Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi - QM125GY - B Molim pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova

Kupio sam ovaj motor pre 3 meseca nov doduse 2008god.proizveden,i uspeo sam da iskoristim malo lepog vremena i predjem oko 200km.Medjutim kad dam gas do kraja nece da vuce kao da trokira u svim brzinama naravno pun gas sam probao samo u 4i5 brzini malo oduzmem gas on vuce i radi normalno,takodje kada na leru naglo dam gas motor se ugasi.Posto je kada ga ugasim na prelivniku kapalo gorivo zovnem drugara koji se malo razume u motore on otvori karburator i ocisti nasteluje plovak i prestane da curka gorivo ja mu se pozalim i na trokiranje on promeni gumicu na dizni jer je bila propala ali se cudi velicini dizne pa ako neko zna koja je fabricka velicina?Takodje nasteluje smesu ler gas malo bolje prima gas ali isti problem se u principu javlja pa ako je neko imao isti ili slican problem kako se resava?Inace sam kupio novu svecicu ali je jos nisam promenio jer je prekontrolisao staru i kaze da je uredu.Izvinjavam se svima nov sam nov ovde i odma iznosim probleme ali se nadam da cu ubuduce deliti sa svima iskustva vezana za ovaj motor unapred zahvalan Dragan Raska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Imam ja isti motor, nisam imao nikakvih problema od kad je kod mene (godinu dana ili 4000 km)... Tako da se ne slazem sa @orlovi. (nisu Kinezi izmislili taj motor, nego su samo pokupili fazon od Japanaca, isti agregat se koristi u par Suzukijevih modela)

A ti Dragane probaj da mu pojacas ler malo, ako vec nisi pa ne bi treblo da se gasi tako,a i mogao bi da mu prekontrolises ventile da vidis jesu se rastelovali...Sad kad ga sredis nece biti problema ako budes lepo vozio i odrzavao...Evo ti tema pa mozes da potrazis malo http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/65806-qingqi-qm200gy-b-qm200gy-ba-qm125gy-bsprint-pulser/page__pid__1626977__st__2700#entry1626977

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Hvala puno motor sam kupio iz razloga jer ga ima jedan moj prijatelj i preso je sa njim 22000km.od ulaganja je imao gume,ulje i filtere koje menja na 5000km,neke gumene caure u zadnjem tocku,neki deo zadnje kocnice koji sluzi za stop svetlo i jednu ili dve sajle.A verovali ili ne voziga vecinom po makadamu Kopaonik,Golija i okolna brda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Nema vode sipano novo gorivo pun rezervoar,danas dolazio decko koji ima isti i njemu se isto desava da na leru da naglo pun gas se ugasi ali u voznji prima normalno gas do kraja i ubrzava odlicno .Zna li neko velicinu dizne za ovaj model?na leru radi na 1100-1200 obrtaja.ali povecao smanjio obrtaje isto se desava kao strucanje odnosno gusi se pri punom gasu u 4 i 5 brzini jer ga u nizim brzinama nevozim pod punim gasom cim malo oduzmem gas on radi odlicno i ubrzava znaci problem samo pod punim gasom.A da koja je oznaka njegove original svecice jer kod ovog momka je i dalje fabricka neka kineska a meni je poslat sa bosch.Da napomenem karburator ociscen ,filter va<zduha cist,gorivo sveze motor je pod garancijom ali me transport do servisa kosta oko 150e tako da mi preostaje da mi samo vi mozete pomoci ako je neko imao isti problem.preso 145km.danas sam pogledao jedino ako to nije normalno dok se ne razradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Друже лер треба бити на 1500 обртаја +- 50, а свећица треба бити NGK DR8EA кошта око 350-400дин.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Probao sam i sa tolikim lerom ista stvar druze ta svecica nije za ovaj model probana ta svecica ne moze da se zavije veci korak odnosno deo na svecici koji se navija u motor je siri trenutna svecica koja se nalazi u mom motoru je champion P-RG7C i ovom mom drugu je isti navoj kao i na mom motoru da li bi jos neko proverio ovu stvar pa javio,a dizna velicina zna li ko?Jos jednom se izvinjavam svima ali me ovo ubi na mestu mislim na ovo sa gasom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

aj bre, pa ne vozis cetvorocilindrasa, i na mom kiveju se desi da kad dam naglo gas na leru da se nekad ugasi, isto kad udje u max obrtaje uspori jer blokada radi posao, ne trazi problem tamo gde ga nema, ako lepo radi sipaj gorivo i vozi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Upoznat sam sa ovi motorom nije problem sipaj i vozi nego trokira pod punim gasom istina da je preso 145km to me nervira jer sam probao barem 3 motora koji su presli preko 10000km idu mnogo bolje nego ovaj moj nov .Zna li ko resenje ovog prooblema ili svi pricate onako odokaivno ako neko moze da mi pomogne da resim problem zahvalan sam ako ne nemoj te bezveze da trosite vreme.Nije rec o maksimalnom broju obrta kod mene ako 5 idem 60kmh dam pun gas da bi ubrzao motor trokira seca samo malo oduzmem gas motor ubrzava i radi normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Resen problem evo objasnjenja ako se nekom javi isti problem:gumica koja se nalazi na dizni mi je propala od stajanja stavljena druga ali kada sam danas opet otvorijo karburator video sam da nije adekvatna jer smo uporedo drugar i ja rasturali i njegov karburator nadjem odgovarajucu gumicu i diznu jos malo ocistim vratim sve na svoje mesto.Probam motor i motor odlicno radi prima gas i ide jos jednom svima hvala na pomoci i savetima.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja