalo je izvanredno. Hvala na sugestijama...1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif1care.gif

 

P:S:da ne zna neko moze li vjetrobran od bugija 2006 da se namontira na 2003 godiste (model sa jednim farom), na prvi pogled su mi isti, imaju po 6 rupica za srafove a mislim da je i oblik isti, tip kod kojeg sam kupio opruge ima nov vjetrobran od 2006-og godista (mislim da je GIVI) i lezi mu u magacinu 6-7 godina, prodaje mi ga za smijesne pare ali bih morao da skinem moj pa da probam na licu mjesta?! pozdrav i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Jel si probao na koliko ti sad obrtaja krece?Ako se ne varam,ako je fabricki variomat (nije jcosta ili malosi ) sad ce da ti krece oko 2500 obrtaja,ja sam stavio zute start nije los ali kad idem nizbrdo na ''velikoj'' brzini (oko 30 km/h) raskači i dobijem efekat da sam ubacio u ler pa moram da vise koristim kocnice jer skuter vise ne koci motorom.A za vetrobran ne znam da li moze,ako si u mogucnosti kao sto si napisao,probaj :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: (napokon) Suzuki Freewind XF 650

Relativno rano kreće, mislim da je na nekih 2000-2200 po nekoj mojoj procjeni jer na ovom modelu nema obrtomjera, a upravo skidam vjetrobran da nosim na probu ako bude ok slikam i postavljam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Drugari, pošto polako sređujem burgmana, došo sam do silen blokova. Stari su zreli za menjanje jer pri skretanju kao da mi proklizava zadnji kraj.

Sve je to lepo , ali ne znam gde da ih kupim. Čitao sam ranije postove vezane za isti problem, ali niko nije napisao gde ih je nabavio. Tako da ako neko zna gde mogu da ih nađem bio bih zahvalan na pomoći. Pozdrav.

 

 

Još uvek nisam zamenio silen blokove, ako neko zna gde mogu da nabavim nove ili reparirane neka pomaže,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Ja znam za.jednog lika u kgu da radi nalivanje gume(repariranje)silen blokova na automobilima tako da sigurno moze da uradi I na scuteru.ako hoces skini ih I ja cu ti odneti.Ako hocea Nove potrazi kod uvoznika ili ako imas nekoga van da.ti uzme I posalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Uradio sam reparaciju lamelica na kvacilu, imam reci hvale samo, motor mnogo bilje ide, bolje startuje... Kad predjem par hiljada skinucu zvono bas da proverim stanje i potrosnju lamelica.. 0takoje.gif Ako nekome treba br od majstora mogu mu poslati, inace covek je iz Sapca, poslao sam mu deo brzom postom, nakon uradjenog posla takodje vratio mi je brzom postom.. 1moto3.gif Inace cena je 2500din..

 

 

 

 

CAM00402.jpg

 

CAM00403.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Mario, nema potrebe za poklopcem na Varijatoru, tj, to nije ni poklopac, vec limiter, koji ne sluz nicemu. Jer svejedno varijator otvara (prave ga u fabrici) da otvori taman do tog granicnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Mario, nema potrebe za poklopcem na Varijatoru, tj, to nije ni poklopac, vec limiter, koji ne sluz nicemu. Jer svejedno varijator otvara (prave ga u fabrici) da otvori taman do tog granicnika.

 

Posle sam i ja provalio da varijator kad otvori i zatvoti, rolnice i poklopac ne mogu nigde da mrdaju... Ja volim da to bude na svom mestu, posto sam video da ima taj prsten :) Hvala na pomoci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Zdravo drugari bajkeri, iz Kragujevca sam, imam 25 god i maxi iskustvo u vidu bugija 250 2001 i nakon njega bugi 400 2004 prodat prosle godine u sred sezone. Od tad mastam i bugiju i konačno skupih neki euro za kupovinu. Kako skutere nisam ja odrzavao nemam bas neko znanje oko mehanike pa bi mi značio svaki vas savet oko kupovine, pogotovo mog sugradjanina Pante :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Kad si vec blizu Pante, onda ti bolji sagovornik na ovu temu ni ne treba! Pitaj coveka, kao wikipedia je za bugija i nema zime! 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Uradjeno narezivanje kljuca za Burgmana, kljuc nije kodiran 0takoje.gif Inace blanko Suzuki kljuc sam porucio preko Kupinda..

 

CAM00414.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja