Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

Prijatelji Afrikanci u ponedeljak idem da pogledam jednu Africu RD04 '91 god.pa mozda je i pazarim.pa mi treba savet pored onoga sto je navedeno na pocetku teme , na sta jos da obratim paznju prilikom kupovine. Ovo mi je prva Africa koju kupujem, pa sam malo k'o na iglama i npr ako je doteram koga mi preporucujete da mu je odvezem da malo baci oko detaljnije.

 

Veliko hvala

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Prijatelji Afrikanci u ponedeljak idem da pogledam jednu Africu RD04 '91 god.pa mozda je i pazarim.pa mi treba savet pored onoga sto je navedeno na pocetku teme , na sta jos da obratim paznju prilikom kupovine. Ovo mi je prva Africa koju kupujem, pa sam malo k'o na iglama i npr ako je doteram koga mi preporucujete da mu je odvezem da malo baci oko detaljnije.

 

Veliko hvala

 

Pozdrav

 

Ne pratish na casu, aj lepo procitaj prvu stranu ove teme 0takoje.gif

 

Saveti za kupovinu

 

Kao i kod drugih motocikala treba obratiti paznju na sve opste detalje, ali postoji nekoliko sitnica karakteristicnih za Afrike.

 

1. Osovina prednjeg lancanika (Gearbox output shaft), jedna od najvaznijih stvari za proveru. Dogadja se da ima dosta zazora ili su se zupcanici potrosili. Najcesci razlog ovog kvara je prezategnut lanac.

 

2. Benzinska pumpa (fuel pump) Mnogi prijavljuju kvarove na njoj, ali zamena je jednsostavna, bilo sa originalnom, bilo sa Facet pumpom koja se najcesce ugradjuje.

 

3. Zardjali bandasi. Veoma su skupi za zamenu. Desava se cesce kod RD03 i RD04 modela. DID se ovde nije bas proslavio. Obratiti paznju na sitne tackice, narocito na zadnjem tocku, narocito u okolini ventila. Posto korozija ide iznutra, kad se spolja vidi znaci da je vec uzela maha. Najbolji lek je kompletno rasklapanje tocka, peskiranje i zastita.

 

4. Kvar lezajeva tocka. Najcesce od starosti, ali intenzivirano od strane prezategnutog lanca.

 

5. Korozija kocionih klesta, najcesce kod motocikala vozenih zimi, a bez adekvatnog ciscenja i nege. Rezultuje zaribavanjem. Komplet gumica nije skup, tako da se servis moze lako uraditi.

 

6. Sauh mehanizam, zbog ostecenosti sajli za sauh. Manifestuje se nemirnim radom na leru, povecanom potrosnjom i povremenim crnim dimom iz izduva.

 

Kao i kod ostalih motocikala, proveriti da li se konkretan primerak krece pravo, kako se ponasa pri kocenju i sl.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Prijatelji Afrikanci u ponedeljak idem da pogledam jednu Africu RD04 '91 god.pa mozda je i pazarim.pa mi treba savet pored onoga sto je navedeno na pocetku teme , na sta jos da obratim paznju prilikom kupovine. Ovo mi je prva Africa koju kupujem, pa sam malo k'o na iglama i npr ako je doteram koga mi preporucujete da mu je odvezem da malo baci oko detaljnije.

 

Veliko hvala

 

Pozdrav

 

Pre svega, ne kupuj sam ako nemas iskustva. Bolje casti nekog majstora 20e da podje sa tobom da pogledate motor. Nego da ga prvo pazaris, pa oteras kod majstora pa se razocaras...

Drugo, ako majstor zna da kupuje, verujem da ce mu spustiti cenu. Kada mu pronadje kvarove za koje ni on sam nije znao.. To ti je moj savet..

Motor se ne kupuje preko noci ;) Samo strpljivo! :zdravo:

 

@Hitman, covek je vec procitao to na pocetku teme..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Prijatelji Afrikanci u ponedeljak idem da pogledam jednu Africu RD04 '91 god.pa mozda je i pazarim.pa mi treba savet pored onoga sto je navedeno na pocetku teme , na sta jos da obratim paznju prilikom kupovine. Ovo mi je prva Africa koju kupujem, pa sam malo k'o na iglama i npr ako je doteram koga mi preporucujete da mu je odvezem da malo baci oko detaljnije.

 

Veliko hvala

 

Pozdrav

 

Pre svega, ne kupuj sam ako nemas iskustva. Bolje casti nekog majstora 20e da podje sa tobom da pogledate motor. Nego da ga prvo pazaris, pa oteras kod majstora pa se razocaras...

Drugo, ako majstor zna da kupuje, verujem da ce mu spustiti cenu. Kada mu pronadje kvarove za koje ni on sam nije znao.. To ti je moj savet..

Motor se ne kupuje preko noci ;) Samo strpljivo! :zdravo:

 

@Hitman, covek je vec procitao to na pocetku teme..

 

Onda se izvinjavam, ja nisam pratio na casu, odnosno promaklo mi je to u postu 0stabre.gif:D0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

 

Pre svega, ne kupuj sam ako nemas iskustva. Bolje casti nekog majstora 20e da podje sa tobom da pogledate motor. Nego da ga prvo pazaris, pa oteras kod majstora pa se razocaras...

Drugo, ako majstor zna da kupuje, verujem da ce mu spustiti cenu. Kada mu pronadje kvarove za koje ni on sam nije znao.. To ti je moj savet..

Motor se ne kupuje preko noci ;) Samo strpljivo! :zdravo:

 

 

Naravno, ako prodavac čita ovu temu neka zanemari ono oko ubijanja cene za kvarove koje nije znao, ili neka ćušne majstoru 30 jura da ćuti :D

 

Stvarno, nema nigde u temi kako se prodaje motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

:) Nikad se ne zna u kakvom je stanju :) Moze na oko da bude sve ok ;)

 

Kratko i jasno, cusnes majstoru 30e da cuti, pa i da ga nahvali. I tako se proda najbolje :D:moto3:

 

Cisto jedan primer mog komsije:

Otisao da kupi rd03.. Poveo ga drugar, kod proverenog coveka. On je vec bio kod njega da gleda za sebe i td.. I sad pocese da ga nagovaraju da uzme jednu rd03 na prikolici, samo sto je stigla. Ma kao casa. Cakli se, sve u fullu. Bla bla. Cak i drugar ga nagovarao i td.. I njemu tu nesto bilo cudno. Pogleda on drugu, u losijem stanju, a nesto skuplja. Kako to?! I nakon dobrog zagledanja, provali da je nesto secen ram, varen i td... On izvadi pare, uzme tu drugu u losijem stanju i evo dan danas je tera bez problema.. I sto je najveci fazon, taj drugar je hteo tu njegovu za sebe, a njemu da uvale tu secenu.. Toliko o drugarstvu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

Hvala Afrikanci puno. Ali neka mi je Bog u moci. Idem sam, nemam nikoga da zna oko motora... na slikama motor izgleda dobro, imate je na polovnim automobilima 1991 prodaje je Jovica sa Ub-a . Postavicu link sada kada stignem na posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda pa sve onda.... , 630 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Africa Twin rd07, Suzuki dr 650

Pa nema je u oglasima..... Verovatno covek kupio. Ako se secam dobro bila je sa tri kofera a cena cini mi se 2450e. Nije registrovana.

 

Evo nasao sam na moto berzi

post-19142-0-06352300-1340609189_thumb.jpg

post-19142-0-97867500-1340609199_thumb.jpg

post-19142-0-71790400-1340609207_thumb.jpg

post-19142-0-75901600-1340609213_thumb.jpg

post-19142-0-01354600-1340609221_thumb.jpg

post-19142-0-95215900-1340609232_thumb.jpg

post-19142-0-80558900-1340609235_thumb.jpg

post-19142-0-53008800-1340609252_thumb.jpg

post-19142-0-83738600-1340609262_thumb.jpg

post-19142-0-15522900-1340609269_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Pa nema je u oglasima..... Verovatno covek kupio. Ako se secam dobro bila je sa tri kofera a cena cini mi se 2450e. Nije registrovana.

 

Evo nasao sam na moto berzi

 

Bila su ta tri kofera ali sam ja uzeo kada sam od Joce kupio RD07 tako da mislim da sad trenutno nudi neke ljubicaste kofere koje ninašta ne lice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Hvala Afrikanci puno. Ali neka mi je Bog u moci. Idem sam, nemam nikoga da zna oko motora... na slikama motor izgleda dobro, imate je na polovnim automobilima 1991 prodaje je Jovica sa Ub-a . Postavicu link sada kada stignem na posao.

 

 

 

Srecno sa gledanjem i nemoj da kupuješ na brzinu nego pogledaj sad i u svakom slucaju pre nego što kupiš još jednom idi sa majtorom a to ti ozbiljno kažem jer jedno je vizuelno a drugo je onoj mehanicki deo.

 

Evo ja sam kupio od Joce i izgleda kao caša ali pošto mi je prvi motor i u mehaniku se ne razumem sad me izludjuje što mi lupa motor i što cu skoro sigurno najesen da otvaram motor (ako ne i ranije) pošto mi majstori kažu da mi je otišla mala pesnica i nadam se da je samo to.

 

Tako pamet u glavu i majstora pod ruku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

........to je ta Africa...

Hvala puno. Videcu da se iskombinujem sa nekim majstorom ali slaba vajda. I meni je prva Africa pa ne moram bas da se zalecem, ali videcu jedino se jos nadam da me sreca nece izneveriti prilikom kupovine!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

........to je ta Africa...

Hvala puno. Videcu da se iskombinujem sa nekim majstorom ali slaba vajda. I meni je prva Africa pa ne moram bas da se zalecem, ali videcu jedino se jos nadam da me sreca nece izneveriti prilikom kupovine!

 

Ova Africa je proverena i ne treba da vodis majstora! Sa Mikom ces lako da se dogovoris. Mislim da je raspolozen i za korekciju cene. 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

i ja to pomislih ali čovek traži rd07 , ima jedna na FB grupi Afrika Twin Srbija , ali ne znam da li neko poznaje čo'eka... sivo crna farbana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd NBG
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 ; Husqvarna TE 610e, RD07

........to je ta Africa...

Hvala puno. Videcu da se iskombinujem sa nekim majstorom ali slaba vajda. I meni je prva Africa pa ne moram bas da se zalecem, ali videcu jedino se jos nadam da me sreca nece izneveriti prilikom kupovine!

 

Ova Africa je proverena i ne treba da vodis majstora! Sa Mikom ces lako da se dogovoris. Mislim da je raspolozen i za korekciju cene. 0namigivanje.gif

 

..Hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja