Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB 500 X kupovina

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Pozdrav svima,

 

Zelim da kupim ovaj motor, pa me zanimaju iskustva ljudi koji ga poseduju, koji su ga vozill, bilo kakva iskustva vezana za ovaj motor, koje probleme ima itd. Inace sam pocetnik u moto svetu, ovo bi mi bio prvi motor, mislim da je motor od 50 konja dobar pocetak za sticanje iskustva a i cena je privlacna i nameravam ga kupiti na sajmu sl godine, valjda su tada jeftiniji. Ako imate neku alternativu predlozite, unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Nije isti model ali dijeli 85% stvari sa ovim pa ti možda pomognem...

Kupljen 2015. godine, nov iz salona.

Kum se da izvineš zajeb'o jer je 189 visok tako da ovo definitivno nije motor za njega jer sjedi kao na tuti...
Kada smo se u nekoliko epizoda vozili zajedno, uvijek je mnogo smiješno izgledao... 

 

Probao nekiliko puta, ukupno sam sa njim prešao nekih 700-800 kilometara i dao bih nekoliko komentara...


Za nekoga ko uči da se vozi, motor je BAJKA, izuzetno lijepo se ponaša, lagan za manevrisanje (što bi naši poznavaoci rekli "Vozi se kao bicikl").
Po meni malo nizak, mada mislim da model koji ti hoćeš malo bolje stoji po tom pitanju.

Ja sam 182-183 visok i meni se ovaj motor učinio (malo) malen takođe. Možda griješim, ali moje noge ga nisu voljele mnogo...
Jedan dan sam vozio oko 450 kilometara, dupe mi je bilo ok ali noge katastrofa. Kao da sjedim na "skemliji"... (nadam se da znaš šta je to).

Snaga je zadovoljavajuća, vozio je mene i saputnicu (kombinovane težine 150kg) bez ikakvih problema po brdima i brdašcima istočne Švicarske tj. zapadne Austrije i svi smo bili ok. Kada bih ga natovario možda bi mu falilo znage ali to nisam probao pa ne znam... Mi smo se vozali u "light" verziji... samo oprema na nama i jedan ruksak na njenim leđima...


Ako imaš kakvo dodatno pitanje, pucaj!

post-24716-0-05645100-1469305472.jpg

post-24716-0-94290100-1469305472.jpg

post-24716-0-74697100-1469305473.jpg

post-24716-0-13628300-1469305474.jpg

post-24716-0-76716600-1469305474.jpg

post-24716-0-12976800-1469305475.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Nije isti model ali dijeli 85% stvari sa ovim pa ti možda pomognem...

 

Kupljen 2015. godine, nov iz salona.

 

Kum se da izvineš zajeb'o jer je 189 visok tako da ovo definitivno nije motor za njega jer sjedi kao na tuti...

Kada smo se u nekoliko epizoda vozili zajedno, uvijek je mnogo smiješno izgledao... 

 

Probao nekiliko puta, ukupno sam sa njim prešao nekih 700-800 kilometara i dao bih nekoliko komentara...

 

 

Za nekoga ko uči da se vozi, motor je BAJKA, izuzetno lijepo se ponaša, lagan za manevrisanje (što bi naši poznavaoci rekli "Vozi se kao bicikl").

Po meni malo nizak, mada mislim da model koji ti hoćeš malo bolje stoji po tom pitanju.

 

Ja sam 182-183 visok i meni se ovaj motor učinio (malo) malen takođe. Možda griješim, ali moje noge ga nisu voljele mnogo...

Jedan dan sam vozio oko 450 kilometara, dupe mi je bilo ok ali noge katastrofa. Kao da sjedim na "skemliji"... (nadam se da znaš šta je to).

 

Snaga je zadovoljavajuća, vozio je mene i saputnicu (kombinovane težine 150kg) bez ikakvih problema po brdima i brdašcima istočne Švicarske tj. zapadne Austrije i svi smo bili ok. Kada bih ga natovario možda bi mu falilo znage ali to nisam probao pa ne znam... Mi smo se vozali u "light" verziji... samo oprema na nama i jedan ruksak na njenim leđima...

 

 

Ako imaš kakvo dodatno pitanje, pucaj!

Pozdrav i hvala svima ostalima na odgovorima,

 

Hvala na opsirnom odgovoru, ovo mi daje malo jasniju sliku sta kupiti (tj sta izbeci, savetovao mi je drugar bas cb 500 fa ali on je zaljubljenik u sportake :) ), ja sam visok 195cm, 105 kg :) zato i jurim motore koji imaju malo izdagnutiji volan, da bih vozio normalnije i udobnije, tako da FA model nikako nije za mene. Inace, sportake ne volim :). Ucio sam se na Hondi nt 650, i bas je mali motor za mene, moj utisak. Jurim motor za malo duza putovanja (to sam zaboravio da napomenem prvo), nije mi gradska voznja primarna, ali naravno i cena utice na izbor. Ovo je F varijanta koliko vidim, da ona je malo vise sportskija, X varijanta malo je vise off road/enduro/sport fazon, adventure kako ga zovu, ali kao sto kazes 85% isti motor. Sta raditi ? :) Generalno, jurim motor koji moze da podrzi duza putovanja, potencijalne off road voznje, da je s obzirom na moju visinu udoban, i da je cena ok :) mnogo trazim, znam, i u svemu tome cini mi se da je cb 500 x nekako najbolji izbor. Naravno, razmatracu i druge modele slicnih karakteristika, ako imate predloge, pucajte slobodno.

 

PS: znam sta je skemlija :)

 

Jos jednom, hvala na opsirnom odgovoru.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Samo jedan savet, ako vec kupujes nov, cekaj septembar-oktobar, pa tad uzimaj, na sajmu ce te izlupati po usima bezveze. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Uh i meni su ova dva modela favorit kada (nadam se uskoro) resim da menjam ovog PCX-a.

F mi se vise svidja, a i dosta vozim po gradu, sigurno 90% (da kazem da je mozda laksi za tu gradsku voznju),

a X mi opet deluje udobnije i malo vislje ako se odlucim za neki put...ipak imam 185cm.

Mislim da cu biti u dilemi do samog momenta kupovine...al da kazemo da su to slatke muke, pa ih jedva cekam  :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Uh i meni su ova dva modela favorit kada (nadam se uskoro) resim da menjam ovog PCX-a.

F mi se vise svidja, a i dosta vozim po gradu, sigurno 90% (da kazem da je mozda laksi za tu gradsku voznju),

a X mi opet deluje udobnije i malo vislje ako se odlucim za neki put...ipak imam 185cm.

Mislim da cu biti u dilemi do samog momenta kupovine...al da kazemo da su to slatke muke, pa ih jedva cekam  :jee1:

 

I ja sam bio u dilemi u vezi ovog motora. I ja sam visok imam 187cm i 95kg, a sve moje potrebe (odlasci na posao i do vikendice) rešava motor od 500cc. Par puta sam isao do Stojanova da vidim uzivo motor (X) i da sednem na njega (da kasnije ne bih izgledao kao na poni biciklu), ali vec neko vreme nemaju motor u salonu..... F varijantu sam video uzivo i jako je sitna za moje gabarite, tako da mislim da u startu trebas da gledas cb500x...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa ja nisam bas siguran da je X nesto ne-znam-koliko veci od F verzije. Nisam sedeo na F verziji ali mi je X varijanta extra lezi a imam 170cm.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Pozdrav svima,

 

Zelim da kupim ovaj motor, pa me zanimaju iskustva ljudi koji ga poseduju, koji su ga vozill, bilo kakva iskustva vezana za ovaj motor, koje probleme ima itd. Inace sam pocetnik u moto svetu, ovo bi mi bio prvi motor, mislim da je motor od 50 konja dobar pocetak za sticanje iskustva a i cena je privlacna i nameravam ga kupiti na sajmu sl godine, valjda su tada jeftiniji. Ako imate neku alternativu predlozite, unapred hvala.

 

 

Skoro sam uzeo CB500X pa ti mogu kolko-tolko pomoci. 

Ovo je moj prvi motor posto sam do sada vozio skutere, shodno tome mogu ti reci da sam bio odusevljen kada sam ga prvi put probao, dal je to zbog manjka iskustva sa motorima ili jednostavno skroz druge price u odnosu na skuter ne znam ali znam da je bila ljubav na prvi pogled i voznju :)

 

Ja sam 180 visok imam oko 80kg i mogu ti reci da je meni "legao" motor perfektno. Drugar koji je visok 190 je sedeo na njemu se nije bas osecao kao da je to motor za njega jer kolko god ti delovao visoko/veliko ovo nije veliki motor. Cini mi se nek me kolega Satelis ispravi ako gresim ali mislim da je NC750 cak visi motor u odnosu na CB500X pa ti za to savetujem da obavezno sednes na motor i procenis da li je "to to" sto bi rekli. Ja sa 180 cm mogu lagodno da spustim celo stopalo na pod znaci tebi bi cak i noge bile savijene u kolenu. Svakako sto se visine tice idi - vidi motor - sedi i probaj ;)

 

Sto se ciklistike tice ovaj motor je pesma, jako se lako vozi, obara se bez problema po krivinama, ja sam se definitivno pronasao na njemu. Za pocetnika je vrlo preporucljiv i mislim da ces ga savladati bukvalno za jedan dan. Nisam ljubitelj sportskih motora niti naked-a zato sam i odabrao ovaj X model, volim jednostavno uspravno da sedim :) Inace X model jeste veci od F modela i skroz je drugaciji polozaj sedenja. Cak je ja mislim i sediste vece...

 

Sto se tice same masine, odlican agregat, mnogo lepo vuce, za 2 osobe sasvim dovoljan za duza putovanja... sto sam i testirao i prezadovoljan sam, mozes bez problema kada je opterecen motor prtljagom da obilazis na magistrali. Sto se tice potrosnje ona ide po gradu izmedju 3.5-4 a na otvorenom 2.7-3L. Ima rezervoar od 17L sto je sasvim dovoljno da se ubije do 500KM na putu. Naravno ne treba ocekivati da ima ne znam kolko snage jer ipak je to 50KS ali za normalnu voznju ispunjava sve zelje vozaca :)

 

Sto se tice mana, pa za sada nisam nasao neke specijalne osim da je neophodno kupiti blatobran za zadnji tocak jer u suprotnom ce suvozacu/suvozacici cak i kad prodjes kroz manju baru noge biti mokre u potpunosti. Ne znam zasto to fabricki nije odradjeno ali je sto kazu must-have stvar za ovaj motor. 

 

Eto ako te zanima jos nesto samo pitaj, tu smo... Pozdrav! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: '16 CBR500RA

Za pocetnike je 500 serija odlicna kao sto su vec neki rekli ovde u temi.. Ja sam kupio CBR500R ove godine i prezadovoljan sam. Meni trosi na autoputu oko 4L na oko 120kmh, po gradu 4-4.5. Jedino sto bih hteo je mozda malo vise snage na autoputu, ali se to i ne moze ocekivati od 47 konja.

 

Ja sam 175cm/70kg i nemam zamerki. Sto se konkretno tice modela R, sedi se u 3/4 poziciji, i za neki touring je neophodno da se kupi malo veci vizir i potkapa ili zavesica koja nece pustati vetar da ulazi sa donje strane kacige. Ovo iz mog iskustva smanjuje vetar bar 60%.

 

Imam oko 4500km predjeno od kupovine, trenutno ga vozim do Berlina i nazad, sve u svemu prezadovoljan sam.

 

13769473_10210454644626680_6106033758942

 

Posto kazes da ti prvenstveno treba za duza putovanja, mozda bi bilo dobro da razmotris neki malo jaci motor, dakle kao sto rekose, NC750 ili CB650F.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

 

Uh i meni su ova dva modela favorit kada (nadam se uskoro) resim da menjam ovog PCX-a.

F mi se vise svidja, a i dosta vozim po gradu, sigurno 90% (da kazem da je mozda laksi za tu gradsku voznju),

a X mi opet deluje udobnije i malo vislje ako se odlucim za neki put...ipak imam 185cm.

Mislim da cu biti u dilemi do samog momenta kupovine...al da kazemo da su to slatke muke, pa ih jedva cekam :jee1:

I ja sam bio u dilemi u vezi ovog motora. I ja sam visok imam 187cm i 95kg, a sve moje potrebe (odlasci na posao i do vikendice) rešava motor od 500cc. Par puta sam isao do Stojanova da vidim uzivo motor (X) i da sednem na njega (da kasnije ne bih izgledao kao na poni biciklu), ali vec neko vreme nemaju motor u salonu..... F varijantu sam video uzivo i jako je sitna za moje gabarite, tako da mislim da u startu trebas da gledas cb500x...

Ja sam sedeo i na F i na X na sajmu, al s obzirom da sam vizio samo skutere i trenutno da vozim maleni PCX, oba su mi izgledala OK. Sedeo sam i na Mt-07, nije mi delovala velika razlika u odnosu na F. Al sad iskreno ne znam ni koliko je merodavno to da samo sednes na njega bez neke probe... a verovatno nemam ni iskustva da provalim (predvidim) sta bi mogao biti problem...

Kontaktirao sam Stojanov, naravno nemaju test motor F, a X uopste nemaju u salonu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ja bi u klasi do 650 cc dva klipa uvek uključio i Versysa i V-stroma u razmatranje, pa sta kome lepse legne zbog visine, zaštite od vetra itd, naravno i sad novi

MT-07 tracer . Mislim da ni jedan od njih nije prejak iako si početnik ako si blesav i 25ks moze da bude vise nego opasno.

Mislim da je 500cc OK motor ali za vožnje lokalnog tipa, naravno da moze i dalje ali nije mu to namena.

 

Sent from my LG-D852 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Zeleo bih prvo svima da se zahvalim na odgovorima, savetima!

Da podelim iskustvo sa vama, juce sam probao u BG-u V Strom 650 znaci motor je azdaja, mnogo lepo ide, mnogo je jak, za visokog coveka kao ja recimo (195 cm, 105 kg) motor je taman, toliko sam bio odusevljen da sam bio resio njega da uzmem. Kada sam prespavao, ipak sam se nekako vratio da mi startni motor bude ova Honda, a drugi motor, kad mi Honda dosadi, siguran sam 10000% bi bila ovaj Strom 650. Da se izucim lepo na "slabijoj" Hondi pa onda posle moze bolji motor, a rekao bih daj e Strom 650 dosta ozbiljnija masina od Honde CB500X. Sad pitanja:

 

 

Pozdrav svima,

 

Zelim da kupim ovaj motor, pa me zanimaju iskustva ljudi koji ga poseduju, koji su ga vozill, bilo kakva iskustva vezana za ovaj motor, koje probleme ima itd. Inace sam pocetnik u moto svetu, ovo bi mi bio prvi motor, mislim da je motor od 50 konja dobar pocetak za sticanje iskustva a i cena je privlacna i nameravam ga kupiti na sajmu sl godine, valjda su tada jeftiniji. Ako imate neku alternativu predlozite, unapred hvala.

 

 

Skoro sam uzeo CB500X pa ti mogu kolko-tolko pomoci. 

Ovo je moj prvi motor posto sam do sada vozio skutere, shodno tome mogu ti reci da sam bio odusevljen kada sam ga prvi put probao, dal je to zbog manjka iskustva sa motorima ili jednostavno skroz druge price u odnosu na skuter ne znam ali znam da je bila ljubav na prvi pogled i voznju :)

 

Ja sam 180 visok imam oko 80kg i mogu ti reci da je meni "legao" motor perfektno. Drugar koji je visok 190 je sedeo na njemu se nije bas osecao kao da je to motor za njega jer kolko god ti delovao visoko/veliko ovo nije veliki motor. Cini mi se nek me kolega Satelis ispravi ako gresim ali mislim da je NC750 cak visi motor u odnosu na CB500X pa ti za to savetujem da obavezno sednes na motor i procenis da li je "to to" sto bi rekli. Ja sa 180 cm mogu lagodno da spustim celo stopalo na pod znaci tebi bi cak i noge bile savijene u kolenu. Svakako sto se visine tice idi - vidi motor - sedi i probaj ;)

 

Sto se ciklistike tice ovaj motor je pesma, jako se lako vozi, obara se bez problema po krivinama, ja sam se definitivno pronasao na njemu. Za pocetnika je vrlo preporucljiv i mislim da ces ga savladati bukvalno za jedan dan. Nisam ljubitelj sportskih motora niti naked-a zato sam i odabrao ovaj X model, volim jednostavno uspravno da sedim :) Inace X model jeste veci od F modela i skroz je drugaciji polozaj sedenja. Cak je ja mislim i sediste vece...

 

Sto se tice same masine, odlican agregat, mnogo lepo vuce, za 2 osobe sasvim dovoljan za duza putovanja... sto sam i testirao i prezadovoljan sam, mozes bez problema kada je opterecen motor prtljagom da obilazis na magistrali. Sto se tice potrosnje ona ide po gradu izmedju 3.5-4 a na otvorenom 2.7-3L. Ima rezervoar od 17L sto je sasvim dovoljno da se ubije do 500KM na putu. Naravno ne treba ocekivati da ima ne znam kolko snage jer ipak je to 50KS ali za normalnu voznju ispunjava sve zelje vozaca :)

 

Sto se tice mana, pa za sada nisam nasao neke specijalne osim da je neophodno kupiti blatobran za zadnji tocak jer u suprotnom ce suvozacu/suvozacici cak i kad prodjes kroz manju baru noge biti mokre u potpunosti. Ne znam zasto to fabricki nije odradjeno ali je sto kazu must-have stvar za ovaj motor. 

 

Eto ako te zanima jos nesto samo pitaj, tu smo... Pozdrav! ;)

 

Gde si uzo motor, posto jedan od clanova rece da ga nema u Stojanov uopste?

 

 

 

Uh i meni su ova dva modela favorit kada (nadam se uskoro) resim da menjam ovog PCX-a.
F mi se vise svidja, a i dosta vozim po gradu, sigurno 90% (da kazem da je mozda laksi za tu gradsku voznju),
a X mi opet deluje udobnije i malo vislje ako se odlucim za neki put...ipak imam 185cm.
Mislim da cu biti u dilemi do samog momenta kupovine...al da kazemo da su to slatke muke, pa ih jedva cekam :jee1:


I ja sam bio u dilemi u vezi ovog motora. I ja sam visok imam 187cm i 95kg, a sve moje potrebe (odlasci na posao i do vikendice) rešava motor od 500cc. Par puta sam isao do Stojanova da vidim uzivo motor (X) i da sednem na njega (da kasnije ne bih izgledao kao na poni biciklu), ali vec neko vreme nemaju motor u salonu..... F varijantu sam video uzivo i jako je sitna za moje gabarite, tako da mislim da u startu trebas da gledas cb500x...

Ja sam sedeo i na F i na X na sajmu, al s obzirom da sam vizio samo skutere i trenutno da vozim maleni PCX, oba su mi izgledala OK. Sedeo sam i na Mt-07, nije mi delovala velika razlika u odnosu na F. Al sad iskreno ne znam ni koliko je merodavno to da samo sednes na njega bez neke probe... a verovatno nemam ni iskustva da provalim (predvidim) sta bi mogao biti problem...
Kontaktirao sam Stojanov, naravno nemaju test motor F, a X uopste nemaju u salonu

 

Da li se secas koja je cena bila na sajmu? Ako iko zna koja je cena na sajmu, i da li uospte daju neke akcije pa da se motor uzme za manju kintu, ne vezano za sajam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)
Zeleo bih prvo svima da se zahvalim na odgovorima, savetima!

Da podelim iskustvo sa vama, juce sam probao u BG-u V Strom 650 znaci motor je azdaja, mnogo lepo ide, mnogo je jak, za visokog coveka kao ja recimo (195 cm, 105 kg) motor je taman, toliko sam bio odusevljen da sam bio resio njega da uzmem. Kada sam prespavao, ipak sam se nekako vratio da mi startni motor bude ova Honda, a drugi motor, kad mi Honda dosadi, siguran sam 10000% bi bila ovaj Strom 650. Da se izucim lepo na "slabijoj" Hondi pa onda posle moze bolji motor, a rekao bih daj e Strom 650 dosta ozbiljnija masina od Honde CB500X. Sad pitanja:

 

Pozdrav svima,

 

Zelim da kupim ovaj motor, pa me zanimaju iskustva ljudi koji ga poseduju, koji su ga vozill, bilo kakva iskustva vezana za ovaj motor, koje probleme ima itd. Inace sam pocetnik u moto svetu, ovo bi mi bio prvi motor, mislim da je motor od 50 konja dobar pocetak za sticanje iskustva a i cena je privlacna i nameravam ga kupiti na sajmu sl godine, valjda su tada jeftiniji. Ako imate neku alternativu predlozite, unapred hvala.

 

 

Skoro sam uzeo CB500X pa ti mogu kolko-tolko pomoci.

Ovo je moj prvi motor posto sam do sada vozio skutere, shodno tome mogu ti reci da sam bio odusevljen kada sam ga prvi put probao, dal je to zbog manjka iskustva sa motorima ili jednostavno skroz druge price u odnosu na skuter ne znam ali znam da je bila ljubav na prvi pogled i voznju :)

 

Ja sam 180 visok imam oko 80kg i mogu ti reci da je meni "legao" motor perfektno. Drugar koji je visok 190 je sedeo na njemu se nije bas osecao kao da je to motor za njega jer kolko god ti delovao visoko/veliko ovo nije veliki motor. Cini mi se nek me kolega Satelis ispravi ako gresim ali mislim da je NC750 cak visi motor u odnosu na CB500X pa ti za to savetujem da obavezno sednes na motor i procenis da li je "to to" sto bi rekli. Ja sa 180 cm mogu lagodno da spustim celo stopalo na pod znaci tebi bi cak i noge bile savijene u kolenu. Svakako sto se visine tice idi - vidi motor - sedi i probaj ;)

 

Sto se ciklistike tice ovaj motor je pesma, jako se lako vozi, obara se bez problema po krivinama, ja sam se definitivno pronasao na njemu. Za pocetnika je vrlo preporucljiv i mislim da ces ga savladati bukvalno za jedan dan. Nisam ljubitelj sportskih motora niti naked-a zato sam i odabrao ovaj X model, volim jednostavno uspravno da sedim :) Inace X model jeste veci od F modela i skroz je drugaciji polozaj sedenja. Cak je ja mislim i sediste vece...

 

Sto se tice same masine, odlican agregat, mnogo lepo vuce, za 2 osobe sasvim dovoljan za duza putovanja... sto sam i testirao i prezadovoljan sam, mozes bez problema kada je opterecen motor prtljagom da obilazis na magistrali. Sto se tice potrosnje ona ide po gradu izmedju 3.5-4 a na otvorenom 2.7-3L. Ima rezervoar od 17L sto je sasvim dovoljno da se ubije do 500KM na putu. Naravno ne treba ocekivati da ima ne znam kolko snage jer ipak je to 50KS ali za normalnu voznju ispunjava sve zelje vozaca :)

 

Sto se tice mana, pa za sada nisam nasao neke specijalne osim da je neophodno kupiti blatobran za zadnji tocak jer u suprotnom ce suvozacu/suvozacici cak i kad prodjes kroz manju baru noge biti mokre u potpunosti. Ne znam zasto to fabricki nije odradjeno ali je sto kazu must-have stvar za ovaj motor.

 

Eto ako te zanima jos nesto samo pitaj, tu smo... Pozdrav! ;)

Gde si uzo motor, posto jedan od clanova rece da ga nema u Stojanov uopste?

 

Delta Honda Beograd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Tako je moj je 2016 model. Kada sam ja uzimao bio je ostao jedan crveni i jedan crni e sad moguce da su u medjuvremenu otisli. Cena nikad nije ona sto je oznacena na sajtu to odma da znas barem sto se ovih u BG tice. Sve zavisi i kako placas, dal je za kes ili na kredit... ali generalno daju popust svakako... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Tako je moj je 2016 model. Kada sam ja uzimao bio je ostao jedan crveni i jedan crni e sad moguce da su u medjuvremenu otisli. Cena nikad nije ona sto je oznacena na sajtu to odma da znas barem sto se ovih u BG tice. Sve zavisi i kako placas, dal je za kes ili na kredit... ali generalno daju popust svakako... :)

Ako nije  tajna, koliko si platio? :) Ako jeste tajna, jel znacajno ispod cene na sajtu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Racunaj da mozes da spustis cenu barem 300-400 eur dole. Opet kazem zavisi kako bi placao. Ako ides na kes varijantu mozes bez problema ovaj "popust" da ostvaris. Ako ides na varijantu kredita onda je druga prica... Mada iskreno da ti kazem ako bi sada kupovao obavezno ih zovi da se raspitas koje modele imaju, boje itd. Jer oni uvoze male kolicine ovih modela (ne znam zasto mozda jer slabo ide prodaja) i desava se vrlo cesto da pred takoreci "kraj" sezone (po njihovim kriterijumima) oni ne uvoze motore vec uvezu mozda 1-2 komada cisto da imaju. Tih 1-2 komada se uvek prodaju i onda nema uvoza do sl godine. Tj mozes da porucis i cekas dostavu za sl sezonu.

 

Sve u svemu nazovi ih telefonom vidi sta imaju da ti ponude, ako se odlucis da uzimas ovaj model najpametnije ti je da dodjes u BG i odes licno u salon, trazis Dušana koji je tamo menadzer za motore i lepo popricas sa njim... Covek je OK sa njim mozes sve da se dogovoris, sto se cene placanja i svega ostalog tice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja