Jump to content

Moto Zajednica

EU TOUR 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Kad smo klopali, pogledam kroz prozor, kisa stala  :jee:  Sava mi predlaze, da me malo provede kolima kroz grad i da mi pokaze par zanimljivih stvari. Naravno pristajem i krecemo, sad vec njegovim bivsim Mercedesom :) Roterdam je prelep grad, ogromna luka, a stanovnici su iz celog sveta. Krecemo sa njegovim polu-elektricnim automobilom  :takoje:

 

20160615_201858.jpg

20160615_202511.jpg

20160615_203221.jpg

20160615_203738.jpg

 

Stadion fudbalskog kluba Fejnord.

 

20160615_204124.jpg20160615_204347.jpg

20160615_205000.jpg

20160615_205328.jpg

 

Cuvena Vilemsverf zgrada, niz koju se Dzeki Cejn spustao u njegovom cuvenom filmu "Who Am I". Ima 21 sprat.

20160615_205542.jpg

 

Cuvene "kockaste kuce"

 

20160615_214135.jpg

 

U Holandiji se kasno smrkava, tako da je ova slika nastala oko 22h. Jos ima sunca :) 

 

20160615_214616.jpg

 

Malo smo obisli grad, provozali se i kuci na spavanje. Sutra dan sam planirao odlazak za Amsterdam. Jer biti u Holandiji, a ne obici Amsterdam, bila bi prava steta, jer taj grad je simbol te drzave.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Bome, jedva sam dočekao ovaj tvoj putopis ;)

 

Dođite nam opet. Dragi ste nam gosti!

 

Dogovor je 30.12.

On dolazi u "kompletu".

Planiraj!

 

Nikola, lepo putovanje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

 

Bome, jedva sam dočekao ovaj tvoj putopis ;)

 

Dođite nam opet. Dragi ste nam gosti!

 

Dogovor je 30.12.

On dolazi u "kompletu".

Planiraj!

 

Nikola, lepo putovanje!

 

 

U to vreme ja i moj "komplet" u njegove krajeve, a Nidža ovamo. Biće još prilike ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

 

Dogovor je 30.12.

On dolazi u "kompletu".

Planiraj!

 

Nikola, lepo putovanje!

 

 

Hvala druze. Ja sad vec tradicionalno Novu Godinu docekujem u predivnoj Sloveniji :) Vidimo se sledece nedelje :) 

 

 

Pa da nastavim, Ustajanje ujutru i naravno pogled kroz prozor. Osmeh  :jee1:  Jutro suncano i lepo :) Sava je na poslu, a njegova zena je tu sa decom. Seli smo da doruckujemo i to nista manje nego, burek sa jogurtom :) Extra :) Kad sam jeo, sedam na motor i pravac Amsterdam.

 

20160616_095222.jpg

 

Posto je lepo suncano jutro, vozam se magistralnim putevima uz obalu Severnog mora. Vidim na nekom putokazu, skretanje za Hag. Nigde se ne zurim, pa reko ajde da vidim taj (za nas) cuveni grad. Prelepe stare gradjevine, sve je cisto i uredno. 

 

20160616_110550.jpg

 

20160616_110838.jpg

 

20160616_111616.jpg

 

Nastavljam dalje voznju uz obalu. Pravim pauzu za razgledanje i slikanje.

 

IMG_0247.jpg

 

20160616_115838.jpg

 

IMG_0245.jpg

 

20160616_120121.jpg

 

20160616_121121.jpg

 

 

20160616_121408.jpg

 

IMG_0249.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kuku, ti si bas bio na samom početku kad smo se tek preselili tj uselili. Nema ni zavesa ni lustera i stare stolice ostale iza majstora :) a ni zena se jos nije bila porodila..

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Kuku, ti si bas bio na samom početku kad smo se tek preselili tj uselili. Nema ni zavesa ni lustera i stare stolice ostale iza majstora :) a ni zena se jos nije bila porodila..

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

 

Kako vreme leti :)

 

 

 

Vozim putem i primecujem da je saobracaj sve gusci, priblizavam se Amsterdamu. Tu se ljudi slivaju sa svih strana, osecam kao da ulazim u Njujork. Prolazim pored OGROMNOG aerodroma, gde avioni polecu i slecu valjda na svakih 30 sec. Bukvalno mi lete iznad glave i to oni prekookeanski. Ima puno pista, pa je i u vazduhu velika guzva. Ja otvorio 4 ociju i samo gledam da se drzim mojih traka koje mi navigacija pokazuje. Pocinje haos guzva. Ulazim u Amsterdam i idem prema centru gde su cuveni kanali. Predhodno sam ja vec ukucao u Garmina te kanale i odprilike gde bih se parkirao. Grad, ogroman, jos veca guzva, turista iz celog sveta, ulice punee ljudi, turistickih autobusa i automobila. Semafor se po 3-4 puta promeni dok ja ne dodjem na red. Motor mi dize konstantno temperaturu na semaforima, jer je sistem kreni-stani. Ja poludeo >:(  Gledam po ulicama, iz kafica se vijore one gej dugine zastave, pa onda vidim na nekom cosku muskarci se grle i ljube, pa onda neke narkomanke odrpane idu ulicom, klosara koliko hoces, ma haos od grada. Prvo sto sam pomislio bilo je "gde sam ja ovo dosao u ovu dzunglu". Jos pogotovo, ne znam ni gde idem, a plus sam putujem, reko ako sam se oduvek snalazio po drugim Evropskim gradovima, snacicu se i ovde. Dolazim do nekog kanala i gledam gde da se parkiram. Biciklova na hiljade, oni se svugde parkiraju, ali ja ne znam gde ja smem sa motorom. Parkiram se pored nekog drveta, zakljucam ga dobro, uslikam ga iz 100 uglova, iz kofera izvadim ranac u kofer spakujem jaknu, ranac na ledja, selfi stap u ruke i napred. Nemam pojma ni gde idem ni nista. Ali idem da se motam po tim ulicama gde su kanali, a steta bi bilo i ne videti kvart gde su cuveni "Crveni Fenjeri" ;)

Da bih znao gde sam se parkirao, stalno sam slikao table sa nazivima ulica i pamtio kuda se krecem po sistemu 2 levo, 3 desno itd :D

Amsterdam inace zovu kao "severna Venecija" ali je Venecija selo u odnosu na Amsterdam. Setam se ja tako ulicama i svi me nesto vuku za rukav i nude mi kojekakve gluposti da mi prodaju.

Da ne davim vise, evo i slika. Ne zamerite, sve je slikano sa mobilnim :D

 

20160616_133825.jpg

IMG_0255.jpg

 

20160616_134506.jpg

 

Sada kacim ove slke ovde, pregledam jel sam sve dobro napisao i postavio slike i na ovoj slici ispod, vidim da je iza mene parkirana Tomos - zoljica :D

 

20160616_135342.jpg

20160616_135559.jpg

20160616_135645.jpg

20160616_135721.jpg

20160616_140105.jpg

20160616_140133.jpg

20160616_140451.jpg

20160616_134216.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Polako pocinju i da se pojavljuju i ovakvi "butici" :D A, pored je McDonalds, pa sada biraj dali ti se jede ili ti se jeb.. :D

 

20160616_135843.jpg

 

Dolazim do dela gde je najveca koncentracija "takvih" lokala u cuvenom kvartu "Crvenih Fenjera". Mogu samo zamisliti kako je ovde kada je noc ;)

 

20160616_141802.jpg

20160616_141837.jpg

20160616_141924.jpg

20160616_142034.jpg

20160616_142142.jpg

 

Iza mene je Muzej Marihuane. Udjes, probas i uzivas :D 

 

20160616_141656.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Pa koliko vidim nista bitno nisi promasio :)  :jee1:

 

Ostao bih ja tu i duze, nego moje raspolozenje je poceleo da se kvari. Predpostavljete, OPET KRECU MUTNI OBLACI  >:(  Pa reko ne moze ni jedan dan da bude normalan i bez kise. Krecem ja prema motoru. Malo gledam u tel. nazive ulica koje sa prosao, pa da se podsetim dali sam na dobrom putu. I kako prolazim ulicu za ulicom, most za mostom, sve vise ubrzavam korak i jedva cekam da ugledam motor. Jer ipak, Amsterdam je OGROMAN grad, pun raznoraznog sveta, mozda me je neko pratio, stane neko kombijem, natovare ga i onda dovidjenja. Usput samo razmisljam, samo da ga vidim. Dolazim do zadnjeg mosta i ugledam ga, eto ga kod belog auta   :jee1:

 

20160616_145020.jpg

 

Usput vidim i zanimljiv elektro golf. Inace u Holandiji je jako puno automobila na elekto pogon. Onih Tesla, na svakom koraku.

 

20160616_143553.jpg

 

Vidim motor je tu i sada idem da uzmem nesto da pojedem, naravno i da kupim magnet za frizider i jos neki suvenir. Odem u neku malu prodavnicu peciva, uzmem klopu, vodu i sednem ispred na klupu da pojedem. Nahvatam neki wi-fi i saljem drugarima slike preko vibera. Okacim i jednu sliku na fb. U tom trenutku mi se javlja drugar Mario (isto bajker) iz NS, koji mi salje ovu poruku: Ej, cao druze, vidim da si u Amsterdamu, ja sam trenutno u Harlemu, pa ako zelis dodji do mene da se vidimo, a ako hoces imas i smestaj kod mene. Ja odmah na kartu da vidim koliko je taj grad Harlem od Amsterdama i dali mi je usput na povratku u Rotterdam. Vidim da mi je na putu prema Roterdamu i odgovaram mu da krecem za pola sata prema njemu i da imam smestaj, ali da cu svratiti da se vidimo i popijemo pice. Krecem iz Amsterdam, opet ogromne guzve, vreme lose, tmurno. Peglam za taj Harlem. Dolazim do ulice koje mi je rekao. Tu se nalazimo i odlazimo na pice.

 

20160616_163122.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Hvala svima na komentarima. Drago mi je da vam se svidja.   :takoje:

 

Tu u Harlemu, drugar Marijo i ja se ispricamo, popijemo pice i ja moram nazad za Rotterdam. Vreme mutno i vec naviknut, ocekujem uskoro i kisu. >:(  Pozdravimo se, ja kucam u Garmina Savinu adresu i gass. Pred ulazak u Rotterdam krece kisa po sistemu kap po kap. Ja stajem ispod prvog nadvoznjaka da obucem kisnjak, jer znam sta ce da bude. Poceo i neki jak vetar da duva. Vec na oko 10 km od rotterdama krecu ogromne guzve, bilo je oko 17h i ljudi valjda sa posla idu, a i inace su ogromne guzve na ulasku u velike gradove. Kad sam vec usao u grad, oblaci crni crni >:(  >:(  Pada ta neka slabija kisica (na motoru je to uvek jace) i ja mislim u sebi Sad ako krene, nece biti pljusak, nego ce krenuti sekire da padaju :tras2:  Naravno, krece potop. Ma nista se ne vidi, saobracaj jako gust, automobili i kamioni me kupaju i dizu kisnu maglu, jako slaba vidljivost. ja cvrsto drzim korman i jako sam oprezan na gasu. Mislim se samo da stignem. Posle par kilometara i par nekih rizicnih situacija, stanem ispod nekog nadvoznjaka u gradu i da sacekam makar malo da popusti. Ukljucim sva 4 i stojim. U tom trenutku staje neki lik pored mene isto motorom i on ceka da malo popusti kisa. Vadi on telefon i gleda nesto u njega, pa u mene. Pita me, odakle sam, ja mu kazem da sam iz Srb. Cudi se odkud ja tako sam motorom u njegovoj drzavi. Govori mi da je tako vreme u Holandiji normalno i kao kaze mi da mu ta neka aplikacija kaze da ce kisa stati za nekih sat ipo. Mislim se, nema sanse sat ipo da budem tu pod nadvoznjakom. Kod sam vec jako mokar, krecem, pa sta mi bude. Pozdravim ga i polako. Opet, promasim neko sretanje, pa produzim rutu za jos nekih 7-8km po toj kisurdaci. Ali, nekako stignem do Save, gola voda. Kisnjak mi je vec na nekim mestima poceo da propusta vodu. Kod Save kuci probam i da ga malo sa Smrt trakom zalepim. 

 

20160616_205703.jpg

 

Super je on mene sluzio, ali od tih silnih kisa, vetrova i provala oblaka, na nekim spojevima je pocela vlaga da ulazi. "Smrt" traka je pomogla  :jee1:

Oko 20h veceramo i posto se Sava sa familijom skoro uselio u kucu, kaze mi da mu pomognem da sklopimo neki namestaj. Odemo na sprat, sklopimo sve i polako se spremamo za spavanje. Posto Sava ide na posao rano ujutru, a ja sam planirao da krenem oko 9h tu se mi pozdravimo i spavanje. 

ZELIM OVOM PRILIKOM JOS JEDNOM DA SE ZAHVALIM PRIJATELJU-BAJKERU SAVI I NJEGOVOJ PORODICI NA GOSTORIMSTVU  :care:  :takoje:

Ujutru ustajanje oko 8h, naravno svi vec znate da kisa pada :D oblacim kisnjak, pakovanje kofera na motor i polako polazak dalje na sever. Imam nekih par slika sa pumpe, gde sam stao da tocim gorivo i nesto da pojedem na brzinu. Dok sam bio na pumpi, kisa je pocela da slabi i polako da prestaje.

 

20160617_095022.jpg

 

Benzin bas "jeftino" placam. 1 litra - 1.60e = 200din   :staa2:

 

IMG_0261.jpg

 

IMG_0263.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Te nedelje kada sam ja bio u Holandiji su se vozile Moto GP trke u Assenu. Ja sam kretao iz NL sreda-cetvrtak, pa sam zeleo da odem i do Assena, makar malo da vidim i da ponovo osetim taj duh adrenalina. Dok sam jos na pumpi, kisa pocinje da staje. Assen mi bas na mojoj ruti, ali nema veze. Ukucam na benzinskoj pumpi u GPS Assen i gass. Vec na par km od staze, pocinju reklame za Moto GP. Meni krece neko uzbudjenje, kao da me sam Rossi tamo ceka :D  Dolazim do te staze, pa makar da se islikam :) Vidim na kapiji stalno ulaze kamioni i oficijalna vozila, pa sam pitao jednog lika iz Engleske da me uvede unutra, makar na minut da vidim to sve, rekao mi je da bi me vrlo rado uveo, ali imaju rigorozne kontrole. Nisam ja zeleo da idem u boksove, ali reko makar do tribina. Nema veze, gledao sam MotoGP tri puta uzivo, tako da predpostavljam kako je i tu. Izvadim stalak za aparat i opalim desetak slika. Vidite da je beton ispod mene mokar, tako da je i tu kisa stala mozda 15min. pre nego sto sam ja stigao. Pa nisam tu bio ni 20min, evo opet krece kisa po sistemu kap po kap  >:(

 

20160617_113015.jpg

 

20160617_113630.jpg

 

20160617_113845.jpg

 

20160617_113923.jpg

 

20160617_114815.jpg

 

IMG_0270.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Kad sam stigao do staze, da bih se slikao, skinuo sam kisnjak, islikao se, ali kako je ponovo krenula ta kisica, ja ga ponovo oblacim i gass na sever. Uz put se smenjuju, kisa- zubato sunce. Stizem na sever Holandije na granicu sa Nemackom. Stajem da tocim gorivo i ulazim ponovo u Nemacku. Taj dan sam sebi rezervisao smestaj u Flensburgu. To je Nemacki najseverniji pogranicni grad, koji se nalazi na samoj Nemacko-Danskoj granici. Imam jos dosta km da predjem po losem vremenu.

Zadnja pumpa u NL i Dovidjenja Holandijo do sledece avanture :)  :takoje:

 

20160617_130132.jpg

 

Cuvene Holandske klompe i moj verni saputnik :)

 

20160617_130001.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Posle nekih 5km kako sam usao u Nemacku krece OGROMNA KISA  >:(  To su bujice vode isle putem. Polako i jako oprezno vozim. Obilaze me Automobili i kamijoni, pa mi sve nabacuju vodu na mene. Imao sam osecaj kao da me stalno polivaju velikim kantama vode. Od kisne magle ne vidim skoro nista. Vizir nikada ne diram rukavicama u voznji, ali posto sam imao preko mojih redovnih i gumene kisne rukavice (vide se na suvozacevom sedistu), morao sam da skidam sa vizira vodu i blato. Gumene su, pa mi je malo pomoglo kao da imam neki brisac :D Nadjem na viziru neki mali cistiji deo, pa kroz njega gledam i vozim. Evo prve slike kada sam stao na putu, jer je pocelo da se razvedrava, ali jak vetar ne prestaje. Pre toga, potop.  :staa2:

20160617_135307.jpg

 

Svaka Shoei kaciga ima takav unutrasnji sundjer, da mi uvek napravi talasastu frizuru kao sto je imao Slager Pevac - Dragan Nikolic iz Ko To Tamo Peva :D Moja faca vam govori kroz kakav sam potop od nevremena prosao.

 

20160617_135241.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

@Bruno  Bas tako druze :D

 

 

Od silnih kisa i vetrova odlucim da odem u Hamburg u Louis i da kupim novi kisnjak, jer je ovaj definitivno poceo da popusta. Lepu imam turneju, kada moram da menjam dva kisna odela na putu :D

Srecom do Hamburga kise nije bilo ili je mozda bude par km, ali jako slabo. Smenjuju se zubato sunce i oblaci. Stizem na neku pumpu da uhvatim wi-fi da nadjem na netu Louis adresu u Hamburgu. Stanem na pumpu i kao kaze mi ovaj tamo sto radi da nema interneta. Ok idem dalje. Dolazim na sledecu pumpu i hvatam internet od Burger Kinga.

 

20160617_144530.jpg

 

Izlazim iz Burger Kinga i osecam kako mi nesto mili po vratu, pogledam po jakni, kad ono sve neke crne bubice po meni i motoru. Znaci, za ne izdrzati. Ja ih teram, ali one samo slecu. Vidim i po drugim ljudima i kolima. To sa primetio da se svugde nalaze na severu gde god sam stajao na pauze. 

 

20160619_141436.jpg

 

Kad se slika zumira, vide se i nogice :D

 

20160619_141436.jpg

 

Ja nastavljam dalje prema Hamburgu. Opet krecu ogromne guzve na ulazu u taj Ogroman lucki grad. I eto je ponovo, kisa :D Srecom, bio sam blizu Loiusa, pa sam stigao i tek malo pokiso. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Dolazim ispred Lousa u Hamburgu i tu se ja pozdravim sa mojim kisnjakom koji je zavrsio u kontejneru :D Hvala mu na svemu sto je izdrzao :care: Ulazim unutra i pravac deo gde stoje kisnjaci. Probavam neke i to tako da mogu preko moto cizama i odela da ga obucem, jer kad krenu kise, treba brzo delovati :D Odlucujem se za jedan kvalitetan i ne jeftin dvodelini (mnogo mi je prakticniji) Neon kisnjak. Do duse, malo ih je i bilo na stanju, jer od silnih kisa, kisnjaci idu kao ludi :D

 

20160617_164504.jpg

 

Kad sam zavrsio kupovinu, sednem ispred Louisa na neke klupe, jer vidim da neki tip ima rostilj i prodaje neke kobasice. Ja vec umoram i gladan od puta porucujem jednu porciju. Dobijem za 7,5e Sprajt i jednu kobaju sa dva trouglica hleba  :stabre: Put je jos mokar, pa taman malo da sacekam da se prosusi. Vidi se na behatonu jos je mokar. 

 

20160617_173415.jpg

20160617_171335.jpg

20160617_171601.jpg

 

Posto ni u jednom Louisu nigde nema wi-fi (koja glupost), ja ne znam kakvo me vreme dalje ceka. U tom trenutku u tu bastu seda neka devojka, koja je prodavacica u Louisu. Vidim cacka nesto po telefonu. Ja je pitam dali zna engleski. Potvrdno mi odgovara. Zamolim je da mi preko njene mreze napravi Hotspot pa da se ja nakacim na minut na njen internet i da vidim vreme. Ona mi to sve omoguci i ostala je ona jedno 10min tu u basti, dok je popila kafu. Vidim ja da ce kise biti jos sigurno sat dva tako da nemam vise vremena da cekam. Pojedem tu kobaju, oblacim kisnjak i gas na sever. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Izlazim iz Hamburga uz ogromne guzve i radove na putu. Naravno, kisu necu ni pominjati da me je pratila do polovine puta do Flensburga. Od Hamburga do Flensburga imam jos oko 170km. Na putu pocinjem da vidjam sve vise i vise Skandinavskih tablica (Norveskih, Danskih i Svedskih) jer je to jedna od glavnih magistrala sa severom i tu svi u glavnom prolaze. Znaci blizu sam :) Od polovine puta do Flensburga staje kisa i pocinje da se razvedrava i bukvalno se pojavljuje sunce i lepo vreme, ja ne verujem  :jee1:  primecujem i prelepu prirodu, pa na nekom mostu stajem da uslikam par fotki.

 

IMG_0279.jpg

 

IMG_0272.jpg

 

To je inace kanal koji spaja Balticko i Severno more

 

IMG_0273.jpg

 

IMG_0274.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Malo je hladnije, ali najbitnije je da nema kise. Stizem u gradic Flenzburg i dolazim do mog smestaja. Inace moram vam reci da tu na severu ni malo nije povoljan smestaj u to vreme kad je meni trebalo. A, bas sam gledao na internetu i ovo je skoro najjeftinije, a da ima poseban parking i internet koji je uracunat u cenu. Za mene samog, bez dorucka i zajednickim kupatilom platim neku sobu u hostelu za jedno vece 65e.

 

IMG_0280.jpg

 

IMG_0281.jpg

 

Eno je Yamaha na zasluzenom odmuru na parkingu sa video nadzorom.

 

IMG_0282.jpg

 

Raspkujem se i odem malo da se prosetam da vidim jel ima negde da nesto veceram. Bio sam u Lidlu i nakupovao nekih namirnica za veceru i da imam ujutru za dorucak.

 

20160618_193003.jpg

 

Ova tabla iznad mene me raduje, jer sam blizu teritorije Skandinavskih drzava.  :jee1:

20160618_193003.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

 Uvece sedim u sobi i gledam na laptopu internet gde i kako dalje.

Posto je meni bio cilj da stignem do Skandinavskih drzava, prvenstveno do Norveske, a vremenske prognoze nisu mi nista dobro govorile (sto se tice Norveske) i posto sam vise bio umoran od silnih svakodnevnih kisa, vetrova i hladnoce, ja odlucim da definitivno promenim plan i da odustanem od N i da put nastavim samo do Danske i po Danskoj da se provozam. Postalo mi je vise i naporno da se mucim po tim stalnim nevremenima i hladnocama. Bilo je i dosta rizicnih situacija gde sam se jedva izvukao da ne padnem sa motora ili da me neko ne obori. Motor jako volim i vozim radi uzivanja i zadovoljstva, a meni vise nije bilo ni opustena voznja ni uzivanje. Jos pogotovo sto Sam putujem svoju turneju i imao sam osecaj da cu poceti sam sa sobom i da pricam :D Plan je bio sledeci, Ujutru cu preci u Dansku, pa cu se po Danskoj vozati i obilaziti predele, prespavam i onda povratak opet za Nemacku i krecem na jug. 

 

Oko 23h je pocelo da se smrkava i ja u krevet. Zaspao sam u roku od Odmah! :D Ujutru ustajanje, prvo na prozor i vidim konacno lepo vreme :) Pakovanje i polazak. Posle nekih 10 km dolazim na Dansku granicu. Vidim kucica i stoji policija. Sve zaustavljaju i kontrolisu prvenstveno zbog migranata. Zaustave i mene, ja im pokazem dokumenta, pregledaju mi kofere i oni se cude kako ja sam putujem motorom iz Srbije i kako sam stigao do Danske. Njima je to cudno :D Cini mi se da na karti ni ne bi znali da pokazu gde je Srbija. Culi su da je negde na jugu Evrope, ali ne znaju gde bas tacno. To mi se vise puta desavalo na putu da me ljudi pitaju odakle sam, ali da bas ne znaju tacno gde se Srbija nalazi. Vrate mi dokumenta i ja ih zamolim da se uslikam tu na granici, jer ima i tabla gde pise "Dobrodosli na teritoriju Skandinavskih drzava" a i poredjane su sve Skandinavske zastave. Svedska, Norveska, Danska, Finska i Island. Kaze mi jedan da je zabranjeno zadrzavanje i slikanje na granici, ali da ce me pustiti samo 2-3 fotke da uslikam. Ja im se zahvaljujem, vadim stalak i slikam 2-3, naravno i njih sam uslikao, tajno ;)

 U ogledalu naocara mi se vidi stalak sa telefonom i kao nesto podesavam, pa ukljucim prednju kameru i napravim jednu fotku i sa njima ;)

20160618_092245.jpg

 

20160618_092326.jpg

 

20160618_092507.jpg

 

Krecem u potragu za smestajem, pa cu onda dalje u voznju prelepom drzavom Danskom. Nadjem smestaji i onda odoh u obilazak predela. Vreme je za sada lepo i treba to iskoristiti. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Odlucim da se vozam prelepom prirodom i da izmedju ostalih mesta posetim i grad Sønderborg.  Preko interneta sam predhodno vece gledao gde bi se sve vozao i cini mi se da je taj Sønderborg jako zanimljivo i lepo mesto. Nisam pogresio. Predeli su fenomenalni, ali vreme se menja na svakih pola sata. Malo sunca, malo oblaka, al ja sam vec na to navikao :D

Primetio sam da jako puno ljudi ispred svojih kuca stavljaju stub sa Danskom zastavom.

 

IMG_0302.jpgIMG_0303.jpg

IMG_0309.jpg

 

Danska je puna jezera, reka i okruzena morima sa svih strana. Prelepo :)

 

IMG_0308.jpg

IMG_0312.jpg

IMG_0288.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja