Jump to content

Moto Zajednica

Preporuka za voznju!!!

Recommended Posts

Guest gordanmg

Preporucite svima nama koja mesta ili  skupove  bi trebalo po vasem misljenju da obidjemo u ovoj godini!!!

Po mogucstvu sa slikama i ostalim obavestenjima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Imam jedno fenomenalno mesto To mesto se zove Sokolac to je nekad pripadalo porodici Dunđerski a sad je to u sklopu poljoprivrednog dobra Sokolac

On se nalazi na 1.5 km od Novog Bečeja mesto je ideaolno za bajkere Ima  puno drveca Ima pijace vode,Neznam probacu jedan dan da odem ili ga  nadjem neke slike ,tu uglavnom za prvi maj bude toliko ljudi da se ne moze naci mesta sto govori o tome da je idealan za kamp ili vikend party u prirodi Ja bi voleo eto da se okupimo tu pa malo da se zezamo malo bi vam pokazao gradic Novi Becej i tako .

Eto mog predloga pogledacu da nadjem nesto na netu .Ziveli ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Evo nasao sam nesto! ;)

 

Dvorac "Sokolac" Novi Bečej - Dvorac je izgradio Lazar Dunđerski u poslednjim decenijama 19. veka. Dvorac je dobila u miraz Emilija Ivanović, kćerka Lazara Dunđerskog. Čitavo imanje koje se zvalo Veliki salaš obuhvatalo je 3997 jutara. Dvorac je proglašen za spomenik kulture 2001. godine.

 

 

Legenda o dvorcu Sokolac:

Vlasnik dvorca Lazar Dunđerski je bio dobar kockar, ali jednog dana je na kartama izgubio i dvorac i imanje oko njega. Protivnik Lazara Dunđerskog je ponudio da bi ako naravno želi, Lazar mogao da povrati celo imanje samo jednim pucnjem iz pištolja. Naravno da to i nije bio tako lak zadatak jer je morao da pogodi jabuku na glavi svoje supruge. Pored svog rizika da izgubi i ženu i imanje Lazar je prihvatio ponudu. Nanišanio je, zadržao dah i opalio. Lazaru definitivno nije bio dan za kartanje, ali zato za lov itekakav. Nije mu zadrhtala ruka i pogodio je jabuku na glavi svoje supruge i povratio i imanje i dvorac.

               

Evo pa malo vise slika ima tu.

 

www.dvorci.info/dvorci/sokolac/info.htm#castle

www.dvorci.info/mapal.htm

 

Napomena! To sto vidite da pise je istina sam dvorac je zatvoren ali u dvoriste se moze uci slobodno.Nije zabranjeno kad je lepo vreme idu ljudi da igraju fudbal posto je travnat teren. ;D

 

 

Oko dvorca ima velika suma ima i mali fudbalski teren Icicu  jedan dan da slikam pa da vidite iz mog segmenta.

 

 

 

post-212-12878993035951_thumb.jpg

post-212-12878993036178_thumb.jpg

post-212-12878993036452_thumb.jpg

post-212-12878993036704_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Svaka cast vidim da si procitao temu i shvatio poentu teme.

Mnogo lepo mesto!!!!

Probajmo da ozivimo dvorac!!!!

 

Ozivecemo sigurno nebrini se oko toga  :D :D Ima da namestimo rostiljadu do jaja. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1224 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Kad rešite da idete pustite poruku na mail ili me pozovite. To mi je dedovina pa vam mogu malo i ispričati o celoj stvari a ne da vas pune glupim pričama, a i mnogo dobar roštilj pravim ;) ;) ;).tel je 0655536241 ili mail taxi075@yahoo.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Imam jedno fenomenalno mesto To mesto se zove Sokolac to je nekad pripadalo porodici Dunđerski a sad je to u sklopu poljoprivrednog dobra Sokolac

On se nalazi na 1.5 km od Novog Bečeja mesto je ideaolno za bajkere Ima  puno drveca Ima pijace vode,Neznam probacu jedan dan da odem ili ga  nadjem neke slike ,tu uglavnom za prvi maj bude toliko ljudi da se ne moze naci mesta sto govori o tome da je idealan za kamp ili vikend party u prirodi Ja bi voleo eto da se okupimo tu pa malo da se zezamo malo bi vam pokazao gradic Novi Becej i tako .

Eto mog predloga pogledacu da nadjem nesto na netu .Ziveli ;D

Bio sam tamo prosle godine i mogu reci da je prelepo! Samo da se skupimo i pravac Dundjerski!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja