Jump to content

Moto Zajednica

problemi sa uljem yamaxa r 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

cao ljudi imam yamaxu r125,naime radjena je generalna poslije ljeta na motoru(prije nego sto sam ga kupijo)u nju je bilo ulje full sinteticko i potrosi ga za 5 dana ,onda sam usuo u nju polu sinteticko i trosi bas brzo za jedan dan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1452 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Znaci da dobro trosi ulje. Sve je OK, u cemu je problem? Msm, koje je pitanje, ili se samo hvalis masinom??? :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Melenci

Možda je to rezervoar za dvotaktno ulje :D

Ko zna kakvi su to šusteri uradili generalnu... Meni je to jako sumnjivo.

 

Edit: pa to je četvorotaktna mašina... mnogo bre troši teraj to u servis

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pa zbog cega trosi ulje? Znate li ima li neki poseban razlog zbog cega?jedan covjek mi je rekao da je motor izdusijo, a motor ide dosta dobro za svoju kubikazu :( a nisam ga ni jeftino platijo hihi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Тај мотор се производи од 2008, зар је могуће да му је била потребна генералка за тако кратко време? Па колико је прешао... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Proveri ti da negde ne curi to ulje, mozda ti ne valja nesto u cilindru (klip, karike) pogledaj jel baca na auspuh (skini auspuh i vidi jel prljavo i masno), nije moguce da litra samo tako nestane...glupo je sad nagadjati najbolje da odstranis sta nije sigurno pa tek onda da gledamo sta bi moglo biti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Ma nije ovome se liku palijo ventilator pa se dati pregrijao I crko tako je on rekao, I jos ovo,da li se moze proveriti kompresija motora pa da se vidi da li je izdusijo motor?...kad uradim to javljam se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: ZaPir; Osa

Za gubitak ulja u motoru postoje dve varijante. Negde curi ( dihtung, semering... ) i "troši" ulje. Prvo vrlo jednostavno za proveriti. Staviš čisto parče kartona ispod mašine kad parkiraš :). Drugo može da se manifestuje na više mesta u zavisnosti koji deo je pohaban. Ovo prvo valjda možeš sam da proveriš :hej:. Ako ti jede ulje najčešće možeš da vidiš po boji dima na auspuhu ( sivi dim kao kada sagoreva ulje :) ). Kompresiju izmeri, samo prvo treba da nađeš koliko je fabrička za tvoj model ( najčešće to bude negde 09-14 bar ).

 

A i trebalo bi da razmisliš da možda samo ( ako si sam menjao ulje ) nisi nalio u filter ulje pa je to nakon paljenja povuklo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

(izdusijo)pustijo dusu :),boja dima je bijela ali samo ujutro kad je hladno vreme....a npr da ga palim kad je vreme toplo ne dimi :)....da mijenjao sam sam ulje i nisam usuo u filter ,ali mi u njega stalno dosipamo ulje kad vidimo da fali dospemo...(poslije 4 5sati voznje).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: ZaPir; Osa

Pitanje je šta je i kako je, ali to ništa nije sigurno dok se ne otvori. A da mi ne nagađamo, nego neko ako ima kontakt neka mu pošalje, ipak je cilj da mu pomognemo.... ja stvarno ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja